Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

(...)podaj kod z opakowania(...)

tak naprędce...

kod kreskowy 5 900058 300068

kod na holgramie B1419567

numery na płycie 48345/ST/GMBL/R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skanie BDInfo widać, że są trzy ścieżki dialogowe - ta na pozycji drugiej ma wyższy bitrate co wskazywałoby na więcej zawartych w niej "informacji" więc możliwe, że obaj macie rację i w jednej piosenki są przetłumaczone, w drugiej nie, a trzecia to np. przetłumaczony komentarz reżysera.

Do wyjaśnienia sprawy usuwam Mamma Mia z listy.

Edytowane przez BoDeX
Wyjaśnione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą rozwiać wszelakie wątpliwości sięgnąłem na półkę, no i ...... macie rację - sorry za wprowadzenie w błąd.

Mamma Mia posiada napisy, które również tłumaczą śpiewane piosenki , dwie dodatkowe ścieżki sub to dwa komentarze twórców i aktorów.

Co za licho, to chyba wrażenie po premierowym wydaniu w USA z dodanymi polskimi napisami (bez tłumaczenia piosenek) - biję się w pierś, wybaczcie. :)

Dobrze, że Kolega zareagował, bo by wisiało i wprowadzało w błąd - dzięki. :)

EDIT. Już wiem o co chodziło ! ! ! :)

Utkwił mi temat w głowie, ponieważ moja Pani wraz z koleżankami wałkowała ten film kilka razy i coś jednak było nie tak :

Dziewuchy oglądały sobie z lektorem a w momencie gdy leciały piosenki nie pojawiały się napisy do tekstów - takiej ścieżki

tekstowej brakuje w tym filmie - JEDYNIE NAPISY DO PIOSENEK, a nie do całego filmu. O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZIŁO ! :):):)

Oczywiście dorobiłem taką ściężkę specialnie dla nich :) - jeśli komuś także tego brakuje, to niech wali na priva, podeślę.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę częściowo potwierdzić polskie wydania "Zmierzchu" i pozostałych 2 części. Obraz - parametry z okładki zgadzają się ze stanem faktycznym. Dźwięk, cz. 1 ( ang. dts HD MA 5.1 - u mnie tylko "core", brak ampli z nowymi formatami...polski DD 5.1 ), cz.2 ( zarówno ang. jak i polski dts HD MA 5.1 ), cz.3 - identycznie jak cz.2. W razie jakichś pytań, chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczuszka od Monolith. Dodane: Buried, Next Three Days, The, Red.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMERICAN GANGSTER - wersja rozszerzona skopana - w dodanych scenach dźwięk pochodzący z czołówki filmu - brak lektora i innych wersji językowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, ile można się rajcować jednym filmem.

Niezłym.

Za 25,99 kupię z pl na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz nic do dodania w temacie to zamilcz i pozwol innym pomagać nawzajem sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMERICAN GANGSTER - wersja rozszerzona skopana - w dodanych scenach dźwięk pochodzący z czołówki filmu - brak lektora i innych wersji językowych.

Dzięki. Dodałem do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślicie, że łatwiej byłoby zrobić wątek pt. Prawidłowe wydania :lol:

Ciekawe, czy byłyby jakieś wpisy ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz - zakładam taki wątek, aby "nowi" w temacie wiedzieli co jest w b.dobrej jakości ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według okładek Centurion oraz Let Me In (Pozwól mi wejść) od Monolithu mają nieprawidłowy aspect ratio.

Natomiast co do samego tematu - wypadałoby oddzielić faktycznie polskie wydania (jak te od Monolithu) od innych, bo taki np. spartolony Gladiator został wydany na całym świecie, to samo tyczy się innych przykładów. King Kong bez wersji rozszerzonej to również nie jest wytwór polskiego dystrybutora, Czesi dostali dokładnie to samo wydanie co my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - oba tytuły dodałem na razie do listy niepotwierdzonych bo często zdarza się, że na okładce są jakieś przekłamania, a to co do formatu obrazu, dźwięku, itp.

Do listy potwierdzonych trafią dopiero jak ktoś fizycznie obejrzy któryś z podanych tam filmów i potwierdzi zawartym tam informacjom.

Natomiast co do samego tematu - wypadałoby oddzielić faktycznie polskie wydania (jak te od Monolithu) od innych, bo taki np. spartolony Gladiator został wydany na całym świecie, to samo tyczy się innych przykładów. King Kong bez wersji rozszerzonej to również nie jest wytwór polskiego dystrybutora, Czesi dostali dokładnie to samo wydanie co my.

W tym temacie lądują okaleczone filmy dostępne w polskiej dystrybucji, nie bardzo widzę sens w oddzielaniu filmów od Monolith czy innego dystrybutora do odrębnego tematu...

To, że Czesi też nie mają dostępnej wersji rozszerzonej King Konga czy np. wersji reżyserskiej Królestwa Niebieskiego jest dla mnie marnym pocieszeniem i nie zwalnia nas od informowania, że dostajemy okaleczony produkt w porównaniu do takich Amerykanów czy Brytyjczyków.

Jeśli natomiast i wydania amerykańskie i brytyjskie posiadają te same wady jak dany film w polskiej dystrybucji to staram się zawsze dopisywać adnotację typu "Powyższe dotyczy również wydań zagranicznych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green Hornet 2D

dzwięk Dolby Digital 5.1 angielski,polski i inne...masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie - myślałem, że takie akcje z wycinaniem bezstratnej ścieżki już poszły w zapomnienie...

Po skanie z BDInfo widać, że to samo dotyczy wydania 3D.

Dzięki za info, dodałem do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane:

Star Wars I - VI / Gwiezdne Wojny I - VI (dystrybutor: Imperial)

Bezstratna ściezka dźwiękowa DTS-HD MA dostępna jedynie w języku niemieckim

Angielska ścieżka dźwiękowa w stratnym DTS 6.1 768kbps.

DNR w Mrocznym Widmie oraz częściowo również w Ataku Klonów.

Fighter, The (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Ironclad / Żelazny Rycerz (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Last Exorcism, The / Ostatni Egzorcyzm (dystrybutor: Monolith)

Brak ścieżki 7.1

Mechanic, The / Mechanik: Prawo zemsty (dystrybutor: Monolith)

1.85:1 (OAR 2.40:1)

My Soul To Take / Zbaw mnie ode Złego (dystrybutor: Monolith)

1080i50

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Season of The Witch / Polowanie na Czarownice (dystrybutor: Monolith)

1080i50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem, pół serio / Some Like It Hot (dystrybutor: Imperial)

brak polskich napisów

Edytowane przez Robert Dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ciekawa sprawa, według BDInfo są polskie napisy, ale z tego co doczytałem to zostały one nieprawidłowo oflagowane i w rzeczywistości są to napisy portugalskie, zresztą zdublowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALL PASS - wersja reżyserska bez tłumaczenia ..... sknocone tak jak American Gangster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Ciekawa sprawa, według BDInfo są polskie napisy, ale z tego co doczytałem to zostały one nieprawidłowo oflagowane i w rzeczywistości są to napisy portugalskie, zresztą zdublowane...

Dokładnie tak jest.

Dodatkowo okładka polskiego wydania zawiera błędną informację, informując że są polskie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HALL PASS - wersja reżyserska bez tłumaczenia ..... sknocone tak jak American Gangster

Dzięki.

Dodane:

Hall Pass / Bez smyczy (dystrybutor: Galapagos)

W wersji rozszerzonej brak tłumaczenia dodatkowych scen w polskiej ścieżce dźwiękowej (łącznie sześć minut).

I Love Trouble / Kocham kłopoty (dystrybutor: CD Projekt)

Brak bezstratnej ścieżki dźwiękowej (Dolby Digital 5.1 640kbps)

Limitless / Jestem Bogiem (dystrybutor: Monolith)

1080i50

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie kupić ten ostatni z Bogiem... ja pier... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MONOSHIT kiedykolwiek wydał coś zgodnego z oryginałem ???

Walą wszystko pod transfer TV i kaleczą fajne tytuły - to jakaś PARANOJA ! ! !

Nie ma na partaczy jakiegoś bata ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...