Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Czy MONOSHIT kiedykolwiek wydał coś zgodnego z oryginałem ???

Zdarzyło im się parę razy... m.in Saga Zmierzch, Kill Bille, Book of Eli, Push, Knowing, Lincoln Lawyer, Mesrine: Public Enemy No. 1.

Ja tam nie narzekam, przynajmniej wątek będzie wiecznie żywy ;)

Ciekawi mnie też bardzo co tam u nich robi za źródło jeśli chodzi o dźwięk, jakby ktoś tak porównał fachowo Monolithowe DTS-HD MA do DTS-HD MA z wydań zagranicznych to stawiam sześciopak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja dodam, że polskie wydanie Labiryntu Fauna posiada tylko dźwięk DD 5.1. Dodadtkowo w wielu scenach nie ma czerni.

Zagraniczne wydanie posiada DTS MA 7.1

Edytowane przez George_Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja dodam, że polskie wydanie Labiryntu Fauna posiada tylko dźwięk DD 5.1. Dodadtkowo w wielu scenach nie ma czerni.

Zagraniczne wydanie posiada DTS MA 7.1

Masz możliwość zrobienia zrzutów ekranu w tych scenach ? Porównałbym z brytyjskim...

Osobiście zrobiłem sobie wydanie mieszane amerykańsko-brytyjskie już lata temu :)

Dźwięk z wydania amerykańskiego DTS HD MA 7.1 (w brytyjskim też tylko Dolby Digital 5.1), natomiast obraz z brytyjskiego (w amerykańskim pojechali za bardzo DNR-em).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zrobienia zrzutów ekranu w tych scenach ? Porównałbym z brytyjskim...

Osobiście zrobiłem sobie wydanie mieszane amerykańsko-brytyjskie już lata temu :)

Dźwięk z wydania amerykańskiego DTS HD MA 7.1 (w brytyjskim też tylko Dolby Digital 5.1), natomiast obraz z brytyjskiego (w amerykańskim pojechali za bardzo DNR-em).

Nie mam jak zrobić. Mam tylko odtwarzacz BD stacjonarny + projektor JVC. Mogę spróbować z foto, ale nie wiem czy wyjdzie.

Najgorzej wygląda scena początkowa, gdzie lektor opowiada legendę. Tragicznie ten moment wygląda. Czerń jest jak mleko, w dodatku wpada w zieleń. Potem to samo jest w scenie pościgu w labiryncie. Oczywiście w połowie filmu tez są kiepskie momenty, ale te co wymieniłem są najgorsze.

Swoją drogą mam pytanie, jak sprawdzić bitrate filmu (obraz i dźwięk)? Czy tylko za pomocą komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Air Force One (dystrybutor: CD Projekt)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1 640kbps)

Laberinto del Fauno, El / Labirynt Fauna (dystrybutor: Kino Świat)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1)

Prestige, The / Prestiż (dystrybutor: Galapagos)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1 640kbps)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak zrobić. Mam tylko odtwarzacz BD stacjonarny + projektor JVC. Mogę spróbować z foto, ale nie wiem czy wyjdzie.

Najgorzej wygląda scena początkowa, gdzie lektor opowiada legendę. Tragicznie ten moment wygląda. Czerń jest jak mleko, w dodatku wpada w zieleń. Potem to samo jest w scenie pościgu w labiryncie. Oczywiście w połowie filmu tez są kiepskie momenty, ale te co wymieniłem są najgorsze.

Przyjrzałem się poziomowi czerni w wydaniu brytyjskim i na początku filmu oraz na jego końcu czerń ma czerwone zabarwienie i ma się wrażenie braku jej "smolistości", ale jestem przekonany, że jest to efekt zamierzony.

Początek filmu jest jednocześnie jego końcem i czerwień, która niszczy czerń, pojawia się w momencie gdy Ofelia umiera. Czerwonawe zabarwienie czerni ma miejsce również w pewnym momencie np. w filmie El Orfanato, w którym zresztą też Guillermo del Toro maczał palce.

Poza początkiem i końcem filmu nie zaobserwowałem żeby z poziomem czerni było coś nie w porządku... jeżeli polskie wydanie prezentuje się tak samo to, poza brakiem bezstratnej ścieżki dźwiękowej, nie widzę innych powodów do umieszczenia filmu do problematycznych wydań. No, chyba, że mnie przekonacie iż powinienem postąpić inaczej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się poziomowi czerni w wydaniu brytyjskim i na początku filmu oraz na jego końcu czerń ma czerwone zabarwienie i ma się wrażenie braku jej "smolistości", ale jestem przekonany, że jest to efekt zamierzony.

Początek filmu jest jednocześnie jego końcem i czerwień, która niszczy czerń, pojawia się w momencie gdy Ofelia umiera. Czerwonawe zabarwienie czerni ma miejsce również w pewnym momencie np. w filmie El Orfanato, w którym zresztą też Guillermo del Toro maczał palce.

Poza początkiem i końcem filmu nie zaobserwowałem żeby z poziomem czerni było coś nie w porządku... jeżeli polskie wydanie prezentuje się tak samo to, poza brakiem bezstratnej ścieżki dźwiękowej, nie widzę innych powodów do umieszczenia filmu do problematycznych wydań. No, chyba, że mnie przekonacie iż powinienem postąpić inaczej... :)

Sciagam z sieci wydanie zagraniczne w jakości 1080p. Wiem, ze nie można tego porównać z pełnym wydanie BD, ale chce tylko orientacyjnie sprawdzić, czy to wina naszego wydania. Dam znać jak zrobię porównanie. Może "strzelę" fotki i wrzucę tutaj. Oczywiście jeśli różnica na zdjęciach będzie widoczna.

Edit.

Czerwień jak czerwień, ale zwróć uwagę jak wygląda scena, w której pokazane jest Królestwo podziemne na początku filmu. Wg mnie to tragedia... Musze koniecznie porównać z innym wydaniem.

Edytowane przez George_Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Source Code / Kod Nieśmiertelności (dystrybutor: Monolith)

1080i50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie może i nie na miejscu i może nie na to forum, ale... W sieci pojawiają sie encody filmów blu ray i zwykle ścieżka dzwiękowa z polskim lektorem w filmach, które tutaj są podawane jako 1080i50 w tychże encodach mają długośc odpowienią do filmów z fps'em 23.976. Skąd grupy scenowe biorą taką ścieżkę (cały czas piszę o polskiej ścieżce)? Przeciez takie audio jest dłuższe od scieżki z filmu 1080i50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 4% PALspeed . Zwalniają programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny monoshit trylogia milenium na blu rray obraz 1080i50 oraz 1:78 zamiast 2:34 dźwięk dts ma hd 5,1pl i dts hd ma 5.1 swe więc chyba ok

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny monoshit trylogia milenium na blu rray obraz 1080i50 oraz 1:78 zamiast 2:34 dźwięk dts ma hd 5,1pl i dts hd ma 5.1 swe więc chyba ok

Dziwne, że to w ogóle wyszło - już chyba od dwóch lat wisiało w zapowiedziach :)

Dodane:

Conan The Barbarian 3D (2011) / Conan barbarzyńca 3D (dystrybutor: Monolith)

Brak ścieżki 7.1

Millennium: The Girl With The Dragon Tattoo / Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (dystrybutor: Monolith)

1080i50

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Millennium: The Girl Who Played With Fire / Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem (dystrybutor: Monolith)

1080i50

Millennium: The Girl Who Kicked The Hornet's Nest / Millennium: Zamek z piasku, który runął (dystrybutor: Monolith)

1080i50

Niepotwierdzone:

Eagle, The / Dziewiąty Legion (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mono czemu to robicie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wersji rozszerzonej w trylogii Millenium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Millennium: The Girl With The Dragon Tattoo / Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (dystrybutor: Monolith)

1080i50

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Ponieważ wydano u nas wersję kinową, aspect ratio jest oczywiście błędny, ale warto zaznaczyć, że na Zachodzie wersja rozszerzona została oficjalnie wydana właśnie w 1,78:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem adnotację, że dostępne u nas wydanie trylogii Millennium to wersja kinowa filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MONOSHIT kiedykolwiek wydał coś zgodnego z oryginałem ???

Walą wszystko pod transfer TV i kaleczą fajne tytuły - to jakaś PARANOJA ! ! !

Nie ma na partaczy jakiegoś bata ?????????

Jakby co to tu można im pogratulować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodany:

Gnomeo & Juliet 3D / Gnomeo i Julia 3D (dystrybutor: TiM Film Studio)

Skandalicznie niski bitrate dla obrazu (ponad dwa razy niższy od wydań zagranicznych).

Brak oryginalnej ścieżki dubbingowej w języku angielskim.

Brak ścieżki 7.1

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodany:

Gnomeo & Juliet 3D / Gnomeo i Julia 3D (dystrybutor: TiM Film Studio)

Skandalicznie niski bitrate dla obrazu (ponad dwa razy niższy od wydań zagranicznych).

Brak oryginalnej ścieżki dubbingowej w języku angielskim.

Brak ścieżki 7.1

a na jaka plyte to wrzucili ? bd25 czy bd50 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za poral.eu:

Disc Title:     Gnomeo i Julia - Gnomeo and Juliet 3D
Disc Size:      15 372 875 425 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
Extras:         Blu-ray 3D
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00022.MPLS
Length:                 1:23:50.483 (h:m:s.ms)
Size:                   15 146 305 536 bytes
Total Bitrate:          24,09 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        11510 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        6469 kbps                           

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
DTS-HD Master Audio             Polish          3959 kbps       5.1 / 48 kHz / 3959 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)

Dla przykładu wydanie australijskie 3D:

Disc Title:     GJ71AAE2
Disc Size:      34,487,204,773 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        No
Extras:         Blu-ray 3D
BDInfo:         0.5.7

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00003.MPLS
Length:                 1:23:51 (h:m:s)
Size:                   32,658,542,592 bytes
Total Bitrate:          51.93 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        26001 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        17292 kbps                          

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
DTS-HD Master Audio             English         5080 kbps       7.1 / 48 kHz / 5080 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           English         25.665 kbps                     
Presentation Graphics           English         33.536 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         24.862 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         0.299 kbps

Amerykańskie 2D:

Disc Title:     GJ71NNE1
Disc Size:      35,513,080,293 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        Yes
BDInfo:         0.5.7

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00034.MPLS
Length:                 1:23:51 (h:m:s)
Size:                   23,725,277,184 bytes
Total Bitrate:          37.73 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-4 AVC Video        29997 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
DTS-HD Master Audio             English         5080 kbps       7.1 / 48 kHz / 5080 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           English         25.670 kbps                     
Presentation Graphics           English         33.716 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         24.988 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         0.278 kbps

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB przy 3D niezle:) z czego 2-3GB to pewnie samo audio :) az z ciekawosci to wypozycze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate dla obrazu w polskim wydaniu wynosi blisko 25000kbps co jest generalnie powyżej średniej wszystkich filmów na BD.

Aczkolwiek patrząc na zamieszczone screeny na stronie poral.eu to z tymi czerniami faktycznie coś chyba jest nie tak, o ile oczywiście przedstawiają one stan faktyczny.

Miałem kupować Drive'a w Polsce, ale jednak wezmę z UK, a polskie wypożyczę (no chyba, że ktoś będzie taki miły i wyśle mi małego sampelka, jakby co to PW :) ) i porównam je między sobą. Dajcie kilka dni amazonowi na dostarczenie przesyłki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...