Skocz do zawartości
Tony72

KRÓL LED'owy Panasonic 55WT50? - a jednak rozczarowanie

Rekomendowane odpowiedzi

więc może WT50 w większych rozmiarach spisują się nieco lepiej?!!! tak czy siak mam zamiar w tym miesiącu kupić 55WT50 bo mi się po prostu podoba...

patrząc na ten test

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-l47wt50/4505-6482_7-35118048.html

to ten panas w każdym rozmiarze jest w jakości ledwo hx750

po prostu skopali totalnie dimming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na forum ma większego WT50 i chciałby zrobić z niego obiekt badań to zapraszam na PW;)

Tak sobie jeszcze przypomniałem, że oglądałem przecież tą matrycę pod lupą i strukturą nie przypominała matrycy LG, raczej właśnie ips pro, więc może wcale nie ma różnic? No cóż pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na forum hdtv nasz ulubieniec rozebrał 42" WT50 i zgodnie z moim wczorajszym podejrzeniem siedzi w nim matryca Panasonic'a, nie LG, pod mikroskopem miała takie subpiksele:

ips-alpha-panasonic-dt50-2.jpg

Także nie wiem skąd się wzięło że LG, ktoś wprowadził w błąd.

A więc WT50 to klapa w każdym rozmiarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat i powiem jedno: Bravo chłopaki za dociekliwość. To można nazwać profeską! :closedeyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale 42" jest Made in Taiwan a w 47 made in Japan... no i użytkownik kiki napisał: "Telewizor na tej matrycy gra rewelacyjnie !!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i użytkownik kiki napisał: "Telewizor na tej matrycy gra rewelacyjnie !!!"

Wow, to super że tak napisał :D Zatem możecie wierzyć w jego słowa albo w zdjęcia i pomiary z poprzedniej strony, które ewidentnie obrazują uchybienia tego modelu. Wasz wybór którą wersję wolicie, życzę udanych wyborów, bo jak pisałem mi to ryba co kto kupi :)

To że matryca jest z innego kraju nic nie zmienia, różnice moga być na granicy pomiarów a nie zauważalności. Gdyby była faktycznie od LG to mogło by inaczej działać podświetlenie itd. ale tak nie jest.

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i użytkownik kiki napisał: "Telewizor na tej matrycy gra rewelacyjnie !!!"

a nie chciał go od razu wam sprzedać i tekst nie padł że dogadamy się na priv co do ceny? :rolleyes:

no i kalibracji w pakiecie też oczywiście? :D

edit

a zapomniałem jeszcze że w pakiecie jest podłączenie z ustawieniem kanałów włącznie-wniesienie i nawet powieszenie na ścianie-nie pomijając prezentacji w domu klienta :lol:

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale 42" jest Made in Taiwan a w 47 made in Japan... no i użytkownik kiki napisał: "Telewizor na tej matrycy gra rewelacyjnie !!!"

Problem kikiego polega na tym że 95% telewizorów które testuje chwali i poleca do zakupu.Pomijam fakt że jego testy są robione jakoś dziwnie, przykładowo testuje smużenie na grach wyścigowych, zamiast odpalić jakiegoś FPS. Edytowane przez xMichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam WT50 w wersji 47 calowej. Jestem bardzo zadowolony. Zawsze chciałem kupić plazmę i ta matryca na prawdę daje przybliżone odczucia. Wspaniałe kąty, co do ustawień kalibracyjnych to dla mnie zawsze za łagodne i za ciemne, ale za to układ tonalny super.

Żeby nie było nieporozumień kupiłem u Kikiego i nie żałuję.

Gdyby nie te wkurzające przy zgaszonym świetle paski na dimmingu, bo czerń wtedy jes t super byłaby pełnia szczęścia. Paski przy zapalonym świetle już tak nie denerwują. MOże coś poprawi nowa wersja softu.

Jestem z Bydgoszczy tak więc nie wiem czy kolega Maciej chciałby się do mnie p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień kupiłem u Kikiego i nie żałuję.

też bym nie żałował

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to matryca w moim TV - taka sama u kikiego działa rewelacyjnie :blush:

Pewnie wszystkie jego TV są rewelacyjne :) , tak samo jak ceny w jego sklepie .

IMG_5508.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i doigrałem się u kikiego TAK TRAKTUJE SIĘ TAM NIEWYGODNYCH UZYTKOWNIKOW ICH FORUM ( zibi1967, nie masz dostępu do tej strony z powodu:.

Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz co się tam dzieje, teraz zaczynają podejrzewać, że wszystkie problemy są spowodowane tym że 42" są made in taiwan, a nie made in japan :D Jak się okaże, że 47" są też made in taiwan to pewnie kolejnym argumentem będzie, że 42" napromieniowało w fukushimie :)

Posiadam WT50 w wersji 47 calowej. Jestem bardzo zadowolony. Zawsze chciałem kupić plazmę i ta matryca na prawdę daje przybliżone odczucia. Wspaniałe kąty, co do ustawień kalibracyjnych to dla mnie zawsze za łagodne i za ciemne, ale za to układ tonalny super.

IPS'y są właśnie bardzo fajne w tym, że pod kątem nic specjalnie się nie zmienia, tzn. spada kontrast czego nie ma w plazmie i może wgryźć się jakiś delikatny odcień, ale nie rozjeżdża się wszystko jak na "klasycznych" LCD opartych o odmiany matryc VA. Na "zwykłych" LCD degradacje można zauważyć już pod kątem 5 - 10 stopni, a żeby uzyskać taki kąt wystarczy że się położymy przed telewizorem zamiast siedzieć.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zibi, a nie jest tak, ze chciales wejsc gdzies, gdzie tylko "klubowicze" moga ( ci "niebiescy" )? To jest stardardowy tekst jak sie czlowiek zapedzi i wejdzie tam gdzie by chcial a tu jak widac, nie moze :D

I tu nie chodzi o to, ze sie doigrales. No chyba, ze pokazujesz teskt jaki sie wyswietlil po wejsciu na normalna stronke ( podstrone ) forum, to juz dziwne by bylo.

Edytowane przez maderos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zibi nie ma dostępu do stron klubowych. Ja mam bo jestem klbowiczem, ale nie to że się chwalę tylko wyjaśniam popierając przedmówcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wcześniej wchodziłem i pisałem co nieco ;) - http://www.hdtv.com....go-rodu-21.html

jakoś teraz nie moge , ot ciekawe zjawisko .

może miałeś wykupiony tylko miesięczny abonament i się skończył? bo to troche dziwne, myślę, że gdyby Cię zbanowali to nie mógłbyś się w ogóle zalogować do forum, ale to tylko moje przypuszczenia, bo dziwne się tam rzeczy czasem dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

El-Maniaque ty chyba jesteś od sprzedawcy Krzysia,lub sam nim jesteś bo styl pisania do niego pasuje-jeżeli tylko bliskie grono to palucha musisz mu trzymać wyprostowanego w 4 L-ch bez mydła wazeliny czy jakiegokolwiek smarowidła

robertos80 i maderos też chyba z ekipy

zibi, a nie jest tak, ze chciales wejsc gdzies, gdzie tylko "klubowicze" moga ( ci "niebiescy" )? To jest stardardowy tekst jak sie czlowiek zapedzi i wejdzie tam gdzie by chcial a tu jak widac, nie moze :D

I tu nie chodzi o to, ze sie doigrales. No chyba, ze pokazujesz teskt jaki sie wyswietlil po wejsciu na normalna stronke ( podstrone ) forum, to juz dziwne by bylo.

jeżeli nie ma wykupionego wjazdu u kikiego to nie wejdzie tak więc nie wiem jak się mógł zapędzić?

jest nie wygodny proste jak konstrukcja cepa to jest standardowa praktyka na tamtym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie napiszę to tłustymi dużymi i czerwonymi literami!!!

KIKI I AR2 TO TA SAMA OSOBA HANDLOMODERATOROADMINISTRATOR !!!!!!!!!!

niżej zamieszczam trochę lektury-wnioski za i przeciw można wyciągnąć sobie samemu

http://forum.idg.pl/...o-t24713.html

http://www.audioster...787.html#bottom

http://www.swiatobra...t=14309&p=63657

http://www.hi-fi.com...opic.php?t=2912

I COŚ NA ZAKOŃCZENIE MARKETING CZYNI CUDA,ŻE CZŁOWIEK JEST TAKI ŻE ŁYKA JAK MŁODY BOCIAN ŻABY Z POLA PO MŁÓCENIU TO I ZNAJDZIE SIĘ TAKI CO TE POLE WYMŁÓCI BY MÓGŁ ŁYKAĆ TE NIESZCZĘSNE ŻABY

A TU JEDEN BARDZIEJ CIEKAWSZY LINK-GORĄCO POLECAM http://forum.gazeta....m_pl.html?v=2

I NA PEWNO WIELE INNYCH ZNAJDZIEMY W NECIE ZWIĄZANYCH Z W/W PANEM O 100 TWARZACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe sądź Arkadiusie ludzi po pozorach. Jestem zwykłym userem obu for i staram się być obiektywny. Mam telewizor omawiany, piszę moje odczucia. Jeśli masz z tym jakiś problem to trudno. :)

A co do palucha tak to trzymam go we właściwym miejscu i jescze kiwam nim, zeby temu komuś było przyjemniej.

Zenada Arkadius po prostu

Wyjątkowo niepozdrawiam bo nie lubię mądrali.

Edytowane przez El-Maniaque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe sądź Arkadiusie ludzi po pozorach. Jestem zwykłym userem obu for i staram się być obiektywny. Mam telewizor omawiany, piszę moje odczucia. Jeśli masz z tym jakiś problem to trudno. :)

A co do palucha tak to trzymam go we właściwym miejscu i jescze kiwam nim, zeby temu komuś było przyjemniej.

Zenada Arkadius po prostu

Wyjątkowo niepozdrawiam bo nie lubię mądrali.

nie załamuj mnie proszę i wróć tam skąd przybyłeś z pseudo forum do szukania łosi na zalegający sprzęt w sklepie

kup sobie bd i kd od czarnego niani :D do kompletu z pakietem domowym

tam walą bany wiesz komu? tym którzy potrafią coś udowodnić im między innymi że nie maj racji i przeszkadzają w handlu,a tu wielu jest takich po banach u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tutaj nikogo nie atakowałem, a ty atakujesz mnie Arkadiusz bezpodstawnie. Przykre to, ale cóż komputerowi napinacze jeszcze nie wymarli widocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje ci się tylko cieszyć z zakupu u kikiego i w przyszłości zakup zestawu KD u czarnego niani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...