Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Dodany Enter The Dragon (Wejście smoka).

PL wydanie Robin Hood na Blu-ray jest strasznie skopane, Pomimo, ze sam film ma ponad 30 Gb, to obraz w przyciemnionych scenach (w pomieszczeniach (karczma) itp.) jest tragiczny !!!. Takiego ziarna nigdy w zyciu nie widzialem, az trudno uwierzyc, ze to mozliwe na wydaniu Blu-ray. Czyzby filmy BD z Russellem Crowe na Blu-ray mialy taka przypadlosc - patrz Gladiator na BD. Prosba o potwierdzenie efektu ziarna. Thx/24bart

Chociaż zdaję sobie sprawę, że jest spora grupa osób, które ziarna nie tolerują to jego obecność w filmach nie jest powodem do napiętnowania w tym temacie.

Obecność ziarna i jego wielkość to jest suwerenna decyzja reżysera i operatora i nie można krytykować wydawcy za to że wypuścił film zgodny z zamierzeniem jego twórców.

Oglądałem wersję UK Robin Hooda - na podstawie skanu z BDInfo wychodzi na to, że ma obraz ten sam co wydanie polskie (identyczny średni bitrate dla obrazu i dźwięku) i nie zaobserwowałem aby ziarno było jakichś ogromnych rozmiarów... szczerze to widziałem dziesiątki filmów gdzie ziarno było dużo bardziej dokuczliwe.

Sprawdź w swoim TV ustawienia ostrości czy suwaczek nie poszedł za bardzo w prawo ;) - wyostrzanie obrazu m.in potęguje ilość ziarna.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak obok zrobić listę z filmami bez zarzutu, bo tak jak szukam na tej licie pewnych tytułów od poromotion, tim czy monolitu i ich tu nie widzę to nie wiem czy nikt ich jeszcze nie sprawdził czy są jednak ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane do potwierdzonych: King Kong, Piąty Element.

Może by tak obok zrobić listę z filmami bez zarzutu, bo tak jak szukam na tej licie pewnych tytułów od poromotion, tim czy monolitu i ich tu nie widzę to nie wiem czy nikt ich jeszcze nie sprawdził czy są jednak ok.

Nie widzę problemu, ale to już nie na moje siły - ktoś inny musiałby się tym zająć...

Z Monolith jest pełno pozycji wciąż niepotwierdzonych - niestety brak chętnych aby je sprawdzić jak się faktycznie mają sprawy. Generalnie 8 na 10 ich wydań ma jakieś wady, a te wciąż pojawiające się monity o braku czerni w co raz większej liczbie ich filmów właściwie dyskwalifikują tego dystrybutora. Bez wad z tego co mi się obiło o uszy, nie licząc tych mniej znanych filmów, to są Kill Bille, Saga Zmierzchu, Book of Eli czy Knowing.

Z Pro-Motion były problemy z ich pierwszymi wydaniami (1080/50i zamiast 1080/24p czy ingerowanie w proporcje obrazu), ale z czasem się poprawili i filmy wydane w trzecim kwartale 2009r i późniejsze można brać w ciemno.

Z TiM 8 na 10 pozycji jest taka sama jak wydania zagraniczne i są pozbawione wad. Należy uważać na ich wydania wypuszczone jedynie na rynek polski - można je rozpoznać po tym, że poza językiem polskim brak jest jakichkolwiek innych napisów do wyboru.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam jak wyżej zresztą, że mimo wszystko po co robić listę dobrych filmów? Kto niby to zrobi? Szkoda czasu... i tak sukces, że jest ta lista bo jest bardzo pomocna. Trudno wszystko sprawdzić bo wiele filmów Mono to słabe tytułu więc jeszcze dodatkowo sprawdzenie wersji zagranicznej słabego tytułu graniczy z cudem (i po co zresztą?). Najlepsze filmy są na liście i to jest najważniejsze.

Jak ktoś nie jest pewny zawsze może zapytać na forum o dany tytuł. Co za problem...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poral.eu

wg tej stronki pod względem technicznym jest wszystko ok, jest 1080/24p, jest wysoki bitrate. Tylko w 3:10 do Yumy zastanawiające jest AR 1.85:1 (OAR 2.40:1) - ale to może być błąd na stronie - informacje o proporcjach obrazu z tej strony nie zawsze są w 100% pewne o czym sam się parę razy przekonałem.

Np. na punkt44.pl podają, że jest 2.40:1 i komu tu wierzyć... :rolleyes:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane: Co nas Kręci, co nas Podnieca, Wielki Film.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy można dopisać kolejny kwiatek od Monolith:

Step Up 3

1080i50

DTS-HD Master Audio 5.1

W wydaniu amerykańskim:

1080p

DTS-HD Master Audio 7.1

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem nowy wypadało się przywitać.

Tak więc, witam was forumowicze i maniacy technologi Hi - Def i od razu przechodzę do ofensywy:)

Mianowicie chodzi mi o przytyk odnośnie polskiego wydania District 9 od TIMu. Niektórzy z was twierdzą i nawet potwierdzają to rzekomymi screenami z ich wydania, że wydanie ma spierniczoną czerń/kontrast. Widząc te screeny przestraszyłem się wczoraj i od razu wrzuciłem płytkę do odtwarzacza by to sprawdzić. Kum mojemu zdziwieniu okazało się, że nic takiego nie występuje, film bez mieszania w ustawieniach obrazu ma znakomitą czerń, kontrast tak w ciemnych scenach jaki i w jasnych. Jednym słowem wydanie nie jest rozjaśnione jak na screenach zapodanych przez jednego z was(jest takie jak wydanie z UK). Dlatego pytam jak to możliwe. Mam też polskie wydanie D9, a puszczany jest na Panasonicu TH-42PY8PA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DISTRICT 9 wydany w polsce jest rozjaśniony i takie są fakty. Wersja brytyjska waży o ~ 10GB mniej od polskiej, ale czerń w niej jest dużo lepsza .

Może dystrybutor dodrukował poprawioną wersję ( felerna była krótsza od brytyjskiej o ok.3 sek - jak masz obie to porównaj czasy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wydanie rozjaśnione nie jest i nie jest to też wznowienie, ponieważ kupiłem zaraz po premierze. Nie mam obu nie porównam czasów bo niby skąd mam mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu u ciebie czernie są w porządku.

Fakt jest faktem, że kilka osób zgłaszało problemy z czerniami w polskim wydaniu (w tym wątku oraz w tym poświęconym samemu filmowi), dla pewności skoczyłem do wypożyczalni po D9 i porównałem je z wydaniem UK, które posiadam i potwierdziłem bubla. A screeny w żadnym razie nie były manipulowane czy coś takiego - screenshoty z polskiego i angielskiego wydania zostały wykonane na tym samym playerze (MPC HC) przy użyciu tych samych filtrów i przy identycznych ustawieniach obrazu i przedstawiają stan faktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenia w obcowaniu z poprawnie wydanymi płytami, więc nie wiem na jakim poziomie z Tobą rozmawiać.

.. polskie wydanie D9 jest rozjaśnione i masz na to dowody na screenach - jeśli to do Ciebie nie przemawia, to nic na to nie poradzimy.

Ważne, że Tobie to nie przeszkadza i nie ma o czym dalej dyskutować . W wolnej chwili postaraj się sprawdzić swoje ustawienia, choćby

na DVD Star Wars znajdziesz najprostszą tablicę testową do ustawiania jasności - ustaw i oceń ponownie, bo jednak racji nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego mi nie przeszkadza rozjaśnione wydanie? Bo takiego nie mam:P. I proszę nie wmawiaj mi, że mam rozjaśnione wydanie, bo nie mam Telewizor mam ustawiony na trybie dynamicznym bez żadnych poprawek w ustawieniach. A mimo tego nie mam spartolonej czerni.

Z poprawnie wydawanymi płytami mam styczność gdyż kupuję filmy w uk, więc wiem jak wygląda poprawnie wydane BD.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jestem na to uczulony i potrafię powiedzieć gdzie jest czerń słaba, a gdzie nie. Szkoda, że nie mogę zrobić scrennów by wam to udowodnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:D ...pozazdrościć! :) Polskie wydanie jest skopane, osobiście posiadałem, obecnie mam wersję zagraniczną.

Powiedz mi tylko, opisz, dokładnie jak się zaczyna film. Nie chodzi mi o fabułę, a co widzisz na początku zanim zacznie się już pojawiać Wikus :D

Takie małe logo i lecące coś w stronę widza, czy wcześniej masz jeszcze jakieś inne wstawki? :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam ustawiony na trybie dynamicznym bez żadnych poprawek w ustawieniach.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jestem na to uczulony i potrafię powiedzieć gdzie jest czerń słaba, a gdzie nie.

Powyższe zdania jakoś się wzajemnie wykluczają - niestety.

Załatw sobie płytę testową, ustaw poprawnie to co będziesz mógł/umiał i może wreszcie zauważysz to, o czym przekonuje Cię kilka osób, które

dokładnie wiedzą o czym piszą. Nie ma sensu aby się przekomarzać - jeśli Ci pasuje taki obraz, to przecież na siłę nikt Cię nie będzie przekonywał.

Wersja polska jest na całym ekranie i ma krótszą "rozbiegówkę" na początku, wersja brytyjska ma małe czarne paski u góry i dołu ekranu.

Jeśli TIM nie wydał poprawki , a Ty masz polskie wydanie, to nie ma siły abyś w tym sporze miał cień racji. No i ustaw ten telewizorek, bo CIę okłamuje.:)

Polska vs. Brytyjska

jack.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie wydanie od razu zaczyna się od lecącego barachło w stronę widza i pojawia się logo bodajże QED:)

Czyli twierdzisz Bodex, że telewizor mnie okłamuje na trybie dynamicznym i gdy widzę znakomitą czerń na początku filmu i dalej to tak naprawdę ta czerń nie jest [beeep]ista, tylko telewizor mnie okłamuje, tak? Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się okłamujesz - telewizor wykonuje jedynie Twoje "polecenia", a ze masz takie a nie inne preferencje to masz co masz ...

i gwarantuję Ci, że nie jest to obraz referencyjny, ani nawet poprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ponownie będziesz twierdził, że wiesz co widzisz i że wzrok Cię nie oklamuje, to najpierw odpowiedz sobie na pytanie :

Które z tych kwadratowych pól jest ciemniejsze - to opisane jako A, czy B ? ? ?

walec.gif

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Danielosik ma magiczny telewizor na którym każde wydanie wygląda lepiej niż gdziekolwiek indziej ;)

Widzę, że po tym jak na innym forum dałem info o tym, że z D9 jest coś nie tak, postanowił uderzyć w samo źródło tej informacji B)

btw, czy mi się tylko wydaje czy ocenianie czerni na trybie dynamicznym raczej nie przyniesie wiarygodnych rezultatów? Nie wiem czy to na plazmie działa tak samo, ale u mnie tryb dynamiczny charakteryzuje się zmianą podświetlenie w zalezności od jasności kadru, więc kadr ciemny jest jeszcze ciemniejszy, a jasny bardziej rozjaśniony, co skutkuje widoczną czasem i dość wkurzającą zmianą podświetlenia ekranu między ujęciami lub w ujęciach w których coś nagle przesłania światło. Generalnie rzecz dla mnie dośc wkurzająca.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Tak między nami ;) ...ale oglądanie na dynamicznym trybie filmów na Blu-Ray, to dla mnie jakieś nieporozumienie.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Zaopatrz się w wersję Blu-Ray do kalibracji i zobaczysz, jak bardzo źle jest ustawiony TV w trybach defaultowych :)

Oczywiście każdy ma inny gust, a jak wiemy, de gustibus non est disputandum :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możne kolega jest wysłannikiem z Monoshitu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandel, nie jestem wysłannikiem Monoshitu, zresztą D9 jest wydawane przez TIM.

Wytłumaczcie mi co jest złego w oglądaniu na trybie dynamicznym i od razu mówię, że nie oglądam na trybie dynamicznym cały czas. D9 nie jest rozjaśniony na trybach dynamicznym, Eco i kinowym. Jedynie na trybie normalnym ciemne kadry są jaśniejsze tak jak pokazane jest na scrennach. Sprawdziłem.

Gieferg nie mam magicznego telewiorka, ale rzeczywiście na plazmach większość wydań wygląda lepiej niż na jakimkolwiek LCDku. I nie chodzi tu o D9.

Kolego Vamet, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w Blu-Ray do kalibracji i le to kosztuje?

Edytowane przez Danielosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...