Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo proste.

Skoro ostwarzacz jest produkowany na Tajwanie, sprzedawca z Tajwanu moze go miec tego samego dnia.

Zanim jednak pierwsza partia odtwarzaczy, przeznaczonych na europejski rynek, dotrze statkiem do Rotterdamu, a pozniej do lokalnych dystrybutorow, minie troche wiecej niz tydzien. Nie wiem jak w Twoich stronach, ale u mnie "polowa lutego" jest juz za tydzien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info telefon z tego co zrozumiałem cena okolo 920 zł wiec może z ceną nie bedzie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie zrobiłem edycji poprzedniej wiadomości ale wydaje mi się że jest to bardzo ciekawa wiadomość o tuż jest polska cena :)

http://netia.emarket...t-de/p-c6504320

Oczekiwana data dostawy 03.04.2012

Edytowane przez sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperalem troche po necie i znalazlem takie cos:

Wypowiedz uzytkownika na temat bds-700 (zakupiony poprzez ebay z Tajwanu):

I just got this player.

Build quality looks great, has option for English.

You can choose 1080p/60 for hdmi out.

There are already 2 firmwares on their site, for NTSC choose that version and pal choose that.

Menu is basic and easy and fast. Nice!!!!

Only supports dlna but I knew this.

Here is what I found.

- to start off the YouTube can play HD videos. Cool, nice touch.

- using your smart phone to control it was sweet and you can use your smart device to enter text for you tube, etc. Nice!!!

The bad........

Tried several dlna servers, like mezzmo, twonky, Nero home 4, but get crazy stuttering. Audio will also kick out and in when stuttering.

When playing same files from USB connected, all was smoother, but, still stuttered once in a while!!!!!

ISO BD 3d from USB did play in 3D and menus. However, again had stuttering on some movies!!!!

My cheap WD, egreat r300, and dune 3.0 all can play same files (except 3D iso) without stutteing from both USB and dlna.

I am waiting for my 2nd unit to arrive in few days and will test with that to see if my 1st unit is faulty!!!

So far VERY UNIMPRESSED!!!! Expected better from ASUS especially when they are using same chip as Oppo bdp-93!!!!

Can't beleive it can't even stream hd video without stuttering when my other players do just fine!!!

Again, might be bad unit, but doubt it!!!!

Also to top things off, tried playing few MKV blu-ray files I made with makemkv, and when it tried to play file via dlna it said unsupported format!!

Again, all my other media players will steam same files!!

When playing that same MKV from USB drive, it played..

Note: I live in Canada, and player works with NTSC and 120v power.

Will keep you all posted when I try 2nd unit.

As of now ..... STAY AWAY FROM THIS PLAYER!!!!!

Go for the buggy realtek players as they are way better than this!!!!

Kolejna wypowiedz:

Not going to go into much detail, but this thing is a pos. Skips stutters, DOES NOT PLAY 3D bluray well AT ALL!. Really, just avoid it. I have spent hours of my life trying to like this thing and it makes the Himedia player look like a polished product.

I only jumped in here after a bunch of people pm'd me and wanted to know my impressions..

Ciekawostka:

W Oppo oraz BDS-700 siedza dwa rozne chipy:

Asus - The 88DE3010 is a HD Media Processor SOC ( http://www.marvell.c...nt/armada-1000/ )

Oppo - The 88DE2750 is a Digital Video Format Converter ( http://www.marvell.c...nment/88DE2750/ )

PS. W telegraficznym skrocie, ten asus to niezle zbugowany shit.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podgrzać atmosferę, powiem tak

Miałem okazje widzieć w akcji Pioneera LX55 razem z Denonem 1611 (mam w tej chwili u siebie oba)

Oba mają ten sam SoC ale PIonek jest wsparty dodatkowo przez Qdeo

Efekt ? Denon daje wyraznie LEPSZY obraz, bardziej ostry

Mało tego - pozwala na swobodny wybór rozdzielczosci filmu z trybem 1:1 SOurce Direct włacznie (w trakcie odtwarzania) - czego nie potrafi Pionek

Czytałem wczoraj test porównawczy zrobiony przez miesiecznik audio kilku playerów i tam również im wyszło że Denon oferuje - o dziwo - lepszą jakosc obrazu niż model (philips 9600) z QDEO na pokładzie

cytat

"Należy też docenić zastosowanie wyrafinowanego procesora wideo (qdeo) , choć – wbrew pozorom –

wcale nie daje on Philipsowi przewagi nad Denonem"

To tyle w kestii tego całego Qdeo

Skoro badziewie nic nie daje a w pewnych wariantach - wręcz - szkodzi, po co zawracać sobie tym głowę ?

Być może w konkretnej aplikacji, odpowiednio zaawansowanej i PRAWIDŁOWO zaprojektowanej - znaczenie tego procesora rośnie (Oppo) ale na rynku odtwarzaczy Entry-level (do 2k zł) ja bym tą kość omijał szerokim łukiem ...

Niech przemówi obraz: http://larchive.avsf...53#post21287153

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakies nowe info na temat asusa? Czekam i doczekac sie nie moge co to cacko potrafi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekałem cierpliwie na tego asusa ale jak na razie to co czytam o nim to totalna porażka,info z innego forum:http://www.audiostereo.pl/bd-asus-bds-700_87952.html/page__st__90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus chyba nie daje rady, udostępnili kod źródłowy, może ludziom się uda coś z tym zdziałać.

Na razie jest padaka, na co teraz warto czekać na panasonica DMP-BDT500 ?

Edytowane przez sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu można kupić.

http://www.morele.ne...gift-de-463931/

Czy już ktoś zakupił te urządzenie ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ja przymierzam się żeby go kupić, ale patrząc po opiniach w sieci (od skrajnego zachwytu po skrajne niezadowolenie) mam poważną zagwozdkę.

Na razie próbuję wypożyczyć do testów, jak będę coś wiedział to skrobnę tutaj, co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz w ciągu 10 dni zwrócić.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym forum mozna poczytac od posiadaczy tego odtwarzacza,niestety nie sa to w wiekszosci pozytywne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie próbuję wypożyczyć do testów, jak będę coś wiedział to skrobnę tutaj, co i jak.

Super,czekamy:-) Też o nim myślę,jakoś ostatnio ciągnie mnie do FLAC i blu ray iso.:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze blu-ray chyba nie czytają plików FLAC? Mój nie czyta, przynajmniej nic w instrukcji na ten temat nie ma, natomiast inny odtwarzacz dość zacnej firmy, którego instrukcja też jest w moim posiadaniu również nie odtwarza takich plików. A może ja o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze blu-ray chyba nie czytają plików FLAC?

No tak,ale Asus jest "multiformatowcem" i odtwarza prawie wszystko:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale Asus jest "multiformatowcem" i odtwarza prawie wszystko:-)))

Ponoć ostatnia aktualizacja softu znacznie poprawiła obsługę mkv; jeśli to prawda to chyba się zdecyduję - największy plus to wieloformatowość i płynna zmiana regionów

BTW

Mały cytat z mpcclub

"There has been a firmware update and MKV playback works now! Files that had problems play now.

Playing mkv via DLNA also works now.

So now this player is finally growing up to be an "Oppokiller" for a very good price, atleast in Euroland."

Edytowane przez MMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ilość obsługiwanych formatów jest naprawdę imponująca. Pośród nich jest również i FLAC. Jeśli jednak miałbym zamienić swój odtwarzacz na tego ASUS'a, to nie liczba formatów miałaby decydujące znaczenie, a jakość obrazu dla bardzo pospolitych formatów czyli... Blu-ray, DVD i XviD. A tu mój BD-C6900 wypada bardzo dobrze. I nie chodzi mi tylko o same testy, ale przede wszystkim o to, co widać na ekranie telewizora.

To tyle w przerwie pomiędzy meczami;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzania FLAC to trochę jest sprzętu który to odtwarza np. OPPO, nowe odtwarzacze Panasonica no i nowe Philipsy.

A co do tego ASUS'a to jakość obrazu jest oceniana bardzo dobrze, odtwarzanie mkv i BD ISO z USB również chodzi dobrze natomiast duże problemy stwarza właśnie odtwarzanie przez DLNA i co mnie szczególnie interesuje odtwarzanie mkv i BD ISO z dysków sieciowych.

To jest powód dla którego chcę go potestować przed zakupem, gdyby nie było wątpliwości co do tej ostatniej funkcjonalności to już bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również najważniejsza jest pełna obsługa BD ISO po sieci. Z niecierpliwością czekam na testy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać z urządzenia...

Czy chcemy "multiformatowca" czy źródła do płyt BD?

Obecnie w/w funkcjonalności do pogodzenia tylko w oppo 93 (choć z ostatnim softem pojawiły się problemy) - tylko ta cena, dla niektórych zaporowa.

Dla mnie najważniejsze jest dobre źródło do płyt BD (do sieci,iso mkv itp mam inne urządzenia - na razie brakuje mi tylko BD ISO 3D).

Na dzień dzisiejszy najważniejszy jest dla mnie uzyskiwany obraz oraz 2 wyjścia HDMI (second audio only). Urządzenia w okolicach 1500 PLN spełniajace wymagania to:

Asus bds700

Sony S790

Panasonic bdt-500

nie wiem jak z nowymi philipsami, ale mam urazę do tej marki po DVP 9000 (Fantom powinien pamiętać jak dyskutowaliśmy na jego temat).

Sony widziałem, testowałem - dla mnie nie - chyba że ktoś podnieca się 4K...

Panasonic - bardzo ciekawy - obraz bardzo dobry, tor audio również, ale nie rewelacja, no i cena 1700 PLN

Najlepsze do tej pory co oglądałem i słuchałem to denony 1611 i 2012, ale cena i brak second HDMI.

Obecnie posiadam LG BX580 (niebawem do sprzedania) za którego rok temu dałem 1400 PLN. Obecnie obiecałem sobie że nie będę wydawał więcej na źródło (transport) zbyt wiele.

Asus wygląda nieźle i przyglądam się wątkom już od wielu miesięcy. Szczególnie interesujący procesor i niezły środek jak na tą cenę.

Postaram się go sprowadzić za tydzień, dwa do pooglądania.

Zaznaczam,że moja wypowiedź dotyczy tylko źródła do płyt Blue Ray.

Wszelkie sugestie miło widziane.

wloDek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby chodziło tylko o źródło BR to wziąłbym Panasonica dmp-bdt500 ale niestety staram się zminimalizować ilość urządzeń pod TV a dużo materiału mam na NAS-ie więc szukam czegoś co potrafiłoby odtwarzać z NAS-a jak najwięcej.

Panasonic z NAS-a według opisu może pobierać mkv i mp3, niestety m2ts (z NAS-a bo z USB to łyka) no i BD-iso raczej nigdy nie będzie odtwarzał.

ASUS wygląda bardzo obiecująco ale niestety informacje w sieci są bardzo różne, po pierwsze z USB czyta wszystko co w opisie (łącznie z BD-iso 3d z menu) i nie ma z tym problemu, ale już funkcje sieciowe podobno leżą a na nich bardzo mi zależy, najbardziej na pobieraniu materiału z NAS'a bo jakoś DLNA nie budzi mojego zachwytu. Co do ASUS-a widziałem jeszcze jedno info gdzie napisano że przez HDMI1 ASUS wysyła dźwięk tylko stereo a przez HDMI2 pełny wielokanałowy, to dla mnie jest dopiero zagadka.

No i jeszcze jedno również potrzebuje odtwarzacza z dwoma HDMI bo mój ampli nie wspiera 3d a jakoś nie mam ochoty na razie na wymianę ampli.

Więc jakbyś już miał tego ASUS-a i mógł potestować jak faktycznie wygląda odtwarzanie iso i mkv z NAS-a to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...