Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nabyłem tego ASUS'a i jestem po weekendowych testach ;)

Co do samego sprzętu wygląd i wykonanie robi bardzo pozytywne wrażenie, podobnie kultura pracy, sprzęt jest praktycznie bezgłośny (no oczywiście słychać jak wysuwa tackę, ale już napędu w czasie pracy nie słychać).

Sama, jakość napędu też jest bardzo dobra, ponieważ poradził sobie z dwiema (nagrywanymi) płytami BR, które na PS3 się cięły w paru miejscach.

Bez problemu czyta płyty BD, DVD, AVCHD, Audio-CD i DTS Audio-CD, niestety nie czyta DVD-Audio, (ale nie ma tego w specyfikacji, więc byłby to dodatkowy ukryty bonus).

Jakość obrazu i dźwięku bardzo wysoka, szybkość pracy porównywalna z PS3 (może trochę szybciej startuje płyty, ale nie mierzyłem tego), przez oba wyjścia HDMI wypuszcza dźwięk w gęstych formatach za to obraz wychodzi tylko przez HDMI1.

Z dysku podłączonego po USB (sformatowanego NTFS) bez żadnych problemów odtworzył wszystko, co chciałem sprawdzić, DVD-ISO, BD-ISO, MKV.

Obrazy płyt w pełni obsługiwane i nie zauważyłem żadnych zacięć.

MKV też chodzi bardzo ładnie, napisy zarówno będące wewnątrz pliku jak i z osobnego pliku czyta bez problemu i tu jest pewna ciekawostka, wielkością i położeniem napisów z pliku zewnętrznego można sterować natomiast, jeżeli napisy są wewnątrz MKV to już takiej możliwości nie ma.

No i to tyle, co by było na plus, teraz niestety minusy :(

Pomimo ustawienia w konfiguracji, że ma wypuszczać obraz 24p to ani razu nie udało mi się tego uzyskać, ani dla płyt BR, jaki dla plików MKV, z PS3 dla filmów BR obraz w 24p wychodzi bez żadnych problemów.

Funkcje sieciowe to na chwile obecną porażka.

Odtwarzacz nie widzi zewnętrznych serwerów plików (nieważne po Sambie czy NFS), ma za to DLNA, które według mnie też wiele pozostawia do życzenia.

Jako serwera DLNA użyłem NAS Qnap 219PII z zainstalowanym oprogramowaniem Twonky w wersji 6.0.39.

Asus bez większych problemów zobaczył serwer DLNA i zobaczył pliki udostępnione po DLNA, ale dla plików MKV nie widział napisów, jeżeli były one w osobnym pliku, napisy, które były wewnątrz pliku MKV już widział.

Flac, Mp3 i JPG widział bez problemów.

A teraz to, co mnie interesowało najbardziej, czyli odtwarzanie ISO przez sieć:

Plików ISO oczywiście nie zobaczył, ale to bardziej jest problem serwera niż odtwarzacza, natomiast obrazy płyt w postaci rozpakowanej struktury zauważył (tu też były widoczne tylko pliki z mediami, co tez jest zapewne winą oprogramowania serwera), ale płyt DVD podanych w ten sposób odtworzyć nie potrafił a z płyty BD można było uruchomić plik z filmem, działał wybór ścieżki dźwiękowej i napisów, ale niestety, co kilka sekund następowały przycięcia, które dyskwalifikowały tą metodę oglądania. Problemem nie była sieć, ponieważ cały tor pomiędzy odtwarzaczem a NAS'em był w standardzie 1Gbit i transmisje z PC do NAS'a standardowo osiągają do 70MB/s.

Ogólnie uważam, że sprzęt nie jest najgorszy, w tej cenie raczej nie dostaniemy czegoś równie uniwersalnego i pozostaje mieć nadzieję, że niedociągnięcia, które w nim jeszcze są zostaną usunięte w następnych wersjach oprogramowania, zresztą dokładnie taką odpowiedź dają ludzi na forum ASUS'a, dużą też zaletą może być to, że ASUS udostępnił publicznie soft tego odtwarzacza i mogą zacząć się pokazywać softy alternatywne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego kiedy są problemy z 24 fps. Jest to podstawa BD,

Taki sprzęt jak dla mnie to dyskwalifikacja na całej linii.

Każdy chińczyk ma to i działa bez problemów.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się podobną konfiguracją sprzetową przy okazji Pioneera LX-55

Powiem krótko - procesor Qdeo - wielka LIPA

jego działanie widac tylko przy SD.

Szału nie było - kloc poszedł do żyda.

Szkoda że wszyscy poszli w Mediateka zamiast zostać na Sigmie.

MTK to juz nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego kiedy są problemy z 24 fps. Jest to podstawa BD,

Taki sprzęt jak dla mnie to dyskwalifikacja na całej linii.

Każdy chińczyk ma to i działa bez problemów.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

To może tak łaskawie powiesz który z tych wspaniałych chinczyków ma 2 HDMI.

24 klatki na pewno poprawią.

Bawiłem się podobną konfiguracją sprzetową przy okazji Pioneera LX-55

Powiem krótko - procesor Qdeo - wielka LIPA

jego działanie widac tylko przy SD.

Szału nie było - kloc poszedł do żyda.

Szkoda że wszyscy poszli w Mediateka zamiast zostać na Sigmie.

MTK to juz nie to samo

Kolego proponuje doczytać bo ten plajer nie ma w sobie nic z MTK tylko procek Marvela dokładnie ten http://www.marvell.com/digital-entertainment/armada-1000/.

Co do Qdeo to nie będę polemizował bo jeden widzi jedno a drugi drugie a opinie co do samego rozwiązania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa HDMI, wystarczy jedno w wersji 1.4.

Może poprawia, albo i nie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasiek - z całym szacunkiem ale musisz sie troszku podszkolić

NAJLPIERW jest MTK a dopiero za nim stoi Marvel który zasila jedno złacze HDMI< drugie /audio/ jedzie wprost z MTK

Pierwsze słysze by Marvel mógł robić za samodzielny SoC !!

Wszystko jest na tzw reference mainboard - tak samo ma pionek lx-55

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem krótko - procesor Qdeo - wielka LIPA

jego działanie widac tylko przy SD.

A to nie o to chodzi? Żeby zostawić sygnał HD w spokoju, a tylko SD skalować jak najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwa HDMI, wystarczy jedno w wersji 1.4.

Może poprawia, albo i nie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Niestety jeżeli masz ampli które nie wspiera HDMI 1.4 a co za tym idzie 3D a chciałbyś wypuścić z odtwarzacza dźwięk HD to niestety tak potrzebujesz dwóch HDMI.

Jasiek - z całym szacunkiem ale musisz sie troszku podszkolić

NAJLPIERW jest MTK a dopiero za nim stoi Marvel który zasila jedno złacze HDMI< drugie /audio/ jedzie wprost z MTK

Pierwsze słysze by Marvel mógł robić za samodzielny SoC !!

Wszystko jest na tzw reference mainboard - tak samo ma pionek lx-55

Wybacz kolego @mobor ale lekcji niestety nie odrobiłeś, w tym odtwarzaczu nie ma śladu MTK, a żebyś nie twierdził że jestem gołosłowny masz tu recke ze zdjęciami (język niestety mało strawny dla większości w dzisiejsz czasach) ale zdjęcia są wyraźne więc mam nadzieję że będziesz mógł się im dokładnie przyjrzeć, a jak dojrzysz MTK o którym mówisz to proszę o pokazanie tego zdjęcia.

http://www.easycom.com.ua/mmedia/obzor_blu-ray_hd-mediapleera_asus_o!play_bds-700/?lang=ru

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli masz ampli które nie wspiera HDMI 1.4 a co za tym idzie 3D a chciałbyś wypuścić z odtwarzacza dźwięk HD to niestety tak potrzebujesz dwóch HDMI.

Pozdrawiam.

Wystarczy n SPLITTER PRO 1x2 MK-II HDMI 1.4 HDCP 3D 1.4a

http://kabelki.eu/splitter-mkii-hdmi-hdcp-p-995.html

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy n SPLITTER PRO 1x2 MK-II HDMI 1.4 HDCP 3D 1.4a

http://kabelki.eu/sp...hdcp-p-995.html

Pozdrawiam,

AndrzejS@

MAsz rację, jeżeli opis nie jest tylko marketingiem to fajne urządzonko.

Niestety znajomy kidyś walczył ze spliterem który miał mu rozdzielić sygnał na TV i projektor i niestety tamten nie działał tak jak zapewniał sprzedawca że działał będzie, stąd do tego typu urządzeń podchodzę z dużą rezerwą.

Pozdrawiam.

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie urządzenie, dokładnie te które podałem i wszystko działało prawidłowo.

Trzeba tylko ustawić w pewnej kolejności. Urządzenie zczytuje tablice z jednego źródła i rozdziela je na dwa sygnały.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, na chwilę obecną taka zabawka jest mi zbędna ale kto wie co się wydarzy w przyszłości ;)

Pozdrawiam.

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanko do opisu który umiesciłem wcześniej.

O tóż nie dawał mi spokoju tych 24 klatek w odtwarzaczu więc zapakowałem go pod pachę i poszedłem do znajomego z nowszym TV i okazało się że te 24 klatki jednak chodzą bez problemu, problemem jest mój TV który oficjalnie nie wspiera trybu 24 klatek i jak widać urządzenia się dogadały i odtwarzacz nie wypuścił tego co TV odebrać oficjalnie nie może.

Nieoficjalnie jednak to działa bo moge taki obraz wypuścić z Dreama i PS3 i bez problemu TV go wyświetla.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy można zmienić region wg. systemu podanego w necie /poprzez wybranie cyfr od 0 do 9/ Nie wiem czy działa to na wgranym fmw.

Czy Asus odtwarza bez problemu w 3d ,na ich stronie jest mowa o nie wykrywaniu 3d w płytach nagranych w systemie Real ID3D.

Mnie nic to nie mowi , ale wg ludzi z tego forum to jest popularny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany regionu to nie próbowałem, ale moge spróbować i dać znać.

Co do 3D to wczoraj testowałem Avatara 3D z BR i chodził bez problemu, ale czy ten film jest w systemie Real ID3D to też nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pojawił się nowy firmware 1.06.02 - 23.07.2012.

Najważniejsze to dodano język polski OSD. Reszta:

2. Changed default value of video/1080p24Hz from off to auto.

3. Fixed a bug for music playback mode setting.

4. Added a message for online upgrade notification.

Zobaczymy jak z funkcjami sieciowymi...

wloDek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pojawił się nowy firmware 1.06.02 - 23.07.2012.

Najważniejsze to dodano język polski OSD. Reszta:

2. Changed default value of video/1080p24Hz from off to auto.

3. Fixed a bug for music playback mode setting.

4. Added a message for online upgrade notification.

Zobaczymy jak z funkcjami sieciowymi...

wloDek

Funkcje sieciowe bez zmian.

Za to ja znalazłem jeszcze jednego buga ale na starym firmware, po wgraniu nowego już nie miałem czasu potestowac czy dalej jest.

Bug polega na tym że jak odtwarzasz płytę Audio-CD która ma utwory nagrane bez przerw to odtwarzacz dodaje chwile ciszy pomiędzy utworami, będę to dzisiaj sprawdzał i pewnie zgłoszę do ASUS'a.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda katalog główny dysku HDD - czy wyświetla miniaturki okładek (jeśli są w katalogach) ?

Może jakaś fotka ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak sprawują się pliki 3D-ISO BD odtwarzane z przenośnego dysku? Czy to full 3D?

pozdrawiam :)

Jak na razie miałem tylko możliwość oglądać Avatara 3D iso i szlo bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bo właśnie ma 2x HDMI. Niestety mój amp nie obsługuje HDMI 1.4 . Ten bluray z takim softem wogóle nie powinien wyjść na rynek. Niestety ostatni f/w też niewiele zmienił. Do blu-ray też nie polecam. Tnie filmy a drugie HDMI AUDIO nie działa prawidłowo. Dzwięk potrafi się pokazać nawet po minucie (DTS HD MA) Zwykły dts i DD po 10s i tak po kazdym przerywniku na począdku filmu ( niem różnicy czy to bluray czy dvd) W plikach mkv nie można zmusić odtwarzacza do 24p i jitter zabija. Fakt audio i video na wysokim poziomie (po sony 790) . Po dwóch godzinach po zakupie zacząłem walczyć z supportem asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie trochę temat

jestem posiadaczem ampli RXV-2700 Yamahy,kupiłem kilka dni temu omawiane tu urządzenie bo zależało mi na dekoderach Hd których moja yamaha nie posiada.Wymyśliłem sobie ze podepnę Asusa jednym hdmi do Tv ,drugim zapodam sam rozkodowany dźwięk w formatach HD(dts master audio,ddHD) ale niestety.dźwięk jest ale strasznie opóźniony(synchronizacja nic nie daje) i wydaje mi sie że po HDMI jednak nie wypuszczane są sygnały dekoderów HD.Niby player pokazuje ze dźwięk mamy dtsHD,ale amplituner widzi je jako zwykły PCM

w związku z tym mam prośbę(mam jeszcze 5 dni na zwrot)czy możecie mi poradzić jaki blutek zakupić aby mój pomysł był zrealizowany(bo wiem że tak sie da)

proszę o konkretny model

z gory dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie trochę temat

jestem posiadaczem ampli RXV-2700 Yamahy,kupiłem kilka dni temu omawiane tu urządzenie bo zależało mi na dekoderach Hd których moja yamaha nie posiada.Wymyśliłem sobie ze podepnę Asusa jednym hdmi do Tv ,drugim zapodam sam rozkodowany dźwięk w formatach HD(dts master audio,ddHD) ale niestety.dźwięk jest ale strasznie opóźniony(synchronizacja nic nie daje) i wydaje mi sie że po HDMI jednak nie wypuszczane są sygnały dekoderów HD.Niby player pokazuje ze dźwięk mamy dtsHD,ale amplituner widzi je jako zwykły PCM

w związku z tym mam prośbę(mam jeszcze 5 dni na zwrot)czy możecie mi poradzić jaki blutek zakupić aby mój pomysł był zrealizowany(bo wiem że tak sie da)

proszę o konkretny model

z gory dziękuje

Kolego jeżeli Twój ampli nie rozpoznaje dźwięku w formacie HD to nawet gdyby go dostał to niczego nie usłyszysz, w przypadku ścieżek HD są w nich jednak jednocześnie zaszyte ścieżki tzw. core i w przypadku DTS HD-MA dostaniesz DTS a DD True HD da Ci DD.

Natomiast to co Ty opisujesz jek jak najbardziej poprawne, odtwarzacz zdekodował dźwięk i wypuścił go jako PCM (tak jest zawsze), PCM jest również bezstratny.

A co do opóźnienia to trudno mi powiedzieć ja mam ten odtwarzacz z tym że wypuszczam z niego dźwięk HD i takich opóźnień nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyjaśnienia

ale wydaje mi się ze czytałem gdzieś że takowa możliwość istnieje,czyli że player zdekoduje dźwięk HD i zapoda go do ampli przez hdmi ,ten ostatni tylko sygnał wzmocni

tym się sugerowałem

Od strony funkcjonalnej dwa wyjścia HDMI mogą przydać się w jeszcze innej sytuacji. Jeżeli mamy już telewizor 3D, ale nasz amplituner nie przesyła sygnałów 3D, będziemy zmuszeni podłączyć odtwarzacz z telewizorem bezpośrednio, organizując alternatywny kanał dla dźwięku (cyfrowy ARC, optyczny, współosiowy lub analogowy). Drugie wyjście HDMI (w odtwarzaczu) jest w takim przypadku zbawieniem, może posłużyć do podłączenia amplitunera, przesyłając jedynie dźwięk, ale zachowując pełną, cyfrową transmisję Dolby TrueHD lub DTS HD.

http://audio.com.pl/testy/panasonic-dmp-bdt500:17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wyjaśnienia

ale wydaje mi się ze czytałem gdzieś że takowa możliwość istnieje,czyli że player zdekoduje dźwięk HD i zapoda go do ampli przez hdmi ,ten ostatni tylko sygnał wzmocni

tym się sugerowałem

Tak będzie,jeżeli sygnał puścisz po analogu,wtedy właśnie ampli tylko sygnał wzmocni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...