Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mike127' post='16242' date='20.10.2006, 19:05 ']Witam. Dziś nabyłem "n-kę", aktywowacja około godziny 17.30, siła sygnału i jakość ok 80%. Wszystkie powyżej 150 kanału oraz FTA poniżej (PULS, Tele 5, Polonia 1 itd) działają bezproblemowo, natomiast na wszystkich kanałach z pakietów, które wykupiłem pojawia się komunikat "Nieprawidłowy sygnał. Brak dźwięku lub obrazu". Czy ktoś miał taki przypadek i wie o co w tym chodzi? Bardzo proszę o wszelkie sugestie i informacje.[/quote]
U mnie również to samo niedość, że prawie tydzień czekałem na n-boxa to po aktywacji w CZWARTEK to dzisiaj nie mam kanałów kodowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabyłem wczoraj nboxa i działaja tylko programy FTA marnej jakości a LUXE HD ży-le-ta ! telewizor LCD Sony KDL-32S2010 !! HDMI kupiłem za 50 zł. sygnał na HD LUXE ok. 95 % a na tych które mają być TVNy ok. 70% dzwonie ! dzwonie impulsy lecą , miła pani mnie zbywa że coś z tym zrobią i dalej nic !

Sygnał jest dobry napewno ! bo sygnal cyfrowy albo jest albo go nie ma wcale ! to nie zwykła antena aby jakość regulować kręcąc !

czyli problemy mamy te same !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
borys666 znam sie troche na temacie, wiec nie myslisz chyba, ze przez 6 godzin ogladalem FTA. Dekoder byl wlaczony przez 7 godzin i wiekszosc czasu na kanalach n-ki, na ktorych mialem komunikat "NIEPRAWIDLOWY SYGNAL". Ostatecznie zostawilem dekoder wlaczony na kanale 999, kolejne godziny nic wiec ponownie telefon do infolinii i chwile po tym jak podalem pani nr nboxa i karty pojawil sie obraz na kodowanych. Powtarzam, co powiedziala mi babka na infolinii, maja jakies problemy z parowaniem kart z dekoderami. Wgrywaja zdalnie poprawke do dekodera, ale do tego musza znac nr nboxa i karty, byla zdziwiona, ze nikt podczas moich poprzednich zgloszen tego nie zrobil. Ja jej wierze, ze w tym tkwil problem, kanaly wskoczyly chwile po tym jak podalem jej dane nboxa i karty. Chyba wazne na kogos sie trafi na infolinii, jak beda zbywac to moze niech przelacza do specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jestescie tacy mądrzy to mi pomóżcie

moj nBox nawet nie drgnie

ciemnośc totalna

pokazuje brak sygnalu mimo za na innym tuerku pokazuje sygnal 70/90%

jezu co za sprzęt

odpowedzcie mi

gg 5750153

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Witam. Dziś nabyłem "n-kę", aktywowacja około godziny 17.30, siła sygnału i jakość ok 80%. Wszystkie powyżej 150 kanału oraz FTA poniżej (PULS, Tele 5, Polonia 1 itd) działają bezproblemowo, natomiast na wszystkich kanałach z pakietów, które wykupiłem pojawia się komunikat "Nieprawidłowy sygnał. Brak dźwięku lub obrazu".[/quote]

Problem już rozwiązany. Dzwońcie na infolinie to ponownie aktywują wam usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kszhu' post='16002' date='19.10.2006, 22:58 ']dziwna sprawa z wyjściem HDMI nbox-a:

po pewnych sztuczkach odkryłem, że zarówno po YUV jak i po HDMI obraz wyświetlany jest z częstotliwością 50Hz co dla YUV jest częstotliwością prwidłową ale nie dla HDMI gdzie dla nowszych TV MUSI BYĆ 60Hz![/quote]
Złącze HDMI (zgodnie z aktualną wersją specyfikacji) jest w stanie obsługiwać następujące formaty obrazu:
• 640x480p @ 59.94/60Hz
• 1280x720p @ 59.94/60Hz
• 1920x1080i @ 59.94/60Hz
• 720x480p @ 59.94/60Hz
• 720(1440)x480i @ 59.94/60Hz
• 1280x720p @ 50Hz
• 1920x1080i @ 50Hz
• 720x576p @ 50Hz
• 720(1440)x576i @ 50Hz

Oraz opcjonalnie takie:
• 720(1440)x240p @ 59.94/60Hz
• 2880x480i @ 59.94/60Hz
• 2880x240p @ 59.94/60Hz
• 1440x480p @ 59.94/60Hz
• 1920x1080p @ 59.94/60Hz
• 720(1440)x288p @ 50Hz
• 2880x576i @ 50Hz
• 2880x288p @ 50Hz
• 1440x576p @ 50Hz
• 1920x1080p @ 50Hz
• 1920x1080p @ 23.98/24Hz
• 1920x1080p @ 25Hz
• 1920x1080p @ 29.97/30Hz
• 2880x480p @ 59.94/60Hz
• 2880x576p @ 50Hz
• 1920x1080i (1250 total) @ 50Hz
• 720(1440)x480i @ 119.88/120Hz
• 720x480p @ 119.88/120Hz
• 1920x1080i @ 119.88/120Hz
• 1280x720p @ 119.88/120Hz
• 720(1440)x480i @ 239.76/240Hz
• 720x480p @ 239.76/240Hz
• 720(1440)x576i @ 100Hz
• 720x576p @ 100Hz
• 1920x1080i @ 100Hz
• 1280x720p @ 100Hz
• 720(1440)x576i @ 200Hz
• 720X576p @ 200Hz

To jakie jest odświeżanie obrazu jaki do nas dociera nie zależy od specyfikacji złącza HDMI, ale od sposobu nadawania sygnału. W Europie nadaje się programy w standardzie 50Hz. Tryb 60Hz jest używany na przykład w USA.

[quote]mój TV nie akceptuje nic poniżej stąd nic nie widzę via HDMI![/quote]
Ktoś sprzedał ci TV, który nie obsługuje europejskich standardów.

[quote]kiedy właściciel czyli ITI ma zamiar dokonac odp. upgreade-u oprogramowania?[/quote]
To z jaką częstotliwością pojawiają się kolejne klatki ekranu nie zależy od dekodera, tylko od szybkości z jaką sa nadawne i tego nie zmieni żaden nowy firmware N-boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
czy ktos zauwazyl ze przycina dzwiek co 10 - 15 min tak jakby ktos go wylaczal na 1 sek ?????
Czy to tylko u mnie czy tez to macie ????


I brakuje mi szybkiego dostepu do listy kanalow na wzor Fergusona pod klawiszem OK Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już mam dość !! dzięki nbox skutecznie mnie odechciało sie oglądać telewizji ! dzięki tym karłowatym postaciom które równie zaczło pokazywć TVN !

Ludzie zróbcie coś z tym !! co 4:3 to niech tak zostanie a nie róbcie z tego panoramy bo traci to na jakości !
na dodatek nie idzie zmienić formatu na telewizorze bo nie działa gdy sygnał idzie przez HDMI ! a na pilocie nbox funkcje te też nie dzialają !

żygać mi sie chce ! wygląda to na ,, GABINET ŚMIECHU ,, a lustrami czary mary !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]bo sygnal cyfrowy albo jest albo go nie ma wcale[/quote]
No chyba nie do końca tak. Jeśli są zakłócenia to przenoszonę są na sygnał obojętnie czy analogowy czy cyfrowy, mimo, że są dodatkowo zabezpieczane kodami ECC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='16616' date='22.10.2006, 12:10 ']Już mam dość !! dzięki nbox skutecznie mnie odechciało sie oglądać telewizji ! dzięki tym karłowatym postaciom które równie zaczło pokazywć TVN !

Ludzie zróbcie coś z tym !! co 4:3 to niech tak zostanie a nie róbcie z tego panoramy bo traci to na jakości !
na dodatek nie idzie zmienić formatu na telewizorze bo nie działa gdy sygnał idzie przez HDMI ! a na pilocie nbox funkcje te też nie dzialają !

żygać mi sie chce ! wygląda to na ,, GABINET ŚMIECHU ,, a lustrami czary mary !!![/quote]

Wczoraj tj w sobote 21 bm przywiozlem do domu mboxa Podpiolem pod czasze 60 cm(po dawnej Syfrze +)Podpiolem do pradu mboxa Zadzwonilem przez SKYPE w necie do konsultanta Podalem nr abonenta i haslo
Za jakies 15 minut wszystkie wykupione z 3 pakietow juz moglem ogladac Zero problemow Wszystko smiga tak jak trzeba jezeli chodzi o sygnal z konwertera i kanaly jakie zamowilem
Pozdrawiam
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='siemka' post='14309' date='14.10.2006, 13:44 ']Mam problem z nboxem. Mianowicie kupiłem go wczoraj i po ustawieniu anteny, mam taki problem :
lista programów jest pobrana i programy sie zmieniają. Tylko ze nic na nich nie widac a przy kontroli sygnału mam takie parametry :

Siła sygnały 73 %

Jakość sygnału [color="#FF0000"]0%[/color]

Prosze o pomoc :)[/quote]



Na 100% masz źle ustawioną antenę. Musisz ją ustawiać do momentu kiedy pojawi się coś na skali jakość sygnału .
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='loon' post='16556' date='22.10.2006, 09:00 ']Witam,
czy ktos zauwazyl ze przycina dzwiek co 10 - 15 min tak jakby ktos go wylaczal na 1 sek ?????
Czy to tylko u mnie czy tez to macie ????
I brakuje mi szybkiego dostepu do listy kanalow na wzor Fergusona pod klawiszem OK[/quote]

Mam to samo,
Pani na infolinii powiedziała że mam nie kompatybilny z HD telewizor (mam KDS 55a2000 :) ) i mam sobie podłączyć przez component i będzie OK ??
Mysle że to wina Nboxa a nie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wszystko przebiegło bez większych zgrzytów, podłączyłem tunerek do dawnej antety TriaxTD88 100, jakośc 98-100% Aktywacja też przebiegła w miare ok (poza długim czekaniem na konsultanta ~17 min) po 10 min. wszystkie zamówione pakiety smigały.
Jedynie co mnie obecnie drażni to wolne przełączanie kanałów, pojawiający sie komunikat o braku dzwięku i sygnału na kanałach które chodzą bez problemu, brak RTL Television na liscie kanałów, brak kanałów z Astry.
Czekam na nowe oprogramowanie, mam nadzieje ze wiekszosc błedów poprawi Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Martain
nie sadze zeby to byla wina tv - uciekajacy dzwiek - jezeli tv nie jest kompatybilny z HD to wogole bysmy nic nie widzieli ja mam Samsunga LE32R71B




edit:
wlasnie rozmawialem z infolinia o dzwieku a raczej jego braku i powiedziano mi ze to "mozliwe bledy po stronie n" Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='loon' post='16556' date='22.10.2006, 09:00 ']Witam,
czy ktos zauwazyl ze przycina dzwiek co 10 - 15 min tak jakby ktos go wylaczal na 1 sek ?????
Czy to tylko u mnie czy tez to macie ????
I brakuje mi szybkiego dostepu do listy kanalow na wzor Fergusona pod klawiszem OK[/quote]
Witam u mnie tez dzwiek znika na 1 sek. tel SAMSUNG LE27S71B podlaczony przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja dodam coś od siebie jako SAT HD Maniak.

Oprogramowanie do nboxa poza przyjemnym dla oka kolorem niebieskim (błękitnym) nadaje się do kosza.
-przełączanie kanałów trwa koszmarnie długo
-brak funkcji Sleep
-brak możliwości bezpośredniego wejścia w listę kanałów, czy też historii więcej niż jednego kanału.
-EPG dla początkujących i to z marnym wybiegiem w przyszłość, jeśli wogóle jest.
-brak możliwości regulacji głośności w pprzypadku połączenia HDMI-HDMI
-częste zaniki sygnału
-niska czułość głowicy jak na warunki polskie (ktoś posiadając już w domu instalację satelitarną nie będzie dodatkowo płacił za antene i konwerter)

Zresztą ogólnie oprogramowanie wg mnie to "przedszkole". Skąd oni mają programistów ?

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='16946' date='23.10.2006, 15:54 ']To ja dodam coś od siebie jako SAT HD Maniak.

Oprogramowanie do nboxa poza przyjemnym dla oka kolorem niebieskim (błękitnym) nadaje się do kosza.
-przełączanie kanałów trwa koszmarnie długo
-brak funkcji Sleep
-brak możliwości bezpośredniego wejścia w listę kanałów, czy też historii więcej niż jednego kanału.
-EPG dla początkujących i to z marnym wybiegiem w przyszłość, jeśli wogóle jest.
-brak możliwości regulacji głośności w pprzypadku połączenia HDMI-HDMI
-częste zaniki sygnału
-niska czułość głowicy jak na warunki polskie (ktoś posiadając już w domu instalację satelitarną nie będzie dodatkowo płacił za antene i konwerter)

Zresztą ogólnie oprogramowanie wg mnie to "przedszkole". Skąd oni mają programistów ?

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Zgadzam się z tobą w stu procentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dwu dniowym oglądaniu telewizji ,, n ,, można tylko WYMIOTOWAĆ !!

to DNO przez duże ,, D '' i nie chodzi o kanały HD bo te są OKY ! ale pozostałe ! na to nie idzie patrzeć w telewizorze panoramicznym nadawanym w formacie 16;9 !!! chodzi o te pokraczne postacie spłaszczone !! to jakieś UFO ? czy co !! nawet nie idzie rozpoznać popularnych telewizyjnych prezenterów czy innych znanych osobistości !!

właśnie staram sie dodzwonić na infolinie aby natychmiast zerwać umowe ! tak mi to zbrzydło że teraz oglądam TVP1 TVP2 ze zwykłej zbiorczej anteny i czuje sie jak w niebie !!

Formatu na pilocie nboxa zmienić sie nieda bo funkcje nie działają ! a na pilocie telewizora też nie da rady gdy sygnał idzie po łączu HDMI !! --------- ot POLSKI WYNALAZEK !

OSTRZEGAM wszystkich przed kupnem tego gó..a !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='16963' date='23.10.2006, 15:21 ']Po dwu dniowym oglądaniu telewizji ,, n ,, można tylko WYMIOTOWAĆ !!

to DNO przez duże ,, D '' i nie chodzi o kanały HD bo te są OKY ! ale pozostałe ! na to nie idzie patrzeć w telewizorze panoramicznym nadawanym w formacie 16;9 !!! chodzi o te pokraczne postacie spłaszczone !! to jakieś UFO ? czy co !! nawet nie idzie rozpoznać popularnych telewizyjnych prezenterów czy innych znanych osobistości !!

właśnie staram sie dodzwonić na infolinie aby natychmiast zerwać umowe ! tak mi to zbrzydło że teraz oglądam TVP1 TVP2 ze zwykłej zbiorczej anteny i czuje sie jak w niebie !!

Formatu na pilocie nboxa zmienić sie nieda bo funkcje nie działają ! a na pilocie telewizora też nie da rady gdy sygnał idzie po łączu HDMI !! --------- ot POLSKI WYNALAZEK !

OSTRZEGAM wszystkich przed kupnem tego gó..a !!![/quote]
gów*o to ty się znasz na sprzęcie, najpierw poczytaj instrukcje obsługi n-boxa a potem wyrażaj swoją opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafaello71' post='16980' date='23.10.2006, 18:16 ']gów*o to ty się znasz na sprzęcie, najpierw poczytaj instrukcje obsługi n-boxa a potem wyrażaj swoją opinie[/quote]

Nie no... W pewnym sensie ma racje.
Kiedy miałem soniaka oglądałem 4:3 w formacie smart bo inaczej szkoda ekranu.
Teraz kabel na LG oglądałem w jeszcze lepszym trybie zblizonym do smart a N-ka]e... Tylko 4:3 bo zoom za duzo zabiera 16/9 za bardzo kaleczy. Brakuje jakiegos kompromisu no i dostepnosci na kazdym kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...