Skocz do zawartości
Gmeru

Odtwarzacz Sony Blu-ray BDP-S370 - opinie, komentarze, test

Rekomendowane odpowiedzi

No i S370 pojawil sie na allegro, nowka za 600zl, wiec powiedzialbym ze oferta jest naprawde niezla.

Pozostaje tylko pytanie czy dziala z ntfsem czy nie?

Dolaczam sie do grona niecierpliwie oczekujacych na test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w centrum Sony we Wrocławiu. Cena 799PLN. Do tego można dokupić (od wtorku) w promocji adapter do sieci WiFi za 99 PLN. Film mkv 2012 z pen drive odpalił bez żadnego ciamciaramcia. Nie odpowiem, czy działa z NTFS, bo mam pen driv sformatowanego na FAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.supercena.istore.pl/sklep,1033,...ln,20186,0.html

Od 13 marca!

Nie wiecie może czym będzie się różnił model 370 od 373?

Model 373 ma podświetlanie w pilocie i jest MOCNO polecany przez sprzedawców. Sądzę, że może być jakaś wajha z pierwszym wypustem. Sugeruję ostrożność

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

-modele 370 i 373 to modele bliźniacze, różnica sprowadza się do podświetlanego pilota.

-NTFS nie jest wspierany, po włożeniu tak sformatowanej pamięci odtwarzacz zakomunikuje to w ojczystym języku.

-Jest duży postęp z odtwarzanymi plikami video, aczkolwiek "9-tka" w mkv w 1080p się "rozpikselizowała", choć może to wina jakoś źle "pociętego" przeze mnie pliku (na komputerze bylo ok). W 720p filmy MKV chodzą ok, napisy wmuksowane w plik też są czytane.

Pliki m2ts, mp4 odtwarzane są ok, zarówno jesli chodzi np. o kodowanie video w vc-1, jak dzwięku w AAC, DTS. DTS-HD przynajmniej w pojedyńczym pliku nie był odtwarzany (cisza).

-Divx, xvid działa z napisami txt o tej samej nazwie, aczkolwiek dziwnie troszkę bo polskie litery są, oprócz literki "ś". W jej miejsce jest spacja. Ta przypadlość nie wyst. z napisami wmuksowanymi w plik.

Edytowane przez luki1260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarza mkv 1080p nagrane na płytę DL DVD czyli większe niz 4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy odtwarza mkv 1080p nagrane na płytę DL DVD czyli większe niz 4GB?

Ta wiedza w zasadzie jest zbędna, bo skoro "idzie" z pena to po co palić płty? Dla zrównoważenia psychicznego i lekkości portfela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może iść z pena jak nie obsługuje NTFS?

FAT ma limit tylko do 4GB.

Pliki mkv 1080p to 7-8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, masz rację o tym nie pomyślałem. Mój plik, który wczoraj załadowałem (2012) ważył trochę ponad 2 GB.

Przy okazji, odwarzacz nie widział rozdziałów. Zatem wybór scen, przewijanie? może być utrudnione przy odtarzaniu z nosników wymiennych.

Tak się dziś rozgrzałem, że puściłem zamówienie do jednego ze sklepów internetowych. W przyszłym tygodniu opiszę szerzej moje wrażenia. No chyba, że Gmeru zapoda obiecany teścik.

eskil- tak mnie zbiłeś z myśli twórczej, że zapomniałem o dzieleniu plików.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

player juz na starcie skazany jest na straty ! niema obslugi ntfs a wiekszosc na to czeka w nalesnikah bo zonglerka plytami przestala byc wygodna niestety ale takie realia ! takiego blu nei kupuje sie do czystych plytek blu-ray ale wlasnie do MKV kolejna kiszka jak cos robią to niech robią do konca prawdopodobnie nastepne modele beda mialy ntfs teraz wiara sie okupi 370 tkami a nastepna a za rok beda je sprzedawac dla ntfs w nowych modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem zakup, a może właśnie nie przemyślałem. Niemniej jednak nabyłem. Co mną kierowało, zapytacie.

Otóż:

1/ wszystko w moim domu i samochodzie jest od Sony (Kur...jaka reklama, ale dostałem kiedyś koszulkę z logo, więc czuję się zobowiązany). Przepraszam, kamerę mam Cannona

2/ czyta wszystko, na czym mi zależało, także mkv (sporadycznie muszę coś takiego zapodać)

3/ nie czyta NTFS, ale czyta FTA - zatem podzielę sobie pliki i wgram na pena driva

4/ jest tańszy od LG o około 100$, i to był najważniejszy argument!

Aby nie było tak różowo. Miałem BDP-S300. Był "niezwykle głęboki" i mnie wkurzał. Ta nowość, jest bardzo "płytka". Nie wiem czemu, ale każdy klocek tego producenta wygląda jak z innej bajki. Porównuję do ampli, które zawsze będzie królem tego bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem, kupować odtwarzacz BD i narzekać, że nie czyta NTFS:)

Do czego jest ten odtwarzacz (i inne odtwarzacze BD?) do płyt czy czego innego?

Od NTFS czy innych FAT są inne TANKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djrobus

uważam, że masz rację. W "normalnych" warunkach odtwarzacz BR służy do odtwarzania płyt BR. W Polsce odtwarzacz BR musi odtwarzać wszystko, a potem ewentualnie płyty BR.

Przepraszam, ale nie nasza to wina. Rzuć okiem ile funciaków kosztuje "Katyń" Andrzeja Wajdy. Polski film, polskiego reżysera, za polskie pieniądze zrobiony kupić należy za angielskie funty, w angielskim sklepie wysyłkowym. Bo tam jest dostępny, za pieniądze realne dla polskiego odbiorcy.

"Polska to dziki kraj" powiedział jeden ważny pan. pipi, on ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę nie rozumiem, kupować odtwarzacz BD i narzekać, że nie czyta NTFS:)

Do czego jest ten odtwarzacz (i inne odtwarzacze BD?) do płyt czy czego innego?

Od NTFS czy innych FAT są inne TANKI

Po prostu obsługi NTFS brakuje do pełni szczęścia, korzystając z pendriva można zrobić wszystko "na szybko", aczkolwiek podzielić film na 2 części to nie jest duża filozofia i przy cenie odtwarzacza 600-700zł do wybaczenia.

Wieslawef po przeczytaniu artykułu opisującego ceny filmów blu ray w Londynie bodajże mam identyczne odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj robus:) w moim rozumowaniu dla plkytek blu-ray kupuje sie sony 5000es lx91 , 71 lx52 , denon 3800 poprostu high endy

a jako drugi odtwarzacz kupuje sie do zabawy i taka 370 czy 770 wlasnie jest taka zabawka dla wszystkiego rozumiesz sprawy?:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

15 marca minal ;) czy ten model jest juz dostepny? mial go ktos juz moze w swoich rekach? czy S370 ma mozliwosc odtworzenia filmow/muzyki/zdjec po sieci (DLNA czy inne wynalazki)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest na allegro mozesz kupic za 600 zl , i sprawdzone ntfs nie widzi wiec zabawa z dzieleniem albo czekac kolejny rok az wkoncu zrobia pelnowartosciowy klocek ewnetualnie poczekac na lg-bd570 590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w salonach Sony jest chyba juz z tydzien

podpinalem dysk chyba pod 370, ale nie widzi duzych partycji w FAT32, co mnie zdziwilo 300GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał może jak radzi sobie z napisami w różnych formatach ?

- SRT

- Micro DVD

- TM Player

- MPL2

- SSA

Sprawdzał ktoś może zarówno dla plik MKV i AVI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czy warto było się poniecać za wczasu?

LG370 można dziś upolować za połowę ceny Sony S370, która nie potrafi nic więcej niż ta pierwsza.

Na nic nie zdadzą się promocyjne posty - w tej kategorii ( i półce cenowej) sprzętu Sony nadal o krok za Koreańczykami.

Pozostaje jedynie wszystkim życzyć doskonałego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straconego czasu przez Sony nie da się nadrobić. Koreańczycy jako pierwsi zaakceptowali format mkv jako pełnoprawny element układanki. Zauważ, jednak że brak konkurencji powodował ceny dla kosmonautów. LG dokonało szybkiej korekty cenowej, co przyniesie korzyści dla wszystkich konsumentów. Mam nadzieję, że Sony też szybko się opamięta i na półce zobaczymy obiecaną równowartość 175$.

Oby jeszcze z płytami ktoś zrobił porządek w tym "dzikim kraju".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypas to bedzie dopiero lg 570 590 <_< co prawda do plytek blu-ray ambitnym zakupem jest oppo denon3800 czy lx71 ale do pirackich formatow hd LG królem i puki chorych cen w PL dlugo tym krolem pozostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy ten model 370 czyta SACD czy tylko 570?

Naklejka na odtwarzaczu mówi, że odtwarza SACD.

Musze odszczekać moje słowa krytyki co do wyglądu S370.

Dzisiaj miałem z nim bliskie spotkanie 3 stopnia i musze przyznac, ze wyglada znacznie lepiej niż na zdjęciach. Jest cieńki ( w sensie niski) i ma styl który może sie podobać. Mi w każdym razie spodobał się bardzo. Jak dla mnie 1 miejsce w kategorii wygląd spośród playerów z półki ekonomicznej. Zauważyłem, ze ma gniazdo USB z przodu i z tyłu, tak więc podłączenie HDD nie kułoby w oczy estetów. Szkoda, że nie obsługuje NTFS. Niestety stał niepodłaczony, a że zamykali sklep, nie można było ocenić jakości obrazu ani menu czy prędkości działania.

Cała nadzieja, że przeczyta MKV po sieci.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś pisał o tym na forum. Dzisiaj "pogrzebałem" trochę w sieci i jest wyjście w przedmiocie plików NTFS. Otóż dla systemów operacyjnych od XP (i wyżej) można pobrać aktualizację, która pozwoli Wam na formatowanie dysków w systemie exFAT. Podobno jest to dalej FAT, ale...zapewnia możliwość zapisywania plików o wadze do 16GB.

Jak mówiłem w tym tygodniu będę miał playerka. Sprawdzę organoleptycznie czy taki pendrive jest czytany. Gdy okaże się, że tak, to wiele naszych problemów pryśnie.

Tak, tak zaraz zacznie się larum, że przecież są filmy, które ważą więcej niż 16GB. Odpowiadam, tak są. Natomiast 16 GB to jednak 4 razy więcej niż 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...