Skocz do zawartości
buku

Uwagi do działania nboxa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='siemka' post='14314' date='14.10.2006, 13:53 ']siła jest nawet około 80 % ale jakosc cały czas 0% :/ Nie wie ktos jak to rozwiazac ?? :/ :/ :/

a po prawej stronie obok tej syły syg i jakosci pisze takie cos :

BER 0.0E0[/quote]

Też tak miałem. Musisz poruszać anteną aż wskoczy ci jakość sygnału na ponad 60 procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.

Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='siemka' post='14361' date='14.10.2006, 17:13 ']Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.

Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.[/quote]

wydaje mi sie że kolega złapał nie tego satelite... ;) jak montowałem sam talerz od CP też sie namachałem... :) walcz... i nie poddawaj sie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeeść
u mnie raczej wszystko działa normalnie. Wkurza mnie brak możliwości ustawienia własnej listy programów/ to co proponuje N-box załamka/ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile macie na dzien dzisiejszy kanałów FTA (bez pakietów) ?? Tak około....

Thx i pozdro. Edytowane przez fruti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Songo' post='14357' date='14.10.2006, 16:57 ']Też tak miałem. Musisz poruszać anteną aż wskoczy ci jakość sygnału na ponad 60 procent.[/quote]


Miałem to samo. Siła 90% a jakość 0% pani w infolinni powiedziała, że oba wskaźniki są w sumie niezależne. Szukałem i szukałem aż znalazłem, w tym że jest to sprawa trudna, jakość sygnału pojawia się naprawdę na niewielkim polu manewrowym i przesunięcie anteny nawet o pół centymetra robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy ktos moze mi powiedziec jakie warunki musi spelniac nasz balkon lub sciana by udalo sie zlapac satelite Hotbird.
Chodzi mi o to ze moje okna wychodza na zachod i zastanawiam sie czy mam szanse zlapac odpowiedni sygnal, czy tez nie ma to sensu bo nie widze odpowiedniej czesci nieba.
Patrzac na inne okoliczne antent to odpowiednia pozycja wypadnie w miejscu gdzie stoi moj blok
Z drugiej strony to widzialem jedna antene na sasiednim bloku gdzie czolo anteny mialo przed soba sciane (uklad bloku w litere L) z ta jednak roznica ze ja mieszkam na 2 pietrze a tam to bylo ostatnie 4 pietro.

Pomozcie ;)

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

to moj 1szy post na forum.. po dlugich bojach mam sile sygnalu ok.60% i jakosc ok. 40%, ale nie mialem ekranu powitalnego. mimo to aktywowali mi usluge, jednak zastanawiam sie, ile czasu u was sciagala sie lista kanalow?? pani w hotline mowi, ze moze byc nawet dwie godziny :/ Edytowane przez brola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=5][b]Reset nbox-a[/b][/size]

[size=4][b]sposób 1[/b][/size]
naciskamy kolejno:
menu,
res i potem
na około 5 sec prawy kursor na panelu dekodera. (ustawienia fabryczne , chyba),
start dekodera
diseq trzeba ponownie ustawić na ON jeżeli jest.
[size=4][b]sposób 2[/b][/size]- naciskamy jednocześnie menu, res, prwy kursor i trzymamy ok. 5 sek.
lub
- żółty na pilocie, 728 i ustawiamy parametry menu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe bo ja mam jakość sygnału 100%.

Bardzo poważna uwaga i czy inni czują to samo: HDMI gorsze od wejścia component. No normalnie widać to gołym okiem. O co chodzi jakby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='siemka' post='14361' date='14.10.2006, 17:13 ']Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.

Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.[/quote]

Ja miałem to samo. Wyłączyłem diseq i działa ok. Potem zmieniłem kolejność astra/hot bird i teraz mi działa N (ale teraz myśle jak zmienić kolejność satelit w mediasacie bez wgrywania listy).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='14410' date='14.10.2006, 21:09 ']Ciekawe bo ja mam jakość sygnału 100%.

Bardzo poważna uwaga i czy inni czują to samo: HDMI gorsze od wejścia component. No normalnie widać to gołym okiem. O co chodzi jakby?[/quote]


Kurcze u mnie np jakość sygnału 0o 100% ale siła sygnału 65% . Co zrobić zeby siłę sygnału zwiększyć?
Odnośnie jakości hdmi i component to już sam nie wiem, na wszelki wypadek podłączyłem przewody hdmi, component i scart razem i sobie z tv wybieram. Jak chcę nagrywać to scart, jak chcę sterować dzwiękiem z pilota to component. Jak posłuchać na sprzęcie audio to hdmi.

Ale powiem szczerze jakość to mnie nie zachwyciła. Jedyna nadzieja że sięn'ka dopiero rozkręca. I na pewno jest gorszy obraz niż dvd. Albo jestem ślepy i przemęczony.
B)


Zrobiłem test, przełączyłem satelitę na cyfrę. Stanąłem ok 2m przed tv i sobie oglądałem tvn24. Z takiej spokojnie można ocenić obraz, był taki sobie. Nastepnie podłączyłem n. I znów wpatrywanie. Leciała firma , temat założenie przedszkola. Sprawdzałem przez component i hdmi i obraz był gorszy niż w cyfsze <_< Trochę mnie to załamało .) Wyskoczyła jakaś straszna pikseloza. Może z biegiem czasu będzie lepiej? Mam taką nadzieję. Chwilowo jestem załamany.
Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='14418' date='14.10.2006, 21:34 ']Kurcze u mnie np jakość sygnału 0o 100% ale siła sygnału 65% . Co zrobić zeby siłę sygnału zwiększyć?
Odnośnie jakości hdmi i component to już sam nie wiem, na wszelki wypadek podłączyłem przewody hdmi, component i scart razem i sobie z tv wybieram. Jak chcę nagrywać to scart, jak chcę sterować dzwiękiem z pilota to component. Jak posłuchać na sprzęcie audio to hdmi.

Ale powiem szczerze jakość to mnie nie zachwyciła. Jedyna nadzieja że sięn'ka dopiero rozkręca. I na pewno jest gorszy obraz niż dvd. Albo jestem ślepy i przemęczony.
B)
Zrobiłem test, przełączyłem satelitę na cyfrę. Stanąłem ok 2m przed tv i sobie oglądałem tvn24. Z takiej spokojnie można ocenić obraz, był taki sobie. Nastepnie podłączyłem n. I znów wpatrywanie. Leciała firma , temat założenie przedszkola. Sprawdzałem przez component i hdmi i obraz był gorszy niż w cyfsze <_< Trochę mnie to załamało .) Wyskoczyła jakaś straszna pikseloza. Może z biegiem czasu będzie lepiej? Mam taką nadzieję. Chwilowo jestem załamany.
Autorus[/quote]
Ten sam problem jest w Humax-ach(dużo o tym blo pisane jak wyszły ). Jak leci w SD to trzeba puszczać po Euro Jak HD to to po HDMI , jest to bardzo irytujące. Dlatego wielka nadzieja była N w której miano rzekomo zastosować lepszy procesor oraz nowość od ADB czyli technologię ClariTV ( podobno) . Jak wynika z pierwszych relacji problem jest taki sam jak w Humaxie - Obraz SD nie jest dobrze skalowany :) i nie jest do przyjęcia( pojawiają się przebarwienia) tyle że nie ma blokad i można przełączyć rozdzielczość z pilota. Miejmy nadzieję że to się zmieni jak skończą testy . Ja czekam aż cała zawierucha minie i będzie można kupić w końcu recordera :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='siemka' post='14361' date='14.10.2006, 17:13 ']Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.

Litości siła sygnału dochodzi do 90 % a jakość stoi jak zaczarowana O %
ktoś napisał że mam poruszyć anteną ale w pionie czy w poziomie !!!
Myślę że to wina konfiguracjii tylko jak . Jeśli ktoś wie pomóżcie jak mi wszysko odpali ja będę służył pomocą . Pozdrawiam wszyskich.[/quote]

Znalazłem lepsze rozwiązanie niż zmiana kabli w disequ :-) Wróciłem do poprzednich ustawień z disequ i zacżąłem zmianę ustawień N. Robimy tak:
Menu, żółty klawisz, 728 i ... ustawienie Diseque + zmiana LNB z 1 na 2 i .... .działa :-) Teraz mam siła sygnału 74% a jakość 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach MAM B):D:D a teraz podam sposób jak mozna sobie o wiele pomóc

Jezeli ktos ma jakis starszy typ tunera satelitarnego ( analogowego ) to mozna na nim złapać satelite HOTBIRD a pozniej dokonać drobnych korekt w ustawieniu anteny <_<

Ja tak zrobiłem i po lekkich przesunięciach w pionie i poziomie siła sygnału jest 90% a jakosc około 60 i wszystko działa bardzo dobrze :)

Dzieki wszystkim za pomoc a teraz jak ktos bedzie miał problemy to ja będe słuzył pomoca :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
U mnie wszytko działa jednak podczas aktywacji tak jak w poprzednich postach występowały problemy z jakością sygnału.
Mam inny kłopot
TV 29' 100 Hz Philips podłączony z nBoxem przez euro RGB i na EPG oraz fragmentach obrazu gdzie są plansze lub komputerowe napisy np TVN24 obraz jest nie ostry nawet film divx z marnego odtwarzacza ma lepszy kontast/ostrość nie wspominam nawet o pionieerze cyfry
zmieniałem rozdzielczości przyciskiem RES i nie ma żadnej zmiany między SD1-Video a SD2_RGB ( w instrukcji jest błąd zamienione SD2 z SD3)
Czy ktoś ma podobne odczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dwdm' post='14436' date='14.10.2006, 22:50 ']Witam
U mnie wszytko działa jednak podczas aktywacji tak jak w poprzednich postach występowały problemy z jakością sygnału.
Mam inny kłopot
TV 29' 100 Hz Philips podłączony z nBoxem przez euro RGB i na EPG oraz fragmentach obrazu gdzie są plansze lub komputerowe napisy np TVN24 obraz jest nie ostry nawet film divx z marnego odtwarzacza ma lepszy kontast/ostrość nie wspominam nawet o pionieerze cyfry
zmieniałem rozdzielczości przyciskiem RES i nie ma żadnej zmiany między SD1-Video a SD2_RGB ( w instrukcji jest błąd zamienione SD2 z SD3)
Czy ktoś ma podobne odczucia[/quote]

sprawdz miarą ile naprawde cali ma ten tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Veyron' post='14441' date='14.10.2006, 23:07 ']sprawdz miarą ile naprawde cali ma ten tv[/quote]
już tyle było mowy o Tym a Veyron nadal nie kuma że liczy się jakość a nie wielkość
(nie pękaj na Allegro kupisz wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dwdm' post='14462' date='15.10.2006, 01:17 ']już tyle było mowy o Tym a Veyron nadal nie kuma że liczy się jakość a nie wielkość
(nie pękaj na Allegro kupisz wszystko :)[/quote]
sorry ale co to niby ma wspólnego?? ja wiem ze jak bede mial 65 cali i te same wlasciwosci na 26 cali to bexzie roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem złą synchronizację głosu z obrazem. Np. na TVN głos wyprzedza obraz a w NSPORT jest opóźniony. Rożnice są minimalne, ale zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='euro' post='14485' date='15.10.2006, 11:02 ']Zauważyłem złą synchronizację głosu z obrazem. Np. na TVN głos wyprzedza obraz a w NSPORT jest opóźniony. Rożnice są minimalne, ale zawsze...[/quote]

Dokładnie i mnie to troche wkurza bo nie fajnie się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...