Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OK Dzięki, czekam.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Sprawdziłem i jest tak.

Bez problemy robi dekodowanie do PCM wielokanałowego z 7.1 włącznie dla dźwięku DTS-HD MA, na jednej płycie mam DTS-HD MA 5.1 za to 96 kHz i to też zdekodował poprawnie, z płytami DVD też nie było problemu.

Natomiast jest jedno ale, dekodowanie do PCM można ustawić tylko dla HDMI dla wyjścia S/PDIF nie ma możliwości ustawienia PCM wielokanałowego, jest Bitstream, PCM stereo albo Konwersja do DTS 5.1

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Brak dekodowania LPCM wielokonałowo na wyjściu S/PDIF jest normą.

S/PDIF ma ograniczenia.

Jeżeli jest na plycie wiele ścieżek audio to czy sa problemy z prawidlowym ich wyborem, czy trzeba przestawiać a ustawieniach odtwarzcza ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Brak dekodowania LPCM wielokonałowo na wyjściu S/PDIF jest normą.

S/PDIF ma ograniczenia.

Jeżeli jest na plycie wiele ścieżek audio to czy sa problemy z prawidlowym ich wyborem, czy trzeba przestawiać a ustawieniach odtwarzcza ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Nie ma takiego problemu, wybierasz ścieżkę która Cię interesuje a na wyjściu dostajesz PCM, w zależności od tego czy była wielokanałowa czy stereo to to będzie na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31

Jak to jest z katalogami BD po USB i automatyczną zmianą częstotliwości odświeżania ?

Nie można zmusić go do odczytania katalogu BD tylko trzeba wejść do pliku 2Mts aby uruchomić film, chyba tak nie powinno być.

Nie zmienia fps, tylko zapamiętuje z ostatniego filmu.

W 3D ISO jest OK.

Jeszcze jedno, czy jest możliwość wyboru napisów podłożonych luzem do katalogu ISO?

EDYCJA

Sprawa sie wyjśniła.

Pozostała jeszcze kwestia wczytania napisów z katalogu

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjśniła.

Pozostała jeszcze kwestia wczytania napisów z katalogu

Pozdrawiam,

AndrzejS&

I tego ostatniego nie mam jak sprawdzić.

Ja ostatnio dogadałem się gościem z rosyjskiego forum i w zasadzie wiem już wszystko o modyfikowanie BDP-450, a wygląda ono tak.

Nie ma już problemu z podmianą firmware nawet gdy w odtwarzaczu jest firmware nowsze niż 2.09, wystarczy wgrać firmware zmodyfikowane przez Rosjan które umożliwia nam potem CFW pisanego przez chińczyków, później już pozostaje problem wgrania CFW i aktywowania go, soft do aktywacji kosztuje 100$ ale też płaci się jednorazowo i dopóki Chińczycy będą aktualizowali soft to ma się do niego dostęp za free.

Teraz szukam kogoś znającego chiński bo niestety strona gości którzy piszą ten soft jest tylko po chińsku i nawet trudno znaleźć na niej adres emailowy żeby do nich napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ten chiński firmware i jakie ma możliweości ?.

O jaki firmware 2.09 chodzi ?

Na stronie Asusa jest dostępny 1.06.03

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ten chiński firmware i jakie ma możliweości ?.

O jaki firmware 2.09 chodzi ?

Na stronie Asusa jest dostępny 1.06.03

To Fw jest do Pioneera, a nie Asusa :-)

BTW

Jesteś zadowolony z tej 700? Chce kupić coś z x2 HDMI i na liście mam Panasonica 330, Pionka 450, Sony 790 i tegoż Asusa. (póki co Panas u mnie wygrywa, ale ASUS kusi z uwagi na potencjalne możliwości, szkoda że nikw się za napisanie CFW nie weźmie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa to ja akurat mam wszystkie filmy w BD, BD ISO, 3DBD i 3DBD ISO i odtwarzam po USB. Wszystkie te filmy chodzą bez problemu.

Nie wiem jak jest z innymi formatami, nie sprawdzałem, bo nie mam w swoich zbiorach.

Nie interesuje mnie odtwarzanie po sieci i inne formaty.

Nie mogę go zmusić aby wczytywał zewnętrzne napisy. Podobno to robi ale mnie się nie udało.

Zdecydowałem się na Asusa ze względu na to, że dekoduje Audio HD do LPCM wielokanałowo, posiada napęd BD i odtwarza menu co dla mnie jest bardzo ważne przy koncertach.

Spełnia moje oczekiwanie a do tego ma ładny wygląd a menu jest w miarę szybkie i intuicyjne.

W sierpniu bedzie test Asusa w Audio-Video

Jak znajdę chwile wolnego czasu o opisze swoje wrażenia z użytkowania tego odtwarzacza.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ten chiński firmware i jakie ma możliweości ?.

O jaki firmware 2.09 chodzi ?

Na stronie Asusa jest dostępny 1.06.03

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Jak kolega napisał to firmware do pioneera.

A co do możliwości to poza tymi które masz w ASUS'ie dodaj jeszcze odtwarzanie z BDVM, odtwarzanie napisów z plików podłożonych na zewnątrz, odtwarza obrazy SACD.ISO.

Do tego wszystkie te funkcje chodzą również z zasobów sieciowych co mnie akurat bardzo interesuje bo wszystko trzymam na NAS'ie,

Pełną listę modyfikacji znajdziesz tutaj (uwaga strona po rosyjsku): http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-3

To Fw jest do Pioneera, a nie Asusa :-)

BTW

Jesteś zadowolony z tej 700? Chce kupić coś z x2 HDMI i na liście mam Panasonica 330, Pionka 450, Sony 790 i tegoż Asusa. (póki co Panas u mnie wygrywa, ale ASUS kusi z uwagi na potencjalne możliwości, szkoda że nikw się za napisanie CFW nie weźmie)

Przez pewien czas byłem zadowolony ale w chwili obecnej patrząc na to jak wygląda wsparcie od strony producenta i ile błędów jeszcze pozostało do usunięcia już nie tak bardzo jestem.

Również rozglądam się za nowym odtwarzaczem i praktycznie już się zdecydowałem na BDP-450 ze względu na CFW, wcześniej chciałem kupić OPPO ale po tym co zrobili w ostatnich firmware już mnie on nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Pioneer odtwarza po USB, te firmaty które wymieniłem w #134 icon_share.png andsie1

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31 masz juz tego pionka czy czekasz z zakupem, do momentu wyklarowania się sytuacji z cfw? Interesuje mnie jak radzi sobie z owtwarzaniem mkv po sieci; fabrycznie ma klienta SMB czy to CFW dodaje tą funkcjonalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Pioneer odtwarza po USB, te firmaty które wymieniłem w #134 icon_share.png andsie1

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Z opisu odtwarza z USB i z sieci.

Obsługuje również pliki .cue co jest przydatne gdy masz ripy płyt audio.

Jasiek_31 masz juz tego pionka czy czekasz z zakupem, do momentu wyklarowania się sytuacji z cfw? Interesuje mnie jak radzi sobie z owtwarzaniem mkv po sieci; fabrycznie ma klienta SMB czy to CFW dodaje tą funkcjonalność?

Jeszcze nie mam, będę go kupował ale dopiero gdzieś pod koniec sierpnia jak okres wakacyjny będzie się kończył.

Fabrycznie nie ma klienta SMB, dodaje to CFW (obsługa SMB i NFS).

Co do CFW to po wymianie informacji z jednym z ludzi z rosyjskiego forum sprawę mam już wyjaśnioną.

Teraz potrzebuję kogoś kto mi pomoże dogadać się z twórcą softu bo jego strona wygląda tak: http://www.jdbbs.com/thread-4868408-1-1.html

Najważniejsze płacisz raz to 100 dolców i dopóki będą robili modyfikacje to masz je za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nowy odtwarzacz również mam zamiar kupić w końcu sierpnia, będę miał urlop wiec będę miał czas się pobawic. Na chwilę obecną moim faworytem jest Panasonic (ma prawie wszystko co jest mi potrzebne), ale Pioneer depcze mu po piętach ( z zainstalowanym cfw dostaje więcej niż potrzebuje)<br />Ten chiński Fw to można w kilku kupić? Jeśli tak to wstępnie też bym był zainteresowany, sam bym się pewnie nie zdecydował (100$ to spora cena za ,,kota w worku''); największym + Pionka, jest dla mnie jego design, reszta konkurencji wygląda nalesnikowato...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nowy odtwarzacz również mam zamiar kupić w końcu sierpnia, będę miał urlop wiec będę miał czas się pobawic. Na chwilę obecną moim faworytem jest Panasonic (ma prawie wszystko co jest mi potrzebne), ale Pioneer depcze mu po piętach ( z zainstalowanym cfw dostaje więcej niż potrzebuje)<br />Ten chiński Fw to można w kilku kupić? Jeśli tak to wstępnie też bym był zainteresowany, sam bym się pewnie nie zdecydował (100$ to spora cena za ,,kota w worku''); największym + Pionka, jest dla mnie jego design, reszta konkurencji wygląda nalesnikowato...

Co do zakupu w kilku to jest to dobry pomysł, ale nie wiem czy taka możliwość istnieje.

Z tego co się orientuję do niedawna był to aktywator który generował kod aktywacyjny na podstawie numeru seryjnego odtwarzacza, a jak teraz wygląda proces aktywacji to tego jeszcze nie wiem, ale jeżeli dalej jest to jakiś kawałek softu który będzie działał dla kilku odtwarzaczy to również jestem za.

Co do wyglądu to też uważam że na chwile obecną 450 wygląda najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po USB odtwarza BD, BD ISO, 3DBD i 3DBD ISO i menu płyty to mam 10 dniu na zwrot Ausa. Wolę Pioneera. Cena jest podobna.

Możesz dać link do jakiegoś testu lub potwierdzenia informacji co do odtwarzania wymienionych formatów, bo nie chcę wymieniać urządzeń i byś

Beta testerem

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po USB odtwarza BD, BD ISO, 3DBD i 3DBD ISO i menu płyty to mam 10 dniu na zwrot Ausa. Wolę Pioneera. Cena jest podobna.

Możesz dać link do jakiegoś testu lub potwierdzenia informacji co do odtwarzania wymienionych formatów, bo nie chcę wymieniać urządzeń i byś

Beta testerem

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Ale to nie jest tak różowo, fabryczne firmware nie ma tej funkcjonalności, dopiero po wgraniu custom firmware będziesz miał tą funkcjonalność a za to firmware trzeba zapłacić ekstra 100 dolarów.

Testów niestety nie ma, dużo można przeczytać na rosyjskim forum do którego linka podałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziekuję.

Asusu bez takich zabiegów odtwarza to co mnie interesuje.

Jeszcze tylko muszę ustalić czy jest możliwość odtwarzania zewnętrznych napisów podłożonych do katalogu.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie odgrzebać ten wątek

Andrzeju,

czy zakupiłeś w końcu jakiś player, który łyka zarówno BD/BD3D ze struktury katalogów jak i z ISO z dysku USB?

Bo tak samo jak Ty szukam takiej funkcjonalności aby uzupełnić możliwości staruszka PCH-200.

No i jeszcze najważniejsze dla mnie pytanie: czy można go ustawić w tryb 480i i 576i - istotne przy odtwarzaniu obrazów płyt DVD i przepuszczaniu sygnału przez zewnętrzny procesor video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, ale niestety żaden z tych odtwarzaczy nie odczytuje BD/BD3D ISO z menu i całym dobrodziejstwem inwentarza. A fakt, że ten Asus to jednocześnie też po prostu odtwarzacz Blu-ray 3D (mam PCH-200 i Oppo BDP-83 aktualnie) spowodował, że się nim zainteresowałem i chciałem dowiedzieć czy andsie1 go zakupił i jest zadowolony (a jak andsie1 jest zadowolony to znaczy, że produkt jest dobry :) ), ew. czy ktoś kto posiada i używa będzie w stanie mi odpowiedzieć czy da się po HDMI włączyć tryb 480i/576i.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, ale niestety żaden z tych odtwarzaczy nie odczytuje BD/BD3D ISO z menu i całym dobrodziejstwem inwentarza. A fakt, że ten Asus to jednocześnie też po prostu odtwarzacz Blu-ray 3D (mam PCH-200 i Oppo BDP-83 aktualnie) spowodował, że się nim zainteresowałem i chciałem dowiedzieć czy andsie1 go zakupił i jest zadowolony (a jak andsie1 jest zadowolony to znaczy, że produkt jest dobry :) ), ew. czy ktoś kto posiada i używa będzie w stanie mi odpowiedzieć czy da się po HDMI włączyć tryb 480i/576i.

Ja miałem ten odtwarzacz i szczerze po pierwszym zadowoleniu stwierdziłem że to jednak nie jest to.

Między innymi dla tego że od ponad półtora roku brak wsparcia ze strony producenta, pomimo tego że nawet bugi zaraportowane nie zostały całkowicie usunięte.

A co do Twojego pytania to jeżeli ustawisz na wyjściu wymienione tryby to taki obraz dostaniesz ale wtedy również filmy HD będą wysyłane w takim trybie więc zabawa w przełączanie trybów w zależności od tego co będziesz oglądał.

Ja ostatecznie się go pozbyłem i zainwestowałem w Pioneer'a BDP-450 z CFW.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy cenie nieco ponad 400 zł to chyba super wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy cenie nieco ponad 400 zł to chyba super wybór?

W tej cenie faktycznie niezły, tylko na Twoim miejscu nie liczyłbym na serwis bo naprawdę ASUS nie chce się do tego sprzętu przyznawać, w moim pękł jeden z zaczepów mocujących przednią klapkę i nie udało mi się zamówić drugiej na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie: czy ten odtwarzacz czyta oryginalne płyty blu ray z regionu 1? Bez zabawy w te wszystkie modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...