Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Temat powinien być przyklejony na stałe.
Wiemy, że zawsze są problemy więc pomóżmy naszej HDTV POL.

[1] nie działa ścicszanie z pilota
[2] na niektórych kanałach brak fonii
to tak na początek ale chciałbym wiedzieć czy to wada tylko umnie czy powszechna
[3] audio: język jp1 i jp2 (chyba japoński) nie działa na TVN24. Działa tylko polski niestety.

Chyba jak idą reklamy to jest jakiś sound.
Wnioski:
puścić kolejny FTA HD czyli Fasion HD. Jest na Hotbitdzie.
A może także odpalić FTA HD z Astry. Chłopaki z SatKuriera je widzieli. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ściszanie działa. ale nie mam włączonego dolby tylko zwykłe audio. może to jest powodem że na optyku nie można regulować głośnośći.

1.u mnie na LuxeHD przy podłączeniu component:
w rozdzielczośći 720 - "skakanie" obrazu w ruchu
w rozdzielczośći 1080 - wszystko płynne

2. dzisiaj mam dziwne objawy w formacie ekranu - tzn. jak ustwię w tv 16:9 to nie rozciąga na cały ekran a wczoraj to działało.
ten problem nie występuje na Dreamboxie, soft na nbox'ie też nie był zmieniany więc wnioskuję że coś operator miesza.

czy ktoś też tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy szybkim skakaniu po kanałach guzikiem Channel tuner się przycina i zamula. Edytowane przez Bero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też nie działa ściszanie z pilota (zwykłe audio) połączenie z LCD po HDMI i SCART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Zciszanie z pilota działa ale po euro. Wiem bo testowałem. Po hdmi faktycznie nie ale nadal z tym walczę :D

+ Lista ulubionych to porażka. Prosimy o szybką zmianę. W szczególności ażeby można było zmieniać kolejność kanałów oraz uruchomić ulubione jednym przyciskiem jak w cyfsze . Wogóle więcej funkcji by się przydało.

+ Uruchomić euro przy działającym hdmi. Zeby nagrywać ja muszę zmienić res na dekoderze a następnie pilotem wejscie sygnałowe w tv. Trochę to wkurzające.

+ I jednak jakośc podciągnąć. U mnie sygnał zmienia sie za bardzo, być może jeszcze testy trwają. TZN wczoraj oglądałem tv puls późnym wieczorkiem , hajośc sygnału 100%, no naprawdę była żyleta. Jakbym ogladał prawie hd. No ale jak jakość sygnału spada do 67% to zaczyna być kicha.

Autorus




[quote name='Bero' post='14247' date='14.10.2006, 09:39 ']Przy szybkim skakaniu po kanałach guzikiem Channel tuner się przycina i zamula.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam



Pisalem juz w temacie "zostalem abonentem n" ale ten chyba bedzie odpowiedniejszy.


Mam nboxa podalczonego kablem HDMI (jakis noname z Chin)
Tv to Samsung 32M51B

I problem wyglada tak: po ustawieniu 720p widac (szczegolnie na ciemnych scenach i przy przelaczaniu kanalow gdy jest czarny ekran) poziome linie. Sa dosc slabo widoczne ale sa. Takie jakby przejasnienia w postaci rownoleglych, poziomych linii.

Przy 1080i jest to samo.

Tv jest raczej ok bo podlaczam PCta przez DVI/HDMI i biega bez problemu.

Przy podlaczeniu nboxa przez SCART nie ma tego zjawiska, ale to raczej nieistotne bo to nie ten sam sygnal co po HDMI.

Zjawisko z paskami poteiwrdzil tez jeden z userow z konkurencyjnego forum, stosowal inny kabel hdmi - nie byl to kabel chinski a cos firmowego. Moze to sprawa tunera?


Dodatkowo ogolna jakosc nie zachwyca.

LUXE HD wyglada niezle ale czasami widac kontury czy latajace piksele czy lekkie przebarwienia. Ogolnie wyglada to jak kompresja. Widac to zwlaszcza gdy wyswietlany jest jakis fragment jednolity kolorystycznie.

Na SD jest podobnie. Nizbyt widoczna poprawa w stosunku do Cyfry.




Generalnie pytanie jest takie: czy winnego upatrywac w kablu od chinczykow? Czy zawiazek z tym moze miec poziom sygnalu z anteny? Byl okolo 70% teraz pokazuje 85% ale roznicy nie widze wiec to chyba nie to.

Chyba zainwestuje jutro w firmowy kabel component i zobacze co bedzie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='14238' date='14.10.2006, 09:46 ']Temat powinien być przyklejony na stałe.
Wiemy, że zawsze są problemy więc pomóżmy naszej HDTV POL.

[1] nie działa ścicszanie z pilota[/quote]

u mnie działa, połaczenie po componencie Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nie działa przyciszanie tylko po HDMI. Jakby komuś zadziałało to niech się pochwali.
Bo nie wiem czy z tv coś źle czy z czymś innym. :D

Ogólnie posumowując u mnie po euro działa , u kolegi po component działa.



[quote name='besson' post='14265' date='14.10.2006, 11:18 ']u mnie działa, połaczenie po componencie[/quote]


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w tv tylko jedno hdmi, a potrzebuje 2 więc kupiłem av denon 2807. Ma dwa wejścia hdmi i jedno wyjście. Gdy podłączyłem n-boxa do amplitunera przez hdmi to był obraz, ale gdy oglądam obraz z tego drugiego urządzenia i wrócę do n-boxa to niestety pojawia sie na boxie czerwony trójkąt (na przednim panelu) i nie ma obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bardzo ciekawy bug.
I właśnie po to nasze forum inicjowało tworzenie grupy testerów aby takie kwiatki wyszły przed premierą.
No ale ITI i ADB udawali głuchych.

Bo takie
[size=5][b]szerokie testy robi się w fazie
przesprzedaży.[/b][/size] Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nbox podłączony component'em.
Telewizor Samsung 32M61B

Dwa problemy:

1. Kiedy próbuję zmienić proporcje obrazu z pozycji menu "OPT" na pilocie często funkcja ta jest nieaktywna. muszę wejść do setupu i tam zmienić proporcje, wtedy po powrocie do programu funkcja zmiany proporcji obrazu z pozycji menu "OPT" jest już aktywna. Czy ktoś też to zaobserwował?

2. Nie wiem czy to wina skalowania przez nbox ale mam wrażenie że skaler samego telewizora robi to lepiej niż nbox. Obraz wydaje się ładniejszy i bardziej spójny gdy na nbox'ie jest 576i niż gdy ustawimy 720p i 1080i. Szczególnie widać to na literkach np. w TVN24 na dolnym pasku. (nie dotyczy oczywiście LUX TV HD).

Ogólnie jestem rozczarowany jakością kanałów SD - spodziewałem się więcej - wczoraj na TVP1 leciał jakiś serial i cos tam płonęło - był dym. Sygnał był poddany tak silnej kompresji, że cały obraz składał się z 5-7 bloków - dosłownie jak pierwsze DiviXy :D

Edytowane przez froolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blueray' post='14280' date='14.10.2006, 10:22 ']To bardzo ciekawy bug.
I właśnie po to nasze forum inicjowało tworzenie grupy testerów aby takie kwiatki wyszły przed premierą.
No ale ITI i ADB udawali głuchych.

Bo takie
[size=5][b]szerokie testy robi się w fazie
przesprzedaży.[/b][/size][/quote]

Wyglada to tak jakby n bylo w ogole jescze nie gotowe do tego przedsiewziecia, i kilka miesiecy jest jakby przeznaczonych na testy, jednak z kieszeni klientow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i]odnośnie regulacji dźwięku na pilocie[/i]

"Dolby Digital (Dźwięk przestrzenny)
Opcja ta pozwala wskazać, że nbox może przesyłać dźwięk przestrzenny, jeśli dostępna jest odpowiednia ścieżka dźwiękowa. Jednocześnie nadal można korzystać ze ścieżek stereo, dokonując wyboru w Opcjach programu.
Jeśli wybrano Nie, nbox pozostanie zawsze przy stereo: nawet jeśli samodzielnie wybrana zostanie ścieżka dźwięku przestrzennego. Takie ustawienie jest najwłaściwsze, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu audio.
Uwaga: nie należy ustawiać Dolby Digital na Tak, jeśli do nboxa nie jest podłączony odpowiedni sprzęt audio – może to doprowadzić do czasowej utraty dźwięku i, co za tym idzie, konieczności ręcznego wybierania ścieżki stereo. Nie gwarantuje fonii we wszystkich przypadkach.
[color="#CC0000"]Uwaga: Regulacja głośności pilotem odbiornika nie ma wpływu na dźwięk na wyjściach cyfrowych"[/color]
[i](instrukcja obsługi)[/i] Edytowane przez Alvaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja się dorzucę ze swoimi uwagami.

Sprzęt jak w podpisie.
1. po podłączeniu boxa do amplitunera przez HDMI na TV nie ma obrazu a na boxie czerwony trójkąt. Nie wiem czy to coś z HDCP? Box podłączony HDMI bezpośrednio do TV działa OK.
Tak więc w tej chwili jadę po componencie n-box -> TV a dźwięk optykiem do A/V i jest git

2. Nie działa regulacja głośności w boxie (po optyku)

3. Na niektórych programach można ustawić proporcje obrazu z boxa a na niektórych nie. Na tych co nie można po wciśnięciu kursora prawego obraz jest powiększany i nie można wrócić do poprzednich ustawień.

4. n-box blokuje ustawienia proporcji obrazu w samym TV.

5. Fatalny sposób wyboru programów. Powinna być jakaś lista rozwijana pod którymś klawiszem zamiast każdorazowej konieczności wejścia do EPG.

Pzdr
KrzyHo

PS
wcale mi nie przeszkadza bycie testerem do końca miesiąca, bo za to nie płacę. Już tak mam, że to lubię. Pewnie dlatego nie przeszkadzało mi i nie przeszkadza, że Snazio ma swoje wady. Podstawową jego zaletą jest to, że już od dawna pozwala cieszyć oko programami HD. Pewnie, można czekać aż wszystkie błędy będą usunięte i wtedy kupić, ale to rozwiązanie niegodne prawdziwego pioniera :D
Jedno jest pewne. Z każdem upgrade firmware będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Uwaga: Regulacja głośności pilotem odbiornika nie ma wpływu na dźwięk na wyjściach cyfrowych "

No to fajnie. Czyli zeby głośność działała z pilota muszę podpiąć component. Załamka. Czyli jeszcze gorzej niż w cyfsze :D

Czyli hdmi do wywalenia :)

Co jakaś nowa informacja to na gorsze.:)

Autorus

PS. Zaraz zaraz podłączyłem też dzwięk za pomocą zwykłych chinch z nbox do tv i też nic!!! A jak się nie mylę to zwykłe chinch to nie jest cyfrówka. A może jeszcze cyfrowe muszę fizycznie wypiąć? No przecież ampili jest wyłączony. Ja się zaraz załamię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okresie "błędów i wypaczeń" czyli testów platformy N (przecież od 12 października miała ruszyć "Telewizja Nowej Generacji" :( ), proponuję przejściową nazwę dla n-boxa:

BŁĄD-BOX

lub N-BŁĄDX

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nboxem. Mianowicie kupiłem go wczoraj i po ustawieniu anteny, mam taki problem :
lista programów jest pobrana i programy sie zmieniają. Tylko ze nic na nich nie widac a przy kontroli sygnału mam takie parametry :

Siła sygnały 73 %

Jakość sygnału [color="#FF0000"]0%[/color]

Prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj tej magicznej kombinacji Setup->żółty->728 i w ustawieniach popróbuj z Diseq i różnymi LNB, bo siłę sygnału masz OK

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siła jest nawet około 80 % ale jakosc cały czas 0% :/ Nie wie ktos jak to rozwiazac ?? :/ :/ :/

a po prawej stronie obok tej syły syg i jakosci pisze takie cos :

BER 0.0E0 Edytowane przez siemka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam że przy podłączeniu nboxa przez hdmi nie działa regulacja głośności z pilota tunera a dodatkowo odcina telegazetę z telewizora a teletekst z nboxa to wielka pomyłka podobnie jak i wybór użytkownika który służy chyba tylko do podgladania nędznego EPG. Nboxa testuję na plaźmie Panasonicu th-42PA60E przez hdmi oraz w thompsonie lcd 32 przez component( lcd brak HDCP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z szanownych kolegów jest w stanie mi powiedzieć czy jest możliwość połączenia n-boxa z anteną
poprzez przelotkę polsatowskiego Echostara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydalaby sie w nboxie mini lista kanalow, znana z fergusona - pojawiala sie ona po nacisnieciu OK i moglismy graficznie przegladac kanaly w danej grupie.

Nie widze opcji dowolnego ukladania kanalow w ulubionych, kanaly w ulubionych maja numery oraz kolejnosc jak na globalnej liscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wybraniu w steup telewizor i dzięk przestrzenny na tych kanałach, które nadawane są z dwziękiem przestrzennym po hdmi dźwięk jest tylko kilka sekund (philips 32pf9830), a na tych gdzie niem takeigo dźwieku występują krótkie przerwy . Gdy ustawię w setup brak dźwięku przestrzennego to jest dżwięk po hdmi. Tak bardzo mi to nie przeszkadza (nie muszę wyłączać dźwięku w telwizorze, gdy włączam amplituner)
I ciekawe jest też to, że na 1 i 2 w info o programie brak telegazety, natomiast tam gdzie ona jest to tylko z plitoa nboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś testował nboxa z LCD LG LX2R albo LX1R? Czy nie ma problemów z HDMI takie jak opisywane wcześniej z jednym z modeli Samsunga? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...