Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Mi działa wifi z usb.Moja karta to ta:

http://icroon.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&Itemid=1

Nie podłączaj wifi-usb przez kable przedłużające USB. Linuxy generalnie mają problemy z rozpoznawaniem wielu urządzeń usb podpiętych takimi kablami przedłużającymi.

Ja mam problem nie do naprawienia przez firmware, buczący jak helikopter wiatrak od wentylatora....

Poważny błąd w ver 82:

Podczas pracy z menedżerem plików bądź po zaznaczeniu plików do usunięcia bądź po próbie przeniesienia do kosza sprzęt się zawiesza, pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki zasilacza. Ponadto w tym momencie często znika obraz z TV.

Nowy dysk 1.5 TB , sformatowany do NTFS, zajętość dysku 60%, usuwane pliki : 2x 1.5 GB).

To pokazuje, że problem współpracy z dyskami nadal nie został rozwiązany.

Konieczność zimnych restartów naraża dysk z danymi na uszkodzenie co w 100% DYSKWALIFIKUJE NTR 82/83 JAKO STABILNY I BEZPIECZNY DLA PRZECHOWYWANIA DANYCH ODTWARZACZ.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware dla NTR 82/83 to amatorszczyzna i nadal rozwijane jest firmware pełne błędów podstawowych. To firmware to nadal wersja beta i to głęboka beta.

Nie nadaje sie absolutnie do stosowania na sprzecie w domu bo mozna sobie zajechać dysk za 300-500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi działa wifi z usb.Moja karta to ta:

http://icroon.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&Itemid=1

Nie podłączaj wifi-usb przez kable przedłużające USB. Linuxy generalnie mają problemy z rozpoznawaniem wielu urządzeń usb podpiętych takimi kablami przedłużającymi.

Ja mam problem nie do naprawienia przez firmware, buczący jak helikopter wiatrak od wentylatora....

Poważny błąd w ver 82:

Podczas pracy z menedżerem plików bądź po zaznaczeniu plików do usunięcia bądź po próbie przeniesienia do kosza sprzęt się zawiesza, pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki zasilacza. Ponadto w tym momencie często znika obraz z TV.

Nowy dysk 1.5 TB , sformatowany do NTFS, zajętość dysku 60%, usuwane pliki : 2x 1.5 GB).

To pokazuje, że problem współpracy z dyskami nadal nie został rozwiązany.

Konieczność zimnych restartów naraża dysk z danymi na uszkodzenie co w 100% DYSKWALIFIKUJE NTR 82/83 JAKO STABILNY I BEZPIECZNY DLA PRZECHOWYWANIA DANYCH ODTWARZACZ.

Witam , faktycznie przez kabel USB nie działa te Wifi , musialem bezposrednio podłaczyć z tyłu, teraz działa, dzieki za rade, a kostke Wifi mam podobną do ciebie tylko że bez tego czerwonego, internet z tej kostki chodzi koszmarnie wolno, serwis youtube wyszukuje okolo 10 minut pliku video, oglądanie filmów z youtube to całkiem koszmar co chwile buforuje, jedynie co można i odziwo nie przerywa to radia internetowe.

Dziwne bo Router mam z D-Linka na 2 antenach oddalony od odbiornika około 5m.

Wiatraczek to jest bolączka dla tego urządzenia , na samym początku jak kupilem NTRa musialem go zwrócić do serwisu , ponieważ nie zawsze sie uruchamiał, potrzebował małej pomocy poruszania palcem :), teraz ten co mam chodzi ale coraz głosniej , jak włacza urządzenie to z początku jakieś 3 minuty buczy ale potem chodzi normalnie

Co do zawieszania , to narazie chodzi mi normalnie ostatnio robiłem backup danych z tego dysku na inny , ponieważ mam tam filmy rodzinne itp , a nie moge ryzykować ich utraty jak NTR jest nie dopracowany, wiec wole się zabezpieczyć na przyszlosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , faktycznie przez kabel USB nie działa te Wifi , musialem bezposrednio podłaczyć z tyłu, teraz działa, dzieki za rade, a kostke Wifi mam podobną do ciebie tylko że bez tego czerwonego, internet z tej kostki chodzi koszmarnie wolno, serwis youtube wyszukuje okolo 10 minut pliku video, oglądanie filmów z youtube to całkiem koszmar co chwile buforuje, jedynie co można i odziwo nie przerywa to radia internetowe.

Dziwne bo Router mam z D-Linka na 2 antenach oddalony od odbiornika około 5m.

Wiatraczek to jest bolączka dla tego urządzenia , na samym początku jak kupilem NTRa musialem go zwrócić do serwisu , ponieważ nie zawsze sie uruchamiał, potrzebował małej pomocy poruszania palcem :), teraz ten co mam chodzi ale coraz głosniej , jak włacza urządzenie to z początku jakieś 3 minuty buczy ale potem chodzi normalnie

Co do zawieszania , to narazie chodzi mi normalnie ostatnio robiłem backup danych z tego dysku na inny , ponieważ mam tam filmy rodzinne itp , a nie moge ryzykować ich utraty jak NTR jest nie dopracowany, wiec wole się zabezpieczyć na przyszlosc :)

Co do routera pomyśl o czymś z technologią wifi N. Ja mam asus rt-n16 z oprogramowaniem tomatousb.

Co do bezpieczeństwa danych widzę, że bez dysku sieciowego z opcja RAID np. QNAP moje dane są poważnie zagrożone, zwłaszcza ,że mój nowy dysk pracuje w takim badziewiu jak NTR 82. Naprawde czasami , aż lecą mi łzy jak myślę jak ten biedny dysk z tak ważnymi danymi jest systematycznie degradowany przez ten badziew firmy IAAM.

Nie polecam traktowania odtwarzaczy IAAM jako pewnych i wiarygodnych mass storage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam dokupić dodatkowy dysk 2.5 i zrobic backup , tak jak ja zrobilem i śpie spokojnie :]

ps a co do Routera to ma wifi N i te pozostałe 2 , dlatego kupiłem Dlinka aby mieć pożądny Ruterek, pozostałeurządzenia , laptop , komóra odbierają wifi baaardzo szybko, , jednak NTR ma problemy

Edytowane przez posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trafiłem na inny problem.

Chciałem usunąć plik .flc który przestał się odtwarzać po upgradzie firmwaru. No i tu zonk. Nie mogę. Ani z poziomu novatrona, ani przez sieć. Dysku na razie nie wyjmowałem (nie chce tego na razie robić).

Mają koledzy jakieś pomysły?

I przy okazji. Jest jakiś sposób żeby żeby na dysku novatrona poszaleć z partycjami dysku bez utraty danych na nich zawartych?

Tyle :)

Pozdrawiam

Poprawka

Po wgraniu niższego firmwaru udało się skasować nieskasowywalne :)

Edytowane przez zOomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem następny problem w ntr82. Jakość audio jest coś nie taka. Włączyłem ostatnio koncercik który na dvd brzmi pięknie. Po zgraniu na dysk ntr82, okazuje się, że dźwięk z tego pudełka jest drętwy. Daję na info pliku, a tam pokazuje jakość 44 kbit / s !!! Kurdę pomyślałem, może źle zgrałem materiał? Daję następne pliki i koncerty, a tam dalej 44 kbit/s. Daję mkv plik a tam 48 kbit/s. Co to za jakość? W słabym mp3 mamy przynajmniej 128 kbit /s a tu 48 kbit/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem następny problem w ntr82. Jakość audio jest coś nie taka. Włączyłem ostatnio koncercik który na dvd brzmi pięknie. Po zgraniu na dysk ntr82, okazuje się, że dźwięk z tego pudełka jest drętwy. Daję na info pliku, a tam pokazuje jakość 44 kbit / s !!! Kurdę pomyślałem, może źle zgrałem materiał? Daję następne pliki i koncerty, a tam dalej 44 kbit/s. Daję mkv plik a tam 48 kbit/s. Co to za jakość? W słabym mp3 mamy przynajmniej 128 kbit /s a tu 48 kbit/s?

Sprawdzałem u mnie i wygląda na to, że coś jest skopane w informacji wyświetlanej w odtwarzaczu... te 44-48 kbit/s to powinno być 44-48 kHz i jest to częstotliwość próbkowania.... zaś przepływność w sprawdzanym mkv była 448kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nich 44 kbit/s a 44 kHz to to samo. :) Jak oni to wszystko robią? Tak to jest jak soft jest pisany przez informatyka, który z techniką nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zainstalowałem nowe fw 83 od icroona i co? Napisy txt rozjeżdżają się, są niezsynchronizowane. czyta tylko napisy z oznaczeniem czasowym {} ale [] już nie. Media player czyta bez problemu.

Film:

The Way Back 2010 BRRiP XviD AbSurdity

ma rozjechane napisy w cały świat (w media player OK), zauważyłem to tez w innych filmach

generalnie beznadzieja

icroon cos tam robi ale kwestia zawieszajacych sie dysków podczas kopiowania po sieci, problemów z dyskami nadal lezy i kwiczy....

dramat!

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze 83 od icroona ma walniete przeszukiwanie katalogu z mp3 .

Gdy leci muzyka, to nie moge przyciskiem góra dół (+15, -15), rew, ff i previous, next ptrzeszukiwac katalogu tak aby nie przerwac lecącej juz muzyczki. +15, -15 przewija mi o 15 sek, rew i ff wiadomi a next previous wlaczaja od razu piosenke oczko wyzej lub nizej...

ale beznadzieja !

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie digisklep.pl pojawił się firmware ver.0.88 z dn.23.06.2011

"Poprawiono m in. działanie serwisu You Tube... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po za tym nic,dalej się zawiesza,czasami nie widzi dysku w usb

Edytowane przez rajmek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po za tym nic,dalej się zawiesza,czasami nie widzi dysku w usb

Spróbuj podpiąć zewnętrzny dysk pod oba USB(specjalnym kablem).

Może dysk potrzebuje więcej prądu i stąd problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie digisklep.pl pojawił się firmware ver.0.88 z dn.23.06.2011

"Poprawiono m in. działanie serwisu You Tube... "

W tym samym miejscu dostępna aktualizacja YouTube wersja firmware v.0.088_B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszne to trochę zwłaszcza, że wiele podstawowych funkcji firmware nie zostało poprawionych, ale chyba nie ma już co liczyć na lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieszne to trochę zwłaszcza, że wiele podstawowych funkcji firmware nie zostało poprawionych, ale chyba nie ma już co liczyć na lepsze ;)

Raczej na więcej nie było co liczyć.To tylko poprawka YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na więcej nie było co liczyć.To tylko poprawka YouTube.

Mi tam poprawka nic nie dała, Youtube dalej nie działa.

Na stronie hiszpańskiej Iamm.es jest nowy firmware z oznaczeniem 1.90, twierdzą, że Youtube zostało poprawione. Przy update NTR mi się zwiesił i musiałem odłączyć zasilanie a potem awaryjnie wgrywać starszy firmware. W poszukiwaniu firmware'ów dotarłem do czeskiej strony Iamm.cz gdzie mają firmware tak wypasiony, że aż miło, niestety Youtube dalej nie działa, ale soft ma tyle dodatkowch opcji z których większość po czesku, ale sporo można załapać.

Hiszpanie natomiast a konkretnie grypa KGDTeam robi nieformalny firmware do naszego playera, który jak twierdzą obsługuje Youtube wymogiem jest posiadanie partycji ext3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam poprawka nic nie dała, Youtube dalej nie działa.

Na stronie hiszpańskiej Iamm.es jest nowy firmware z oznaczeniem 1.90, twierdzą, że Youtube zostało poprawione. Przy update NTR mi się zwiesił i musiałem odłączyć zasilanie a potem awaryjnie wgrywać starszy firmware. W poszukiwaniu firmware'ów dotarłem do czeskiej strony Iamm.cz gdzie mają firmware tak wypasiony, że aż miło, niestety Youtube dalej nie działa, ale soft ma tyle dodatkowch opcji z których większość po czesku, ale sporo można załapać.

Hiszpanie natomiast a konkretnie grypa KGDTeam robi nieformalny firmware do naszego playera, który jak twierdzą obsługuje Youtube wymogiem jest posiadanie partycji ext3

Działa.Sprawdzone.Ściagnij jeszcze raz, może plik byl uszkodzony?

Edytowane przez falka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko testowałem i wydaje mi się że tak jak podają to przywrócili tylko działanie Youtube,obecnie używam firmware od czeskich kolegów więc zbyt długo nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba można zmieniać wygląd do wyboru są cztery,jest dostęp do własnej playlisty i ulubionych filmów w Youtube o co mi najbardziej chodziło bo już nie muszę ciągle wpisywać w wyszukiwaniu tej samej nazwy,kanał z filmami dla dorosłych jak kto lubi,dużo czeskich kanałów,no ale co się dziwić w końcu to ich oprogramowanie,ogólnie to mają bardziej rozbudowane serwisy internetowe i dużo ładniej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...