Skocz do zawartości
ITS

Nowy firmware dla odtwarzaczy Hyundai

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych dniach pojawią się nowe wersje oprogramowania dla odtwarzaczy Hyundai.

Na pierwszy ogień poszedł flagowy odtwarzacz R3150S. Firmware w wersji 716 wprowadza szereg nowości:


  • odtwarzanie plików MKV ze skompresowanymi nagłówkami
  • tryb Audio Icon
  • tryb Photo Icon
  • nowy sposób wyświetlania zdjęć - tzw. Ken Burns effect
  • dodanie wyświetlania objętości danych zaznaczonych do kopiowania w File Copy + informacje o pozostałej ilości wolnego miejsca
  • wsparcie większej ilości formatów audio (detale później)
  • poprawiony błąd odtwarzania plików M2TS i VOB z dysków NAS
  • wsparcie dla progresywnych plików JPEG
  • IMS Beta - czyli wersja beta serwisów internetowych - YouTube / Flickr / Picasa / Yahoo Weather / RSS News

Firmware dla kolejnych modeli już wkrótce.

Jedna ważna uwaga - niestety ze względu na nowy kernel Linuxa - po instalacji zalecany jest format HDD (auć!)

Bez niego nie będzie działały funkcje HDD format, Time shift, Favorite, Autoplay.

Reszta będzie działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pobrałem wgrałem wszystko działa jak trzeba no i jest w końcu dostęp do YouTube :) i nawet naprawił mi się odtwarzacz :D bo wcześniej po przejściu w tryb czuwania nie chciał się wybudzić teraz jest już tak jak trzeba :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa z nowym FW, lecz krąg światła dalej świeci jak wcześniej :(

pogoda, YouTube działa oki

albo coś źle robię albo jest zrąbane programowanie nagrywania, proszę sprawdzić u siebie Ci co zaktualizowali.

po ustawieniu nagrywanie prg w epg, przechodzę do zakładki "programowanie nagrywania" i tam jest widoczny wybrany wpis lecz godzina jest przestawiona -2h

np ma nagrać prg 23.10.2010 o 00:55, a widać na liście, że ma nagrywać 22.10.2010 o 22:55. co dziwne jest już 23.10.2010 00:42

Edytowane przez valdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście nie używam nagrywania więc nie powiem gdzie jest problem, ale może jest tak jak sugeruje oprogramowanie, że po aktualizacji trzeba jeszcze raz formatować dysk żeby wszystko działało dobrze, a przede wszystkim nagrywanie. Trochę to niefortunne rozwiązanie :/ jak się ma sporo danych na dysku 1,5TB to co z tym zrobić... Póki co ja nie formatowałem.

Pozdrawiam,

Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widze ze dziasiaj na stronie http://www.hyundaimbox.co.kr/ pojawily sie do pobrania nowe wersje firmware do modeli: P3150S oraz T1100X i R1100X

Co to sa za modele T1100X i R1100X? ani na stronie hyundai ani w google nie moge zadnego takiego urzadzenia znalezc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna ważna uwaga - niestety ze względu na nowy kernel Linuxa - po instalacji zalecany jest format HDD (auć!)

jak zostanie wydany z tym samym warunkiem soft na R600/650 to zastanowię się nad nim, bo to będzie się wiązało z kupnem nowego dysku, celem przegrania zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zostanie wydany z tym samym warunkiem soft na R600/650 to zastanowię się nad nim, bo to będzie się wiązało z kupnem nowego dysku, celem przegrania zawartości.

Tak, będzie taki sam warunek - aby móc nagrywać konieczny będzie reformat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, będzie taki sam warunek - aby móc nagrywać konieczny będzie reformat.

właśnie dlatego poddaję wątpliwość potrzebę zmiany softa. obecnie mogę nagrywać i nie wiem, co jeszcze mogą zmienić/dodać aby mnie przekonać.

cierpliwie poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego poddaję wątpliwość potrzebę zmiany softa. obecnie mogę nagrywać i nie wiem, co jeszcze mogą zmienić/dodać aby mnie przekonać.

cierpliwie poczekam.

część osób czekała na YouTube - dla nich to argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Youtube a właściwie całości dodanego IMS Beta, całe menu nie mieści mi się na ekranie TV (LCD HD 32 cale) filmiki także wychodzą poza ramy matrycy, <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Hyundaia jest nowe firmware do P500K pasuje on tylko do odtwarzaczy z Boot Code większym od 19 http://www.hyundaimbox.co.kr/board/bbs/board.php?bo_table=firmware&wr_id=16

- F/W Ver. : C717KP_CP00E_101021a_110HD.zip

Please check your F/W version (Boot Code Version) before upgrading it.

This F/W upgrade is only available for Boot Code higher than 19.

You can find your boot Code while pressing Stop - Pause in Home menu.

We will release the F/W for Boot Code 13 soon.

1. Audio Icon Mode

2. Photo Icon Mode

3. Photo Slide Show - Ken Burns effect

4. File Copy - selected files capacity and Free Space display

5. Wider Audio Format Support

6. M2TS, VOB file playback from NAS Debug

7. Progressive JPEG Support

8. Compressed Header MKV support

9. IMS Beta - YouTube/Flicr/Picasa/Yahoo Weather/RSS News

Mam dobrą wiadomość dzisiaj na stronie są do pobrania nowe wersje oprogramowania dla odtwarzaczy Mbox.Przed wgraniem należy sprawdzić jaki mamy w odtwarzaczu Boot Code.W menu głównym trzeba nacisnąć Stop - Pause i będzie zapisanym tam numer Boot Code.

Edytowane przez mario546

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem,ale po wgraniu nowego softu zalecany jest format HDD a później jest napisane, że po wgraniu nowego softu nie dział format HDD :blink: , czyli jak zrobić format po wgraniu nowego softu?

Edytowane przez walded11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labo110_1P00E_101105a_010EL.zip i Labo110_1P00E_101105a_010EL_13.zip to najnowsze oprogramowanie do labo110 sw.kompatybilne z MBox L110 dwie wersje Bootcode bis 13 i Bootcode ab 19 - to do pobrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co najważniejsze, pojawiła się wersja dla serii R, z bootcode_13

http://www.hyundaimbox.pl/wsparcie.html [link bez ograniczeń]

04.11.2010 wersja 729

UWAGA!

W wersji 729 zmieniona została wersja kompilacji systemu linuks kontrolującego pracę odtwarzacza.

Wraz z aktualizację oprogramowania należy przeprowadzić także formatowanie wewnętrznego dysku twardego odtwarzacza.

Bez formatowania dysku funkcje TimeShift, AutoPlay oraz dostęp do plików Ulubionych nie będą działać.

Standardowe odtwarzanie plików i nagrywanie będzie działać normalnie.

1. Rozszerzenie trybu przeglądania miniaturek o tryb przeglądania plików muzycznych i plików zdjęciowych.

Przycisk [GOTO] zmienia tryb podglądu plików z listy na miniaturki i z powrotem.

2. Dodany został efekt płynięcia obrazu przy prezentacji zdjęć - opcja Ken Burns w menu Ustawień

3. Podczas wybierania plików do kopiowania na ekranie podawana jest sumaryczna wielkość zaznaczonych plików,

oraz ilość miejsca w miejscu docelowym

4. Usprawnienia i poprawki w obsłudze różnych formatów audio

5. Poprawki problemu odtwarzania plików M2TS i VOB z niektórych serwerów NAS (konflikt portu 8080)

6. Dodana obsługa plików JPG z progresywnym kodowaniem (Progressive JPEG)

7. Dodana obsługa plików MKV ze skompresowanymi formatami nagłówka

8. Dodany testowy dostęp do serwisów internetowych (funkcja IMS w trybie Przeglądania).

Funkcjonalność będzie jeszcze poprawiana I uzupełniania. Dostęp obejmuje serwisy YouTube, Flicr, Picasa ,Yahoo Weather, RSS News

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam... nowy i dziala :)

A kto teraz podpowie jak uruchomic RADIO?

Tajemniczo tez bo do PICASA wchodzi bez hasla :)

Wystarczy login. Tak byc powinno?

ps. Jeden minus juz zaobserwowalem. MAC'owy OS X widzi katalogi jako 4 kilowe pliki :(

Wiec platforma OSX odpada. (chodzi o podpięcie bezposrednie przez USB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w TP01 po aktualizacji softu nie było możliwości zarządzania dyskiem twardym urządzenia po sieci np. z komputera, czyli nie mogłem nic kopiować na urządzenie z kompa, ani usunąć itp, katalogi były widoczne mogłem sobie na komputerze je przeglądać, ale nic kopiować czy usuwać, bez względu na rozmiar pliku. Po formacie wszystko wróciło do normy, jednakże obserwuję spadek prędkości transferu ( tak o ok. 30 % ) danych po sieci wewn. z kompa na urządzenie. Pewny że to ma związek z aktualizacją nie jestem, ale nie poza tym nie zmieniałem więc moje podejrzenia idą w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po zakupie 2 dysku i przegraniu na niego zawartości systemowego wczoraj wgrałem nowy soft do R3150S. Z nowym softem pojawił się pewien problem przy włączaniu odtwarzacza. W trybie rozdzielczości 1080i obraz migocze, na poprawny obraz nakładana jest co około 0.25s klatka w kolorze fioletowo-wrzosowym. Po zmianie rozdzielczości za pomocą przycisku TV System na 720 i potem na 1080i obraz wyświetlany jest poprawnie do wyłączenia odtwarzacza. Może ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania się odtwarzacza z nowym firmware ?

Nie udało mi się uruchomić funkcji do polskiego RSS. Może ktoś podesłać link.

Reszta funkcji w tym radio internetowe jak na razie działają poprawnie, choć IMS jest raczej jeszcze nie do końca dopracowany. Przy słuchaniu radia internetowego próba skorzystania z IMS przyglądania zdjęć na Picasa i Flicer powoduje reset odtwarzacza. Myślę że powinno to działać jak przy normalnym przeglądaniu zdjęć z dysku.

To tyle moich uwag do nowego firmware R3150S.

Postanowiłem uzupełnić ten post po 24 godz.

Totalna porażka z tym Hyundai MBOX R3150S. Po wgraniu nowego firmware 729 poza powyższymi uwagami wykryłem że nie mogę nic zgrać na 2 dysk twardy (2TB) przez sieć. Na dysk systemowy (500GB) sformatowany pod nowym firmware pliki wgrywają się ok, działa też zgrywanie między dyskami w Mbox. Nie miałem tych problemów pod starym firmware. Sformatowałem dysk 2 pod nowym firmware. Formatowanie zakończyło się na koniec jak zawsze rebootem i ku mojemu zdziwieniu okazało się że pliki z tego dysku nie zniknęły. Ponowny format 2 dysku wreszcie poskutkował, jednak nic to nie pomogło dalej nie mogłem zgrywać na ten dysk plików przez sieć. Postanowiłem wrócić do starego firmware i tu totalne zaskoczenie MBOX przestał widzieć porty usb. Dodam tylko że mój R3150S już na samym początku ze sklepu przyszedł do mnie z uszkodzonymi portami USB i po wizycie w serwisie przez miesiąc na starym firmware działał poprawnie. Jestem ciekaw czy tylko ja mam takie przygody ? A ja nie wierzyłem w pecha 13. Zapakowałem toto w paczkę i wysłałem ponownie do serwisu. Czekam na sprzęt i zaczynam żałować że wybrałem Hyundaia Mbox R3150S.

Adam

Edytowane przez MBOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie udało mi się uruchomić funkcji do polskiego RSS. Może ktoś podesłać link.
\

ja na dzień dobry dałem RSS do bash'a

http://bash.org.pl/rss

jedyny problem to taki, że nie wiem jak go wykasować :P

rozumiem, że poddałeś HDD zalecanemu formatowi?

pytam, bo chcę ustalić przyczynę, dlaczego u mnie nie działa iRadio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...