Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Do potwierdzonych dodane: District 9, Max Payne, Pandorum. Red Cliff, Silence of The Lambs, What Happens in Vegas.

Dodane również polskie nazwy tytułów.

czy takie filmy jak:

- dystrykt 9

- pandorum

mogą mieć dopiski mówiące o beznadziejnej czerni lub właściwie jej braku?

nie jestem w stanie pomierzyć rozpiętości czarnego.

Jeśli problem dotyczy całego filmu, a nie np. kilku urywków (praktycznie w każdym filmie można się doczepić na siłę do jakiejś sceny) to jak najbardziej tak.

Na razie dodałem do potwierdzonych, a w wolnej chwili podskoczę do wypożyczalni i porównam do wersji UK... no chyba, że ktoś wcześniej poratuje jakimś króciutkim sampelkiem na priva ;)

Na zachodzie także wydają różnej maści KNOTY - można to zobaczyć na przykładzie filmu "Se7en" - dwa wydania a jakże różne pod względem jakości

i kadrowania. Konia z rzędem temu, kto wie jak to niby chcial reżyser ! ! ! :) No i całą KALIBRACJĘ o kant ... ;)

http://www.dvdbeaver.com/film2/DVDReviews4...7en_blu-ray.htm

Te kanadyjskie wydanie od Alliance to chyba robione z jakiegoś telewizyjnego mastera, 1080i + 16:9.

Wydanie od New Line Cinema na dniach wychodzi na BD. Jest OAR i widać, że Fincher maczał paluszki w tym transferze, wizualnie prezentuje się bardzo podobnie jak Fight Club.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sex and the city ext.ed wydany w Polsce brak napisów lektora pl. cena 99zl po prostu żywcem ściągnięty z zagranicy .

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie: czy wie ktoś może czy brytyjskie wydanie Autora widmo Polańskiego ma oryginalny format? Z tego co udało mi się znaleźć, to w porządku jest wydanie amerykańskie, ale tam z kolei jest problem z regionem, nie?

Pozdrawiam,

KN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam krótkie pytanie: czy wie ktoś może czy brytyjskie wydanie Autora widmo Polańskiego ma oryginalny format? Z tego co udało mi się znaleźć, to w porządku jest wydanie amerykańskie, ale tam z kolei jest problem z regionem, nie?

Pozdrawiam,

KN.

http://cinemasquid.com/blu-ray/movies/deta...&locale=all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:

Crank 2: High Voltage / Adrenalina 2: Pod napięciem (dystrybutor: Tim Film Studio)

Brak ścieżki 7.1

Midnight Meat Train / Nocny pociąg z mięsem (dystrybutor: Vision)

Brak ścieżki 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do potwierdzonych dodane: Crank 2: High Voltage, Duchess, Midnight Meat Train, One Flew Over The Cuckoo's Nest, Sex and the City.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal-spee[beeep] - film krótszy o 4%

FURIA 1080i 50Hz

Edytowane przez BoDeX
Sorry - Pomyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do potwierdzonych dodane: Edge of Darkness, From Paris With Love, License to Kill (007), X-Files: I Want to Believe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamma Mia - brak napisów w tekstah piosenek, tak jak przy wersji DVD - niby bzdura, ale uzupełniały fabułę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer

Mogę potwierdzić że nie ma ścieżki 7.1, można jeszcze doczepić się do tego że na okładce płyty pisze wielkimi literami: "203 minuty dodatków w jakości HD", podczas gdy w rzeczywistości wszystkie dodatki są w jakości SD (576i). Za wyjątkiem trailera, który trwa 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane: Gamer, Mamma Mia, Ocean's Twelve, Ocean's Thirteen.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń w Pozdrowieniach z Paryża też jest żenująca. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń w Pozdrowieniach z Paryża też jest żenująca. Szok.

Dzięki, dodałem dopisek o czerniach.

Swoją drogą jest to już któryś z kolei film od Monolith w ostatnim czasie, w którym ludziska narzekają na czernie. Więc póki się nie ogarną z zakresami luminacji (prawdopodobnie nie wydają swoich filmów w zakresie 16-235 jak cały świat tylko w "komputerowym" 0-255) to radzę omijać ich filmy szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezadowalający poziom czerni jest też w polskim wydaniu "Autora Widmo". Nie dość, że format nie ten co trzeba, to jeszcze zbyt dużo szarości. Ktoś miało może podobne odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał w najbliższym czasie okazję porównać do wydania zagranicznego - problem dotyczy całego filmu czy jakichś fragmentów ?

Jeśli to drugie to proszę podać sceny (+ czas trwania) gdzie ten kiepski poziom czerni najbardziej rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon Zawodowiec od Monolith ma problemy z czernią.

PS. Niech ktoś otworzy temat Incepcji na Blu Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor Widmo - sprawdzone polskie wydanie i czernie są w jak najlepszym porządku.

Przy okazji sprawdziłem też District 9, który był wcześniej zgłaszany i potwierdzam bubla - czernie w tym filmie praktycznie nie istnieją, później wrzucę screeny porównawcze do wydania UK.

Poza tym dodana kolejna porcja filmów od Monolithu: Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, Expendables, Leon.

oraz Robots.

District 9, porównanie czerni w PL do wersji UK:

1 - UK vs PL

2 - UK vs PL

3 - UK vs PL

4 - UK vs PL

5 - UK vs PL

6 - UK vs PL

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Moje wydanie X-Men Ostatni Bastion (polskie) ma dźwięk DTS HR 6.1 - miodzio! :) Swoją drogą jedyny film,który w pełni ożywia moje kino (właśnie 6.1) a sub to już wyrywa trzewia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL wydanie Robin Hood na Blu-ray jest strasznie skopane, Pomimo, ze sam film ma ponad 30 Gb, to obraz w przyciemnionych scenach (w pomieszczeniach (karczma) itp.) jest tragiczny !!!. Takiego ziarna nigdy w zyciu nie widzialem, az trudno uwierzyc, ze to mozliwe na wydaniu Blu-ray. Czyzby filmy BD z Russellem Crowe na Blu-ray mialy taka przypadlosc - patrz Gladiator na BD. Prosba o potwierdzenie efektu ziarna. Thx/24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dystryktu 9 to generalnie kolorki są mocno pastelowe w porównaniu np do takiego Spiderman'a 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...