Skocz do zawartości
Gmeru

Odtwarzacz Sony Blu-ray BDP-S370 - opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft zredukował możliwość odpalania plików AVCHD z płyt. Jest to o tyle zaskakujące, że wcześniej te same płyty były czytane bez żadnych problemów. Dodatkowo, brak możliwości odtworzenia pliku AVCHD na odtwarzaczu Sony, to chyba jakaś ironia. Bardzo oględnie tę sprawę nazywając :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wyświetlaniem napisów w różnych formatach ?

- SRT

- MicroDVD

- TMPlayer

- MPL2

- SSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mnie pytasz?

Dotychczas nie "ćwiczyłem" powszechnie plików mkv. Jakieś tam, które były w mojej dyspozycji "odpaliły" (jeden z napisami, jeden z lektorem). Teraz ściągnąłem następny, który próbuję załadować do pendrive sformatowanego na FAT32. Wczoraj mi się to nawet udało, ale nie odpalają. Nie wiem, czy wcześniej trzeba jeszcze zatańczyć, czy może zaśpiewać. Efekt taki, że muszę się jeszcze sporo nauczyć. :)

Bardziej boli mnie skopana aktualizacja oprogramowania. Oczywiście już powiadomiłem Sony Poland o tej wpadce, ale oni chyba nie mają z tym nic wspólnego. Zanim ta "machina" ruszy, aby poprawić błędy, to może nawet Boże Narodzenie nadejdzie... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej utwierdzam sie ze te soniaki to prymitywny wypust szkoda pieniedzy lepiej kupic sobie a-200 kukurydze i cieszyc sie formatami HD bo przez takie playerki to mozna sie nerwicy nabawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre konstrukcje sony zatrzymały się na modelach S300/500 i 5000 - reszte zgarnąłbym do kosza jednym pociągnięciem ręki

Te ich drakońskie oszczędności zaczynają gardłem wychodzić. Nie mam nic przeciwko tanim marketowym modelom pod warunkiem że oferta producenta jest DOBRZE posegmentowana dla różnego odbiorcy. Tymczasem Sony całkowicie olało średnią pułkę wstawiajac tam kolejną wariację odtwarzacza za 300zł gdzie dołożono jeden scalak do sekcji video, wyjscie słuchawkowe - cała kontrsukcja pozostała jednak bez zmian...Za to cena podskoczyła 4 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to samo napisalem panu wieslawefowi na forum o panasonicach :)

niestety ale ta nowoczesna elektronika w porownaniu z ta z lat 80tych czy 90tych te playerki to zwykłe smietnisko :) jedynego ktorego mozna cenic to 5000es tak zgadza sie 500 tka i 300 stka tez byly w miare dobrze zbudowane na solidnych komponentach dzisiaj sony wiele innych firm mysla ze chyba same cymbały chodzą po sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez zbędnych personalnych wycieczek, bo nie o to chodzi w tym temacie. Sam, napisałem że pozbycie się 300 na rzecz "nowości" pt. 370 było błędem i nie zachęcam nikogo do takich zmian.

W tym wątku opisujemy stan faktyczny. Kształtuje się on następująco:

- Sony wprowadziło z wielkim hukiem marketingowym nową linię odtwarzaczy BR, która miał stanowić konkurencyjną ofertę dla produkcji koreańskich. Na starcie tę "walkę" przegrywa. Oni myślą już nad udoskonalaniem produktów, Sony dopiero pobiera nauki. I nie jest to droga usłana różami.

- Po miesiącu od premiery sprzedażowej, następuje aktualizacja oprogramowania. To dobrze, że ktoś nad tym pracuje. To źle, że podano program naszpikowany dziurami. (patrz również wątek o PS3).

- W menu odtwarzacza znajduje się informacja o potrzebie rejestracji produktu na stronie divix-a. Pod podanym linkiem znajdujemy zwykłe śmiecie. Nie wiem, czy jest to poważne traktowanie użytkowników?

- Podanie informacji o odtwarzaniu plików mkv, uważam za tani chwyt marketingowy. Na tę chwilę nie potwierdzam takiej możliwości (jedna jaskółka wiosny nie czyni), tym bardziej, że aktualizacja wycięła możliwość odtworzenia plików AVCHD.

- Nadal twierdzę, że 370 to najszybszy odtwarzacz BR na świecie. Jeżeli papka marketingowa zmieni się w rzeczywistość, będzie to całkiem interesujący produkt. Przypominam, że cena nabycia, to obecnie poniżej 600 PLN, i nadal spada. Zatem jakiekolwiek porównania do 5000 ES jest chyba lekkim nadużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na te odtwarzacze, ale nikt nie napisał jak odtwarzacz się sprawuje w wielu kwestiach:

- odtwarzanie plików MKV HD

- odtwarzanie plików AVI HD

- poprawne wyświetlanie napisów w różnych formatach (SRT, MicroDVD, TMPlayer, MPL2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając posty zaczynam się wahać czy kupić ten BDP-S370 to czy lepiej jednak LG BD370?

Mam KDL40W wiec BD sony jakoś bardziej mnie przekonuje (jeden pilot, w przyszłości DLNA) być może zaktualizują soft i NTFS tez będzie działać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe odtwarzacze wychodzą bardzo szybko a starych się raczej nie wspiera aż tak bardzo. żeby kluczowe problemy tych odtwarzaczy poszły w niepamięć. Mowa właśnie o tym NTFS w Sony 370. Jeśli nie to zostaje dzielenie plików MKV i powinno to latać jakoś. Wiem, że to półśrodek ale zawsze jakieś rozwiązanie. Odtwarzacza idealnego jeszcze nie było. Zawsze któryś będzie miał coś więcej/lepiej ;)

Co do LG - zapytaj jeszcze w dziale LG tam może dostaniesz szybką i rzetelną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytając posty zaczynam się wahać czy kupić ten BDP-S370 to czy lepiej jednak LG BD370?

Mam KDL40W wiec BD sony jakoś bardziej mnie przekonuje (jeden pilot, w przyszłości DLNA) być może zaktualizują soft i NTFS tez będzie działać....

Ale czy Sony BDP-S370 dobrze sobie radzi z wyświetlaniem napisów w formatach MPL2, TMPlayer i Micro DVD ?

LG BD370 wyświetla je dobrze.

Druga sprawa to jak BDP-S370 radzi sobie z odtwarzaniem plików MKV HD i AVI HD (chodzi także o Full HD) ?

Co do systemu plików NTFS to podobno BDP-S570 ma wspierać ten system plików, więc może warto poczekać (podobno BDP-S570 ma się pojawić w Polsce w maju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zatem ktoś może napisać coś jak ten player radzi sobie z - odtwarzanie plików MKV i AVI HD? Niepokojąco zabrzmiało dla mnie także to iż upscaling jest w tym Soniaku słabiutki ;)

Na obecny stan rzeczy ten Player przekonuje mnie tym (w porównaniu do LG) iż powinien wkoncu zacząć obsługiwać DLNA... DB370 także nie obsługuje NTFS wiec tutaj sprawa jest jasna.

Jeśli porównam ceny to BD370 kosztuje 399zl w Euro a BDP-S370 522zl. Playery bez wad tych wspomnianych wad to już koszt dwa razy taki.... BDP-S570 w stanach to jakies 270$ (z podatkiem)

http://www.bestbuy.com/site/Sony+-+3D%26%2...p;cp=1&lp=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność BD370 w cenie 399zł jest od jakichś 2tyg. fikcją. Były one wcześniej dostępne w tej cenie wyłącznie w niektórych sklepach stacjonarnych EuroRTV. Obecnie są pojedyncze egzemplarze powystawowe w Gliwicach i Radomiu; skoro od 2 tyg. nie znajdują nabywcy, ich stan pozostawiam bez komentarza. Piszę o tym ponieważ miałem identyczny problem: wybór między BD370 i BDP-S370 oraz na stanie TV Sony serii W. Ostatecznie kupiłem na Allegro BDP-S370 w cenie 429zł plus wysyłka.

Edytowane przez rbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy osoby posiadające ten odtwarzacz mogą się podzielić infomacją jak radzi on sobie z odtwarzaniem plików MKV i AVI oraz wyświetlaniem napisów ? W temacie o LG BD370/B390 bardzo szybko pojawiały się konkretne informacje. Natomiast na forach odtwarzaczy Samsunga (BD-P1600 i BD-

P3600) oraz Sony (BDP-S370) brak jakichkolwiek informacji (poza tym że ktoś stwierdza że jest lepszy/gorszy od BD370 - bez podania argumentów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostępność BD370 w cenie 399zł jest od jakichś 2tyg. fikcją. Były one wcześniej dostępne w tej cenie wyłącznie w niektórych sklepach stacjonarnych EuroRTV. Obecnie są pojedyncze egzemplarze powystawowe w Gliwicach i Radomiu; skoro od 2 tyg. nie znajdują nabywcy, ich stan pozostawiam bez komentarza. Piszę o tym ponieważ miałem identyczny problem: wybór między BD370 i BDP-S370 oraz na stanie TV Sony serii W. Ostatecznie kupiłem na Allegro BDP-S370 w cenie 429zł plus wysyłka.

w takim razie sprawa wyboru się uprościła ;) ... W media w Krakowie widziałem wczoraj BD370 po coś 750z

I jak sprawuje się sony czy podzielasz wymienione tu wczesniej opinie. Jako iz planuje odtwarzac na tym urządzeniu także dvd wiec jestem b.zainteresowany jak jest z tym upscalingiem do HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie sprawa wyboru się uprościła ;) ... W media w Krakowie widziałem wczoraj BD370 po coś 750z

I jak sprawuje się sony czy podzielasz wymienione tu wczesniej opinie. Jako iz planuje odtwarzac na tym urządzeniu także dvd wiec jestem b.zainteresowany jak jest z tym upscalingiem do HD

Spodziewam się kuriera najwcześniej we wtorek - wtedy postaram się odpowiedzieć na pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S360 został przyzwoicie oceniony za skaler :angry: więcej info tutaj: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15647

Myślę, że 370tka będzie dawała podobny upscal. Nie sądze, aby było gorzej. Wiem, że jest szybki, wstępnie go testowałem w sklepie i robi wrażenie :( Obsługa przyzwoicie. Ma wszystko, co mi potrzeba i w tej cenie jest naprawdę niezły. Zamawiam go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czy zatem ktoś może napisać coś jak ten player radzi sobie z - odtwarzanie plików MKV i AVI HD? ...

Aby się nie powtarzać kieruje do mojej wypowiedzi sprzed kilkunastu dni: LinkPost.

W skrócie:

jeśli chodzi o porządny MKV, o przyzwoitym transferze, to żaden nie odtworzył mi się na s370 w postaci oglądalnej. Na zagranicznych forach dyskusyjnych pełno ubolewania na temat koszmarnej pikselozy podczas odtwarzania plików MKV, co potwierdzam. Te same pliczki odtwarzam śpiewająco na LG DB390, który sobie sprawiłem po zwrocie s370 na sklepową półkę.

DivxHD miałem jeden i odtworzył się na ww. (s370) prześlicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że z tym odtwarzaniem mkv jest trochę marketingu. Na dwoje babka wróżyła. Mam plik, który jedzie pięknie, ale dwa inne wyrzuca.

Jeżeli ktoś może, niech sprawdzi czy odtwarza AVCHD z nowym oprogramowaniem. Mój egzemplarz, zanim zassał nowe treści, odtwarzał płytki AVCHD bez problemów. Teraz zalicza kompletną zawiechę. Normalnie się wyłącza.

Mogę oddać go serwisu, ale chciałbym się dowiedzieć, czy to tylko mnie spotkała taka niespodzianka, czy jest to problem "ogólny", bo specjaliści z Sony gubią się w zeznaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dziś znowu zassał nowe oprogramowanie. Pojawiły się dodatkowe serwisy, radio i wyszukiwarka. Ponadto płytki z plikami AVCHD znowu czyta, ale...wybiórczo. Jedne tak, a inne nie. Wcześniej czytał wszystkie, później żadnych, a teraz wg uznania. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z wyświetlaniem napisów MicroDVD, MPL2 i TmPlayer ?

Nia ma nikogo kto jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie ? Zadawałem je już kilkukrotnie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S370 dotarł, firmware w wersji 315 (w internecie jest już 473)

Funny.Games.2007.720p.BluRay.x264-SiNNERS.mkv 4,37 GB z płyty DVD-R

wyświetla: Nieobsługiwany format audio, ... po czy bez problemu staruje, odtwarza audio DTS oraz umieszczone na płycie polskie napisy w formacie TXT

Edytowane przez rbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z płyt DVDR-R (dla dorosłych):

wde-annina_superstar_720p.mkv 4,35 GB, 1h 53 min. ; 5.476 Kb/s - odtwarza bez problemu

The.Replacement.mkv Blu-Ray Rip, 4,38 GB, 1h 19 min.; 7.856 Kb/s - odtwarza bez problemu i dekoduje AC-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive 8GB sformatowany w exFAT: Urządzenie USB podłączone do przedniego panelu tego urządzenia nie jest obsługiwane

Karta SD 2GB w czytniku USB Kingston: znane zapewne większości bywalców forum pliki M2TS (hd_other_sony_bouncy_balls, hd_other_sony_dreamcatcher, hd_other_sony_seven_seasons, ...) wszystko odtwarza bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyty wcześniej pendrive 8GB, tym razem w formacie FAT32:

dexter.s04e12.720p.hdtv.x264-red.mkv; 1,46 GB, 51 min.; 4.071 Kb/s obraz raz żyleta raz kwadraty, prawidłowo dekoduje AC-3 oraz czyta polski tekst w .srt

DVD+R:

Top.Gun.1986.720p.BluRay.DTS.x264-QiT.mkv; 4,35 GB; 1h 49 min.; 5.687 Kb/s odtwarza bez problemów, dekoduje DTS; czyta polskie napisy (nie wiem w jakim formacie, ponieważ na płycie jest ta sama wersja listy dialogowej zapisana zarówno w .txt i .srt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...