Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Firmware mam najnowszy 78 ten oryginalny nie od iCronn

Ralph czy chodza ci w NTRze na tej wersji 78 serwisy Youtube, Ja mam Wersje v76 , serwisy Youtube jak i 80% innych serwisów w tym trailerów nie chodza wywala mi info " CANNOY PLAY THIS MEDIA" , aha i skąd moge pobrac pls'y do radia internetowego, chodzi mi O polskie radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTR82 Firmware Ver78 TXT IMS v2 PL EPG OK mod SebiCo

Alternatywny link

Teraz powinny poprawnie wyświetlać się polskie litery w EPG ;)

W archiwum także plik z fontami dla przyszłych modujących - fonty oparte na tych z oryginału.

Bazowa wersja ze strony http://icroon.eu

Pzdr. SebiCo

Edytowane przez SebiCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralph czy chodza ci w NTRze na tej wersji 78 serwisy Youtube, Ja mam Wersje v76 , serwisy Youtube jak i 80% innych serwisów w tym trailerów nie chodza wywala mi info " CANNOY PLAY THIS MEDIA" , aha i skąd moge pobrac pls'y do radia internetowego, chodzi mi O polskie radia ?

Ja mam tą wersję i youtube chodzi dobrze, nie mam tylko polskich serwisów tvn24 itp. Pls pobieram wchodząc na strony radia i daję zapisz jako na ikonkach winampa. Zapisuję wtedy plik pls na dysku i dodaję do katalogu radia internetowe. Mam teraz RMFM, Radio Zet, Muzyczne radio MR FM,

Polskie

Radio Wrocław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTR82 Firmware Ver78 TXT IMS v2 PL EPG OK mod SebiCo

Alternatywny link

Teraz powinny poprawnie wyświetlać się polskie litery w EPG ;)

W archiwum także plik z fontami dla przyszłych modujących - fonty oparte na tych z oryginału.

Bazowa wersja ze strony http://icroon.eu

Pzdr. SebiCo

Dzięki, sprawdziłem działają polskie znaki w EPG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na której wersji wkoncu działa youtube ? :)

Kupiłem sobie Karte Wifi do NTRa83 Na allegro

http://allegro.pl/karta-wi-fi-wifi-mbox-na-usb-hyundai-novatron-itp-i1424943064.html

Jednak musze stwierdzić iż mimo ze Router mi dobrze nadaje sygnał bo mam podłaczony komp, komóre , to karta z NTR'a sobie źle radzi z odbieraniem danych

w Skrócie można na niej tylko słuchac niektóre stacje radiowe (internetowe) pls z niskim birate.

katalog telewizja internetowa calkiem odpada nie dość że filmik ładuje sie z 10 minut to w dodatku później przerywa, podobnie jest z serwisami fotkowymi.

Niestety chyba mimo wszystko bede zmuszony oddać tą karte i podpene normalnie kablem RJ45 , bo testowalem i niema porówaniu coś ala ferrari a maluch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.Wreszcie polskie litery w EPG

A działa serwis Youtube oraz pozostałem w których był ten błąd canot media cos tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy doczekamy stabilnej wersji firmware bo jak dotąd wersja NTR82 Firmware Ver78 TXT IMS v2 PL - jest bardzo nie dopracowana,często się restartuje i zawiesza

Edytowane przez rajmek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniemy źródła i ktoś z zacięciem sam ugotuje jakiś dobry firmware. Wtedy dostaniemy to, czego chcemy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za "gotowane" firmware. Mam juz za sobą wojnę z gotowanymi firmware na telefon komórkowy. Najczęściej gotowaniem firmware zajmują się ludzie, którzy nie powinni sie tym zajmowac.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zawsze dodatkowe źródło potencjalnie dobrego firmware'u. I spośród tych, którzy nie powinni tego robić można wyłowić jakieś perełki. Tak jak to było na telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dystrybutorzy postaraja sie aby to sp..olone v78 zostało jak najszybciej naprawione. Są wszytskie mozliwe problemy: rozpoznawanie dysku dziala pół na pół, instalacja wifi przy starcie pozostawia duzo do zyczenia, czasmi sprzet sie nie wlacza.

Kompletna klapa. Nie wiem czy to tylko soft ze strony icroon jest takimm badziewiem czy oficjalny tez?

Jest potezny problem z rozpoznawaniem anteny wifi-usb : komunikat plug in/plug out to zawiesza system i powoduje ciagle awarie.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystrybutorzy martwią się tylko o jak największą sprzedaż a nie o dobro klienta a mnie tu krew zalewa dzisiaj na v78 trzy razy mi się zawiesił i osiem razy restart z Menadżera plików do Przeglądarki dwa razy nie widział zewnętrznego dysku,myślę że przez tak niedopracowane firmware do tego sprzetu spadnie popyt na zakup NTR82/83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na tym Forum /piszę tutaj pierwszy raz /

Miesiąc już mam NTR 83 był z FW v75 /fabrycznie/ zamieniłem na v78 z strony wsparcia techn. Novatrona. Jakoś mój NTR83 działał, były samoczynne restarty np z słuchania radia, czy odtwarzania mp3 do Przeglądarki, serwis YouTube na tej wersji u mnie działał.

zmieniłem FW na ten od "SebiCo" jest na bazie ver78 od icroon.eu i fakt, że restarty częste, u mnie YouTube nie działa.

Zamieniłem z powrotem na ver78 Novatrona, i też już nie mogę uruchomić nic z Youtube, reszta funkcji działa.

mój NTR 83 działa na WiFi z dedykowaną kartą dla Novatrona /kupiłem w sklepie HD Spot razem z odtwarzaczem/

Czy mogę liczyć na jakąś poradę co zrobić aby serwis Youtube działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważyłem, że problem z wifi wynikał z używania kabla przedłużającego do usb ( 50 cm). Czytałem , że nowe kernele linuxa mają problemy z rozpoznawaniem urządzeń usb podłączonych do kabli przedłużających usb. Odłączyłem kabel, na razie z wifi nie ma problemu (rozpoznawane od razu). Nadal problem z rozpoznawaniem dysku 1.5 TB w ntfs. Youtube działa w cały świat, częściej nie działa niż działa. Mowa o softach od icroon i od novatron.pl bo do robionych softów przez amatorów nie mam zaufania i zauważyłem, że nie wnoszą istotnych ulepszeń tylko małe dodatki.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast wyłącza się nagrywanie. Nagrywam programy z telewizora poprzez scart i wyłącza się po ok 40 minutach. Klawisze na tym pudełku też nie działają. Chcę zastopować film z klawisza na obudowie i nie działa. Następna sprawa to: nie wyłącza się urządzenie po naciśnięciu klawisza wyłącz. wentylator i dysk chodzą dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntr 82/83 na v78 nadal nie wykrywa bardzo często HDD 1.5 TB w ntfs, to dyskwalifikuje to urządzenie jako pewny recorder...

bez funkcji recordingu ten sprzęt jest szmelcem

na prośby o poprawienie problemu z wykrywaniem dysku nadal nie ma odpowiedzi

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie,kiedy doczekamy stabilnej wersji firmware bo jak dotąd wersja NTR82 Firmware Ver78 TXT IMS v2 PL - jest bardzo nie dopracowana,często się restartuje i zawiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie,kiedy doczekamy stabilnej wersji firmware bo jak dotąd wersja NTR82 Firmware Ver78 TXT IMS v2 PL - jest bardzo nie dopracowana,często się restartuje i zawiesza

Podejrzewam, że jeśli chodzi o firmware to niestety nigdy :(

dziwi mnie tylko jedno, że u mnie na tym samym firmware 78v2 (z poprawką EPG ale to tylko fonty) nic się nie restartuje i nie wiesza (ale na to akurat nie narzekam). W środku dysk 1TB Seagate'a w ext (1 duza partycja). Dysk jest widziany ZAWSZE - żadnych problemów z wykrywaniem. Używam novatrona codziennie jako drugi telewizor z DVB-T + muzyka i filmy (także HD). Podłączony na stałe Ethernet do routera i bardzo często podpinam zewnętrzny dysk 500GB w kieszeni 2,5" oraz zewnętrzną nagrywarkę Asusa jako czytnik DVD. Wątpię żebym miał jakiś "cudowny" egzemplarz ale wszystko jakoś działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1 TB z ext? Ja mam 1.5 Tb z ntfs. Wykrywanie dysku zapełnionego do połowy to loteria. Po włączeniu torrentów sprzęt się wiesza, wyłączanie to masakra. Wykrywanie wifi usb to loteria jesli sie uzywa hubów usb (kabli przedluzajacych). Odtwarzanie filmów z youtube to marzenie scietej glowy.

I ty to nazywasz prawidlowo dzialajacym sprzetem?

Minął rok czasu (nie cały) a mój wentylator przez pierwsze 5 minut działania NTR zagłusza śpiew ptaków za oknem i przypomina działanie piły w tartaku.

Bez jaj, to ma być dobry sprzęt? Może dla minimalistów.

Po co mi opcja nagrywania programowanego na czas jak wykrywanie dysku to loteria?

Kupiłbym dzisiaj NTR 82 pod warunkiem , że kosztowałby bez dysku 400 zł. Więcej wart niestety nie jest.

Widać, że firmware zostało zrobione w biegu i bez pojęcia, skrajny minimalizm, do tego juz nie jest rozwijane.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji stabilnej chyba nigdy sie nie doczekam i chyba sprzedam ta puszke bo szkoda nerwów, moze mi ktoś wytłumaczyć dlaczego urządzenie mi sie same włącza ?

tzw nic sie nie wyswietla ,obraz ani ekranik LCD, a dziala w nim wentylatorek i HDD ,wyłaczyć go można tylko przez wyciagniecie wtyczki, zaopatrzyłem sie już w dodatkowy dysk zew aby zrobic kopie zapasowe z NTRa83 ponieważ czuję że wkrótce przez te wyłaczanie wtyczki dysk padnie,

Co do Wifi mam do niego tą kostke pod USB , chociaz router mam mocny , to odbieranie sygnału jest cieżkie, wyświetla full kresek zasiegu Wifi ale filmików niema szans oglądać chyba że lubicie czekac z 15 minut na załadowanie, uzywam go tylko do radia internetowego, z tym daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...