Skocz do zawartości
ITS

Nowy firmware dla odtwarzaczy Hyundai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sygnał na wejściu jest obecny, bo podglądam go na wyjściu. Przy próbie nagrywania bez sygnału na wejściu w momencie startu, operacja kończy się bez zawieszenia TR11. W moim przypadku wskaźnik nagrywania jest aktywny, ale często nic się nie nagrywa. Zastanawiam się, czy nie jest to winna wersji firmware. Można byłoby wczytać, dla sprawdzenia stabilności, wcześniejszą wersję zamieszczoną na stronie producenta jako ostatnia, ale później trudno wrócić do obecnej, bo nigdzie nie jest ona publikowana.

Pozdrawiam,

Wiesław

robiłeś reformat dysku w odtwarzaczu po instalacji nowego firmware? objawy są jak dla upgrade'u ze starej wersji na nową bez reformatu albo jakbys mial dysk w NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś reformat dysku w odtwarzaczu po instalacji nowego firmware? objawy są jak dla upgrade'u ze starej wersji na nową bez reformatu albo jakbys mial dysk w NTFS.

Witam,

Kupiłem TR11 z firmware C727CP_CR10E_101101a_111HD, podłączyłem dysk i opcją w meni wybrałem format. Otrzymałem komunikat o poprawnym zakończeniu formatowania. Zakładam, że dysk został sformatowany w wersji jakiej oczekuje system. Operacje zapisu i odczytu plików na dysku z innego komputera przez sieć przebiega poprawnie. Podobnie odtwarzanie już zapisanych plików przez TR11 jest poprawne. Wersja firmware w moim urządzeniu ma numer wyższy od publikowanej na stronie producenta.

Pozdrawiam,

Wiesław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem TR11 z firmware C727CP_CR10E_101101a_111HD, podłączyłem dysk i opcją w meni wybrałem format. Otrzymałem komunikat o poprawnym zakończeniu formatowania. Zakładam, że dysk został sformatowany w wersji jakiej oczekuje system. Operacje zapisu i odczytu plików na dysku z innego komputera przez sieć przebiega poprawnie. Podobnie odtwarzanie już zapisanych plików przez TR11 jest poprawne. Wersja firmware w moim urządzeniu ma numer wyższy od publikowanej na stronie producenta.

Pozdrawiam,

Wiesław

Ja mam P500 i też mam problem z torrentem. Formatowałem oczywiście dysk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do P500 jest już wypuszczona wersja 738. Może przy okazji "Debugging BT" coś usprawnili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś reformat dysku w odtwarzaczu po instalacji nowego firmware? objawy są jak dla upgrade'u ze starej wersji na nową bez reformatu albo jakbys mial dysk w NTFS.

Witam,

W jakim systemie plików ma być sformatowany dysk? Specyfikacja mówi o NTFS dla dysku wewnętrznego i FAT16, FAT32, NTFS oraz EXT3 dla podłączonych przez USB.

Pozdrawiam,

Wiesław

Edytowane przez WiesławN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dysk wewnętrzny ma być w NTFS ale musi być sformatowany z odtwarzacza bo zakładana jest

ukryta partycja na bufor TimeShift. Być może bufor ten jest wykorzystywany przy nagrywaniu.

Ja w R3150S miałem przypadek że pomimo formatu z odtwarzacza dysk nie został zformatowany. Dopiero druga próba pomogła. Nie wiem dlaczego tak się stało.

pozdrawiam

Adam

Edytowane przez MBOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dysk wewnętrzny ma być w NTFS ale musi być sformatowany z odtwarzacza bo zakładana jest

ukryta partycja na bufor TimeShift. Być może bufor ten jest wykorzystywany przy nagrywaniu.

Ja w R3150S miałem przypadek że pomimo formatu z odtwarzacza dysk nie został zformatowany. Dopiero druga próba pomogła. Nie wiem dlaczego tak się stało.

pozdrawiam

Adam

Witam,

A jakie objawy były dla dysku niesformatowanego z odtwarzacza? Zawierał starą zawartość, czy był niewidoczny dla otoczenia, a może inne objawy?

Pozdrawiam,

Wiesław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

Czy po aktualizacji tego najnowszego oprogramowania w TP01 ( chyba v.738 ) konieczny jest format dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

Czy po aktualizacji tego najnowszego oprogramowania w TP01 ( chyba v.738 ) konieczny jest format dysku ?

W przypadku wcześniej wersji konieczny był format - tu raczej nie. Dokonałem upgrade i działa (prawie) dobrze. Klient torrenta działa (znowu) ale zdążył się tez zawiesić.

Lista poprawek w moim odczucie jest większa. Zmieniło się menu ( jak choćby ustawienia sieci), pojawiła się opcja aktualizacji jeśli urządzenie podpięte jest do internetu itp.

Być może jeśli zostanie oficjalnie wydany pojawią się dodatkowe zmiany.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź, wstrzymywałem się z aktualizacją, nie uśmiechało mi się formatować ( znowu ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zaktualizowałem r600k do wersji 739 i mam pytanie co oznacza w opcjach storage info,a i 2pytanko czy wybieranie aktualizacji z ustawień to aktualizacja z neta czy z usb tez wtedy zaktualizuje?? dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zaktualizowałem r600k do wersji 739 i mam pytanie co oznacza w opcjach storage info,a i 2pytanko czy wybieranie aktualizacji z ustawień to aktualizacja z neta czy z usb tez wtedy zaktualizuje?? dzięki za pomoc :)

W storage info jest podana informacja ile masz miejsca zajętego i wolnego na dysku twardym lub pamięci usb.Aktualizacja w ustawieniach jest tylko z pamieci usb.

Na stronie http://www.hyundaimbox.co.kr/ pojawiło się dziś do pobrania nowe firmware do wszystkich odtwarzaczy Mbox.

1. Adding Storage Information - You can find all the storage information connected to the unit

2. Adding F/W upgrade (System F/W upgrade) in the set up menu. You can just put the

USB in the unit and select System Upgrade for the F/W upgrade. It has some risk you

cannot see the screen if it fails during upgrading. In this case, you can upgrade F/W with

the current way again (Pressing Home(Guide) button and mechanical power on) .

3. Front Display Off function staying after power off and on.

4. Debugging BT

5. Time Setting Debugging in timer recording after day light saving finishes for the countries

which do not give the right time information some time. Please set your time in the set up

menu, time zone as GMT +X according to your time.

6. Front Display Off by Dimmer button on remote control (TFT model only)

7. Integration of updating F/W both for boot 13 and for boot 19-21.

Edytowane przez mario546

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po aktualizacji softa na 739 i przeglądaniu zawartości internetu [picasa, youtube] lub też przy próbie skorzystania z internetowego radio wywala komunikat:

there may be network congestion

zupełnie tego nie rozumiem, bo komputery działają, z poziomu Mbox'a przeglądam katalogi udostępnione na PC. problem jest przy próbie wyjścia poza sieć domową - korzystanie z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak są pewne zmiany, i to na gorsze.

1. gdy dopisuję sieć wi-fi i automatycznie przydziela mi adres IP [np. 192.168.1.104] wszystko śmiga jak należy. gdy ręcznie chcę przydzielić adres IP j.w. nie mogę połączyć się z internetem. poprzednio działało. teraz przy łączeniu się z MBOX'em z PC'ta będzie tzw. totolotek dotyczący "jakie IP ma MBOX".

jeśli nie ma możliwości ustawienia IP ręcznie, to po co jest ta funkcja?

2. podłączeniu do sieci wi-fi, a następnie wyłączeniu rozgłaszania SSID, MBOX traci ustawienia bez możliwości ponownego połączenia się z siecią - do ver. 558 włącznie była taka możliwość.

odnośnie przeglądania serwisu pogodowego. w poprzedniej wersji wykryłem możliwość wyświetlania właściwości map za pomocą klawiszy numerycznych [1] i [2].

teraz zauważyłem, że jest jeszcze możliwość zoom'owania map za pomocą kolorowych klawiszy - żółty i niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak są pewne zmiany, i to na gorsze.

1. gdy dopisuję sieć wi-fi i automatycznie przydziela mi adres IP [np. 192.168.1.104] wszystko śmiga jak należy. gdy ręcznie chcę przydzielić adres IP j.w. nie mogę połączyć się z internetem. poprzednio działało. teraz przy łączeniu się z MBOX'em z PC'ta będzie tzw. totolotek dotyczący "jakie IP ma MBOX".

jeśli nie ma możliwości ustawienia IP ręcznie, to po co jest ta funkcja?

A czemu nie łączysz się po nazwie a po IP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łączę się po nazwie sieci wi-fi (SSID), lecz ze względu na inne sprzęty podłączone do routera [3 komputery, PSP, dwa telefony i drukarka] każdy z tych sprzętów ma indywidualne IP losowo przydzielane przez router.

ponieważ czasami zaglądam na dysk MBOX'a z poziomu komputera, jest dla mnie wygodne, że wiem, jakie IP ma przydzielony MBOX.

na dzień dzisiejszy wiem, że zakres przydzielanych adresów przez router jest od ....1.101 ÷ ....1.107 [7 sprzętów w sieci].

wiem również, że prawdopodobnie istnieje możliwość wpisania w routerze adresów lecz tam nie czuję się pewnie.

nie mniej, jak już pisałem, skoro jest opcja przydzielenia ręcznie adresu IP, niech będzie ona aktywna.

ze względu na barierę językową, mógłbym prosić o wyjaśnienie 3 i 4 pkt. aktualizacji?

edit:

zastanowiłem się chwilę i być może zrozumiałem pytanie.

nie wiem jaką metodę ty wykorzystujesz, ale ja cały czas w oknie jakiegoś otwartego katalogu, tam gdzie widać ścieżkę dostępu wpisuję np.

\\192.168.1.103

i mam pełen dostęp do dysku.

jeśli jest jakiś dostęp po nazwie, to nawet nie wiem jak ....

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

zastanowiłem się chwilę i być może zrozumiałem pytanie.

nie wiem jaką metodę ty wykorzystujesz, ale ja cały czas w oknie jakiegoś otwartego katalogu, tam gdzie widać ścieżkę dostępu wpisuję np.

\\192.168.1.103

i mam pełen dostęp do dysku.

jeśli jest jakiś dostęp po nazwie, to nawet nie wiem jak ....

o to właśnie chodziło, jutro sprawdzimy w firmie jaką nazwę ma Icy. Po nazwie daje się wchodzić na Xtreamery, Popcorny, Dune więc nie widzę problemu aby wejść i na Icy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie chodziło, jutro sprawdzimy w firmie jaką nazwę ma Icy. ...

tylko, że ja cały czas piszę o Hyunday MBOX R650 :blink:

poszperałem i idzie wejść po nazwie - dzięki za wskazówkę.

wystarczy wpisać:

\\hmb

i po sprawie.

ps

jutro sprawdzimy w firmie ....

czy to znaczy, że pod tym nickiem kryje się przedstawiciel firmy HumanMedia? B)

Edytowane przez Wacław Misiura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie chodziło, jutro sprawdzimy w firmie jaką nazwę ma Icy. Po nazwie daje się wchodzić na Xtreamery, Popcorny, Dune więc nie widzę problemu aby wejść i na Icy

\\Raidsonic

a sama nazwe mozesz zmienic w Nazwie Hosta w ustawieniach

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie jeszcze można ściągnąć nowe Firmware bo strona nie działa , być może tylko chwilowo ale już bym wgrał nowe oprogramowanie ... taki niecierpliwy jestem :)

Konkretnie to o soft do R3150S mi chodzi

Edytowane przez GregorGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na nasz ftp. Namiary znajdziesz w newsach na stronie

edit:

wersja 739 jeszcze nie jest dostępna. Ma kilka błędów i nie zalecamy instalacji.

Edytowane przez ITS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jakie objawy były dla dysku niesformatowanego z odtwarzacza? Zawierał starą zawartość, czy był niewidoczny dla otoczenia, a może inne objawy?

Pozdrawiam,

Wiesław

Witam !

Zawierał starą zawartość.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...