Skocz do zawartości
dragonfly

Nowy firmware do NTR 82/83

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różni v78 v1 od v2?

Może szatą strony głównej (sala kinowa lub te małe ikonki w "kółku") ja mam v2 i zdaje się, że na stronie icroon.eu było tylko to (v2) - firmware z trzeciej podstrony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, też stamtąd ściągnąłem. Czyli od początku tam było v2.

Jest bardzo poważny problem z rozpoznawaniem mojej anteny wifi usb, której proces identyfikacji zawiesza mi ntr (zapętlenie plug in , plug out), brak rekcji na polecenia z pilota, ponadto wyłacza mi sieć.

Częste nie wykrywanie dysku.

v78 to bardzo niedopracowany soft, bardzo dużo bugów. Wracam do poprzedniego.

Nie da się już wytrzymać ciągłych zawieszek z powodu anteny czy nie wykrywań dysku.

Nie no dzisiaj 10 razy pod rząd nie wykrył mi HDD.

Mogę z całą stanowczością powiedzieć, że v78 to chała.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zwiechy podczas ogladania filmu lub przegladania sieci...

Czekam tylko jak pojawi sie smart d1 na nowej sigmie i opuszczam ten tonący statek zwany novatron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby nie nagrywanie to olałbym w ogóle networked media tanki bo widzę, że to wszytko to linuxowe niedorobione shity....

I aż wstyd i głupota to kupować za ciężkie pieniądze. Kumpel z Popcornem też przeżywa koszmar.

PS. Skąd wiesz Stecko , że ten Dune Smart to nie będzie taki sam niedorobiony badziew jak Popcorn czy NTR? Masz 100% pewność?Kolega taką miał gdy czytał opinie i pochwały na temat Popcorna c200. Ma najnowszy firmware do Pc200 i nadal kiła.

Ku..a, już rok mam tego NTR 82 i nadal nie ma stabilnego firmware. Dziadostwo.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie też denerwuje ciągle nie dopracowany firmware jednak ja jeszcze nie korzystałem w nim z internetu,

Denerwuje mnie bardziej to że w wersji 76 nadal występują problemy z wykrywaniem dysku 1.5TB (dziś uruchamiałem z pilota 3x NTRa i nie widzial dysku pomoglo dopiero jak wyciąglem wtyczke zasilania wtedy system się dłużej ładował i wykrył dysk)

Ostatnio mając podpiety dysk zew przez USB , przesluchiwalem sobie mp3 nastepnie w czasie ich odtwarzania przeszlem na przeglądanie zdjęć, player sie 2x zawiesił i nie szło nic zrobić po pół minucie przeskoczył na głowne Menu początkowe

Występują czasami problemy z wyłaczeniem NTRa jeśli mam podpiety zewnetrzy dysk pod USB , musze odpinać i wtedy sie wyłaczy.

v78 nawet nie wgrywam skoro piszecie że jest wadliwa, poco jeszcze bardziej psocić :)

A teraz co do Wifi,

Czy NTR83 można używac Neta przez Wifi? Podobno jest jakas Anetna co podpina się pod USB, gdzie można kupić taką Antene? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera właśnie kupiłem Novatrona 82 i jak czytam te narzekania to mi się włos jeży. Może nie będzie tak źle. Na razie pracuję na dysku 120

GB i kablu LAN. Nie zwiesza się.

Mam Novatrona NTR82 z softem vA0.00.78. Proponuję zmiany następujących rzeczy:

1. Poprawić obrazek na wyświetlaczu podczas oglądania telewizji z DVB-T.

2. Klawisze NEXT i PREVIOUS na pilocie powinny działać bez potwierdzenia ich klawiszem OK, teraz przesuwa o bodajże 5 pozycji.

3. Dodanie funkcji klawisza "i" info, po naciśnięciu go w trybie przeglądania powinno otworzyć się okno z informacjami o pliku: najważniejsze dane o pliku np Pełna nazwa, wielkość pliku, data utworzenia, rodzaj kodeka, bitrate, artysta, tytuł, album itd. Najważniejsza jest jednak informacja o wielkości pliku, gdyż nie wiadomo ile dany plik zajmuje.

4. Wprowadzenie możliwości wyłączenia diody świecącej przy włączniku bez wyłączania wyświetlacza.

5. Wprowadzenie katalogu z plikami muzycznymi odtwarzanymi wraz z pokazem zdjęć. Do tego katalogu użytkownik może dodawać swoją muzykę i ona będzie odtwarzana wraz ze zdjęciami.

6. Umożliwić edycję nazwy plików w menadżerze plików.

7. Połączenie funkcjonalności menadżera plików (kasowanie, zmiana nazwy plików, kopiowanie, przesuwanie) z przeglądarką plików

To na razie co mi się w oczy rzuciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cholery, w czym przeszkadza ci ta dioda pytam się Ja?? Razi Cie po oczach?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie razi nawet mi sie podoba, diody to są akurat pierdoły, są poważniejsze problemy które mam nadzieje że kiedyś zostaną usuniete w postaci aktualizacji firmware

Czy macie Pojęcie jak zrobić aby NTR83 łaczył się przez wifi ? Jest tam tylko zwykla karta na wtyczke RJ45 ale ja nie chce kabla ciagnąc po całym pokoju. Istnieje jakiś sposób aby to przerobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to na sposób, router mam koło telewizora i kabel idzie może z metr do novatrona... A kompa zrobiłem na wifi, mam stacionarnego ale wszytko dobrze działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak, że urządzenie z gotowym i dedykowanym firmware zakupione za 1000 PLN jest awaryjne z częstością raz na 2 włączenia, przy czym awarie są bardzo poważne (zawieszanie się urządzenia, nie wykrywanie dysku, konieczność wyłączenia z gniazdka przy działającym dysku -> bad sector, uszkodzenie fizyczne dysku, bezpowrotna utrata danych). Problem z wykrywaniem dużych dysków (małych nikt juz chyba nie uzywa)jest nadal nie rozwiązany. iCronn jak widac próbuje wprowadzic kosmetykę, ale nie wyglada na to , że Panowie mają pojęcie o duzych zmianach w zakresie kernela, wspierania peryferiów, lub totalnej zmiany firmware. Ja juz pisalem , ze robienie sprzetu na BusyBoxie , ktory ma sie stac profesjonalnym urzadzeniem typu Home Media Center to porażka i śmiech na sali. NTR umiera smiercia naturalna a to głownie z powodu wczesnego i nieuchronnego starzenia sie niedorozwiniętego i totalnie awaryjnego firmware.

Niebawem nadejdzie czas urzadzen firmy Google , ktore beda telewizorem z komputerem i magazynem dyskowym. Kwestia czasu. IAAM czy Popcorn stana sie wtedy podstawkami pod kurz i to glównie dlatego, ze nikomu nie chcialo sie zrobic w pełni profesjonanego firmware.

Obecna awaryjnosc tego sprzetu , jakosc wykonania i debilny wentylatorek są nie do przyjecia na dłuższa mete. Ja wystawiam swojego ntr na allegro a to dlatego, ze nie chce ryzykowac utraty 800 GB danych na 1.5 TB dysku wlozonym do zabawki za 1000 zł, której restart co 5 włączeń odbywa się poprzez wyciągnięcie wtyczki z kontaktu ;)

PYTAM WIĘC DYSTRYBUTORÓW:

CZY ZA 2 LATA JEST SZANSA NA STABILNE I NIE USZKADZAJĄCE BEZPOWROTNIE DYSKÓW I DANYCH STABILNE OPROGRAMOWANIE?

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cholery, w czym przeszkadza ci ta dioda pytam się Ja?? Razi Cie po oczach?? :rolleyes:

Właśnie tak. Słuchaj patrząc z daleka na wyświetlacz widzisz tylko niebieskie światło. Jest to mały problem z innymi, ale jest. Są ważniejsze problemy to fakt. Czytanie dysków 1,5 GB to chyba największy problem. Ja obecnie mam stary dysk 120GB i chodzi dobrze. A jak chodzą dyski mniejsze niż 1,5 np 750 GB? Bo takowy chcę podmienić teraz?

Pisaliście może zapytania do producentów w sprawach firmware-u?

Edytowane przez pauldim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzet za 1300zl (bo kolo połtora roku tyle za niego dalem) powinien czytać dyski nawet 2TB , bo tak określa producent i niema tu co wymieniac dysk na mniejszy, nie mam zamiaru kombinować, taki dostałem wiec taki ma chodzić, co do Led zawsze możesz zakleić czarną tasma izolacyjną.

Wydaje mi się że wersja Firmware v68 była chyba wersją najsprawniejszą , nie pamietam aby z poczatku jak kupiłem NTRa mial problem z wykrywaniem dysku, wystepowal jedynie problem "dysk w użyciu" i nieszlo wyłaczyć bez wyciągniecia wtyczki zasilania, ale było dużo mniej wad niż jest teraz, niewiem jak wy ale ja tak zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzet za 1300zl (bo kolo połtora roku tyle za niego dalem) powinien czytać dyski nawet 2TB , bo tak określa producent i niema tu co wymieniac dysk na mniejszy, nie mam zamiaru kombinować, taki dostałem wiec taki ma chodzić, co do Led zawsze możesz zakleić czarną tasma izolacyjną.

Wydaje mi się że wersja Firmware v68 była chyba wersją najsprawniejszą , nie pamietam aby z poczatku jak kupiłem NTRa mial problem z wykrywaniem dysku, wystepowal jedynie problem "dysk w użyciu" i nieszlo wyłaczyć bez wyciągniecia wtyczki zasilania, ale było dużo mniej wad niż jest teraz, niewiem jak wy ale ja tak zauważyłem

No ale dysk w użyciu to tez poważna usterka.

Wg mnie żadne firmware nie współpracowało z moim 1.5 TB dyskiem do połowy zapełnionym tak jak powinno pracować. Albo zwiechy, albo nie wykrywanie dysku, albo dysk w użyciu. Tragedia. Człowiek musiał wstac z fotela i wyciagac wtyczkę, co powodowało uszkodzenia dysku. Włożyłem rok temu nowy i sprawny dysk ! Ostatnio sprawdziłem: bad blocki...

To jakaś żenada i kpina ze strony IAAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Słuchaj patrząc z daleka na wyświetlacz widzisz tylko niebieskie światło. Jest to mały problem z innymi, ale jest. Są ważniejsze problemy to fakt. Czytanie dysków 1,5 GB to chyba największy problem. Ja obecnie mam stary dysk 120GB i chodzi dobrze. A jak chodzą dyski mniejsze niż 1,5 np 750 GB? Bo takowy chcę podmienić teraz?

Pisaliście może zapytania do producentów w sprawach firmware-u?

Ja mam 1TB i NTR zawsze go wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Seagate Barracuda LP 1,5TB od roku, NTR nie wykrył go 1 raz.... problemu "dysk w użyciu" tez dawno nie zaobserwowałem.

Mam obecnie firmware v78.

Jedyny problem to wentylator ale od kiedy go potraktowałem WD40 jest lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Seagate Barracuda LP 1,5TB od roku, NTR nie wykrył go 1 raz.... problemu "dysk w użyciu" tez dawno nie zaobserwowałem.

Mam obecnie firmware v78.

Jedyny problem to wentylator ale od kiedy go potraktowałem WD40 jest lepiej ;)

Jaki system plików masz na tym HDD? Ile danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system plików masz na tym HDD? Ile danych?

Mam dwie partycje, formatowałem w odtwarzaczu, mój linux określił system plików jako NTFS-3G. Pierwsza partycja ok 300G, zajęta w 10%, druga ok 1,1T, zajęta w ok 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NTR82 od dwóch miesięcy ostatnio zainstalowałem sobie w nim dysk 1TB samsunga i jestem zadowolony nie ma problemu z zawieszaniem i wykrywaniem dysku. NTR podpięty do sieci po kablu internet jak i sieć działają bez zarzutów. Jedyny problem jaki mam to przy rozdzielczości 1080p 60Hz obraz cały skacze początkowo myślałem że to wina urządzenia ale okazało się że telewizora musze wezwać serwis. Może w końcu w najnowszym firmware pojawi się funkcja next/previous (słucham dużo muzyki przez sprzęt stereo) miejmy nadzieje że to kwestia czasu jak zrobili napisy txt to myślę że to kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WD 1.5TB Czasami jest tak że za 5 uruchmieniem widzi dopiero dysk a sa momenty że właczasz 10x i ciagle widzi dysk, Dysk jest sprawny na 100%, Jeśli Kilka razy go nie widzi wyłaczam NTRa z wtyczki, właczam i wtedy system dłużej się ładuje ("Screen IAMM " się dłużej wyświetla)i wtedy dysk zawsze wykryje.

Ale Panowie kupiłem NTRa też dlatego aby nagrywac nim filmy z TV, co mi daje nagrywanie gdy trafi na moment i nie zobaczy dysku , nic nie nagra, tak nie moze byc, napisze najwyżej do Human Media bo tam kupilem NTR'a i dysk i bede reklamował, niech sie oni martwią , wkońcu płaciłem za niego ciezko zarobione pieniądze.

Mam nadzieje że przy nastepnej modyfikacji firmware wyjdzie wersja w której wkoncu zostanie ten błąd naprawiony , bo pozostałe pierdoły mnie nie interesuję, tylko podstawowe poważne błedy.

Edytowane przez posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam NTR82 od dwóch miesięcy ostatnio zainstalowałem sobie w nim dysk 1TB samsunga i jestem zadowolony nie ma problemu z zawieszaniem i wykrywaniem dysku. NTR podpięty do sieci po kablu internet jak i sieć działają bez zarzutów. Jedyny problem jaki mam to przy rozdzielczości 1080p 60Hz obraz cały skacze początkowo myślałem że to wina urządzenia ale okazało się że telewizora musze wezwać serwis. Może w końcu w najnowszym firmware pojawi się funkcja next/previous (słucham dużo muzyki przez sprzęt stereo) miejmy nadzieje że to kwestia czasu jak zrobili napisy txt to myślę że to kwestia czasu.

Jaką masz wgraną wersje firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis uruchomil sie odtwarzacz do nagrywania ze scart ale nie nagrał nic. Dzis rezygnuje z v78 by iCroon, wracam do poprzedniej wersji. Wersja v78 jest mega awaryjna. Szkoda bo nie bede mogl czytac napisów TXT

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wgrywam narazie żadnego firmware , wgram jeśli bedzie poprawiona obsługa dysków 1.5TB , puki co nic dobrego w nich nie wymyślili,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak zwiększyć bufor Timeshift. Bo jest 1,5h a to troche mało na cały wieczór. Poprzednio używałem nagrywarki LG która miała 6h i przyzwyczaiłem się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...