Skocz do zawartości
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

edo-, czy zauważyłeś w sofcie ACRBO opcję kopiowania plików np. z USB na HDD, bo jakoś nie mogę jej znaleźć.

Oryginalny firmware ma coś takiego.

Ps. Już znalazłem. Po wybraniu pliku na interesującego naciskamy przycisk CONFIRM i pojawiają się opcje: Kopiuj, Przenieś itd.

Edytowane przez roman05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Patriot Box OFFICE Multimedia Player lub WD TV LIVE.

Całą bibliotekarkę filmów, zdjęć, muzyki mam na dysku sieciowym WD My Book World 1Tb. Dysk udostępniłem poprzez WiFi oraz LAN. Przewód Ethernet mam podciągnięty pod telewizor i tam mam zamiar podpiąć jedno z w/w urządzeń. Nie potrzebuję instalować dodatkowego dysku (tak jak jest to możliwe w PBOMP) a odtwarzać filmy, muzykę za pośrednictwem lanu. Które i dlaczego z w/w urządzeń powinienem wybrać, jakie są plusy i minusy.

Pozdrawiam

Hmm, nadal nie wiem co wybrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nadal nie wiem co wybrać :(

Ja mogę polecić PBO,szczególnie na nieoficjalnych softach.Niektórzy na forum narzekali na prędkość odtwarzania w sieci.Ja mam naprawdę wysoki transfer zatem od kliknięcia w plik do odtwarzania mija góra 2-3 sek. i nic nie przycina.

Sieć mam podłączoną jako LAN po instalacji prądowej (adapter sieciowy.Poza tym urządzenie odtwarza dosłownie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić PBO,szczególnie na nieoficjalnych softach.Niektórzy na forum narzekali na prędkość odtwarzania w sieci.Ja mam naprawdę wysoki transfer zatem od kliknięcia w plik do odtwarzania mija góra 2-3 sek. i nic nie przycina.

Sieć mam podłączoną jako LAN po instalacji prądowej (adapter sieciowy.Poza tym urządzenie odtwarza dosłownie wszystko.

OK a czy napisy TXT otworzy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, i rozumiem że mimo ze jest to tańszy sprzęt jest on lepszy niż WD?

Niestety WD nie miałem w użyciu. Ale jeżeli można mieć za mniej to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dużo napisów do konwersji to polecam ToSrtConverter 1.1.5 x86, jeszcze żadne napisy nie poszły mi źle po potraktowaniu tym programem. a jeżeli pojedyncze pliki, na bieżąco, to eksport w best playerze.

Edytowane przez kosz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem na kilka mkv które na Patriot miały "invalid file".

Polecam program mkvtoolnix-unicode-4.0.0. Przeindeksowanie pliku mkv 6 GB trwa ok 8 min.

Po tej operacji wszystkie mkv działają. W następnym sofcie ma to być poprawione (informacje z oficjalnego forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Jestem początkującym użytkownikiem patriota ale ciekawym nowości więc wgrałem nowy soft p61 beta i wszystko było w porządku do puki nie zacząłem dodawać nowych stacji radiowych a mianowicie złote przeboje było ok. jak dodałem radio zet i źle wpisałem url to zaczął mi wariować. Nie mogłem tego wpisu usunąć i w końcu jak mi się udało to straciłem możliwość dodawania stacji - znikło okno dodaj stację. Wgrywałem nowy soft i nic bo te ustawienia są gdzieś zapisane i cały czas jest to samo. Nawet po wgraniu softu p04 gdzie nie ma radia i powrocie do nowego softu p61beta dalej jest to samo. Nie wiem co dalej robić aby to wrócić.

witam jeszcze raz - czy nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Ja już próbowałem wgrywać wszystkie firmware i nic to nie daje. Może jest sposób aby uaktywnić tą listę. I dlaczego po wgraniu innych softów jest dalej w pamięci zapisane np. pogoda i wybór miasta które było zapisane w innym sofcie. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Pozdrawiam.

Witam. Temat jest już nie aktualny dałem radę ale jak by ktoś miał podobny problem to chętnie pomogę.

u mnie jest to samo napisz mi jak to naprawiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Jestem początkującym użytkownikiem patriota ale ciekawym nowości więc wgrałem nowy soft p61 beta i wszystko było w porządku do puki nie zacząłem dodawać nowych stacji radiowych a mianowicie złote przeboje było ok. jak dodałem radio zet i źle wpisałem url to zaczął mi wariować. Nie mogłem tego wpisu usunąć i w końcu jak mi się udało to straciłem możliwość dodawania stacji - znikło okno dodaj stację. Wgrywałem nowy soft i nic bo te ustawienia są gdzieś zapisane i cały czas jest to samo. Nawet po wgraniu softu p04 gdzie nie ma radia i powrocie do nowego softu p61beta dalej jest to samo. Nie wiem co dalej robić aby to wrócić.

witam jeszcze raz - czy nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Ja już próbowałem wgrywać wszystkie firmware i nic to nie daje. Może jest sposób aby uaktywnić tą listę. I dlaczego po wgraniu innych softów jest dalej w pamięci zapisane np. pogoda i wybór miasta które było zapisane w innym sofcie. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Pozdrawiam.

Witam. Temat jest już nie aktualny dałem radę ale jak by ktoś miał podobny problem to chętnie pomogę.

u mnie jest to samo napisz mi jak to naprawiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych ktorzy myślą o wymianie wewnętrznego dysku na większy.

Moje Seagate 500GB 7200/16 SATA2 wymieniłem na 1TB Toshiba 5400/8 SATA2. Oczywiście natychmiast przetestowałem moje KB HD (mkv, m2ts i takież iso) , żadnych problemów ani zacięć. Trzeba pamiętać, że dyski 2,5cala 1TB są grubsze od standardowych dysków i wysokość ich wynosi 12,5 mm. Szczęsliwie po wymianie jest jeszcze "sporo" miejsca pomiędzy dyskiem a obudową

Edytowane przez janulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego blacksad77 czy to dotyczy wersji Boot 18 P61 ? czy jakiegos innego softa u mnie problem wystepuje ze zrywaniem polaczen poprostu torent przestaje pobierac wysypuje sie czy moglbys podac dokladniejsze dane jak to zrobic nadmienie ze jestem calkowicie zielony. z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja i soft są tutaj.

Potem musisz doinstalować optware i transmission.

A takiego np. rssdler i napi2srt.py wygoogluj sobie. Jak będą problemy, to pomogę.

Moje pudełko aż się żarzy :-)

PS: Ja wolę rtorrenta, ale wywala się po kilkunastu minutach...

kolego blacksad77 czy to dotyczy wersji Boot 18 P61 ? czy jakiegos innego softa u mnie problem wystepuje ze zrywaniem polaczen poprostu torent przestaje pobierac wysypuje sie czy moglbys podac dokladniejsze dane jak to zrobic nadmienie ze jestem calkowicie zielony. z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo napisz mi jak to naprawiles

Witam. Musisz wgrać soft początkowy ES-51-283G-PCMPBO25-P02 a dopiero soft P61 wtedy wróci wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego blacksad77 czy to dotyczy wersji Boot 18 P61 ? czy jakiegos innego softa u mnie problem wystepuje ze zrywaniem polaczen poprostu torent przestaje pobierac wysypuje sie czy moglbys podac dokladniejsze dane jak to zrobic nadmienie ze jestem calkowicie zielony. z góry dziekuje i pozdrawiam

Zajrzałeś pod podany adres? Tam jest custom firware oparty o P61 - ale taki, który pozawala na modyfikację / (czyli oparty o yaffs2, a nie squashfs)..

Wszystkie oficjalne firmwary pod BC 18 są już niezapisywalne, bo oparte o squashfs. Trzeba zapodać albo bootcode neutral BC16 P61, albo jakiś nieoficjalny... Wszystko napisane na podanej stronce. Jeśli jej nie rozumiesz, i nie masz kabelka recovery zrobionego z kabla Nokiowego, lepiej się za to nie bierz...

Oryginalnego klienta btpd ciepnąłem w kąt po próbie dodania paru torrentów - parę razy był błąd, parę razy nic się nie dodało, a generalnie nic sie nie ściągało.

Po tygodniu pracy nad pudełkiem wykryłem, że nie jest montowana partycja swap, chociaż jest tworzona na dysku wewnętrznym. Jak się ją zamontuje, to nie ma problemu bu error, który wysypywał mi i rtorrenta i transmission. więc może wrócę do testów rtorrenta. Aczkolwiek transmission też jest ok wg mnie...

Teraz transmission leci 200-250 KB/s - tyle moje łącze wydoli...

Kombinuję jeszcze żeby zaisntalować pyLoad do ściągania z RS, MegaUpload itp., ale nie wiem czy to nie będzie dla pudełka za cięzkie. Anyway, miejsce na partycji ext3 stworzonej przez pudełko mi się kończy, więc chyba się tego nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się rozwiązać problem. Moje PBO resetowało się w kółko po aktualizacji firmware, jak kolegi wyżej. Instrukcja może dla wielu z Was znana i być może obeszłoby się bez niektórych kroków, ale próbowałem wiele innych rozwiązań według instrukcji i nie działało, dopiero porównując dwie instrukcje i łącząc niektóre kroki z dwóch instrukcji udało się. Oto co zrobiłem i zalecam zrobić krok po kroku (w znaczeniu dosłownym :) ):

1. Sformatuj pendrive na FAT32 i... itd.

Kurcze, podczas wgrywania "MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011" box wyświetlił błąd i kazał się zrestartować, więc to zrobiłem. Teraz mam na ekranie "Can not boot from HDD" i niestety sposób Kol. @edo- ze zworką przytoczony we fragmencie powyżej, nie skutkuje :(

Co robić?

Edytowane przez marioximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, podczas wgrywania "MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011" box wyświetlił błąd i kazał się zrestartować, więc to zrobiłem. Teraz mam na ekranie "Can not boot from HDD" i niestety sposób Kol. @edo- ze zworką przytoczony we fragmencie powyżej, nie skutkuje :(

Co robić?

Po wgraniu tego softu napis na ekranie "Can not boot from HDD" jest przez chwilę i za moment idzie dalej.

A co do zworki to trzeba mieć w usb soft P02. Inny nie pójdzie w czasie reanimacji.Co do naprawy boxa to ważne, aby zworki trzymać zwarte tylko 4-5 sekund tak, aby nie zaświeciła się dioda od USB, bo wtedy trzeba procedurę powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu tego softu napis na ekranie "Can not boot from HDD" jest przez chwilę i za moment idzie dalej.

A co do zworki to trzeba mieć w usb soft P02. Inny nie pójdzie w czasie reanimacji.Co do naprawy boxa to ważne, aby zworki trzymać zwarte tylko 4-5 sekund tak, aby nie zaświeciła się dioda od USB, bo wtedy trzeba procedurę powtarzać.

To znaczy jak? Mam zostawić pena z "MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011" w USB i poczekać? Czy piszesz raczej o przywróceniu softu oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak? Mam zostawić pena z "MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011" w USB i poczekać? Czy piszesz raczej o przywróceniu softu oryginalnego?

Pena trzeba zostawić w USB do czasu, aż zobaczysz ostateczny ekran softu. Poza tym, jeżeli przed MedeBo miałeś wgrany inny nieoficjalny soft, to ten fakt był przyczyną powstałych problemów.Zmieniając jeden soft modowany na drugi trzeba przedzielić wgraniem oryginalnego softu czyli: nieoficjalny----oficjalny (np.P02)---nieoficjalny. Miałem podobny problem jak ty wgrywając po sofcie ACRBO_v7.4.4.r2115 od razu ModeBo v4.0.4. Po wgraniu tego ostatniego, potwierdzonego, że OK, pojawił się wspomniany przez Ciebie napis "Can not boot from HDD" wisiał dość długo , potem restartował się box i stanęło na czarnym ekranie PBO CORE.I tak na wieczność. Wtedy pomogła reanimacja wg opisu edo-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roman05, dzięki wskazówkom udało się :D W zasadzie soft wgrał się bez używania zworki - brakowało mi po prostu cierpliwości.

Dziękuję.

Madebo działa. Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy zakładka "Video Wall" i jak jej używać?

Edytowane przez marioximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałeś pod podany adres? Tam jest custom firware oparty o P61 - ale taki, który pozawala na modyfikację / (czyli oparty o yaffs2, a nie squashfs)..

Wszystkie oficjalne firmwary pod BC 18 są już niezapisywalne, bo oparte o squashfs. Trzeba zapodać albo bootcode neutral BC16 P61, albo jakiś nieoficjalny... Wszystko napisane na podanej stronce. Jeśli jej nie rozumiesz, i nie masz kabelka recovery zrobionego z kabla Nokiowego, lepiej się za to nie bierz...

Oryginalnego klienta btpd ciepnąłem w kąt po próbie dodania paru torrentów - parę razy był błąd, parę razy nic się nie dodało, a generalnie nic sie nie ściągało.

Po tygodniu pracy nad pudełkiem wykryłem, że nie jest montowana partycja swap, chociaż jest tworzona na dysku wewnętrznym. Jak się ją zamontuje, to nie ma problemu bu error, który wysypywał mi i rtorrenta i transmission. więc może wrócę do testów rtorrenta. Aczkolwiek transmission też jest ok wg mnie...

Teraz transmission leci 200-250 KB/s - tyle moje łącze wydoli...

Kombinuję jeszcze żeby zaisntalować pyLoad do ściągania z RS, MegaUpload itp., ale nie wiem czy to nie będzie dla pudełka za cięzkie. Anyway, miejsce na partycji ext3 stworzonej przez pudełko mi się kończy, więc chyba się tego nie uda...

Dziekuje koledze za odpowiedz niestety nie jestem na tyle biegły co kolega i nie chce ukopac sobie Boxa niestety nie mam kabelka trudno musze sobie odpuscic jednak te torenty jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledze za odpowiedz niestety nie jestem na tyle biegły co kolega i nie chce ukopac sobie Boxa niestety nie mam kabelka trudno musze sobie odpuscic jednak te torenty jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Mnie poszło bez problemu, kabelka nie trzeba było uzywać :-) Tylko potem trzeba zainstalować optware i rtorrenta lub transmisison, przydałaby sie minimalna znajomość linuxa.

Ale warto zainstalować ten formware ze względu na dostęp do youtube :-)

Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie poszło bez problemu, kabelka nie trzeba było uzywać :-) Tylko potem trzeba zainstalować optware i rtorrenta lub transmisison, przydałaby sie minimalna znajomość linuxa.

Ale warto zainstalować ten formware ze względu na dostęp do youtube :-)

Wybór należy do Ciebie.

Witam a mógłbyś być tak dobry i zrobić jakaś ściąge jak krok po kroku to zrobić czy będe mógł potem używać programiku Transmission Remote GUI ?w tej chwili mam zainstalowane ACRBO_v7.3.4.r4824_Euro fajny interfejs i polskie Menu. Z góry dziękuje i POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...