Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mystic' post='26930' date='06.12.2006, 10:55 ']
...o tyle praca dysku czy tam wiatraka w trybie STANDBY w n-rekorderze dobija mnie na maxa. Jeśli tuner "śpi" to czemu tak głośno "chrapie", w nocy nie można tego znieść. W moim GE1 wiatrak buczy ale tylko wtedy gdy jest włączony, w x360 to samo, jak się wyłączy w standby - jest cisza. A ten buczy i buczy.
[/quote]
Hałaśliwa praca recordera w trybie "Standby" była głównym powodem, dla którego pozbyłem się tego badziewia z sypialni. Teraz leży sobie na strychu i czeka na rozwiązanie umowy z n-ką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mnie dekoder pracuje tak głośo cały czas bo byyć może sciąga filmy ale żeby od razu rezygnować?? now ludzie czy wyście powariowali?? tak to chyba tyllko ci robią co nie maja co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artno' post='23484' date='22.11.2006, 02:44 ']
U mnie podobnie przy połączeniu HDMI nie ma możliwości regulacji fonii pilotem n-ki, ponadto nie mogę połączyć go z nagrywarką!!!!!!!!! Może ktoś zna sposób na to!!!!!
[/quote]


Nie połaczysz n-boxa z nagrywarką po HDMI.
To jest niemozliwe (wg. specyfikacji HDMI). I jest to oczywiście zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem.

Z n-boxa nagrasz tylko po euro (RGB) lub component. Ale sygnał SD. Nagywarek przyjmujacych po component sygnał HD jsezcze nie ma.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Veyron' post='29934' date='18.12.2006, 16:52 ']
według mnie dekoder pracuje tak głośo cały czas bo byyć może sciąga filmy ale żeby od razu rezygnować?? now ludzie czy wyście powariowali?? tak to chyba tyllko ci robią co nie maja co robić
[/quote]
Być może ściąga filmy. Nie zmienia to faktu, że hałasuje i przeszkadza. Gdyby stał w salonie pewnie nie byłoby problemu, ale do sypialni się nie nadaje. Zanim wylądował na strychu, zaproponowałem n-ce wymanę na zwykły (bez HDD). Sądziłem, że nie będzie problemu, wszak wiele osób czeka na recorder. Nic z tego. Pan z n-ki grzecznie aczkolwiek stanowczo odmówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarekM' post='29938' date='18.12.2006, 17:05 ']
Być może ściąga filmy. Nie zmienia to faktu, że hałasuje i przeszkadza. Gdyby stał w salonie pewnie nie byłoby problemu, ale do sypialni się nie nadaje. Zanim wylądował na strychu, zaproponowałem n-ce wymanę na zwykły (bez HDD). Sądziłem, że nie będzie problemu, wszak wiele osób czeka na recorder. Nic z tego. Pan z n-ki grzecznie aczkolwiek stanowczo odmówił.
[/quote]

Wymień na inny recorder.
Ja zrobię to po świętach, bo mój nie dość, że głośno pracuje, to jeszcze wpada w takie drgania, że cała szafka chodzi. Nie pomaga nawet amortyzacja, ale do diabła, co to za sprzęt, pod który trzeba podkładać piankę?
Traktor a nie nowoczesny sprzęt.
A są ludzie, którym recorder działa cicho, zatem wygląda na to, że część tych boxów ma wadę konstrukcyjną. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie [font=Tahoma]N[font=Arial]edza ma bardzo słabych tedhnikow ! dlatego jest tyle utyskiwań ! powinni zatrudniać ludzi ktorzy sie na tym znaja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chyba maja racje ci co im nbox pracuie glosno bo ja mam go od tygodnia i musze przystawiac ucho czy pracuje dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie/obserwację. Czy zwróciliście uwagę, że recorder po zaprogramowaniu nagrania z EPG zaczyna nagrywać 5-7 min przed rozpoczęciem programu? Na liście nagrań pokazuje powiedzmy 20.00-21.00 a pomimo to nagranie rozpoczyna się o 19.55. Trochę to jest irytujące, bo zawsze trzeba przewijać do przodu a to kończący się właśnie poprzedni program, a to znowu reklamy. Gdybym był zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, to bym powiedział że to układ pomiędzy nadawcą a reklamodawcami w której na dodatek jeszcze Masoni maczali palce, ale myślę, że przyczyna jest bardziej prozaiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest po to aby się nie spóźnić. Mnie też to drażni, ale nigdy nie wiadomo czy coś się zacznie dokładnie o czasie więc to taki bufor ochronny. Przydałaby się opcja aby móc to włączyć lub nie i samemu ustawiać czas nie tylko na początek ale i koniec. Wtedy można by na imprezy LIVE (sportowe) dodać trochę minut na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że gdy mamy nastawiony kanał cały czas i na tym samym kanale coś się załącza z EPG do nagrywania to czasem ma nagranie 1h do tyłu O_o i dopiero wtedy to mamy przewijania. Podobno w przyszłości ma być start równo z programem ale narazie jest jak jest. Ale 1h to już marnotrastwo dysku :) i ile to jeszcze trzeba przewijać O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Mam problem z odbiorem programu LuxeHD.
Połączenie z tv przez HDMI i zarówno przy 720 jak i 1080 obraz podzielony na 3 cześci, skacze, pasy, dżwięk przycinany, co jakis czas komunikat o braku sygmału bądź braku uprawnień do tego kanału, a na dodatek w górnej jego części ekranu przebija obraz z poprzednio przełaczonego kanału. A wczoraj rano było wszystko ok. Z reszta programów w tym Discovery HD nie ma takich problemów.
Może ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piotro' post='40801' date='04.03.2007, 09:45 ']Witam!
Mam problem z odbiorem programu LuxeHD.
Połączenie z tv przez HDMI i zarówno przy 720 jak i 1080 obraz podzielony na 3 cześci, skacze, pasy, dżwięk przycinany, co jakis czas komunikat o braku sygmału bądź braku uprawnień do tego kanału, a na dodatek w górnej jego części ekranu przebija obraz z poprzednio przełaczonego kanału. A wczoraj rano było wszystko ok. Z reszta programów w tym Discovery HD nie ma takich problemów.
Może ktoś wie co z tym zrobić?[/quote]
mam ten sam problem z LuxeHD. Jedyna rada - spokojnie czekac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.
za kazdym razem jak odlacze nbox od zasilania, to po wlaczeniu wyskakuje mi "wiadomosc od nadawcy" o pustej tresci.
da sie cos zrobic zeby to nie wyskakiwalo?
bardzo mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='26930' date='06.12.2006, 11:55 ']... praca dysku czy tam wiatraka w trybie STANDBY w n-rekorderze dobija mnie na maxa. Jeśli tuner "śpi" to czemu tak głośno "chrapie", w nocy nie można tego znieść. W moim GE1 wiatrak buczy ale tylko wtedy gdy jest włączony, w x360 to samo, jak się wyłączy w standby - jest cisza. A ten buczy i buczy.[/quote]

Do wszystkich, których denerwuje głośna praca nbox recordera mam dobą radę. Mnie też to irytowało, dlatego kupiłem filcowe, okrągłe podstawki pod nóżki. Można kupić w sklepach z akcesoriami meblowymi. Podklejenie dwóch podkładek pod każdą nóżkę daje znakomite wygłuszenie. Po prostu drgania nie przenoszone są na półkę na której stoi recorder. Ponadto u mnie obudowa box'a co kilka-kilkanaście minut wpadała w nieprzyjemny i dość głośny rezonans, który przemijał po kilku sekundach. To również udało mi się zancznie ograniczyć kładąc w najcieplejszym miejscu na obudowie recordera (nie przysłaniając kratek) miedziany radiator od procka (bez coolera oczywiście). Swoim ciężarem ogranicza on znacznie możliwość wzbudzenia się obudowy, a dodatkowo szybciej odprowadza ciepło, co z kolei w niewielkim stopniu wpływa na częstotliwość załaczania się wbudowanego wiatraczka. Notabene ten cooler to porażka, wydaje bardzo "miałczący" dźwięk, a ruch powietrza jest znikomy. Konstruktorzy z ADB mogliby pokusić się o coś znacznie cichszego i wydajniejszego zarazem. Być może to tylko u mnie są takie mankamenty, może inni maja lepsze konstrukcje.
Chętnie dowiedziałbym sie jednak jak inni radzą sobie z głośną pracą recordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać, jak to w końcu jest ze zużyciem prądu przez nbox recorder w trybie czuwania? Czy on cały czas zużywa te 35W (wg instrukcji) czy też tylko jak chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś napisać, jak to w końcu jest ze zużyciem prądu przez nbox recorder w trybie czuwania? Czy on cały czas zużywa te 35W (wg instrukcji) czy też tylko jak chodzi?

Gdy pracuje jako włączony wiadome że także dysk pracuje zużywa przy tym 35~38 Wat. Gdy wyłaczymy lecz dysk nadal sie kreci pobór prądu wynosi do 33-34 Wat. Bez pracy dysku nie sprawdzałem ale z pewnoscią wyjdzie mniejszy pobór najprawdopodobniej zblizony do białego nboxa (musiałbym sprawdzic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez pracy dysku nie sprawdzałem ale z pewnoscią wyjdzie mniejszy pobór najprawdopodobniej zblizony do białego nboxa (musiałbym sprawdzic).

Jeżeli istnieje taka możliwośc to bardzo bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze sa juz nowe Nbox recordery, jak jest rozpoznac? Warto ich szukac? Czy brac pierwszy lepszy przy umowie? :) Na co uwazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, o co może biegać? Dla mnie to dziwne bo co to za różnica czy US czy EU TV:

W jaki sposób można podłączyć n-box Recorder do telewizora Samsung Series 450 Plazma 50 cali (sprowadzony z USA).

Recorder, który wcześniej funkcjonował bez problemu po podłączeniu do telewizora Samsung nie wykazuje teraz żadnej komunikacji z Recorderem.

Po podłaczeniu przez HDMI - informacja problem HDCP (na recorderze), po podłączeniu przez komponent - komunikat na Telewizorze - no Signal.

przez Euro nie można podłaczyć gdyż nie ma w telewizorze wyjścia Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie brak obsługi 50Hz przez amerykańską plazmę skoro przez component nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie/obserwację. Czy zwróciliście uwagę, że recorder po zaprogramowaniu nagrania z EPG zaczyna nagrywać 5-7 min przed rozpoczęciem programu? Na liście nagrań pokazuje powiedzmy 20.00-21.00 a pomimo to nagranie rozpoczyna się o 19.55. Trochę to jest irytujące, bo zawsze trzeba przewijać do przodu a to kończący się właśnie poprzedni program, a to znowu reklamy. Gdybym był zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, to bym powiedział że to układ pomiędzy nadawcą a reklamodawcami w której na dodatek jeszcze Masoni maczali palce, ale myślę, że przyczyna jest bardziej prozaiczna

Przecież to się ustawia w Setupie. Ja sobie ustawiłem 3 minuty przed i 6 minut po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o pomoc w sprawie dziwnego zachowania sie dysku w N recorderze a mianowicie dośc głośnie klikanie dysku (głośne na tyle że w nocy budzi mnie ze snu) dygląda to tak jakby dysk chałał coś osczyta i nie mógł. Podczas tego"klikania" gdy przełączam programy dekoder zawiesza sie na moment a gdy oglądam film z dysku zacina sie film. Czasem jest spokojnie przez dłuższy czas a czasami jak się czepi to tak parę dni klika. Czy ktoś ma pomysł co to może byc? (dekoder to 1TB "monsterbox") Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieciarnia na dysku ....

Zabezpiecz zbiory - zadzwoń na infolinię - dostaniesz procedurę formatowania dysku.

Miałem tak ze dwa lata temu - przycinał, rzęził,- po formacie wszystko wróciło do normy.

Teraz jest inny bug - przełączanie kanałów +/- czasami nie pozwala na załapanie programu - czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, jesli chodzi o zabespieczenie zbiorów to ma z opcji wybrac "zablokuj nagranie"? a jeśli chodzi o formatowanie dysku to może ktoś wie jak tozrobic bo aktualnie jestem za granicą i nie mam mozliwości zadzwonic na infolinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...