Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='euro' post='14485' date='15.10.2006, 11:02 ']Zauważyłem złą synchronizację głosu z obrazem. Np. na TVN głos wyprzedza obraz a w NSPORT jest opóźniony. Rożnice są minimalne, ale zawsze...[/quote]

to samo sie dzieje na UPC wiec to chyba "od nich"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maretzek' post='14480' date='15.10.2006, 10:26 ']poradźcie!!!!
w jaki sposób na nboxie wgrywa się listę kanałów?[/quote]


Cześć -aktywuj telefonicznie n -boxa a lista kanałów wskoczy sama w momencie aktywacji , potem możesz ustawiać antenę -powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='euro' post='14485' date='15.10.2006, 11:02 ']Zauważyłem złą synchronizację głosu z obrazem. Np. na TVN głos wyprzedza obraz a w NSPORT jest opóźniony. Rożnice są minimalne, ale zawsze...[/quote]

Zauważyłem że problem znika po przełączeniu nBox'a na 720p.
Jednocześnie nie ma problemu z synchronizacją na Lux HD.
Czyżby problem z wydajnoiścią upscalera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nsport mam jeszcze taki feler ze jak leci jakiś mecz zwęża mi obraz, tzn mam pionowe pachy :D
Jak jest relacja w studio jest wszystko ok. Na innych kanałach też bez problemu. Nie bardzo wiem co robić.

Autorus

[quote name='konradpl' post='14731' date='16.10.2006, 09:27 ']Zauważyłem że problem znika po przełączeniu nBox'a na 720p.
Jednocześnie nie ma problemu z synchronizacją na Lux HD.
Czyżby problem z wydajnoiścią upscalera ?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mimo moich podróży za nboxem i dziesiątek telefonów nie zdołałem go dostać, zapisałem się więc na listę społeczną, ale czytająć wypowiedzi użytkowników nie tylko z tego forum zaczynam się zastanawiać czy aby dobrze robię podpisując umowę z "n", bo skoro nie umieli oni przetestować sprzętu i nadawanego sygnału przed startem, nie potrafili zorganizować sprzedaży, nie poinformowali do tej pory o kanale filmowym, z którym mieli podpisać umowę, wstawili do swojej oferty kanały free, jako płatne, nie zamiscili informacji na swojej stronie o problemach ze sprzedażą, jednym słowem wykazali się brakiem profesjonalizmu, to jak będzie to wyglądało za parę miesięcy, czy nauczą sie na swoich błedach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja raczej z pytaniem

Mam LCD LG RZ-32LZ55 HDReady(niestety bez HDMI) ale z wejsciem DVI i wej.Stereo i tak sie zastanawiam czy jak podlacze te HDMI do DVI ( wiem ze mozna) to czy na tunerku NBOX bedzie tez sygnal na wyjsciu analogowym Stereo azebym mogl podpiac je pod wejscie Stereo w TV ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem już drugi dzień z rzędu że rano mam załączonego n-boxa. Chyba sprawdza aktualizacje softu. Ale czy tak się będzie działo zawsze? Chyba po sprawdzeniu powinien się sam przełączyć w stan czuwania?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='besson' post='14265' date='14.10.2006, 12:18 ']u mnie działa, połaczenie po componencie[/quote]
Do "autorus" dlaczego przy twoich wypowiedziach pojawia się zdjęcie Gosiewskiego? To Twój idol ?
To chyba nie jest miesjce na wyrażanie zachwytu i poparcia dla tego polityka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='amdw' post='14855' date='16.10.2006, 15:28 ']Do "autorus" dlaczego przy twoich wypowiedziach pojawia się zdjęcie Gosiewskiego? To Twój idol ?
To chyba nie jest miesjce na wyrażanie zachwytu i poparcia dla tego polityka.[/quote]

[color="#FF0000"]Witam,

Taki offtop i więcej już nic nie piszemy na temat w tym temacie zatem: to wolny kraj i taki avatar nikogo nie obraża zatem Ty też możesz sobie ustawić jaki chcesz obrazek (w granicach dobrego smaku).

Koniec [/color]

[quote name='Speedstar' post='14822' date='16.10.2006, 13:47 ']Witam ja raczej z pytaniem

Mam LCD LG RZ-32LZ55 HDReady(niestety bez HDMI) ale z wejsciem DVI i wej.Stereo i tak sie zastanawiam czy jak podlacze te HDMI do DVI ( wiem ze mozna) to czy na tunerku NBOX bedzie tez sygnal na wyjsciu analogowym Stereo azebym mogl podpiac je pod wejscie Stereo w TV ???

Pozdrawiam[/quote]

Będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zwracam się do Gmeru ponieważ on testował nboxa jako jeden z pierwszych i zachwycał się jego funkcjonalnością, obrazem i.t.d, ale teraz gdy czytając różne fora i wypowiedzi użytowników tego pudełka zdecydowana większość postów jest na minus, ja mógłbym jeszcze wytrzymać, że nie można układać kanałów w/g uznania, że nie działa scart przy hdmi, ale dużo wypowiedzi jest na temat bardzo złej jakosci obrazu nsport oraz kanałów nie nadawanych w hd.Czy Ty możesz to potwierdzić bądż też zaprzeczyć?
Pozdrawiam
Mariuk Edytowane przez mariuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus
zweza sie kiedy nie jest nadawane w hd
ze studia masz 16:1 bo idzie z kamer hd i wszystkie wywiady z piłkarzami na boisku tez z kamer hd
same np fragmety meczów zapożyczone od innych nadawców i SD więc automatycznie sie zwęża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, tylkoże profilaktycznie ustawiłem w nbox żeby obraż rozszerzał. I w nsport tego nie robi. :D

[quote name='valdi50' post='15042' date='17.10.2006, 08:47 ']Autorus
zweza sie kiedy nie jest nadawane w hd
ze studia masz 16:1 bo idzie z kamer hd i wszystkie wywiady z piłkarzami na boisku tez z kamer hd
same np fragmety meczów zapożyczone od innych nadawców i SD więc automatycznie sie zwęża[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='15054' date='17.10.2006, 09:51 ']Ja to rozumiem, tylkoże profilaktycznie ustawiłem w nbox żeby obraż rozszerzał. I w nsport tego nie robi. :D[/quote]

nie rozszerza bo nie ma czego , zauważ że banerek z informacjami masz na cała szerokość ekranu. po prostu video sd jest już nadawane z czarnymi pasami po bokach - do boxa dociera sygnał HD i on nie ma czego rozciągac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz mnie cos trafi z tym X[beeep], caly czas mi sie wlacza jak go robie w standby, musze go z napiecia wylaczac. tez tak macie ? Edytowane przez n_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='14245' date='14.10.2006, 09:36 ']u mnie ściszanie działa. ale nie mam włączonego dolby tylko zwykłe audio. może to jest powodem że na optyku nie można regulować głośnośći.

1.u mnie na LuxeHD przy podłączeniu component:
w rozdzielczośći 720 - "skakanie" obrazu w ruchu
w rozdzielczośći 1080 - wszystko płynne

2. dzisiaj mam dziwne objawy w formacie ekranu - tzn. jak ustwię w tv 16:9 to nie rozciąga na cały ekran a wczoraj to działało.
ten problem nie występuje na Dreamboxie, soft na nbox'ie też nie był zmieniany więc wnioskuję że coś operator miesza.

czy ktoś też tak ma?[/quote]


wada z dżwiękiem występuje we wszystkich modelach ADB chyba.. ja w kablówce Inea również mam i-can 3000c ADB i jak leci dzwięk dd to zapomnij o regulacji głośności pilotem od boxa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='n_tv' post='15069' date='17.10.2006, 10:43 ']Zaraz mnie cos trafi z tym X[beeep], caly czas mi sie wlacza jak go robie w standby, musze go z napiecia wylaczac. tez tak macie ?[/quote]

Fakt u mnie jest tak samo, z tym, że jeszcze nie ustawiłem prawidłowo anteny, ciekawe o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='15071' date='17.10.2006, 10:49 ']Fakt u mnie jest tak samo, z tym, że jeszcze nie ustawiłem prawidłowo anteny, ciekawe o co chodzi.[/quote]
Ja tez zaraz bede dopiero ustawial, wiec moze to jest przyczyna :D

[quote name='kubek79' post='15070' date='17.10.2006, 10:49 ']wada z dżwiękiem występuje we wszystkich modelach ADB chyba.. ja w kablówce Inea również mam i-can 3000c ADB i jak leci dzwięk dd to zapomnij o regulacji głośności pilotem od boxa..[/quote]

bo optyk jest wyjsciem liniwym i o regulacji nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='n_tv' post='15073' date='17.10.2006, 10:55 ']Ja tez zaraz bede dopiero ustawial, wiec moze to jest przyczyna :)[/quote]

Daj znać jakie będą rezultaty. Ja czekam na nowy konwerter, bo stary padł no i kompas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim starym crt 21 cali jest to samo. Wyobrażasz sobie jak to idiotycznie wyglada? Okropność. Muszą to jakoś zmienić bo tego się ogladać po prostu nie da. :(


[quote name='Pizzojad' post='15068' date='17.10.2006, 10:34 ']nie rozszerza bo nie ma czego , zauważ że banerek z informacjami masz na cała szerokość ekranu. po prostu video sd jest już nadawane z czarnymi pasami po bokach - do boxa dociera sygnał HD i on nie ma czego rozciągac.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autorus
A to nieporozumienie, przeoczyłem że masz CRT 4/3 :(, dla takiego telewizora najlepiej jest ustawic telewizor standardowy i powiększenie. wtedy obcina boki które się nie mieszcza na ekranie 4/3 i powinno byc OK bo obetnie te czarne pasy a poza tym nie będziesz maił efektu spłaszczeniea i "pociągłej twarzy"
;->.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Forumowicze!
Nie mam N'boxa (jestem na społecznej liście oczekujących). Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku ,że na razie podaruję sobie zakup tego "cuda". Niektóre problemy mógłbym pominąc ale to ,że obraz "puszczony" po HDMI jest gorszy od CP czy C+ jest niedopuszczalny! Miało byc pięknie , miało byc upscalowanie sygnału itd. Do tej pory na stronie www N-ki nie ujawniono nazwy kanału filmowego HD. A kiedy ujawnią? W listopadzie 2007? I co z tego że dają 15 dni gratis? Od listopada może się zdażyc że zapłacę za kilka badziewnych kanałów typu "ruskie kino" czy kanał typu "mydlana opera". A gdzie HD?
Jestem mocno zniesmaczony. Na razie odpuszczam. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie
przewijają sie tu różne opinie i mozna wysądować wiele informacji co do sprzętu
również widze ze wielu zniecheca do zakupu "n"
Kolego "napi11 nie zniechęcaj się
Kup dobry sprzęt a mianowicie Samsung lini M lub F nie będzie żadnych problemów z HDPC .compnentem etc
Ja mam LE 32M51b i jestem szczęśliwy.Mam także Philipsa CRT 29" z pixel plus i cyfrę
wiemy jak cyfra nadaje raz dobrze raz zle.Na moim Humaxie TV1,Tv2 słabe a z kablówki analogowe w Samsungu po skalowaniu prawie HD. Lepsze SD w samsungu polskich kanałów niż cyfry a Eurosporty lepsze od nsportu. Trzeba kompromisu przynajmniej na razie.Zobaczymy jak to sie rozwinie
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w nsport będzie zmiana formatu to w crt tak zrobię, nie chce mi sie łazić po menu. Natomiast coś z tymi pasami w plaźmie zrobić trzeba, bo tego się naprawdę nie da oglądać.

Autprus

[quote name='Pizzojad' post='15105' date='17.10.2006, 12:55 ']@autorus
A to nieporozumienie, przeoczyłem że masz CRT 4/3 :(, dla takiego telewizora najlepiej jest ustawic telewizor standardowy i powiększenie. wtedy obcina boki które się nie mieszcza na ekranie 4/3 i powinno byc OK bo obetnie te czarne pasy a poza tym nie będziesz maił efektu spłaszczeniea i "pociągłej twarzy"
;->.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zegar w nbox spieszy się ok. 2 minuty-czy ktoś wie jak można go skorygować bo na partyline nie wiedzą-enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...