Skocz do zawartości
Gmeru

Odtwarzacz Sony Blu-ray BDP-S370 - opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

ps. nie ma małego ś i nie ma ntfs po usb.

NTFS nie ma i zapewne nigdy nie będzie - z dokumentacji do modeli wyższych (s470 i s570) wynika, że one również obsługują wyłącznie FAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odpalić poprawnie DLNA w Blu-ray Sony bd-s370. Serwer postawiłem programem wild media serwer 1.02

Programem ps3 media center 1.20.49 nie dało się poprawnie transkodować materiału i wyświetlał uszkodzone pliki.

Używam routera w technologii "g". Pospinane kablem, nie radiowo. czasem przyciśnie procesor, czasem zwiesi się BD jak za dużo kombinuje.

Poprawnie wyświetla napisy nawet z "ś". Wyświetla mkv.

Niektórych filmów nie można przewijać. Ale jest folder z podzielonym filmem na 1minutowe odstępy NIESTETY ROZJECHANY JEST WTEDY OBRAZ Z DŹWIĘKIEM. Jest regulacja wielkości napisów. Na razie wszystko czyta.

ps. Problem jest taki że ten wms jest płatny. Mam 15to dniowy trial. nie ma jakiegoś programu od Sony ? albo inny za free?

ps2. Flacków nie czyta.

ps3. Pliki mkv ponad 8 giga czyta.

ps4. Niestety po paru minutach film hd mkv zaczyna sie ciąć. Wszelkie ingerencje w setup tego programu nic nie dały. Za wolno.

PO ODPALENIU PLIKU MKV 8G I PRZYTRZYMANIU GO KILKA MINUT IDZIE PŁYNNIE. Z tego co monitorowałem to nie jest wąskie gardło na wysyłaniu, tylko komp nie wyrabia w przerabianiu filmu w folderze temp. Zaznaczam ze mam cpu 6420 gpu 8800gt 2g ramu. Ale hdd to: Barracuda 7200.9 Ultra ATA/100 250-GB Hard Drive 8-MB cache buffer. Wpięty w gniazdo IDE. Może tu jest za wąsko? bo warczy na maxa.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Wy tez po zaktualizowaniu firmware macie taki problem, ze DLNA jak najbardziej dziala i wszystko pieknie fajnie...ale nie odtwarza mkv? pojawia sie u mnie komunikat, ze "brak odtwarzalnego pliku" czy cos w tym stylu. zwykle DVIXy chodza jak najbardziej, tak samo mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Wy tez po zaktualizowaniu firmware macie taki problem, ze DLNA jak najbardziej dziala i wszystko pieknie fajnie...ale nie odtwarza mkv? pojawia sie u mnie komunikat, ze "brak odtwarzalnego pliku" czy cos w tym stylu. zwykle DVIXy chodza jak najbardziej, tak samo mp3.

U mnie wszystko śmiga nie mam takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chodzilo Ci tak "od kopa" czy cos gdzies ustawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i chodzilo Ci tak "od kopa" czy cos gdzies ustawiales?

Od kopa. Chodzi to co chodziło przed wgraniem nowszego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mowie o mkv po dlna, moze sie zle sie wyrazilem, ale o to mi chodzi. MKV po DLNA. Tutaj mam problem, gdzie wyswietla mi taki dziwny komunikat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja mowie o mkv po dlna, moze sie zle sie wyrazilem, ale o to mi chodzi. MKV po DLNA. Tutaj mam problem, gdzie wyswietla mi taki dziwny komunikat...

W poprzednich postach pisze czym stawiam serwer i działa. Jak zamieszasz w ustawieniach (podfoldery w folderze z filmem np mkv to może cos sie pokrzanić.) przestartowanie servera nie pomorze i pokasaowanie w bd i ustawienie na nowo, to usunac i zainstalować server na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam postawiony serwer, wd tv live nie narzeka na niego...po prostu S370 nie wykrywa mi plikow mkv na nim i nie bardzo rozumiem dlaczego. wild media serwer czy ps3 media serwer zawsze przesla Ci plik MKV, ale nie o to tutaj chodzi. Dlatego pytam, czy inni maja tak samo jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja mam postawiony serwer, wd tv live nie narzeka na niego...po prostu S370 nie wykrywa mi plikow mkv na nim i nie bardzo rozumiem dlaczego. wild media serwer czy ps3 media serwer zawsze przesla Ci plik MKV, ale nie o to tutaj chodzi. Dlatego pytam, czy inni maja tak samo jak ja?

Narazie tylko 1 program pod winde wpełni współpracuje z tym bd. Reszta niby widzi ale nie wyświetli. Albo nie widzi. Także wild media serwer 1.02 15to dniowy trial wyświetla mkv. tylko trzeba przytrzymać na pauzie zeby się zbuforował. Taki 8g to tak min. 10min. Nie znam Twojego urzadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje urzadzenie/serwer DLNA to dysk sieciowy podlaczony do routera z funkcja DLNA. tak wiec jak widze albo S370 wycieli obsluge MKV po DLNA albo S370 + DLNA to nadal lipa...

Edytowane przez setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje urzadzenie/serwer DLNA to dysk sieciowy podlaczony do routera z funkcja DLNA. tak wiec jak widze albo S370 wycieli obsluge MKV po DLNA albo S370 + DLNA to nadal lipa...

U mnie jest. Więc nie lipa. Natomiast plik "ciężki" moja maszynka buforuje nie wystarczajaco szybko. Ogólnie to wydaje się że dlna nie jest jeszcze w pełni uniwersalne. Są problemy z oprogramowaniem. przynajmniej w połączeniu z sony bd.

ps. Mój blaszak mocno się rozgrzewa transkodujac te mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, transkodujac...nie znam sie na tym zbytnio dobrze, ale jest roznica miedzy serwerem typu PS3 Media Serwer a po prostu dostepem do dysku sieciowego. Programy typu PS3 media serwer transkoduja plik MKV...a nie go udostepniaja bezposrednio sam plik. Dlatego tez za pomoca PS3 media serwer to ja i na moim TV jestem w stanie odtworzyc taki plik i odtworzysz go na kazdym urzadzeniu ktore PS3 media serwer wykryje w sieci. To nie jest filozofia dla takiego programu oraz dla wiekszosci TV z funkcja DLNA. Ale tak jak mowie... nie o to tutaj chodzi. Ja nie mam zamiaru miec wlaczonego non stop komputera podczas odtwarzania filmu, nie po to instalowalem router z usb i serwerem plikow, oraz obsluga DLNA. S370 w polaczeniu z udostepnionym dyskiem sieciowym nie odtwarza MKV, przynajmniej u mnie.

Czy inni uzytkownicy S370 oraz dysku udostepnionego w sieci (nawet dysku z komputera, obojetne to chyba powinno byc) maja taki sam problem, tzn powtorze: w S370 po sieci LAN (czyli po DLNA) nie można odtworzyc MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. nie znam sie na dlna, ale moim zdaniem powinień po prostu przesyłać . a nie obciązać mi procka do czerwoności chrupać dyskiem. Mam rozumieć że inne pliki mogę udostępnić w sieci bez użycia takich programów? Jak to sprawdzić z poziomu xp wg. twojego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie WMP udostepni Ci pliki typu zdjecia, filmy i muzyke. Mnie spokojnie odtwarza z dysku sieciowego np muzyke, ale jak wlasnie sprawdzilem, zdjec nie wyswietla...czyli tak dziala...albo i nie.

jak narazie mam potwierdzone dzialania:

- divx/avi (rowniez odtworzyl mi jedyny plik divx hd ktory mam)

- mp3

Edytowane przez setin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostepniłem do sieci w xp katalog z fotkami. byle co. I nie widzi tego bd. Daje diagnostyke sieci w BD i widzi że jest komp ale nie ma do niego dostępu. Dla tego używam programu wild media serwer. bo i ps3 nie działa. Z wmp11 udało mi się wyświetlić foto film avi. Pliki dvd nie i mkv nie.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam miec dwóch serwerów na jednym kompie-jeden pod bdps370 drugi pod bravie-miala byc bajka a teraz z rozżaleniem głaszcze sie po jajkach...Szkoda ze aktualizowalem blu raya,moja bravia dziala z ps3 media serwer i nie marudzi. a tu blu ray-czyżby "choroby wieku dzieciecego"?

Edytowane przez MustangKóń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo przepraszam, nagle zauwazylem pliki jpg na moim dysku sieciowym :) wiec jpg i mp3 oraz avi wyswietla bez problemu. moze jak tak dalej pojdzie, to jutro rano nauczy sie odtwarzac mkv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Setin, przed aktualizacja widział Ci mkv? Mnie się wydaje że to dlna to będzie takie jak w tv. i nie koniecznie ze soba kompatybilne. chyba że kolejne softy to wyrównają przynajmniej w Sony. A Sony obcina możliwość przesyłu mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz pod pojeciem "przed aktualizacja widzial Ci mkv?"? pytasz o to czy mi wczesniej otwieral mkv np z pendriva lub z plytki?

nie wiem czy sony obcina czy nie mozliwosc przesylu mkv, ale jakos mkv odtwarza, wiec nie powinno dla niego byc roznicy czy robi to z plytki/pena czy z sieci...przynajmniej w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszało mi sie juz chyba , bo myslałem ze przed aktualizacja miałes mkv dostepne po dlna. Ogolnie po wymianie zdań juz troche mi rozjaśniło w czym rzecz. te mkv transkoduje mi do m2ts a taka konwersja obciaza komp dosyć mocno. w tym programie co mam mozna plik avi puscić oryginał lub transkodowany. W mkv nie ma takiej mozliwości. Czyli nadal niema mkv po dlna. Jest m2ts.

ps. Mustangkoń. Wydaje mi się że kolejne wersje ps3 bedą obsługiwać i tv i bd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem posiadaczem Sony BDP-S370... niestety bardzo rozgoryczonym.

Pierwsze co zrobiłem po odpakowaniu to aktualizacja softu. Okazało się, że urządzenie nie czyta plików MKV. Próbowałem z wieloma plikami, z płyt DVD.

Jeden z plików przerobiłem na AVCHD i także nagrałem na płytę. Film uruchomił się, lecz urządzenie nie wyświetla poprawnie żadnej z polskich liter.

Zaznaczam, że nie wiem jak było przed aktualizacją oprogramowania. Czy istnieje możliwość zejścia do poprzedniego softu? W ogóle czy to możliwe żeby nowy soft nie obsługiwał MKV? Może macie jakieś inne propozycje?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie pliki mkv śmigają z pendriva, natomiast mkv z dvdr z bitratem pow. 20 Mb/s lekko przycinają się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie sprawdzalem czy moj egzemplarz czyta mkv z pena czy z plytki, zakladam z gory ze tak. natomiast nadal szukam rozwiazania jak zmusic to ustrojstwo do odtwarzania mkv po dlna...i jak wczesniej pisalem, nie pytam o serwery dlna typu PS3MS, tylko normalnie przez siec lokalna z dysku sieciowego obslugiwanego przez serwer DLNA z routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie sprawdzalem czy moj egzemplarz czyta mkv z pena czy z plytki, zakladam z gory ze tak. natomiast nadal szukam rozwiazania jak zmusic to ustrojstwo do odtwarzania mkv po dlna...i jak wczesniej pisalem, nie pytam o serwery dlna typu PS3MS, tylko normalnie przez siec lokalna z dysku sieciowego obslugiwanego przez serwer DLNA z routera.

ze względu na bark obsługi NTFS też jestem zainteresowany możliwością odtwarzania MKV przez DLNA. Ale z tym DLNA chyba jest większy problem gdyż mozliwość odtwarzania MKV zależy nie tylko od naszych 370-siątek ale również od tego czy serwer DLNA, którego uzywamy obsługuje taką mozliwość. Z tego co się zorientowałem to DLNA nie jest tym samym co proste udostępnienie plików czy katalogów, choć pozornie tak to wygląda. Ja korzystam z Nero Media Home 4 (niestety wersja płatna) i tak np AVI idzie ok ale BD nie czyta napisów a to samo z USB idzie z napisami, no i niestety MKV z DLNA nie widzi (z USB po update firmware nie sprawdzałem). Problem braku obsługi MKV przez Nero zgłasza więcej jego użytkowników. Tak więc wydaje mi się, że problem braku odczytu MKV może być wersja Serwera DLNA zimplementowanego do Twojego routera.

Dzisiaj będę próbował PS3 Media Serwerem który teoretycznie udostepnia obsługę MKV jak również napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...