Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję za wyjaśnienia

ale wydaje mi się ze czytałem gdzieś że takowa możliwość istnieje,czyli że player zdekoduje dźwięk HD i zapoda go do ampli przez hdmi ,ten ostatni tylko sygnał wzmocni

tym się sugerowałem

http://audio.com.pl/...c-dmp-bdt500:17

No to przecież coś takiego Ci zrobił (zdekodował i wypuścił jako PCM), nie za bardzo rozumiem jak Ty to sobie inaczej wyobrażałeś jeżeli Twój ampli nie ma dekoderów HD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteronowi chyba chodziło o inną mozliwość. Można wypuścić dźwiek już zdekodowany z odtwarzacza BD jako właśnie LPCM 7.1po HDMI, ale amplituner musi mieć możliwość przyjąć taką ścieżkę.

Tu macie schemat takiego połączenia:

http://www.cinematic...olaczenia_1.jpg

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodzi

mój amplituner ma możliwość przyjęcia sygnału LPCM7.1 po HDMI

tylko właśnie który player wypuszcza taki sygnał po HDMI,bo Asusa albo nie umiem do tego zmusić ,albo po prostu sie nie da .Na forum AVS wyczytałem że jesli Yamaha otrzyma taki sygnał wyswiatli na front panelu MPCM,a obecnie mam tylko PCM

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo widze, ze rozmawiacie o czyms co mnie interesuje wlasnie ;)

planuje zakup kina, padlo na amplituner yamaha rx-v673 i teraz szukam odpowiedniego playera, natknelem sie na asusa, ale tutaj mam watpliwosci, bo jedni go chwala, a drudzy caly czas maja z nim problemy, postanowilem przetestowac blu ray yamaha bd-s473 i poszedlem do saturna z dyskiem i probkami filmow w MKV z dzwiekami HD.

Po udanym podlaczeniu blu raya z amplitunerem oraz tv, odpalilem film z DTS MA HD i ogolnie na amplitunerze nic nie pokazywalo, ze jest dzwiek DTS MA HD (nic na wyswietlaczu sie nie zaswiecilo, brat ma onkyo i zaraz wskakuje jak dostaje dzwiek DTS, dodam, ze testowalismy na amplitunerze rx-v473, bo taki byl akurat podlaczony, ale to tutaj chyba nie powinno miec znaczenia, bo sprawdzalismy blu ray czy puzscza sygnal prawidlowo), no i postanowilismy z przedstawicielem saturna pobawic sie "pilotami" :D w blu ray pokazalo ladnie dzwiek DTS MA HD oraz TrueHD (pokazywalo ponad 2 tys bitrate, wiec jest ok), teraz czas na amplituner, po chwili probach w koncu znalezlismy jakies opcje INFO i tam pokazywalo DTS MA HD, czy TrueHD), wiec rozumiem, ze dzwiek idzie bezstratnie, tak jak powinien isc ?

Ma moze ktos tego blu raya, badz wyzszy model bd-s673, bo zapomnialem sprawdzic czy napisy tam normalnie dzialaja i zmiana sciezek dzwiekowych.

Co to kolegi wyzej, to wydaje mi sie, ze tak mozesz sprawdzic czy dochodzi dzwiek bezstratny do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niestety Asus wrócił do sprzedawcy :(

miało być wspaniale a wyszło na poziomie playerka z marketu z pietruszka za 300 zł

szukam więc dalej czegoś co spełni pokładane w nim nadzieje i nie będzie kosztowało 2999 :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś kto testował lub posiada w/w player
może napisać parę słów o tym jak asus radzi sobie z bd iso i BD ISO 3D (z pełnym
menu) puszczonym po USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś kto testował lub posiada w/w player

może napisać parę słów o tym jak asus radzi sobie z bd iso i BD ISO 3D (z pełnym

menu) puszczonym po USB ?

Mam i niestety na 99% zdecydowałem już że się go pozbędę.

Z BD ISO radzi sobie bardzo dobrze niestety z wieloma innymi rzeczami sobie nie radzi na przykład, gdy masz płytę z kilkoma ścieżkami audio i któraś z nich jest PCM to żeby wypuścić ją na ampli musisz w setupie przestawić że audio ma wychodzić jako PCM, co ciekawsze ustawienia dla HDMI i SPDif są osobne ale tylko przestawienie dla HDMI daje jakiś efekt (wtedy na wszystkich wyjściach pojawia się PCM, jak przestawisz tylko dla SPDif to nic się nie zmienia), następny problem to potrafi się zawiesić na płycie BD i tylko wyłączenie pomaga, jak masz płytę audio gdzie utwory są nagrane bez przerw to odtwarzacz wstawia sam z siebie pomiędzy nie przerwy.

Takich kwiatków jest więcej, ASUS niby zapowiedział że będzie nowy soft do odtwarzacza ale od października nic się nie pojawiło a na forum ASUS'a zapanowała w tym temacie cisza.

Natomiast z ISO radzi sobie rewelacyjnie, zarówno BD jak i DVD, co do ISO BD3D to Ci nie powiem bo nie mam takowego.

Ja będę wszystkie problemy jakie zauważyłem reklamował w serwisie i jak ich nie usuną to chcę zwrotu kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak to jest z iso 3d na tym
playerku jak również z oryginalnymi płytami bd 3d ? Chciałbym go kupić tylko do
oryginalnych płyt bd 3d , i ewentualnie dla bd iso 3d . Bedzie to drugi player
uzupełniający stareńkiego c200.
ps. na oppo mnie nie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak to jest z iso 3d na tym

playerku jak również z oryginalnymi płytami bd 3d ? Chciałbym go kupić tylko do

oryginalnych płyt bd 3d , i ewentualnie dla bd iso 3d . Bedzie to drugi player

uzupełniający stareńkiego c200.

ps. na oppo mnie nie stać

Oryginalne płyty BD 3D działają bez problemów.

A ja właśnie w kierunku OPPO zmierzam i tu nie mam potwierdzenia jak z odtwarzaniem obrazów (wiem że oficjalnie nie ma) pytanie czy odtworzy obraz ISO rozpakowany do postaci katalogów no i czy dla płyt DVD potrafiłby to zrobić.

A wracając do tego Asusa to to nie jest zły player, niestety wygląda jakby producent o nim zapomniał (albo nie chciał się już do niego przyznawać) bo wsparcia od pół roku nie ma żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informację :) trochę to
wyjaśniło, ale cały czas pozostaje kwestia iso3d po usb .Chyba przyjdzie mi
samemu kupić i ta opcję przetestować.Jak ktoś z posiadaczy bds-700 chciałby się
pozbyć kłopotu to chętnie odkupię.Ten player mimo niepochlebnych opinii w necie
meczy mnie od ponad roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisze jednoznacznie bo testowałem to jakiś czas temu i na tylko
jednym obrazie (Avatar) ale Asus akurat z tym radzi sobie całkiem
ok,tzn gdyby kogoś posadzić i dać mu pilota w łapę to nie zorientował by
się że ma odczynienia z obrazem a nie z fizyczna płyta

struktura menu zmiana ścieżki dźwiękowej i napisów działa ok,

A napisze jeszcze więcej co mnie akurat rozbawiło fakt ze było to na obrazie 2D

mianowicie
na filmie Alien z krążka następowała zwiecha playera podczas wyboru
ścieżki dźwiękowej z Iso wszystko działało ok,starowieńki Samsung radził
sobie z tym krążkiem ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisze jednoznacznie bo testowałem to jakiś czas temu i na tylko

jednym obrazie (Avatar) ale Asus akurat z tym radzi sobie całkiem

ok,tzn gdyby kogoś posadzić i dać mu pilota w łapę to nie zorientował by

się że ma odczynienia z obrazem a nie z fizyczna płyta

struktura menu zmiana ścieżki dźwiękowej i napisów działa ok,

A napisze jeszcze więcej co mnie akurat rozbawiło fakt ze było to na obrazie 2D

mianowicie

na filmie Alien z krążka następowała zwiecha playera podczas wyboru

ścieżki dźwiękowej z Iso wszystko działało ok,starowieńki Samsung radził

sobie z tym krążkiem ok

U mnie akurat na Alienie BR występuje inne dziwne zjawisko, gdy puścisz film to przed filmem jest kawałek na który Scott mówi o pracy nad wersją reżyserską i ten materiał jest SD, po chwili zaczyna się film i widać że odtwarzacz zgłupiał bo widać tylko jakąś 1/4 obrazu (a dokładnie lewy górny róg) tak jakby dalej uważał że materiał jest SD, jak zatrzyma się odtwarzanie i wznowi już bez tego wstępu to wszystko już jest OK, podobnie jeżeli wybierze się odtwarzanie filmu nie przez odtwórz ale przez wybór od pierwszej sceny.

Ja ten odtwarzacz bym zatrzymał ale wady które znalazłem, oraz to jak ASUS traktuje klientów mocno mnie zniechęciły.

Teraz jeszcze na AVSForum wyczytałem że OPPO w najnowszej wersji softu zablokowało możliwość odtwarzania płyt BR jako AVCHD i teraz dopiero mam ciężki orzech do zgryzienia, a już byłem zdecydowany na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze na AVSForum wyczytałem że OPPO w najnowszej wersji

softu zablokowało możliwość odtwarzania płyt BR jako AVCHD i teraz

dopiero mam ciężki orzech do zgryzienia, a już byłem zdecydowany na

wymianę.

ja wybrnąłem tak

kupiłem LG BD 660 200 zł(do BR 3D)

do tego Dune HD MAX za 1300 wyszło 1500 czyli połowa Oppo a czyta mi wszystko,nawet LG potrafi więcej od Asusa,a przynajmniej to co producent zadeklarował że ma czytać to czyta bez zająkniecia

miałem duże nadzieję ze jak Asus udostępni kod źródłowy to ktoś się za to weźmie,ale jak widać ani widu ani slychu

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrnąłem tak

kupiłem LG BD 660 200 zł(do BR 3D)

do tego Dune HD MAX za 1300 wyszło 1500 czyli połowa Oppo a czyta mi wszystko,nawet LG potrafi więcej od Asusa,a przynajmniej to co producent zadeklarował że ma czytać to czyta bez zająkniecia

miałem duże nadzieję ze jak Asus udostępni kod źródłowy to ktoś się za to weźmie,ale jak widać ani widu ani slychu

Również miałem taką nadzieję ale chyba pozostanie to tylko w sferze marzeń.

Twoje rozwiązanie złe nie jest ale po pierwsze staram się minimalizować ilość urządzeń a po drugie mój ampli nie wspiera 3D więc muszę i tak kupić jakiś odtwarzacz z dwoma HDMI więc koszty rosną.

Ponieważ ostatnio i tak mam niewiele czasu na oglądanie czegokolwiek i nie mam ciśnienia to pewnie jeszcze trochę poczekam i zobaczę jak się sytuacja rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi hdmi mamy podobnie

ale i na to jest rozwiązanie co prawda koszty rosną,ale i tak nie zbliżamy sie do ceny Oppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tym Asus,em.

Czy może ktoś napisać co odtwarza a czego nie i jakie są problemy.

Interesuje mnie odtwarzanie z zewnetrznego dysku po USB.

Tyle jest opini o tym urządzeniu ilu właścicieli.

Za informacje z góry dziękuję.

Pozdraweiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odtwarzacz, z dysku do tej pory problemów z odtwarzaniem nie miałem, mam zewnętrzny dysk 1TB (podobno maksymalny rozmiar dysku zewnętrznego to 2TB ale nie mam żeby to sprawdzić).

Odtwarza bez problemu BDVM, BD.iso BD3d.iso z pełnym menu, DVD.iso, mkv z napisami, FLAC, nie potrafi czytać plików cue, czy czyta napisy z pliku zewnętrznego do iso tego Ci nie powiem bo takich nie mam.

Minusy, czasami potrafi się powiesić czy odtwarzaniu filmu z płyty, zdarza mu się na moment zgubić synchro obrazu z dźwiękiem.

Następny problem jaki zauważyłem to gdy masz ustawiony na wyjściu bitstream a masz płytę z dźwiękiem w formacie PCM to za cholerę go nie wypuści dopóki nie przestawisz w ustawieniach wyjścia na PCM (tak się dzieje przy płytach DVD) co ciekawe przy Audio-CD ten problem nie występuje.

To na tyle, jeżeli miałbyś jakieś dodatkowe pytania to pytaj, postaram się potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy potrafi zdekodować Audio HD do wielokanałowego LPCM po HDMI ?

Włączasz płytę ze ścieżką np. DTS-HD MA i zamiast tego masz na wyświetlaczu dekoder Multi LPCM - tak w skrócie :)

I co ważne, czy każdy głośnik jest zasilany, bo jakiś player to robi, ale leci tylko w dwóch kanałach, pomimo napisu Multi LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem juz o to

ale niestety na moim było tak że nie umiałem zmusić swojej Yamahy do odpalenia LPCM,tzn grać grało ale tylko w stereo mimo ze na playerze było M LPCM,i teoretycznie taki sygnał Yamaha otrzymywała

dodatkowo dodam że na LG BD660 dźwięk leci wielokanałowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MultiLPCM działa, w każdym razie na moim Denonie działa.

Osobiście wolę jednak gdy to ampli zajmuje się dekodowaniem sygnału a nie odtwarzacz.

Dla pewności sprawdzę to dzisiaj jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odtwarzacz, z dysku do tej pory problemów z odtwarzaniem nie miałem, mam zewnętrzny dysk 1TB (podobno maksymalny rozmiar dysku zewnętrznego to 2TB ale nie mam żeby to sprawdzić).

Odtwarza bez problemu BDVM, BD.iso BD3d.iso z pełnym menu, DVD.iso, mkv z napisami, FLAC, nie potrafi czytać plików cue, czy czyta napisy z pliku zewnętrznego do iso tego Ci nie powiem bo takich nie mam.

Minusy, czasami potrafi się powiesić czy odtwarzaniu filmu z płyty, zdarza mu się na moment zgubić synchro obrazu z dźwiękiem.

Następny problem jaki zauważyłem to gdy masz ustawiony na wyjściu bitstream a masz płytę z dźwiękiem w formacie PCM to za cholerę go nie wypuści dopóki nie przestawisz w ustawieniach wyjścia na PCM (tak się dzieje przy płytach DVD) co ciekawe przy Audio-CD ten problem nie występuje.

To na tyle, jeżeli miałbyś jakieś dodatkowe pytania to pytaj, postaram się potestować.

Dziękuję za konkretną wypowiedź.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Jakbyś mógł sprawdzić, czy odtwarzacz odtworzy podłożone napisy do folderu ISO 3D.

Czy masz możliwość sprawdzenie z jakim najwyższym bitrate (Mbit/s) jest w stanie odtworzyć film.

Podobno jest nowe oprogramowanie dla tego odtwarzacza, które eliminuje niektóre błędy.

http://www.solvusoft.com/pl/update/sterowniki/nap%C4%99d-blu-ray/asus/o-play/blu-ray-hd-media-player/o-play-bds-700/

Pobierz teraz (ASUS oprogramowanie aktualizacji sterownika)

Czy jesteś zadowolony z tego odtwarzacza ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretną wypowiedź.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Jakbyś mógł sprawdzić, czy odtwarzacz odtworzy podłożone napisy do folderu ISO 3D.

Czy masz możliwość sprawdzenie z jakim najwyższym bitrate (Mbit/s) jest w stanie odtworzyć film.

Podobno jest nowe oprogramowanie dla tego odtwarzacza, które eliminuje niektóre błędy.

http://www.solvusoft.com/pl/update/sterowniki/nap%C4%99d-blu-ray/asus/o-play/blu-ray-hd-media-player/o-play-bds-700/

Pobierz teraz (ASUS oprogramowanie aktualizacji sterownika)

Czy jesteś zadowolony z tego odtwarzacza ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Co do napisów do BD.iso to niestety nie mam niczego z czym mógłbym to sprawdzić.

Najwyższy bitrate, ciężko powiedzieć, Avatar 3D poszedł bez problemu a ten podobno ma wysoki bitrate.

Nowego oprogramowania nie ma i nie zanosi się żeby było, ostatnia aktualizacja była we wrześniu 2012 i od tej pory cisza, producent nawet nie odpowiada na pytania zadawane na forum. Wprawdzie pojawiła się na forum informacja że ktoś tworzy CFW dla tego playera ale minęło jakieś dwa miesiące i nic się nie pokazało.

Co do zadowolenia to nie udzielę Ci jednoznacznej odpowiedzi.

Z jednej strony odczyt płyt z plików iso z podpiętego nośnika działa znakomicie i tu nie ma do czego się przyczepić ale to samo mógłby robić z zasobów sieciowych a nie robi (jak posiadasz NAS'a dużo wygodniejsze). Dwa HDMI działają bardzo dobrze i rozwiązują mi problem amplitunera nie obsługującego 3D.

Jeżeli chodzi o fizyczne nośniki to już nie jest tak różowo, okazjonalne przycięcia albo zawieszenia przy odtwarzaniu płyt BR bywają denerwujące, w przypadku audio CD odtwarzacz sam z siebie wstawia przerwy pomiędzy utwory co jest niedopuszczalne, żeby móc odtworzyć ścieżkę PCM z DVD (i prawdopodobnie również BR) trzeba wejść do konfiguracji i przestawiać wyjście z bitstream na PCM (mój poprzedni odtwarzacz DVD nie miał z tym problemów).

Następna dziwna rzecz to DLNA (oczywiście sama koncepcja DLNA to porażka ale są tacy którzy tego używają).

Gdy uruchomię media serwer na moim NAS'ie to odtwarzacz go widzi, odtwarza pliki mkv które tam są ale żeby mieć napisy to trzeba je wmuksować do kontenera (nie mylić z nałożyć na obraz) inaczej odtwarzacz tych napisów nie zobaczy co ciekawsze w tym samym czasie zeszłoroczna plazma Panasonica ST50 odtwarza te pliki z napisami nawet gdy są ona jako oddzielne pliki.

Mogę więc powiedzieć że zadowolenie wynikało będzie z Twoich potrzeb, jeżeli potrzebujesz odtwarzacza tylko do plików iso to powinieneś być zadowolony ale z drugiej strony za podobne pieniądze kupisz jakiegoś mediaplayera który na pewno będzie wspierał odczyt z dysków sieciowych.

Ja osobiście idę jednak teraz w kierunki BDP-450 ze zmodyfikowanym firmware, wcześniej miałem na celowniku OPPO ale po ostatnich zmianach w firmware tych odtwarzaczy przestał mnie interesować.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze jedno, Jak wygląda sprawa automatycznej zmiana częstotliwości odświeżania (FPS) ?

Mnie interesuje odtwarzanie plików 3D w tym ISO i dekodowanie Audio HD do formatu wielokanałowego LPCM.

Mam Popcorna C-200, który niestety nie odtwarza 3D

Nie interesuje mnie odtwarzanie po sieci, tylko po USB i z fizycznego nośnika. Do muzyki mam jak wspomniałem C-200.

Pozdrawiam,

AndrzejS$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jeszcze jedno, Jak wygląda sprawa automatycznej zmiana częstotliwości odświeżania (FPS) ?

Mnie interesuje odtwarzanie plików 3D w tym ISO i dekodowanie Audio HD do formatu wielokanałowego LPCM.

Mam Popcorna C-200, który niestety nie odtwarza 3D

Nie interesuje mnie odtwarzanie po sieci, tylko po USB i z fizycznego nośnika. Do muzyki mam jak wspomniałem C-200.

Pozdrawiam,

AndrzejS$

Przełączanie FPS działa bez problemu, to jest jedna z rzeczy którą jeszcze zdążyli poprawić.

Co do dekodowania audio to sprawdzę to po południu i dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki, czekam.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...