Skocz do zawartości
ITS

Nowy firmware dla odtwarzaczy Hyundai

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem przed chwilą plik wielkość powyżej 4, nie miałem żadnych problemów z wgraniem na odtwarzacz R11 przy nowym sofcie.

W poprzednim sofcie miałem podobny problem z miejscem na dysku podczas nagrywania - pokazywał mi że nie ma miejsca na dysku nawet wtedy gdy usunąłem wszystkie pliki - pomógł format dysku.

Edytowane przez tamtam01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą plik wielkość powyżej 4, nie miałem żadnych problemów z wgraniem na odtwarzacz R11 przy nowym sofcie.

W poprzednim sofcie miałem podobny problem z miejscem na dysku podczas nagrywania - pokazywał mi że nie ma miejsca na dysku nawet wtedy gdy usunąłem wszystkie pliki - pomógł format dysku.

Witam

pytanie do HM w sprawie nowego firmware

kiedy bedzie juz u was dostepny poprawiony bo z tego co mozna wyczytac nie polecacie najnowszego ze wzgledu na stwiertdzone bledy tylko ze juz troche czasu minelo od publikacji firmware i nic sie nie dzieje

pozdr

malony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam od niedawna mBoxa TR11 i chciałem mu uaktualnić oprogramowanie do wersji 739 ( wiem że posiada ona błędy ale te co były wymienione mi nie przeszkadzają a za to bardzo mi sie przyda wyłączanie panelu z pilota :) ). Już mi brakuje pomysłów jak je wgrać bo jak robie to zgodnie z opisem to pokazuje mi sie napis "Upgrading.." na pare sekund i potem wyskakuje normalnie menu a w opisach jest że ma wyjść install. Próbowałem już różnych pendrivów (formatowane na FAT 16 i 32) i różnych opcji klikania na "domek" ale zawsze jest tak samo czyli albo upgrading przez kilka sekund albo wogóle nic. Czy ma ktoś może jakiś pomysł co jeszcze moge zrobić czy mojego modelu się nie da zupgradować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest taka rozbieżność w wadze wersji firmware.

Wersja C729SP_CR10E_101105a_110HD miała 37,6MB

Wersja C739SP_CR10E_101231a_110HD ma 137 MB

Zupełnie jakby od serca ktoś dokładał 100MB które de facto nic nie wnosi i jakoś nie ufam wersją softu sztucznie powiekszonym lub poprostu błędnie skompilowanym.

Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Jako przykład podałem soft do R3150S, którego sam używam.

Rozpakowałem odowiednie pliki dla L110 i przyczyna od razu jest widoczna - starsza wersja korzysta ze squashfs (który jest kompresowany), nowsza z yaffs2 (który nie jest kompresowany). Porównanie zawartości systemów plików wykazuje jedynie zmiany w aplikacji frontendowej (DvdPlayer) i jej zasobach. Jądro, biblioteka C i inne binarki są dokładnie takie same.

Edytowane przez Vatazhka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety, w nowych firmware dla L110 (w wersjach 729 i w 738) pojawiły się następujące błędy:

- nie można uruchomić pokazu slajdów z muzyką w tle (przy uruchamianiu pokazu zdjęcia wyłącza się muzyka),

- przy oglądaniu filmu HD odtwarzacz resetuje się co jakiś czas (co 30min, czasem 40-80min)- sprawdzone na różnych plikach HD *.ts i na 3 odtwarzaczach,

- przy odtwarzaniu plików filmowych HD z aparatów Canon nie ma dźwięku (plik filmowy *.mov 1080p z bitratem 40Mb/s).

Tych w/w błędów nie ma wersji 558 i nie są to usterki sprzętowe (jak napisałem wyżej sprawdzone na 3 odtwarzaczach).

Czy macie to samo?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety, w nowych firmware dla L110 (w wersjach 729 i w 738) pojawiły się następujące błędy:

- nie można uruchomić pokazu slajdów z muzyką w tle (przy uruchamianiu pokazu zdjęcia wyłącza się muzyka),

- przy oglądaniu filmu HD odtwarzacz resetuje się co jakiś czas (co 30min, czasem 40-80min)- sprawdzone na różnych plikach HD *.ts i na 3 odtwarzaczach,

- przy odtwarzaniu plików filmowych HD z aparatów Canon nie ma dźwięku (plik filmowy *.mov 1080p z bitratem 40Mb/s).

Tych w/w błędów nie ma wersji 558 i nie są to usterki sprzętowe (jak napisałem wyżej sprawdzone na 3 odtwarzaczach).

Czy macie to samo?

Pozdrowienia

Witam

Odnośnie pokazu slajdów i muzyki to potwierdzam, co do reszty to nie wiem, choć gdy oglądałem przez ok. godzinę moje teledyski w hd to żadnych problemów nie było.

Ja mam natomiast problem z FTP tzn. mam bardzo niską prędkość transferu ok. 500 kB/s po WiFi mimo, że sieć pracuje w trybie G/N i nie ma problemów w innych urządzeniach

korzystających z WiFi w tej sieci. A i zauwżyłem, że podczas kopiowania na dysk USB podłączony do MBoxa przez sieć i równoczesnego słuchania muzyki z tego dysku, muzyka

zaczyna przerywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przy odtwarzaniu plików filmowych HD z aparatów Canon nie ma dźwięku (plik filmowy *.mov 1080p z bitratem 40Mb/s).

Działał Ci dźwięk wcześniej? większość odtwarzaczy na realteku poddaje sie i nie odtwarza filmikow z Canona z dzwiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działał Ci dźwięk wcześniej? większość odtwarzaczy na realteku poddaje sie i nie odtwarza filmikow z Canona z dzwiekiem

Po wczytaniu wersji 558 dźwięk działa. Ze względu na opisane usterki musiałem wrócić do 558 i teraz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.... udostepnili nowy firmware :) v 744 - ja czeakm na upgrade do R600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje że jak dzisiaj spróbuje go wgrać to mi się w końcu uda bo jak narazie to niestety nie chce mi przyjmować żadnych aktualizacji tylko jest napis "upgrading" a potem menu główne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem, widziałem - tam jest tylko zapowiedź, a JAFO wspomniał, że "udostępnili".

...

naszukać się można - po lewej wsparcie dla serii R, a po prawej, poniżej ..... model TR11.

nie, żebym się czepiał.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R

Edytowane przez ITS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R oznacza recorder, czyli jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety tej aktualizacji też nie wgram :( A może potrzebny jest specjalny typ pendriva do wgrywania bo z moimi nie chce to działać. Zastanawiam się czy sprzęt który nie chce wgrywać aktualizacji kwalifikuje do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniłeś do wrocławia?

gdy ja na początku miałem problem z wgraniem, poprosili, abym próbował dalej, że na pewno się uda, lecz gdybym miał nadal problem, to oczywiście można wysłać do nich [nie pamiętam na czyj koszt] i oni wgrają.

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie dzwoniłem bo mam nadzieje że ktoś mi coś podpowie co spowoduje że mi się ona zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do R3150s! v.729. CZy moze mi ktoś powiedzieć, kupiłem dopiero co odtwarzacz i nie bardzo rozumiem jak to zrobić. Nowy soft wymaga formatowania dysku. To ja się pytam a co mam zrobić z 1,5 TB danych? usunąć je? Ktoś już instalował, jest jakaś rada? Jakikolwiek dysk podłączyć, sformatować a potem włożyć właściwy czy jak. No bo nie wyobrażam sobie misternie przygotowanego dysku ze wszystkimi filmami, muzyką zdjeciami z wakacji sformatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie pozostanie ci nic innego jak skopiowanie materiału [pożycz, kup drugi dysk].

ja nie mam aż tyle, lecz następny przymusowy format i zaopatruję się przymusowo w drugi dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do R3150s! v.729. CZy moze mi ktoś powiedzieć, kupiłem dopiero co odtwarzacz i nie bardzo rozumiem jak to zrobić. Nowy soft wymaga formatowania dysku. To ja się pytam a co mam zrobić z 1,5 TB danych? usunąć je? Ktoś już instalował, jest jakaś rada? Jakikolwiek dysk podłączyć, sformatować a potem włożyć właściwy czy jak. No bo nie wyobrażam sobie misternie przygotowanego dysku ze wszystkimi filmami, muzyką zdjeciami z wakacji sformatować.

nie musisz formatowac jeśli nie chcesz korzystać z torrentów i funkcji timeshift. wszystkie informacje o sposobie wgrania firmware masz na stronie dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te informacje czytałem, nie wiem czy za jakiś czas nie będę z tego korzystał, bo skąd mam wiedzieć. Ponadto zapewne gdy wejdzie za kilka miesięcy nowy soft to albo też bedzie chciał formatu, albo na starszą wersję niż 729 się po prostu nie wgra.

Pytałem Was o to czy można włożyć dysk jakikolwiek a potem zamienić, czy nowy soft robi zmiany na dysku takie, które są potem potrzebne. Bo w takiej sytuacji to mam zgryza (podejrzewam, że nie tylko ja). Drugi dysk mam, miałem na nim serwer, ale w tej chwili z niego własnie przerzucam dane aby włożyć go jako mastera.

Pytanie tylko czy za jakiś czas nie przyjdzie im do głowy następna taka niespodzianka, kiedy już dyski będę miał oba w jakimś stopniu zapełnione.

Ale tak, może najpierw powinienem zapytać u źródla.

Edytowane przez dariokowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te informacje czytałem, nie wiem czy za jakiś czas nie będę z tego korzystał, bo skąd mam wiedzieć. Ponadto zapewne gdy wejdzie za kilka miesięcy nowy soft to albo też bedzie chciał formatu, albo na starszą wersję niż 729 się po prostu nie wgra.

Pytałem Was o to czy można włożyć dysk jakikolwiek a potem zamienić, czy nowy soft robi zmiany na dysku takie, które są potem potrzebne. Bo w takiej sytuacji to mam zgryza (podejrzewam, że nie tylko ja). Drugi dysk mam, miałem na nim serwer, ale w tej chwili z niego własnie przerzucam dane aby włożyć go jako mastera.

Pytanie tylko czy za jakiś czas nie przyjdzie im do głowy następna taka niespodzianka, kiedy już dyski będę miał oba w jakimś stopniu zapełnione.

Ale tak, może najpierw powinienem zapytać u źródla.

nie można zamienić, dysk musi być przeformatowany - ma nowe partycje zakładane. Dane musisz więc fizycznie przenieść gdzieś na drugi i potem skopiować. Nasi klienci mogą to zrobić u nas przynosząc lub dostarczając sprzęt. W przciwnym wypadku niestety czeka Cię albo zakup albo pożyczenie dysku na weekend od kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...