Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że jeśli chodzi o firmware to niestety nigdy :(

dziwi mnie tylko jedno, że u mnie na tym samym firmware 78v2 (z poprawką EPG ale to tylko fonty) nic się nie restartuje i nie wiesza (ale na to akurat nie narzekam). W środku dysk 1TB Seagate'a w ext (1 duza partycja). Dysk jest widziany ZAWSZE - żadnych problemów z wykrywaniem. Używam novatrona codziennie jako drugi telewizor z DVB-T + muzyka i filmy (także HD). Podłączony na stałe Ethernet do routera i bardzo często podpinam zewnętrzny dysk 500GB w kieszeni 2,5" oraz zewnętrzną nagrywarkę Asusa jako czytnik DVD. Wątpię żebym miał jakiś "cudowny" egzemplarz ale wszystko jakoś działa....

Ukazało się najnowsze oficjalne firmware na stronie NOVATRONA:

http://novatron.pl/wsparcie.html?1

NO to potestujmy i proszę o uwagi.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZMIANY:

1. serwis YOUTUBE działa.

2. więcej opcji w ustawieniach obrazu 16:9, 16:10, 4:3, wide, panorama, full screen, pab scane itp.

3. ...

testuję dalej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez testuję:

serwis Youtube działa jak chce, na zasadzie loterii - testowane na ntr 82 , antena wifi usb bez kabla przedłużającego

poza tym w opisie zmian w tym firmware nie ma nic o poprawce youtube ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż Panowie uciekajcie z tego tonącego statku! Ja tak zrobilem poki te pudelko jest jeszcze cos warte...

Teraz smigam na dune hd smart d1 i od miesiaca ani jednego zwisa. Wszystko- WSZYSTKO dziala pieknie:)

Teraz sie nie stresuje kiedy sie playerek zawiesi itp...

Brakuje tylko Przegladarki Youtube do pełni szcześcia.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coż Panowie uciekajcie z tego tonącego statku! Ja tak zrobilem poki te pudelko jest jeszcze cos warte...

Teraz smigam na dune hd smart d1 i od miesiaca ani jednego zwisa. Wszystko- WSZYSTKO dziala pieknie:)

Teraz sie nie stresuje kiedy sie playerek zawiesi itp...

Brakuje tylko Przegladarki Youtube do pełni szcześcia.

pozdr

Ale brak mu tunera DVBT,a obecnie odbieram 10 programów polskich,które mogę nagrać.Dziwną sprawą jest,że przy nagrywaniu z naziemnej TV się nie zawiesza a z wej. EURO dosyć często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune nie jest żadna alternatywa dla NTR bo nie ma opcji nagrywania. Koniec , kropka. Jeśli nie rozpatrywać opcji recordera to wybór jest duzy i na pewno nie Dune ;)

Zresztą niebawem to co Dune będzie miał każdy telewizor. To kwestia czasu.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novatron puścił dziś (28.03) poprawioną wersję firmware v82. Numery kompilacji r917 (r918 dla NTR83D) zastępują wersje r915.

Zalecane jest powtórne pobranie plików i aktualizacja. Numer kompilacji jest częścią nazwy pobierango pliku.

Poprawili jakiś błąd związany z odtwarzaniem plików wideo, który wypuścili w r915. Główny numer wersji (v82) nie został zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dune wychodza na dniach tunery DVB. Takze bedzie mozliwosc nagrywania:) Ja akurat nie nagrywam wiec nie patrzylem pod tym katem. To co ma dune bedzie mialo kazdy tv? Raczej nie sadze no chyba ze ten tv bedzie drozszy o 600-800zl wiec wtedy zadnej łaski nie robia... NTR a dune to jednak przepasc pod wzgledem FW , mialem ntr teraz uzywam dune... Bez porownania. Gdyby ntr poprawilo fw to byl by tez niezly playerek. Ale ntr jest juz 2 lata na rynku a fw do bani w dalszym ciagu...

W cenie do 1000 dune raczej nie ma zadnej konkurencji... Oni naprawde dbaja o klienta i robia pod niego FW czego nie mozna powiedziec o innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest ciekawie rozwiązany PREV/NEXT w muzyce i video :) Ale nadal nie ma polskich znaków EPG (uprzednio miałem dorobione wg przepisu bodajże kolegi SebiCo). Nie wiem czy coś zmienili w obsłudze dysku, ale włożony dysk 1,5TB z 2ma partycjami odwrotnie rozpoznaje partycje (to co od "zawsze" było dyskiem HDD1 jest HDD2 i odwrotnie). Dyski (500GB, 1TB i 1,5TB) wykrywa jak na razie zawsze (kilkanaście włączeń). Telnet znowu zablokowany...ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dune wychodza na dniach tunery DVB. Takze bedzie mozliwosc nagrywania:) Ja akurat nie nagrywam wiec nie patrzylem pod tym katem. To co ma dune bedzie mialo kazdy tv? Raczej nie sadze no chyba ze ten tv bedzie drozszy o 600-800zl wiec wtedy zadnej łaski nie robia... NTR a dune to jednak przepasc pod wzgledem FW , mialem ntr teraz uzywam dune... Bez porownania. Gdyby ntr poprawilo fw to byl by tez niezly playerek. Ale ntr jest juz 2 lata na rynku a fw do bani w dalszym ciagu...

W cenie do 1000 dune raczej nie ma zadnej konkurencji... Oni naprawde dbaja o klienta i robia pod niego FW czego nie mozna powiedziec o innych...

Jasne " dojeżdżają, jak w banku WBK" ;)

Weź mnie nie rozśmieszaj, mój znajomy ma popcorna c200 i nadal firmware się krzaczy ( a to chyba bardziej zaawansowany projekt i dłużej rozwijany niż Dune). Poza tym możliwości telewizorów rosną w zastraszającym tempie z roku na rok i moim zdaniem kupno playera typu c200 czy dune za rok może się okazać stratą duzych pieniędzy. Biorąc pod uwagę , że każdy liczący się producent telewizorów wyposaża je w możliwość podłączenia do netu, tuner oraz odtwarzanie (juz praktycznie wszystkich formatów ) plików multimedialnych to jest kwestią niedługiego czasu masowe wymieranie badziewnie wykonanych i całkowicie niedopracowanych (opartych na BusyBoxie) playerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi popcorn c200? To kolejny playerek z badziewnym fw... A co do tv to sie mylisz i to grubo ale jak chcesz czekac to czekaj... I co mam nie kupowac playera tylko nowy tv za 4 tys bo ma w sobie odtwarzacz multimedialny? Bez sensu. Zreszta mam porzadny tv i nie potrzebuje innego. Druga sprawa zapomnij o czestym uaktualnianiu fw w tv obslugujacego media playerka... To bedzie tylko dodatek i nikt nie bedzie sue nad nim spuszczal... Juz byly samsungi z opcja czytania roznych plikow. Badziew.

Chcesz to sie mecz i narzekaj na nowatrona albo czekaj kolejne 2 lata na dobre fw.

Aha dlugi prohekt popcorna nie znaczy ze ma byc lepszy od dune...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tys to kosztuje LCD sony z opcją 3D, a to juz powoli staje sie standardem, wiec i tak musisz niebawem zmienic TV na 3D ;)

A co do Dune, to czytam na tym forum tyle samo narzekań na jego firmware co na popcorna ;)Pomijam juz ze nie mozna na to dziadostwo za prawie 2000 PLN (sic) nagrywać. Wielka mi różnica. Ale wiem , ze niektórzy lubia mieć 10 puszek jedna na drugiej pod telewizorem i 10 m kabli.

Chcesz wierz, chcesz nie wierz, ale era playerów odchodzi do lamusa, kwestia roku.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart to koszt 900zl. Na rynek wchodza tunery dvb wiec bedzie opcja nagrywania. Pokaz mi te osoby ktore narzekaja na dune. Chyba pomyliles z popcornem lub ntr;-)

Za 4 tys tv z 3d? Ale ja mowie o prawdziwym tv 61" a nie pudeleczko 32";-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTR_82_firmware_v.82r917

- polskie litery w EPG

- odblokowany telnet

- dostęp do root z poziomu samby

DOWNLOAD

Pzdr. SebiCo

Edytowane przez SebiCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTR_82_firmware_v.82r917

- polskie litery w EPG

- odblokowany telnet

- dostęp do root z poziomu samby

DOWNLOAD

Pzdr. SebiCo

Dziękuję - dobrze pamiętałem, że to Ty zmajstrowałeś polski font w EPG - dzięki Tobie zaoszczędziłem czas :) tylko pliki nie zTARowane do IMG :)

Edytowane przez national

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak starość nie radość - skleroza już mnie ma :D

Poprawiłem linka - dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowy firmware ze strony novatron i działa wreszcie next prev. Dodali również obsługę playlist. W dalszym ciągu nie działa klawisz stop na panelu urządzenia. Dodali również informację o wielkości pliku przy wybieraniu go, bez wciskania info. Jest coraz lepiej. Zobaczymy co dalej. Czy ktoś sprawdzał soft z icroona? Nie mogłem ściągnąć go wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wreszcie działa next prev,do pełni szczęścia brakuje tylko edytora plików,tak żeby było można zmieniać nazwy,usuwać pliki nie wychodząc z menu przeglądarki.Mam nadzieję że panowie z icroona coś na to poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak było od razu po aktualizacji ale dzisiaj ku swemu zdziwieniu zauważyłem że po naciśnięciu PREV przeskakuję do przodu. NEXT też przeskakuje do przodu. Ma ktoś coś takiego? Jakaś pomoc/sugestia :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak było od razu po aktualizacji ale dzisiaj ku swemu zdziwieniu zauważyłem że po naciśnięciu PREV przeskakuję do przodu. NEXT też przeskakuje do przodu. Ma ktoś coś takiego? Jakaś pomoc/sugestia :) ?

Wgrać niższy soft i sprawdzić czy się coś zmieniło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam ver83 ze strony icroon-a. Zobaczymy co to je :)

Zrobiłem. Na razie jedyne co zauważyłem to wraca stary układ partycji. Poprzedni soft (jak już ktoś zauważył na forum) zamieniał partycje. Żadnych strat. Nadal Next i Prev działają w jedną stronę. Ale czytając opis zmian do ver82 można zobaczyć że podają jedynie wprowadzenie działania Next. O Prev nic nie piszą.

Pożyjemy itd :)

Edytowane przez zOomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle zmian wypisanych, a tak na prawdę to jest ich niewiele. Dalej nie działa STOP na urządzeniu. Powiedzcie mi jak może nie działać ten przycisk? Przecież to jest jeden z ważniejszych przycisków - STOP. NA pilocie działa, a na urządzeniu nie działa. No i jeszcze jedna sprawa. Chyba nie poprawią już nigdy tego uszkodzonego obrazka na wyświetlaczu podczas oglądania DVB. Sick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Network is Disconected , taka informacja pojawia się gdy chce wejsc na youtube picassa lub jaki kolwiek serwis informacyjny, mam kostke Wifi do IAMM NTR83, w poprzedniej wersji firmware była możliwość przglądania internetu wiadomosci Rss , filmów z TVN, oraz Radi internetowych , w wersji 82 nie działa wogóle internet z Wifi , jeśli Panowie nie poprawicie tego błedu bede zmuszony powrócić do starszej wersji , bo ta nowa wersja niestety ma wiecej błedów jak popraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...