Skocz do zawartości
videograf

Ntr 83

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie testuje NTR 83 miałem wcześniej B-110 i widzę że kukurydza przy tym odtwarzaczu wysiada. Wygląd fajny chociaż ten fortepianowy lakier widać wszystkie odciski. LCD świeci jasno czytelnie.Błyskawicznie wczytuje mkv avi ts jeden po drugim klawiszem next.Fotki podobnie nagrywanie a jakością dvd reasumując.Nie żałuje przesiadki.Podziękowanie dla Pana Alberta z HumanMedia za profesjonalne podejście do sprawy.Pozostaje tylko kupować.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wyłączanie wbudowanego wyświetlacza LCD? Czy trzeba to robić ręcznie, jednym przyciskiem na pilocie, czy wchodząc w SETUP? A może jest dostępna opcja automatyczna, wyłączająca wyświetlacz np przy odtwarzaniu plików video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda wyłączanie wbudowanego wyświetlacza LCD? Czy trzeba to robić ręcznie, jednym przyciskiem na pilocie, czy wchodząc w SETUP? A może jest dostępna opcja automatyczna, wyłączająca wyświetlacz np przy odtwarzaniu plików video?

Tak jak NTR82.W menu.To samo urządzenie, różnica w wyglądzie.

W menu ustawień wyłącza się całkowicie, świeci tylko maleńka dioda wyboru wyjścia wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie widzę możliwości użycia torrentów?

Nie ma tej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem NTR 83wt.

Gdzie znajdę info o MAC adresie karty sieciowej (ETH) ? Naklejki na urządzeniu brak, w menu też nie widzę takiego info.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. odpowiem sam sobie, a może innym użytkownikom to pomoże na przyszłość:

1. Nadałem stałe IP z mojej podsieci

2. Na innym kompie w sieci: cmd -> arp -a pojawia się cała tablica z podłączonymi w sieci kompami wraz z adresami MAC

Można prościej (thx Humanmedia) - sprawdzić logi na routerze (jeśli się ma trochę nowszy niż mój :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Czy wy też macie odwrotnie rozmieszczone gniazda antena in i out w stosunku do zdjęć na stronach dystrybutorów i producenta ?Ja mam akurat odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie testuje NTR 83 miałem wcześniej B-110 i widzę że kukurydza przy tym odtwarzaczu wysiada. Wygląd fajny chociaż ten fortepianowy lakier widać wszystkie odciski. LCD świeci jasno czytelnie.Błyskawicznie wczytuje mkv avi ts jeden po drugim klawiszem next.Fotki podobnie nagrywanie a jakością dvd reasumując.Nie żałuje przesiadki.Podziękowanie dla Pana Alberta z HumanMedia za profesjonalne podejście do sprawy.Pozostaje tylko kupować.Pozdrawiam

Dzisiaj od 19:00 walcze z tym dz....em.

Miałem wcześniej WD i Egr... i nie było z nimi takich problemów.

Na próbe wgrałem na dysk trochę muzyki w mp3 i flak'ach, 2 koncerty i film(1080p).Jeden koncert można byłby obejrzeć, reszta wywalała sie po kikunastu sekundach,muza grała trochę dłużej i po ok 2-3 min STOP.Koniec grania , pudło wisi.Szlag .... radio - to samo.Po wgraniu listy ze strony NTRa pograło troche i znowu wisi.

Jutro jadę to oddać.Szok,że czytając powyższe opinie pojechałem i kupiłem.To był błąd. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizowałeś soft?

to dopiero nowość - soft jest na 100% pełen błędów

Z czasem zrobi się z tego niezła maszynka

Przykład: W tescie na MPCCLUB pisali że wadą NTR jest brak trybu 1080/24p. Po aktualizacji softu 24p już mamy :lol:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w nim najnowsza wersja v.0,51 .Nowsza w zapowiedziach tylko.....

Chyba,że zaktualizować jeszcze raz 0,51 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowsza nie oznacza stabilna...a nawet lepsza

podobne jaja są z kazdym jednym urzadzeniem tego segmentu, jedyna rada- czekac na nowe FW

Mam TVIX6600 oprocz novatrona i tam też są jaja z FW .

Mam prosbe - sprawdz czy ci odtwarza pliki MTS - u mnie novatron ich wogóle nie widzi /najczesciej są to filmy HD w mpeg2 z tunerów satelitarnych i kamer HDV/ za to TVIX bez problemu je widzi i odtwarza /a tvix ma ten sam chipset/

Jak to sprawdzic ? Jesli nie chce ci sie sciagac pliku z internetu w dowolnym pliku zmien rozszerzenie na .MTS - chodzi tylko o fakt czy ci odtwarzacz to wogole zobaczy jako plik filmowy

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja swój katuje od 22 grudnia praktycznie pracuje cały czas i nic takiego się nie dzieje.Natomiast miałem podobną sytuację z PH B-110 i nowiutkim dyskiem WD Cawiar GP był walnięty z a zachowywał się podobnie. Proponuje sprawdzić dysk programem VICTORIA. jeśli nie dysk to po prostu egzemplarz NTR trafił się wadliwy. Mam w nim WD CAWIAR GP 1TB i na usb drugi taki sam chodzi to bezbłędnie. Pliki m2ts 25 gigowe przewijane w wszystkich możliwych kierunkach i szybkościach po naciśnięciu play natychmiast odtwarza. Gdzie kukurydza na parę chwil mroziła obraz.

Edytowane przez videograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to nie ideał.Nie ma takich urządzeń :)

Dysk działa poprawnie w HTMC i w stacji podpięty do TV Samsunga i odtwarza filmy bez problemu,oprócz dźwięku DTS.

Natomiast ta stacja z tym dyskiem wpięta po usb do Novatrona nie działa :) Nie widzi mi tego dysku.

Teraz zapytam jak wrzucacie filmy,muze,foto na ten dysk??? Wyciągacie go i wtedy ładujecie wszystko czy poprzez kabez usb(też nie działa u mnie- mieli,mieli i nic)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi chodzi o M2T a nie o M2TS - to nie to samo

Poszukam takich plików u siebie, mam kamere HD ale nie pamiętam czy jeszcze są pliki w kompie w wersji "czystej"

Jak nie to najwyżej zrzuce materiał na dysk ale w pierwszej kolejności muszę dojść z nim do ładu i sprawdzić dlaczego inne filmy nie idą poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja swój katuje od 22 grudnia praktycznie pracuje cały czas i nic takiego się nie dzieje.Natomiast miałem podobną sytuację z PH B-110 i nowiutkim dyskiem WD Cawiar GP był walnięty z a zachowywał się podobnie. Proponuje sprawdzić dysk programem VICTORIA. jeśli nie dysk to po prostu egzemplarz NTR trafił się wadliwy. Mam w nim WD CAWIAR GP 1TB i na usb drugi taki sam chodzi to bezbłędnie. Pliki m2ts 25 gigowe przewijane w wszystkich możliwych kierunkach i szybkościach po naciśnięciu play natychmiast odtwarza. Gdzie kukurydza na parę chwil mroziła obraz.

Swoja drogą , formatowany do NTFS?

Nie szanuję dysków WD i mam o nich złą opinię.

Ja niebawem bede testował na NTR 82 Samsunga Spin Point 2 32 MB Eco Green, 1.5TB - na dzień dzisiejszy storage HDD polecane najbardziej na forach zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoja drogą , formatowany do NTFS?

Nie szanuję dysków WD i mam o nich złą opinię.

Ja niebawem bede testował na NTR 82 Samsunga Spin Point 2 32 MB Eco Green, 1.5TB - na dzień dzisiejszy storage HDD polecane najbardziej na forach zagranicznych.

Tak, formatowany do NTFS - 2 partycje tak jak opisane w instrukcji.

Na pierwszej radio i inne, na drugiej - filmy ,muza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarojaw

na ''stowe''masz walnietego novatrona, ew wgraj jeszcze raz najnowsze firmware. Ja juz pare dni mecze swoje i wszystko smiga jak nalezy.Nie mam zadnego problemu ktory u ciebie wystepuje. W sumie jestes chyba pierwszym uzytkowniekiem z tyloma problemami. Wszystkie operacje kopiowania robie poprzez kabel usb i idzie ok 20mb/s dysk samsung 7200 sataII 750gb. Jedynie co to nie sprawdzilem wifi bo karta w drodze juz pare dni i jakos dojsc nie moze...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałby aby tak było :)

Niestety przywiozłem 2 sztukę.Na początku wszystko śmiga.Przełożyłem dysk i filmy,muza śmigają....do czasu.

Przerzuciłem kablem usb dodatkowe pliki z koncertem i filmem.Włączyłem koncert i po 20 min. się NTR wyłączył.

Wyłączyłem go i wyciągnąłem dysk :blink: który chyba miał z 70st.C. Przełożyłem do stacji i połączyłem kablem USB z NTR.

To samo; na chwilkę pograł i się zawiesił. :P I tak z innymi dyskami.

Dla sprawdzenia połączyłem dyski(przez stacje i usb) z wejście usb w TV Samsung wersja 6 :) i wszystkie filmy ruszyły z kopyta, te koncerty co NTR pograł chwilke , grały do końca bez zająknięcia.

I gdyby nie brak kodeków dla ścieżki dźwiękowej DTS w tym tiwi to po kiego byłby mi NTR?

No cóż czekam na kolejne urządzenie.

Chyba,że poproszę użytkowników NTR o PW z telefonem to pogadam i się dowiem tego czego tu nie piszecie.

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałby aby tak było :)

Niestety przywiozłem 2 sztukę.Na początku wszystko śmiga.Przełożyłem dysk i filmy,muza śmigają....do czasu.

Przerzuciłem kablem usb dodatkowe pliki z koncertem i filmem.Włączyłem koncert i po 20 min. się NTR wyłączył.

Wyłączyłem go i wyciągnąłem dysk :blink: który chyba miał z 70st.C. Przełożyłem do stacji i połączyłem kablem USB z NTR.

To samo; na chwilkę pograł i się zawiesił. :P I tak z innymi dyskami.

Dla sprawdzenia połączyłem dyski(przez stacje i usb) z wejście usb w TV Samsung wersja 6 :) i wszystkie filmy ruszyły z kopyta, te koncerty co NTR pograł chwilke , grały do końca bez zająknięcia.

I gdyby nie brak kodeków dla ścieżki dźwiękowej DTS w tym tiwi to po kiego byłby mi NTR?

No cóż czekam na kolejne urządzenie.

Chyba,że poproszę użytkowników NTR o PW z telefonem to pogadam i się dowiem tego czego tu nie piszecie.

Pozdrawiam :rolleyes:

No własnie to jest to o czym pisałem WD sie grzeja jak ch..a a potem się sypią. Polecam dysk o mniejszych obrotach, nizszej temperaturze pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD GP w A-110 i nie zauważyłem żeby się mocniej grzał niż inne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...