Skocz do zawartości
Gmeru

Odtwarzacz Sony Blu-ray BDP-S370 - opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

a i tu moze byc ból czekamy na testy bo ciekawość zjada mnie od srodka

chodzi o 2 rzeczy w szczegolnosci NTFS i poprawnosc odtwarzania napisow txt srt oraz sciezka DTS synchronizacja z obrazem czy sie nie chrzani jak to ma miejsce czasam iw LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać, że mkv Transporter 3 1080p to był 1minutowy sampel którego zrobiłem sobie na pena. Ale wkrótce dostanę 370 to napiszę co i jak.

Eh czyli trochę naciągnąłeś, że plik 10GB, jak będziesz miał s370 to sprawdź bo bez ntfs może być średnio jeśli chodzi o filmy HD przez USB, każdy wie ile taki potrafi zajmować. Szczerze mówiąc trochę mnie zmartwiłeś, ale z drugiej strony wciąż nie mam zaufania do danych płynących z USA, także niestety trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to jest nieodpowiednie miejsce na ten temat, planuję zakup sony bdp s-370, a do tego modelu amplituner, jaki byście polecili. Wiem że dobre opinie ma Denon, Onkyo, Yamaha, ale ja skłaniam się ku Sony (ze względu na TV Sony, Blu Ray Sony) konkretnie str da-2400es.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mnie ktoś oświecić czym będzie się w sumie różniło S370 od S470, bo różnica w cenie nie powinna być kolosalna ale trzeba będzie poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 470 bedzie mogło obsługiawc 3D, z tym ze dopiero w połowie roku (chodzi o aktualizację) w 370 nie będzie tej opcji. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek 83, jeżeli chcesz kupić dobry amplituner to wybieraj z grupy: Denon, Onkyo, Yamaha, Marantz, Harman Kardon (kolejność dowolna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek83 jak zauwazyles :D kolega hurtson poleca ci dobry amplituner ale wymienia wszystkie popularne marki bezsens

jak chcesz najlepszy amplituner to biersz dsp-z7,z11, arcam 500 ,600 ,wszelakie rotele i nady

a jak chcesz bardzo dobry amplituner bierz yamahe 3800,3900,1900,1800 ,denon 3310 4310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, zaufaj wlasnemu sluchowi i kup to co bedzie sprawialo Ci przyjemnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie za wczesnie te achy i ochy i ogloszenie nowego wladcy?!

Niedlugo byc moze okaze sie ze cudowne playery Sony dekoduja z innych zrodel niz plyta BD, jedynie dzwiek core, a nie HD.

Jesli dodac do tego nienachalna urode i cene godna produktow marki Sony, nie wroze ze beda hitem. Chciałbym sie mylic, a podejrzewam, ze niektórzy chcieliby jeszcze bardziej niz ja ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może przecieki i wie kiedy dokładnie u nas rusza sprzedaż S370 ?

Na Amazonie już nawet raz potaniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony PL pierwsze, raczej skromne, informacje o nowych odtwarzaczach.

Odwarzacze BR Sony

Pierwsza, moim zdaniem ważna informacja - czas uruchomienia 3 sek! Czas zamknięcia tacki 2 sek. Sądzę, że następnych 5 sek. pojawi się obraz z płyty. Nareszcie trochę normalności. Co będzie czytał z płyt, co z pamięci zewnętrznej, tego nie wiemy.

Gmeru, mam nadzieję, że koledzy z Sony nie będą już dłużej trzymać nas w napięciu i kompetentny opis Twojego autorstwa, pojawi się lada dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym go przetestował ale jeszcze HX700. Tylko skończę zabawę z TV to na deser zrobimy BD.

Chyba wrzucałem gdzieś tabelkę z prędkościami. Trochę się bawiłem s370 to był bardzo szybki. Takie PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najważniejsze chyba pytanie to czy odtwarza duże pliki mkv 1080p większe od 4GB nagrane na dvd double layer bez zająknięcia bo z usb jak napisali w amerykańskiej instrukcji tylko FAT czyli do 4GB można zapomnieć o full HD.

Drugą sprawą są pliki XviD.

Odtwarzacz jest już w sklepach internetowych za 752zł.

Amerykańska instrukcja:

http://www.sonystyle.com/wcsstore/SonyStyl...sset-185224.pdf

Czy ktoś może wie coś więcej?

Edytowane przez eskil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze poczekam na S-470.

Swoją drogą, polska cena to jednak dużo więcej, niż zapowiadane 175$, ale jednak zgodna z moimi przewidywaniami.

Zobaczymy, jak wejdzie do regularnej sprzedaży. Sądzę, że teraz sklepy doliczają jeszcze marże na poziomie "pobożnych" życzeń. Za klika tygodni rynek ich wyprostuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wie ktoś jak ten odtwarzacz radzi sobie z wyświetlaniem napisów do filmów MKV (chodzi o formaty SRT, MicroDVD, MPL2, TMPlayer, SSA).

Z tego co czytałem to nie obsługuje systemu plików NTFS, ale model S570 ma sobie z tym radzić. Kiedy ma się pojawić na rynku model S570 ?

Model S370 już jest w sprzedaży w cenach od 699 zł.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w powyższym temacie toczy się na innym, wcześniej zapoczątkowanym wątku. Prosimy admina o przeniesienie.

W temacie - oficjalnie sprzedaż 370 będzie od 15 marca. Być może w innych miastach centa Sony ruszyły wcześniej (logistyka - trudno dostarczyć jednego dnia odpowiednią ilość sprzętu do wszystkich), ja mam te informację z Wrocławia.

Jeżeli chodzi o pozostałe modele to 470 też jest już dostępna na Amazonie. W Polsce sprzedaż od kwietnia. Wyższe modele np. 570 to chyba tuż przed wakacjami, ale moim zdaniem nie ma na co czekać. Specyfikacja modeli jest nieomal identyczna. Niektóre opcje są w 570 standardem, a w 370 w opcji (DLNA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsparcia dla systemu plików NTFS nie uważam za drobną zmianę w specyfikacji. Dzięki temu można podłączyć pod USB pendrive albo dysk twardy i oglądać filmy z plików większych niż 4 GB, dodatkowo partycja może mieć nawet 16 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie fat i ntfs to bardzo duza roznica i jesli tak bedzie miedzy 370 a 570 wybor jest jasny ;) 570 bo 370 nikomu na nic sie nie zda plytki blu-ray i tak ogladam na lx52

a konkretnei ten model czekam na odtwarzanei mkv i nie ucieszy mnie fakt obslugi 4gb bo bede musial czekac kolejny rok:) na pelne wsparcie ntfs mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja w przedmiocie odtwarzania dużych plików mkv z pen drive jest zwykłą spekulacją. Na powyższe, nie ma żadnych "twardych" dowodów. Dostarczyć ich może jedynie test Gmeru, który powinien lada dzień się pojawić - cierpliwości. Chłop też od czasu, do czasu musi się "odstresować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadziej, że Sony nawiąże równą walkę z LG370... tyle, że LG w tym czasie wprowadzi nowy model i kolejny rok w plecy dla Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd masz rację. Konkurencja szybko uznała, że "pirackie" formaty mają równe prawa. Na innym wątku podałem linka do nowości Panasonica, który istnienia mkv. nadal nie zauważa. Czy z tego wynika, że ich sprzęt nie powinien być oferowany? Natomiast, kto go kupi, to już inne zagadnienie.

Mi bardziej zależy na uniwersalnym porcie USB. Dobrze, jeżeli w sprzęcie znajdę czytnik kart pamięci. Praktycznym rozwiązaniem jest aktualizacja oprogramowania bezpośrednio przez internet oraz korzystanie z popularnych serwisów internetowych (muzyka, film, foto). Oczywiście bez przegięcia, bo od tego jest komputer. Zresztą, temu ma służyć rozpowszechnienie DLNA. To tyle z "nowinek". Jednak najważniejszą sprawą, do której wcześniej nie przywiązywałem wagi, jest "kompatybilność wsteczna" - DVD, DiviX, JPEG, MP3 itp..

Sądzę, że konstruktorzy specjalnie forsowali opinię, że odtwarzacz BR będzie sprzętem do odtwarzania wyłącznie materiału HD. Tymczasem, przynajmniej u mnie, często zmuszony byłem do odtwarzania różnych materiałów na komputerze, bo BR sobie z tym nie radziło. Wzbudzało to najczęściej ironiczne uśmiechy ignorantów i komentarze w stylu: "takie sprzęcicho, a nie daje rady".. I wiecie co, to oni mają rację. Dziś potwierdzam, że odtwarzacz BR, to przede wszystkim DVD, które może posłużyć do odtworzenia materiału HD w rożnych formatach, i z różnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...