Skocz do zawartości
videograf

Ntr 83

Rekomendowane odpowiedzi

wyszła nowa kukurydza - a200

Xtreamery, Novatrony i inne Realteki przy A200 są dobre tylko na zasadzie "odtwarzacz do sypialni, dla dziecka, drugi do domu" it

Możesz napisać co miałeś na myśli ?? I dlaczego??

Bo może czego nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Audio, pełna obsługa BD-menu, brak zacinek - tego w realtekach nigdy nie bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak zacinek - tego w realtekach nigdy nie bedzie.

Jesteś pewien????..[/color]

A kiedys zrobisz test nowego PH?

Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak HD audio w m2ts to rzecz, która dyskwalifikuje C200 itp w moich oczach i z ustęsknieniem czekam aż w końcu będę mógł odpalić swojego C200 bo za wiele razy go nie odpalam przez takie wrobienie się :angry: , wolne przewijanie i w ogóle wolny BD, przy przewijaniu różnie bywa ; p wcale tak pięknie nie jest. Mając z boku np. PS3 nawet nie myślę, żeby odpalać coś z BD na Popcornie. I tak A110 chodzi lepiej bo ma PEŁNĄ obsługę HD Audio. A jeżeli to ma być do odtwarzania BD to chyba lepiej kupić dedykowany odtwarzacz za 500 stów + A110 do "innych filmów do których mogę dołożyć z pliku polskie napisy i cieszyć się dźwiękiem HD".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisałem o A200 :angry:

Nawet HiJack przyznał ostatnio że Pch A200 to w tej klasie cenowej bezwględny No1 - i to bez hackowanego FW /kiedy to pisał nie było jeszcze informacji o hacku/

Realteki się zacinają. Nie mówię tu o szarpaniu non stop czy klatkowaniu ale rzadko oglądam film od A do Z w którym nie zauważę przyciecia. Nie ma zadnego znaczenia czy jest to obraz BD czy lekkie MKV, czy leci z dysku USB czy z wewnetrznego SATA.... Owszem- mogą to poprawic w którejś tam wersji FW ale na razie jest jak jest

Natomiast pełnej obsługi BD czy HD Audio nie bedzie w Realtekach nigdy - temat jest już wyjaśniony i zamknięty gdyz problem leży w chip'ie.

Popcorn natomiast ma niebawem dostać HD Audio z mts'ów - podobno już w lutym /pisał o tym HiJack/. Problemem jest SDK Sigmy Szybkosć obsługi BD też powinna być poprawiona -w koncu to na pewno nie jest kwestia sprzętowa

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jasne, ja też za taką kasę wybrałbym tylko Popcorna (po co bawić się w inne zabawki skoro on i tak wszystko ma). Skoro piszesz, że ma być upgrade softu z dźwiękiem z m2ts (nie śledziłem tego tak) to będzie ok.

Mnie chwilowo by bardziej pasował A110 no ale znowu nie ma BD ISO itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(mobor @ 10.02.2010, 06:53 )

"wyszła nowa kukurydza - a200

ze zhackowanym softem to w zasadzie c200 w cenie 900zl

Wg mnie- numer 1 w klasie do 1 tys złotych !"

Dzięki za podpowiedź mobor

A czy coś z tunerem mógłbyś mi doradzić?

A jak mobor stoisz w temacie PC: Czy da się złożyć jakiegoś PC-ta o takich możliwościach?

Jak mógłbyś coś doradzić to bardzo poproszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tunerem to tylko novatron

Jest jeszcze tvix 6600 ale z cenami powariowali. Za sam moduł tunera zapłacisz połowę tego co za Popcorna

Peceta o mozliwosciach A200 nie złożysz za 900zł..nie wspominając o komforcie obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tunerem to tylko novatron

Jest jeszcze tvix 6600 ale z cenami powariowali. Za sam moduł tunera zapłacisz połowę tego co za Popcorna

Peceta o mozliwosciach A200 nie złożysz za 900zł..nie wspominając o komforcie obsługi

liczę się z wydatkiem ok 1500 zł z dyskiem 1 lub 1,5TB

lecz myślałem też o kupnie PC.:)

Czy ktoś mi coś doradzi? :lol:

Pozdrawiam.

Edytowane przez JiPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem najwyraźniej za głupi

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC-a ? to forum o NMT, czyli no mouse & keyboard....

w tej cenie PCa złożysz na pewno ale co to za alternatywa? dla mnie żadna

a co do opinii o A200 to radze potestowac bo ja c200 wywalilem przez okno po tygodniu uzytkowania (czyt. sprzedalem ten złom na allegro)

novatron ma tuner i przede wsztystkim opcje nagrywania a to dla niektorych sprawa kluczowa, popcorny tego nie maja i pewnie nigdy miec nie beda ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale 200 jest tanszy od novatrona, ma HD audio i pełną obsługę BD ;)

A przy tym lepszy /jednak/ procesor z o niebo lepszą sekcją wizyjną

Mam zarówno Tvixa, novatrona jak i popcorna- kazdy z nich ma swoje wady i zalety. Popcorn nic nigdy nie nagra ale za to jesli chodzi o odtwarzanie- ma najwiekszy potencjał

Oczywiscie- soft musi byc jeszcze podszlifowany

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PC-a ? to forum o NMT, czyli no mouse & keyboard....

w tej cenie PCa złożysz na pewno ale co to za alternatywa? dla mnie żadna

cena, którą podałem odnosiła się do urządzeń, o których piszecie.

ja również bliższy jestem urządzeniom z możliwością nagrywania

i pewnie będę musiał się na któreś zdecydować.

Dużo mi dały wasze dialogi, zastanawiam się jednak

czy któryś z producentów wypuści coś z możliwością

nagrywania z zewnętrznych źródeł w jakości HD?

(przepraszam jeśli źle rozumie - jak trzeba to poprawcie -

- ale wydaje mi się że zewnętrzne źródło to max. PAL - czy tak?)

Co do PC (z tymi możliwościami), to liczyłem się z wydatkiem rzędu min. 6 tys. (-moje wstępne wyliczenia doszły nawet do 10tys. ;) ) z tego też powodu albo wybiorę jakiś sprzęt z waszego forum, albo czeka mnie długie ciułanie :P ,ewentualnie raty...

A tak na marginesie miałoby z tego PC wyjść HTPC - ;) = czyli też fotel i pilot

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex cos pisał o jakims ustrojstwie ktorego uzywa do zgrywania

koszt ok 600-700zl o ile pamietam - ale to nie jest chyba NMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie miałoby z tego PC wyjść HTPC - :angry: = czyli też fotel i pilot

No a wygodny interfejs graficzny taki jak w odtwarzaczach nmt? Nie jest ławo samodzielnie go napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale 200 jest tanszy od novatrona, ma HD audio i pełną obsługę BD ;)

A przy tym lepszy /jednak/ procesor z o niebo lepszą sekcją wizyjną

Mam zarówno Tvixa, novatrona jak i popcorna- kazdy z nich ma swoje wady i zalety. Popcorn nic nigdy nie nagra ale za to jesli chodzi o odtwarzanie- ma najwiekszy potencjał

Oczywiscie- soft musi byc jeszcze podszlifowany

Co do tego, że Popcorn (rozumiem, że chodzi o C200/A200) nigdy nic nie nagra nie można być chyba tak całkowicie pewnym :angry: . Istnieje możliwość nagrywania strumienia AV złączem LAN z tunerów satelitarnych pracujących na Enigmie przy pomocy aplikacji Ngrab. Tu przykład takiego rozwiązania na A110 http://www.networkedmediatank.com/showthre...hlight=dreambox a tu na najmniejszym i najtańszym odtwarzaczu NMT http://www.egreatworld.com/en/forum/forum_posts.asp?TID=32 . W chwili obecnej to rozwiązanie na C200 nie działa http://www.networkedmediatank.com/showthre...hlight=dreambox .

Wniosek: na NMT z dojrzałym softem nagrywanie działa, zać co do PCH-C200 sytuacja wygląda tak jak napisano w cytowanym wątku: soft musi byc jeszcze podszlifowany.

Pozdrawiam

J__K

Edytowane przez J__K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wiadomo juz cos nt anten wi-fi do ntr82/83 ? Jaka ma byc ta docelowa? Od tygodnia moja od xtreamer'a lezy w szufladzie a ntr smiga az milo- zero zwiechy. Ale co mi z tego skoro nie mam podpietego neta... Dziwne zachowanie novatrona- zero info nt dostepnych anten wi-fi....

Chyba trzeba bedzie sie rozgladac za innym media tankiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telnet telnetem- mi chodzilo o samodzielny recoreder tzn zapisujacy z wejsc av lub tunera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tunerem to tylko novatron

Jest jeszcze tvix 6600 ale z cenami powariowali. Za sam moduł tunera zapłacisz połowę tego co za Popcorna

Jest jeszcze mbox R600 R650 które nagrywają nie tylko SD ale także sygnał HD !!! Mają też obsługę napisów z .txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze mbox R600 R650 które nagrywają nie tylko SD ale także sygnał HD !!! Mają też obsługę napisów z .txt

Urządzenia mają takie same możliwości co do nagrywania. Ze źródeł zewnętrznych możliwe jest nagrywanie tylko w SD (720x576@25 dla sygnału PAL). Nagrywanie w HD możliwe jest tylko z tunera DVB-T o ile któraś z polskich stacji zechce nadawać taki sygnał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a wygodny interfejs graficzny taki jak w odtwarzaczach nmt? Nie jest ławo samodzielnie go napisać.

tu masz rację (jeśli chodzi o samodzielne pisanie). Nie mam jeszcze urządzenia nmt dlatego nie mogę porównać,

lecz jeśli masz PC z systemem Vista Premium lub Windows 7 to uruchom nakładkę Media Center - to sam sprawdzisz...

Już ta nakładka jest w miarę wystarczająca. Co do innych programów nie mam żadnych doświadczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd w hardware Novatrona z serii NTR8x.

Podłączywszy poprzez złącze SCART tuner satelitarny do NTR'a i jednocześnie poprzez złącza RCA (chinch) jakieś inne źródło sygnału A/V dostajemy ciekawostkę. Zmieniając przyciskiem "SOURCE" na pilocie możemy zmieniać wejście z którego Novatron bierze sygnał do podglądu i do nagrywania, ALE zmiana ta dotyczy tylko sygnału VIDEO !!. Dźwięk jest miksem dźwięku ze scarta i z RCA :blink: Myślałem że może mój egzemplarz ma coś uszkodzone, ale pomiar omomierzem rozwiał wszelkie wątpliwości. Sygnały audio IN ze scarta i z chinchów są połączone bezpośrednio drutem :o .

Jak na mój gust to chamstwo konstruktorów, bo po co dawać możliwość przełączania źródła obrazu bez przełączania towarzyszącego dźwięku ?? Według mnie taki odtwarzacz nadaje się tylko do reklamacji na niezgodność z umową (podłączenie magnetowidu I DVD jak pokazuje punkt 2.2 i 2.3 instrukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj :D

Nagrywanie w Novatronie to dodatek. Szukać ze świeczką osób które podpinają jednocześnie 2 żródła sygnału AV do novatrona który nagrywa video nie wiele lepiej niż magnetowid VHS...

To nie amplituner :)

Tutaj rozwiązanie jest proste- nagrywasz z SAT - drugie źródło śpi - i na odwrót

To nie jest chamstwo tylko ...ekonomia :) Zobacz co inni producenci odpier...ają w sprzęcie kosztującym podobne pieniadze- można się zdziwić.

Dla mnie chamstwem jest kupowanie tuszy które kosztują tyle co nowa drukarka- to dopiero wałek! A gdzie tu są "Zieloni", "ekolodzy" i cała reszta tej wesołej ferajny ? Czy to normalne że bardziej opłaca się kupić nowy laser czy plujkę niż eksploatację ? Albo ceny drukarek powinny być wyższe- albo eksploatacji niższe

Głową muru nie przebijesz. Podałem przykład

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co się kupuje właśnie novatrona ? Po to żeby mógł odtwarzać HD (tak jak wiele innych NMT), ale żeby też czasami można było coś nagrać (jak niewiele innych NMT). Ja między innymi po to kupiłem właśnie novatrona z nagrywaniem aby zastąpił miedzy innymi magnetowid VHS który swego czasu wylądował już na śmietniku, a używałem go do tego żeby nagrać coś jak mnie nie ma w domu i potem obejrzeć albo jak jednocześnie lecą dwa ciekawe programy. Dodatkowo moje stare wysłużone DVD też jest coraz bliżej aby podzieliło los VHS'a. Więc takiej funkcjonalności oczekiwałem po novatronie.

Pod euro mam podpiętą satkę, a po chinchach TV aby można było z naziemnej analogowej coś nagrać (mój tv wypuszcza cały czas sygnał z tunera jak jest włączony). No i teraz kicha, bo chcąc oglądać satkę i nagrywać z naziemnej lub na odwrót nagrywam miksa dźwięku z obu źródeł. Przy nagrywaniu z saty z wyprzedzeniem jest OK, pod warunkiem że ktoś w międzyczasie nie włączy TV. Więc Twoje rozwiązanie ze śpiącym drugim źródłem jest niewykonalne.

Wygląda na to że do czasu pojawienia się pełnej paczki DVB-T (bo u mnie nie ma Polsatu i TVN z DVB-T) nie ponagrywam se za wiele ;).

A tak z innej beczki, testował ktoś co poprawiono w wersji softu v55 ? odtwarzanie DVD z zewnętrznego napędu działa już tak jak powinno, wyświetlacz pracuje jakby szybciej i w końcu pozwala na nawigację po radiach internetowych. Jakość nagrań też jakby była lepsza w stosunku do v51. Nie wspominam o NAS czy torrencie bo mnie nie interesują. Są jeszcze jakieś plusy nowego softu ? Bo minus jest jeden... denerwujący komunikat "dysk w użyciu" i niemożność wyłączenia, co czasami zdarza się ni z gruchy ni z pietruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...