Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='valdi50' post='15123' date='17.10.2006, 13:28 ']Panowie
przewijają sie tu różne opinie i mozna wysądować wiele informacji co do sprzętu
również widze ze wielu zniecheca do zakupu "n"
Kolego "napi11 nie zniechęcaj się
Kup dobry sprzęt a mianowicie Samsung lini M lub F nie będzie żadnych problemów z HDPC .compnentem etc
Ja mam LE 32M51b i jestem szczęśliwy.Mam także Philipsa CRT 29" z pixel plus i cyfrę
wiemy jak cyfra nadaje raz dobrze raz zle.Na moim Humaxie TV1,Tv2 słabe a z kablówki analogowe w Samsungu po skalowaniu prawie HD. Lepsze SD w samsungu polskich kanałów niż cyfry a Eurosporty lepsze od nsportu. Trzeba kompromisu przynajmniej na razie.Zobaczymy jak to sie rozwinie
Pozdrawiam[/quote]


Valdi 50 - dzięki za słowa otuchy. Mam SONY KDL 40V2000 i po powyższej lekturze kłopotów dopiero mogę się spodziewac. Podro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' post='15079' date='17.10.2006, 11:16 ']Daj znać jakie będą rezultaty. Ja czekam na nowy konwerter, bo stary padł no i kompas ;)[/quote]

Po instalacji anteny tuner dziala jak powinien :)

[quote name='napi11' post='15111' date='17.10.2006, 13:01 ']Szanowni Forumowicze!
Nie mam N'boxa (jestem na społecznej liście oczekujących). Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku ,że na razie podaruję sobie zakup tego "cuda". Niektóre problemy mógłbym pominąc ale to ,że obraz "puszczony" po HDMI jest gorszy od CP czy C+ jest niedopuszczalny! Miało byc pięknie , miało byc upscalowanie sygnału itd. Do tej pory na stronie www N-ki nie ujawniono nazwy kanału filmowego HD. A kiedy ujawnią? W listopadzie 2007? I co z tego że dają 15 dni gratis? Od listopada może się zdażyc że zapłacę za kilka badziewnych kanałów typu "ruskie kino" czy kanał typu "mydlana opera". A gdzie HD?
Jestem mocno zniesmaczony. Na razie odpuszczam. Pozdrowienia[/quote]

Powiem Ci tak, jak jest juz wszystko skonfigurowane jak powinno, antena ustawiona to jest wszytsko super. Chlopaki co mi montowali antene mieli ze soba dekoder jakis z twardym dyskiem i karte cyfry do ustawienia satelity. Porownywalismy pozniej sygnal SD z Cyfry i N, bez konkurencyjnie wygrywa N. Teraz ogladam sobie Discovery HD w dzwieku DD i nie moge uszu i oczu nacieszyc. Lux HD tez jest super ale nie ma dzwieku DD ;) Poszukaj sklepu gdzie N jest podlaczona do jakiegos TV i sam ocen a nie po komentarzach na tym forum. Nie mowie, ze wszytskie komentarze ale wiekszosc opisanych w nim problemow jest natury zlej konfiguracji itp.
Ja jestem zadowolony a zaznacze, ze jesli chodzi o jakosc to baaaardzo wymagajacy :)
pozdr

Edytowane przez n_tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może z innej "beczki"?!
Czy n-box akceptuje te same ustawienia anteny co C+. Mam aktualnie C+ i chciałbym zostawić go sobie jako pakiet do sypialni. Czy na tym samym talerzu (90 cm) po zmianie konwertera na Quad dam radę oglądać na drugim TV N-kę? Czy sygnał nie spadnie? Czy można oglądać jednocześnie?I czy Quad obsłuży przyszły PVR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zibi2000' post='15198' date='17.10.2006, 18:57 ']Może z innej "beczki"?!
Czy n-box akceptuje te same ustawienia anteny co C+. Mam aktualnie C+ i chciałbym zostawić go sobie jako pakiet do sypialni. Czy na tym samym talerzu (90 cm) po zmianie konwertera na Quad dam radę oglądać na drugim TV N-kę? Czy sygnał nie spadnie? Czy można oglądać jednocześnie?I czy Quad obsłuży przyszły PVR?[/quote]

tak tak tak i jeszcze raz TAK


pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zibi61' post='14844' date='16.10.2006, 14:52 ']Ja zauważyłem już drugi dzień z rzędu że rano mam załączonego n-boxa. Chyba sprawdza aktualizacje softu. Ale czy tak się będzie działo zawsze? Chyba po sprawdzeniu powinien się sam przełączyć w stan czuwania?
Pozdrawiam.[/quote]
Mam to samo. Ponadto zauwzylem że po wyłączeniu prądu (tryb stanby) i włączeniu włącza się na kanał 21 i tak zostaje. Na info kazał resetować a jak to nie pomoze powiedział że tuner do wymiany. Czy ktoś tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kubek79' post='15070' date='17.10.2006, 10:49 ']wada z dżwiękiem występuje we wszystkich modelach ADB chyba.. ja w kablówce Inea również mam i-can 3000c ADB i jak leci dzwięk dd to zapomnij o regulacji głośności pilotem od boxa..[/quote]

To nie jest wada tylko konieczność. Dolby Laboratories narzuca na producentów sprzętu chcących użyć ich logo na pudełku ścisłe wymogi. Między innymi zakaz jakiejkolwiek modyfikacji sygnału cyfrowego. Wbrew pozorom jest to mocno uzasadniony wymóg i służy on nam, klientom. Sygnał cyfrowy wychodzący z tunera musi spełniać wymogi procesora dźwięku, w którym jest zamieniany na sygnał analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, oprocz n-boxa mam jeszcze philipsa 6010- mialem zamiar go oddac, ale niestety na nowym tunerze nie ma bardzo ważnego dla mojej żony programu- pochodzi z Kazachstanu i koniecznie musi mieć ORT- nic innego sie dla niej nie liczy :angry: ... no więc jak moge pod jeden kabelek z anteny podlączyć dwa tunery? Czy mogę zastosować trójnik? i czy nie pogorszy się jakość odbieranego obrazu? czy może jest jakis lepszy sposob? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" ... Wbrew pozorom jest to mocno uzasadniony wymóg i służy on nam, klientom. Sygnał cyfrowy wychodzący z tunera musi spełniać wymogi procesora dźwięku, w którym jest zamieniany na sygnał analogowy."

Jakoś w HUMAX 1000 takich problemów nie ma. Spokojnie jest regulacja głośności z pilota na kanałach DD.
Więc po co pisanie takich głupot.
(KISS DP-600 także z pilota jest sterowanie głośnością. A logo DD jest jak wół.)
To może być bardzo poważny bug procesora STi w nbox-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' post='15288' date='17.10.2006, 22:17 ']" ... Wbrew pozorom jest to mocno uzasadniony wymóg i służy on nam, klientom. Sygnał cyfrowy wychodzący z tunera musi spełniać wymogi procesora dźwięku, w którym jest zamieniany na sygnał analogowy."

Jakoś w HUMAX 1000 takich problemów nie ma. Spokojnie jest regulacja głośności z pilota na kanałach DD.
Więc po co pisanie takich głupot.
(KISS DP-600 także z pilota jest sterowanie głośnością. A logo DD jest jak wół.)
To może być bardzo poważny bug procesora STi w nbox-ie.[/quote]

Jeżeli chodzi o niższą jakość przy cyfrowej regulacji głośności to trochę racji jednak ma. Cyfrowa regulacja głośności polega na obcinaniu bitów co oczywiście pociąga za sobą pewne obniżenie jakości.
Oczywiście coś takiego by się przydało w pilocie ale jeżeli chcielibyśmy maksymalnej jakości to "volume" z pilota w n-boxie na maksimum a dalsze regulacje w ampli.

pozdrawiam
Gustaw


P.S. Biegając po "różnych" forach zauważyłem, że coraz częściej pojawia się informacja o nowej wersji softu do n-boxa poprawiającej m.in. problemy we współpracy HDMI-DVI (HDCP). Podobno jeszcze w tym tygodniu.
Miejmy taką nadzieję. :)

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegow,
i mam pytanie.....jako ze pilot wyglada jak sterowanie odrzutowca..czy moze ktorys z was wie czy nie rowniez ukrytej opcji zmiany RES.....zeby nie trza bylo za kazdym razem wstawac i zmieniac w tunku .. jak wraca sie na odbior reszty programow ...bo na wysokiej nie ida ladnie..z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"I problem wyglada tak: po ustawieniu 720p widac (szczegolnie na ciemnych scenach i przy przelaczaniu kanalow gdy jest czarny ekran) poziome linie. Sa dosc slabo widoczne ale sa. Takie jakby przejasnienia w postaci rownoleglych, poziomych linii.

Przy 1080i jest to samo."

Mam podobną sytuację w LCD Samsung LE40M6 - nbox podłączony fabrycznym kabelkiem hdmi samsunga.
Problem jest tylko przy współpracy z nbox'em Edytowane przez Gelektrik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gelektrik' post='15327' date='17.10.2006, 23:47 ']"I problem wyglada tak: po ustawieniu 720p widac (szczegolnie na ciemnych scenach i przy przelaczaniu kanalow gdy jest czarny ekran) poziome linie. Sa dosc slabo widoczne ale sa. Takie jakby przejasnienia w postaci rownoleglych, poziomych linii.

Przy 1080i jest to samo."

Mam podobną sytuację w LCD Samsung LE40M6 - nbox podłączony fabrycznym kabelkiem hdmi samsunga.
Problem jest tylko przy współpracy z nbox'em[/quote]

Witam
Na moim Samsugu LE32R32B dokładnie tak samo a po komponencie oki.
Ciekawe czy nowy soft to zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj wieczora około 20 godziny przestały mi działać prawie wszystkie kanały polsko języczne
zadzwoniłem na infolinie i pani mi powiedziała że i tak do konca miesiąca nie płace abonętu !?
i zgłosi problę techniką
i do dziś mi n nie działa !
ma ktoś podobny problem, restart n-boksa nic nie daje
a było tak fajnie
ma ktoś taki problem ? Edytowane przez ART74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gelektrik' post='15327' date='17.10.2006, 23:47 ']"I problem wyglada tak: po ustawieniu 720p widac (szczegolnie na ciemnych scenach i przy przelaczaniu kanalow gdy jest czarny ekran) poziome linie. Sa dosc slabo widoczne ale sa. Takie jakby przejasnienia w postaci rownoleglych, poziomych linii.

Przy 1080i jest to samo."

Mam podobną sytuację w LCD Samsung LE40M6 - nbox podłączony fabrycznym kabelkiem hdmi samsunga.
Problem jest tylko przy współpracy z nbox'em[/quote]



U mnie to samo :D na samsungu LE40S71B. Zgłaszałem problem na infolini. Powiedzieli, że przyjmują zgłoszenie i przekazują do działu technicznego. Jeśli problem nie "zniknie" po kilku dniach mam zadzwonić jeszcze raz.

Czy opisywany tutaj problem dotyczy tylko Samsungów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie nboks nie działa prawie wcale : w poniedziałek - aktywacja, brak wszystkich kanałów, działają tylko TVN, TVN7, 24, TVN Meteo, potem doszedł Lingua + FTA.... nie pomaga restart, menu serwisowe, dzwonie i dostaję info, że jest awaria, no dobra - myślę sobie, poczekam do jutra. nbox pomimo prawidłowych parametrów (sparwdzone na infolini) daje komunikat że głównny transponder nieprawidłowy. Sporadycznie udaje się wskoczyć na Discovery HD, AXN-y, ale wystarczy przełączyć sie na inny kanał i koniec oglądania, podkreślam, że kanały TVN cały czas bez problemu chodzą. Wczoraj kolejny telefon do infolini: miła Pani pomogła mi reaktywacją usługi i zaraz przestały działać nawet kanały z TVN, zostały tylko FTA... kolejny telefon - sprawę przekazano technikom - będą dzwonic do mnie, ofkorse nikt nie dzwoni .... mam dość, wymieniłem nawet konwenter, nic nie dało, sygnał siła 90%, jakość 90% czasami więcej... myślę, że boks jest walnięty, instalacji antenowej używam od lat, jest na 100% sprawna... pozostaje chyba tylko wymiana nboksa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje koniecznosc wbijania ciagle PINu :)
Discovery HD - 16:9 - setup, format telewizora [u]PIN[/u], zmiana, guzik N.
Jak inny kanal to znowu 4:3 i znowu ten PIN. Czy oni nie mogli zrobic tej funkcji uaktywnianej - jezeli ktos potrzebuje?
Wogole zmiane formatu mogli dac jakos latwiej.

Na razie przewodnik po programach jest do bani - mial nad tym czuwac sztab ludzi i program mial byc na tydzien do przodu, ale narazie jest straszna kiszka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gosc_niedzielny_' post='15281' date='17.10.2006, 22:06 ']Proszę o pomoc, oprocz n-boxa mam jeszcze philipsa 6010- mialem zamiar go oddac, ale niestety na nowym tunerze nie ma bardzo ważnego dla mojej żony programu- pochodzi z Kazachstanu i koniecznie musi mieć ORT- nic innego sie dla niej nie liczy :) ... no więc jak moge pod jeden kabelek z anteny podlączyć dwa tunery? Czy mogę zastosować trójnik? i czy nie pogorszy się jakość odbieranego obrazu? czy może jest jakis lepszy sposob? Pozdr[/quote]

Ja poza n mam fergusona AF-3018 i mam podlaczone oba do jednej anteny a nadodatek przez diseq od poczatku dwa konwertery na antenie potem przelacznik domyslnie hotbird jako pierwsze wejscie w przelaczniku potem do fergusona z fergusona do n-ki i wszystko smiga sila syg.82 poziom 66-74
tylko jak w fergusona wlaczae i ogladam z astry wiadomoprzelacznik rozlacza i w n-ce brak sygnalu jak ogladam z hotbirda n-ka dziala bo przlacznik zalacza jes oki

poszedł u mnie comedy central ale nie ma zadnej informacji o HD i obraz jest jak sd miało byc HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='karol307' post='15973' date='19.10.2006, 22:17 ']poszedł u mnie comedy central ale nie ma zadnej informacji o HD i obraz jest jak sd miało byc HD :D[/quote]

Nie miał być - nawet takich plotek nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Comedy Central nie miał być nadawany w HD...

Tylko Discovery HD , nsport i kanał filmowy beda nadawane w tej technologii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='neg' post='15981' date='19.10.2006, 22:21 ']Nie miał być - nawet takich plotek nie było.[/quote]

to mnie wkrecili w elektroworld-dzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przerywa dzwiek po HDMI na jakieś 0,5 sek co pewien czas jest tak jakby ze slowa wypadała jedna literka po analogu i optycznym jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwna sprawa z wyjściem HDMI nbox-a:

po pewnych sztuczkach odkryłem, że zarówno po YUV jak i po HDMI obraz wyświetlany jest z częstotliwością 50Hz co dla YUV jest częstotliwością prwidłową ale nie dla HDMI gdzie dla nowszych TV MUSI BYĆ 60Hz! mój TV nie akceptuje nic poniżej stąd nic nie widzę via HDMI!

czy po pierwsze jest gdzieś dostępna dokładniejsza specyfikacja nbox-a niż ta załączana do niego i kiedy właściciel czyli ITI ma zamiar dokonac odp. upgreade-u oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kropek' post='14330' date='14.10.2006, 14:33 ']Czy któryś z szanownych kolegów jest w stanie mi powiedzieć czy jest możliwość połączenia n-boxa z anteną
poprzez przelotkę polsatowskiego Echostara?[/quote]
Ja tak podłączyłem n-boxa przez przelotkę w Fergusonie DF9000PVR i.....zonk :(;)
Jesli nbox jest w trybie standby to na Fergosonie poziom sygnału 0%. Sytuacja wraca do normy jeśli wyciągnę wtyczkę zasilania albo odłącze kabel antenowy w n-boxie. Nie ma problemu z kombinacją Ferguson + Triple Dragon albo Ferguson + Pioneer 1530. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . :( Czy może mi ktoś wytłumaczyć co mam nie tak . Podłączyłem n-boxa z zestawem kina domowego (jvc th-a35) światłowodem i jak włącze Dolby Digital TAK to programy nadawane z dźwiękiem przestrzennym -cisza lub czkawka. Pozostałe programy dźwięk jest dwukanałowy. Pozdrawiam wszystkich testujących .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Amix' post='16004' date='19.10.2006, 23:20 ']Ja tak podłączyłem n-boxa przez przelotkę w Fergusonie DF9000PVR i.....zonk :(;)
Jesli nbox jest w trybie standby to na Fergosonie poziom sygnału 0%. Sytuacja wraca do normy jeśli wyciągnę wtyczkę zasilania albo odłącze kabel antenowy w n-boxie. Nie ma problemu z kombinacją Ferguson + Triple Dragon albo Ferguson + Pioneer 1530. Nie wiem dlaczego tak się dzieje :)[/quote]


pisalem wczesniej ja z fergusonem i n-bxem nie mam problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...