Skocz do zawartości
videograf

Ntr 83

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym zasilaczem też miałem problem od nowości, więc może to i właśnie ten problem. Chociaż obstawiam nie więcej jak 5% na to, że to akurat ten problem.

Jednak to te 5%. Problem z wtyczką od zasilacza. Przestała łączyć na dobre.

Dzięki za porady i zainteresowanie.

Edytowane przez skapunk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja niechcący do NTR83 wgrałem soft z NTR81. Jest jakaś szansa na rollback ?

Urządzenie nie wstaje - wisi w momencie gdy na wyświetlaczu świeci się "Setting Setup"

--

Sonix

Edytowane przez sonix111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się postaraj zastosować:

Odtwarzacz należy wyłączyć całkowicie z prądu, do portu USB należy podłączyć pamięć pendrive z oprogramowaniem (przygotowany tak samo jak do normalnej aktualizacji). Następnie należy wcisnąć przycisk włącznika na froncie obudowy i trzymając go tej pozycji podłączyć zasilanie. Przycisk należy trzymać jeszcze przez kilka-kilkanaście sekund - do czasu uruchomienia się instalacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja niechcący do NTR83 wgrałem soft z NTR81. Jest jakaś szansa na rollback ?

Urządzenie nie wstaje - wisi w momencie gdy na wyświetlaczu świeci się "Setting Setup"

--

Sonix

Urządzenie nie wisi ale czeka aż je zainstalujesz.Weź pilota i ustaw wszystko od początku.A potem wgraj zgodny soft od NTR83.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :

Oczywiście próbowałem recovery mode, ale albo 81 nie obsługuje wyjść z 83 albo coś ustawiło się na inne kodowanie i ani AV ani HDMI nie pokazuje mi nic na TV więc nie wiem kiedy puścić POWER.

Generalnie to mam browser na ekraniku i mogę wejść w setup - ale zawartość setupu pojawia na TV i tu zonk. Może ktoś mi napisać kolejność wciskania przycisków na pilocie od momentu pojawienie się Setting Setup na ekraniku tak aby dojść do aktualizacji oprogramowania (moment wciśnięcia ok). Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :

Oczywiście próbowałem recovery mode, ale albo 81 nie obsługuje wyjść z 83 albo coś ustawiło się na inne kodowanie i ani AV ani HDMI nie pokazuje mi nic na TV więc nie wiem kiedy puścić POWER.

Generalnie to mam browser na ekraniku i mogę wejść w setup - ale zawartość setupu pojawia na TV i tu zonk. Może ktoś mi napisać kolejność wciskania przycisków na pilocie od momentu pojawienie się Setting Setup na ekraniku tak aby dojść do aktualizacji oprogramowania (moment wciśnięcia ok). Dziękuję z góry.

Podłącz poprzez cincha video do TV.Na panelu przednim masz przycisk od zmiany wyjścia wideo.

Zmień tym przyciskiem wyjście wideo, powinien pokazać sie obraz.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - właśnie aktualizuje się do B76 :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję

--

Sonix

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko czy użytkownikom 83 też potrafi się restartować podczas próby usunięcia czegoś z dysku?

Posiadam ten wynalazek od 8 miesięcy i powoli dostaję białej gorączki :(

Od początku mam zepsuty wyświetlacz(jak chce to świeci a jak nie to nie) soft zawsze aktualizowany do najnowszej wersji a problem występuje nadal.Potrafi się także zawiesić i pomaga tylko wyjęcie wtyczki zasilania:(

Nie mogę połączyć się z You Tube (radia działają) :(

Pragnę ostrzec "szukających" tego typu odtwarzacza....ja już bym drugi raz go nie kupił.

Pozdrawiam Goliat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko czy użytkownikom 83 też potrafi się restartować podczas próby usunięcia czegoś z dysku?

Posiadam ten wynalazek od 8 miesięcy i powoli dostaję białej gorączki :(

Od początku mam zepsuty wyświetlacz(jak chce to świeci a jak nie to nie) soft zawsze aktualizowany do najnowszej wersji a problem występuje nadal.Potrafi się także zawiesić i pomaga tylko wyjęcie wtyczki zasilania:(

Nie mogę połączyć się z You Tube (radia działają) :(

Pragnę ostrzec "szukających" tego typu odtwarzacza....ja już bym drugi raz go nie kupił.

Pozdrawiam Goliat.

Hmmm...zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dlaczego nie reklamujesz tak "działającego" sprzętu w ramach gwarancji (zakładam że ją masz) ? Używam NTRa od ok roku i poza oczywistymi niedoróbkami firmware'u działa jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dlaczego nie reklamujesz tak "działającego" sprzętu w ramach gwarancji (zakładam że ją masz) ? Używam NTRa od ok roku i poza oczywistymi niedoróbkami firmware'u działa jak najbardziej OK.

Mam zabudowę AV i odtwarzacz jest naprawdę trudno dostępny....a poza tym zakupiłem go w firmie komputerowej i wiem że naprawa gwarancyjna potrwa.Ale obiecałem sobie że podczas ferii zimowych wydobędę to coś i wyślę do dystrybutora.

Nie wpływa to jednak na to że mam o tym czymś jak najgorsze zdanie.

Pozdrawiam Goliat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zabudowę AV i odtwarzacz jest naprawdę trudno dostępny....a poza tym zakupiłem go w firmie komputerowej i wiem że naprawa gwarancyjna potrwa.Ale obiecałem sobie że podczas ferii zimowych wydobędę to coś i wyślę do dystrybutora.

Nie wpływa to jednak na to że mam o tym czymś jak najgorsze zdanie.

Pozdrawiam Goliat.

Nie jest tak źle :) a wszyscy starają się aby było lepiej :) A skoro masz zabudowę to może temat grzania się urządzenia też ma wpływ - chłodzenie Novatrona to pożal się boże rozwiązanie - lichy wentylatorek i mikroradiatorek mniejszy niż sam Realtek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem niedawno okazje obejrzeć Ntr 83 od środka i powiem że byłem nieco zaskoczony.

Tak jak pisze przedmówca na procesorze Realteka przyklejony jest mikroradiatorek, mniejszy niż on sam.

Aż dziwne, że to działa i się nie przegrzewa non stop. Cyrkulacje powietrza wewnątrz wymusza jedynie mały

wentylator z tyłu. Dlatego włożenie do środka dysku innego niż energooszczędny

np. WD GrennPower to gwarantowane problemy z przegrzewaniem się dysku i samego procesora, który jest umieszczony bardzo blisko niego.

Ponieważ odrywanie przyklejonego radiatora, nie jest bezpiecznym posunięciem najlepszym rozwiązaniem w celu polepszenia chłodzenia procesora jest po prostu doklejenie do oryginalnego radiatora dodatkowych elementów. Zwiększenie powierzchni radiatora o 50-80% nie sprawia tym sposobem żadnego problemu.

Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić czy polepsza to funkcjonowanie Ntr 83. Dalej potrafi się zawiesić nie wiadomo dla czego i w najmniej oczekiwanym momencie.

Chyba taki jego urok ;)

Edytowane przez mario13x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator przymocowany jest cienką taśmą termoprzewodzącą dwustronnie klejącą. Ja wymieniłem na większy. Żeby zdjąć, włączyłem zasilanie i gdy się nagrzał to wyłączyłem i delikatnie przekręciłem radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy ktokolwiek wie jak rozwiązać problem niedziałającego YouTube? W marcu wgrałem firmware vB0.00.95 i YT zaczęło działać. Teraz znowu nie działa, a nowego firmware nie ma.

2) Czy ktokolwiek ma API albo listę procedur do napisania własnego firmware? Widziałem firmware czeskie i jst całkiem fajne, tylko w polsce nie przydatne...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...