Skocz do zawartości
Gmeru

Odtwarzacz Sony Blu-ray BDP-S370 - opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj (07.07.2011) dostępna jest nowa usługa w dziale wideo - vod.tvp.pl

Mała rzecz a cieszy :-)

Może jeszcze kiedyś vod onetu się doczekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor HD Ready - i teraz pytanie: jak ustawić interpolację dla DVD (no i wyświetlanie filmów z BD), 720p czy 1080i?

Zdaje się, że przeważają opinie, że 720p daje lepszą jakość obrazu - ale jak jest w przypadku tego odtwarzacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor HD Ready - i teraz pytanie: jak ustawić interpolację dla DVD (no i wyświetlanie filmów z BD), 720p czy 1080i?

Zdaje się, że przeważają opinie, że 720p daje lepszą jakość obrazu - ale jak jest w przypadku tego odtwarzacza?

Mam ten odtwarzacz i moim zdaniem najlepiej ustawić 1080i. Oglądam na projektorze HD ready i w moim przypadku lepiej uzyskam na wyzszej rozdzielczosci. Tutaj podają wyjaśnienie: http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

a to cytat: Sygnał przesyłany w rozdzielczości 1080i60 często (w przypadku filmów niemal zawsze) jest w istocie sygnałem 1080p24 poddanym bezstratnej konwersji. Można więc przeprowadzić na nim odwrotną bezstratną konwersję, by uzyskać sygnał 1080p24 (w odbiornikach tego wymagających często robione jest to automatycznie). Taki sygnał nie wykazuje obniżonej rozdzielczości podczas pionowego ruchu obiektów, nie wykazuje również zwiększonej płynności, zaś przesyłany jest w standardzie 1080i60 głównie dla zachowania kompatybilności. Jeszcze prościej, po przyśpieszeniu z 24 do 25 klatek na sekundę, można przekonwertować bezstratnie dowolny sygnał p25 do formatu i50, rozdzielając każdą klatkę na dwa pola.

I jeszcze jeden:

Porównując standardy 1080i50/60 i 720p50/60, 1080i50/60 wykazuje dokładniejsze odwzorowanie szczegółów przedmiotów nieporuszających się w pionie i wyższą rozdzielczość poziomą. 720p50/60 oferuje z kolei większą płynność ruchów. W związku z tym by zmaksymalizować jakość w zastosowaniach ogólnych stosuje się zazwyczaj 1080i50/60, natomiast kanały sportowe przesyła się w 720p50/60.

W przypadku gdy źródłowy sygnał nagrany był w 1080p24, jak większość filmów, lepszą jakość obrazu zapewni bezwzględnie 1080i50/60 po bezstratnej konwersji niż 720p50/60 po konwersji stratnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie w jakiego programu do DLNA należy użyć, aby odtwarzacz pociągnął oryginalny mkv (bez transkodowania)?. Napisy nie występują (koncerty).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niestety po dodaniu katalogu z koncertami, pliki mkv znajdują się w bibliotece jaki "inne" i odtwarzacz ich nie widzi (brak obsługiwanego pliku/formatu). Czy komuś udało się odpalić mkv po dlna bez transkodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wmp11 nie widzi, kiedys chyyyba widział, potestowałem ps3 media server 1.40, poprzednie wersje były niekompatybilne z naszym BD. I działa transkodowanie z napisami plików mkv. Nie mogę sobie z literami pl poradzić jeszcze, ale ładnie działa proc sie grzeje buforuje pare minut i potem uzycie cpu spada. Ładnie działa. Jezeli włączysz pilotem katalog ##transcode## (ten pod plikiem mkv) i dalej tsmuxer to włączysz mkv bez napisów i proc nie będzie sie grzał. Nie znam sie czy dalej transkoduje czy nie ale urzycie CPU spada do minimum.

ps. No juz sobie poradziłem z napisami. trzeba zmienić strone kodowa napisów na cp1250. I lapiej nie grzebac w folderze #ustawienia wideo# nie wskazywać go w blu ray!. Po tym nie działały mi napisy. Przeinstalowanie nic nie dało, dopiero jak poczyścilem ręcznie temp ust lokalne aplikacji i usunałem katalog PMS w katalogu c/documents/all users. powróciłem do ustawien fabrycznych. Polecam ukryć w PS3ms katalog #ustawienia wideo# i nigdy nie wchodzic tam z poziomu BD.

pozdrawiam.

ps2. W MKV nie da sie przewijać lub ja tego nie potrafię...

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej pobiec do Centrum Sony po nowy odtwarzacz. :lol: Wtedy wszyscy będą zadowoleni. Klient dostanie czego pragnie, sprzedaż wzrośnie, zyski pomnożymy. :P

Ja zakupiłem Arivę za 145 PLN (tuner MPEG-4) i śmigają dyski NTFS aż milutko popatrzeć. ;) BD370 mam wyłącznie do płyt, czasami jakiegoś pendrive z muzyką mu podsunę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Ariva to faktycznie niezły pomysł. Na stan obecny odpuściłem NTFS bo większe pliki steamuje za pomocą PS3media (1.4 beta2). Ale niestety z BDP-S370 to strasznie szarpie. Próbowałem odtwarzać pliki z folderu transcode i to samo. Odpuściłem sobie trochę bo nie mam problemów jeśli streamuje do KDL40W550, tu wszystko śmiga relatywnie ok. Jedynie szkoda gdyż dźwięk DTS jest przez TV transformowany do Dolby D, a z BDP-S370 idzie DTS cóż z tego kiedy oglądać się tego nie da. Może następny release PS3media pomoże.

Dziś zrobiłem test z WMP11 m2ts 17GB poszedł bez zacięć cóż z tego skoro WMP11 nie odtwarza dźwięku DTS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariva śmiga DTS bez kłopotów. Z "wartkim" strumieniem wyrabia się bez zająknięcia, a i do starego TV można ją fajno wykorzystać. Za te pieniądze nie ma żadnych uwag...no może tę, że pierwszy egzemplarz grał ze 3 godziny, po czym wyleciało mu gniazdo antenowe. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytanie takiej treści: u mnie 370-tka w tvp.pl z netu widzi wiadomości tylko 20 12 2012,nie wiem co jest grane i jak zrobić aby zaktualizował.Dodam,że rodziców Samsung 37LE650C widzi na bieżąco...Poradźcie coś proszę.

To jest tragedia ten 370 blu ray,w samsu interfejs śmiga i na bieżąco wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania dla BDP-S370. M03.R.794

Czy ktos wie co ona wnosi?

Czy nie "popsuje" czegoś?Chodzi mi o to czy więcej "wynosi" niż wnosi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie tego sprzętu, czy może mi ktoś wyjaśnić jak odpalać napisy do filmów, wicskam subtitles na CP1250 i problem jest taki ze przy formacie pliku video mp4 tych napisów (przerobione na srt) nie działają a przy np avi działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co wiem mp4 niezbyt dobrze współpracuje z napisami w przypadku sprzętu Sony i nie znam sposobu by odpalić napisy przy tym kontenerze - nie jestem jednak w stanie powiedzieć czy działałyby napisy wrzucone w film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

dzisiaj chcialem w salonie na tv obejrzec dodatki man of steel i obejrzalem.................. ale plyty juz wyciagnac sie nie da :( nie reaguje ani guzik na pilocie, ani na odtwarzaczu. Ma ktos jakis sposob na wyciagniecie plyty zeby nie popsuc odtwarzacza no i oczywiscie plyty ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...