Skocz do zawartości
ITS

Nowy firmware dla odtwarzaczy Hyundai

Rekomendowane odpowiedzi

wersja 739 jeszcze nie jest dostępna. Ma kilka błędów i nie zalecamy instalacji.

można poznać listę błędów?

myślę, że nie będzie się to kwalifikować pod tajemnicę handlową. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są problemy z klientem torrentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z torrenta dawno już zrezygnowałem bez zmiany portu jest praktycznie bezużyteczny.A strona właśnie zaskoczyła.

Edytowane przez GregorGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z innymi błędami?

czy tylko oficjalna droga [e-mail] obowiązuje?

jeśli informujecie na swojej stronie, że to właśnie tu, znajduje się oficjalne forum odtwarzaczy Hyundai, czy nie lepiej, aby to było właśnie miejsce na zgłaszane wad kolejnych softów i świeżo odkrytych błędów?

indywidualne zgłoszenia mogą się dublować, a tu każdy może przeczytać, co zostało już zgłoszone i czy jest sens zgłaszać.

obecnie wiele błędów było wytkniętych i nikt nie wie, co zostało przyjęte, a co jeszcze nie.

jeśli również to źródło traktujecie jako drogę zgłaszania błędów, to zgłaszam moje:

  1. z poziomu PC gdy wpisuję
    START --> Uruchom ... -->
    \\hmb
    raz działa, wyłączę MBOX, włączę, nie działa - loteria, nigdy nie wiem czy zadziała. po adresie IP wchodzę zawsze...

  2. .... lecz nie mogę przypisać stałego adresu IP w ustawieniach MBOX R650k - znowu loteria, chyba, że najpierw wejdę w ustawienia MBOX, aby odczytać IP.

  3. obecnie nie można korzystać z wi-fi na sieciach nierozgłaszających SSID - mowa o ver. 729 oraz 739. zgłaszałem to drogą e-mail, zostałem słownie zapewniony, że zostanie to zgłoszone producentowi i jeśli było to możliwe w poprzednich wersjach, to w następnej będzie to przywrócone - jak widać nie jest.

na razie tyle. bardzo proszę się opowiedzieć co do formy zgłaszania błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem M-Box Recorder - R3150S.

Mam jednak problem z aktualizacją oprogramowania. Obecnie w kupionym odtwarzaczu jest „„C560SP_CR10E_100826a_110HD”

Jednak chciałem zaktualizować do „C739SP_CR10E_101231a_110HD” ściągnięty ze strony http://www.hyundaimbox.co.kr/board/bbs/board.php?bo_table=firmware&wr_id=22

Postępuję zgodnie z instrukcją:

-------------------------------------------

-------------------------

Opis sposobu instalacji

-------------------------

1. Pobrany pliki ZIP należy rozpakować (archiwum zawiera jeden plik install.img)

2. Plik install.img należy nagrać do głównego katalogu pamięci flash (pendrive).

Pamięć powinna być standardowa: mieć jedną partycję, sformatowaną w systemie FAT (16 lub 32).

3. Odtwarzacz należy wyłączyć włącznikiem z tyłu, a pamięć z plikiem install.img należy podłączyć do jednego z portów USB

na tylnej ściance odtwarzacza (nie należy korzystać ze złącza na froncie)

4. Odtwarzacz należy włączyć włącznikiem z tyłu jednocześnie trzymając wciśnięty przycisk HOME (piktogram z domkiem)

na froncie urządzenia. Przycisk należy przytrzymać wciśnięty przez kilka sekund.

5. Instalacja powinna rozpocząć się po kilku sekundach a na ekranie na froncie powinien pokazać się napis INSTALL.

W tym momencie można już puścić wciskany przycisk.

Start aktualizacji jest też sygnalizowany pojawieniem się informacji na ekranie TV.

Jeżeli aktualizacja nie rozpocznie się, a urządzenie pokaże główne menu - należy wrócić do punktu 3 i spróbować powtórnie.

----------------------------------

jednak odtwarzacz uruchamia się normalnie i nie instaluje się żadna aktualizacji (ani nie pojawia się ekran aktualizacji).

Próbowałem również z "R3150S_C729SP_CR10E_101105a_110HD" ze strony http://www.hyundaimbox.pl/wsparcie.html, jednak efekty są takie same, proces instalacji nie uruchamia się (napis INSTALL również się nie pokazuję).

Pendrive i plik install.img jest widoczny po włączeniu odtwarzacza, np w menu "kopiowanie plików" więc zakładam że port USB działa poprawnie. Przycisk HOME również działa i nie mam pojęcia co może być jeszcze problemem.

Spotkał się kiedyś koś z podobnym przypadkiem?

Z góry dziękuję za wszelkie informację

Edytowane przez Prezess007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Odtwarzacz należy włączyć włącznikiem z tyłu jednocześnie trzymając wciśnięty przycisk HOME (piktogram z domkiem)

na froncie urządzenia. Przycisk należy przytrzymać wciśnięty przez kilka sekund.

.....

jednak odtwarzacz uruchamia się normalnie i nie instaluje się żadna aktualizacji (ani nie pojawia się ekran aktualizacji).

najważniejsze z powyższego jest

włączyć włącznikiem z tyłu jednocześnie trzymając wciśnięty przycisk HOME

jeden palec na piktogramie HOME drugim wyłączasz zasilanie i włączasz ponownie. musi zadziałać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wskazówki, przed chwilą próbowałem i nadal nic:

Pendrive 1GB (FAT) - próbowałem i FAT32

Na pendrive jest tylko plik install.img

Odtwarzacz wyłączam wyłącznikiem z tyłu.

Wkładam pendrive do portu z tyłu.

Naciskam i trzymam przycisk HOME. Drugą ręką włączam (z tyłu) odtwarzacz.

Próbowałem również wyłączyć trzymając HOME i włączyć, ale nadal ekran instalacyjny nie uruchamia się, tylko odtwarzacz uruchamia się jak normalnie.

("HELLO", później przycisk zmienia kolor na niebieski, pojawia się na chwilę na wyświetlaczu "USB" a następnie "GUIDE-BROWSER")

Nie mam już pojęcia jak aktualizować oprogramowanie....

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wskazówki, przed chwilą próbowałem i nadal nic:

Pendrive 1GB (FAT) - próbowałem i FAT32

Na pendrive jest tylko plik install.img

Odtwarzacz wyłączam wyłącznikiem z tyłu.

Wkładam pendrive do portu z tyłu.

Naciskam i trzymam przycisk HOME. Drugą ręką włączam (z tyłu) odtwarzacz.

Próbowałem również wyłączyć trzymając HOME i włączyć, ale nadal ekran instalacyjny nie uruchamia się, tylko odtwarzacz uruchamia się jak normalnie.

("HELLO", później przycisk zmienia kolor na niebieski, pojawia się na chwilę na wyświetlaczu "USB" a następnie "GUIDE-BROWSER")

Nie mam już pojęcia jak aktualizować oprogramowanie....

Z góry dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam Łukasz

Pendrive podpięty z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście z tyłu, próbowałem w obydwu gniazdach od tyłu.

spróbuj z HOME z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z innymi błędami?

czy tylko oficjalna droga [e-mail] obowiązuje?

jeśli informujecie na swojej stronie, że to właśnie tu, znajduje się oficjalne forum odtwarzaczy Hyundai, czy nie lepiej, aby to było właśnie miejsce na zgłaszane wad kolejnych softów i świeżo odkrytych błędów?

indywidualne zgłoszenia mogą się dublować, a tu każdy może przeczytać, co zostało już zgłoszone i czy jest sens zgłaszać.

obecnie wiele błędów było wytkniętych i nikt nie wie, co zostało przyjęte, a co jeszcze nie.

jeśli również to źródło traktujecie jako drogę zgłaszania błędów, to zgłaszam moje:

  1. z poziomu PC gdy wpisuję
    START --> Uruchom ... -->
    \\hmb
    raz działa, wyłączę MBOX, włączę, nie działa - loteria, nigdy nie wiem czy zadziała. po adresie IP wchodzę zawsze...

  2. .... lecz nie mogę przypisać stałego adresu IP w ustawieniach MBOX R650k - znowu loteria, chyba, że najpierw wejdę w ustawienia MBOX, aby odczytać IP.

  3. obecnie nie można korzystać z wi-fi na sieciach nierozgłaszających SSID - mowa o ver. 729 oraz 739. zgłaszałem to drogą e-mail, zostałem słownie zapewniony, że zostanie to zgłoszone producentowi i jeśli było to możliwe w poprzednich wersjach, to w następnej będzie to przywrócone - jak widać nie jest.

na razie tyle. bardzo proszę się opowiedzieć co do formy zgłaszania błędów.

No wlasnie... dobry watek. Ile z tego co my tu dyskutujemy trafia do osob ktore powinny byc zainteresowane. Chyba nie wiele. Z tego co sie orientuje w mocy sa Panowie z Wroclawia. Poprzednim razem po zainstalowaniu softu znalazlem pare "brakow" o czym listownie poinformowalem ww. firme. Obiecali sprawdzic i odpowiedziec. Do dzis bez zmian, a specjalnie prosilem o odpowiedz i potwierdzenie czy to tylko moj problem czy ogolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z HOME z pilota

Próbowałem i również bez skutków, może mam coś uszkodzone w odtwarzaczu, albo jakieś dziwne oprogramowanie jest obecnie wgrane (C560SP_CR10E_100826a_110HD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i również bez skutków, może mam coś uszkodzone w odtwarzaczu, albo jakieś dziwne oprogramowanie jest obecnie wgrane (C560SP_CR10E_100826a_110HD)?

Prawdopodobnie nie ominie cię serwis, jednak na pocieszenie mogę z czystym sumieniem stwierdzić że ten jest na dobrym poziomie, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na niego narzekał. Sam korzystałem i poszło dość sprawnie, wymiana płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla uzupełnienia dodam, że u w moim TP01 aktualizacja z pendrive'a startuje tylko z tego niższego gniazda USB ( bliżej spodu ).

Włączyć przyciskiem z tyłu urządzenia z wciśniętym jednocześnie przyciskiem HOME ( domek ) i powinno startować. Przycisk HOME zwalniamy po pojawieniu się na wyświetlaczu napisu UPGRADE.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jedno pytanie.

Dlaczego jest taka rozbieżność w wadze wersji firmware.

Wersja C729SP_CR10E_101105a_110HD miała 37,6MB

Wersja C739SP_CR10E_101231a_110HD ma 137 MB

Zupełnie jakby od serca ktoś dokładał 100MB które de facto nic nie wnosi i jakoś nie ufam wersją softu sztucznie powiekszonym lub poprostu błędnie skompilowanym.

Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Jako przykład podałem soft do R3150S, którego sam używam.

Pozdr,

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku plik instalacyjny również miał ponad 100 MB, lecz dopiero po rozpakowaniu - ściągałem coś ok. 30 MB.

może ty pobrałeś już rozpakowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wartości obu plików po rozpakowaniu. Zawsze zostawiam sobie kopie starego softu na boku (nie wiem dlaczego), dlatego mogłem porównać oba pliki.

Polityka Hyundaia jest dość dziwna. Przeważnie producenci pozostawiają na swoich stronach zarówno całą historie zmian w poszczególnych wersjach firmware jak i same pliki. Hyundai zdaje się, że o historie za bardzo nie dba...

Tendencję do bardzo dużych wahań w rozmiarze pliczków które aplikujemy naszym odtwarzaczom zauważyłem już wcześniej.

Seria firmware z piątką z przodu również ważyła w okolicy 137MB. Następnie pojawiła się seria z siodemką na przedzie.

Wtedy w opisie podano, że nastąpiły poważne zmiany w samym jądrze linuxa, który napędza nasze Hyundaie. Soft stopniał nagle do 37MB.

Uznałem to za uzasadnione.

Teraz nagle znowu pojawia się ważący 137MB i nie planuje go używać dopóki ktoś nie potwierdzi, że nie jest to powrót do starej wersji kernela.

Jeśli Hyundai popełniłby taki błąd to wiązałoby się to z ponownym formatowaniem dysków twardych. Takiej opcji naprawdę nie chce już przechodzić.

Dlatego bardzo proszę o jakąś stabilizacje w wydawanych wersjach firmware.

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego bardzo proszę o jakąś stabilizacje w wydawanych wersjach firmware.

i z tym jest problem, bo nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji od pracowników HumanMedia, którzy zaglądają tu na forum.

Nawet na stronie hyundaimbox.pl możemy przeczytać:

HDTV Polska - największa polska witryna zrzeszająca pasjonatów i użytkowników urządzeń HD, otworzyła na swoim forum dział poświecony odtwarzaczom Hyundai MBox.

W dziale tym, oprócz klasycznych dyskusji użytkowników, publikowane będą nowości dotyczące urządzeń i oprogramowania, wątki nawiązujące do najczęściej zadawanych pytań oraz wszelkie inne informacje związane z odtwarzaczami.

Forum dostępne jest do odczytu dla wszystkich odwiedzających. Aby wpisywać własne komentarze i brać udział w dyskusjach, wymagane jest założenie konta.

co też nie jest prawdą, bo aby przeczytać nowe posty w dziale HYUNDAI muszę się zalogować!

na dzień dzisiejszy jedyną oficjalną [beznadziejną] drogą zgłaszania problemów jest e-mail.

a mogłoby być łatwiej, przyjemniej, szybciej.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do TR11 jest calkiem niezly, odtwarzacz lubi sie zawiesic ale przynajmniej torrent w miare stabilnie sciaga i to na zewnetrzny dysk usb. Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wielkości plików instalacyjnych wiążą się z metodą ich wewnętrznego pakowania. Hyundai w pewnym momencie zastosował mocniejszą kompresję (rozpakowywanie jest robione podczas instalacji), ale dla niektórych odtwarzaczy powstał podział na dwie grupy, zależnie od tzw. bootcoode. Urządzenia za starszym bootcode nie umiały dekompresowywać mocniej spakowanego firmware. Zrobiło się zamieszanie i od wersji 73x podział znika.

Historia firmwarów jest na hyundaimbox.pl. Nie wszyscy producenci trzymają historyczne wersje na serwerach. Hyundai nie trzyma, są na polskich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kilka dni temu kupilam TR11 ma on firmware C727CP.. ale zauwazylam, ze na tej stronie http://hyundaimbox.co.kr/ jest taka ver.C739CP_CR10E_110103a_111HD.zip czyli jeszcze nowsza czy ktos z was ma ja zainstalowana, czy nie warto wgrywac,czy sa jakies uwagi na minus prosze o odp. i dziekuje

Edytowane przez anette

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie kilka dni temu kupilam TR11 ma on firmware C727CP.. ale zauwazylam, ze na tej stronie http://hyundaimbox.co.kr/ jest taka ver.C739CP_CR10E_110103a_111HD.zip czyli jeszcze nowsza czy ktos z was ma ja zainstalowana, czy nie warto wgrywac,czy sa jakies uwagi na minus prosze o odp. i dziekuje

Po prostu wgrywaj! po to producent wydaje nową wersję aby usunąć błędy, w tej nowej (wgrałem wczoraj) można przyciskiem na pilocie wyłączyć ekran w odtwarzaczu, oraz naprawiono błąd - jeśli w ustawieniach wyłączyłeś wyświetlacz to po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu się włączał. Jak na razie żadnych błędów nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam R3150, ale przejściu na C739 się pojawiły mi się problemy z przegrywaniem dużych plików po sieci. Gdzieś tak koło 2GB danych dostaję komunikaty typu "HMB nie jest dostępny", a o dziwo coś dalej w tle się przegrywa, bo rozmiar pliku na HMB rośnie.

W którymś z tam wątków, polski support też nie polecał wgrywania tej wersji, choć nie sprecyzowali dokładnie problemów jakie z nią mieli . I tym tłumaczyli fakt, że na polskiej stronie tej wersji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...