Skocz do zawartości
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trafiłem na kilka mkv które na Patriot miały "invalid file".

Polecam program mkvtoolnix-unicode-4.0.0. Przeindeksowanie pliku mkv 6 GB trwa ok 8 min.

Po tej operacji wszystkie mkv działają. W następnym sofcie ma to być poprawione (informacje z oficjalnego forum).

Gieroj jak to sie robi,mam ten program i nie za bardzo wiem o co w tym chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gieroj jak to sie robi,mam ten program i nie za bardzo wiem o co w tym chodzi

Witam może ja pomogę wiec tak po prawej stronie masz add znajdujesz plik który chcesz przeindeksowac pojawi sie na liscie obok w okienku następnie możesz tam usuwać lub zmieniać kolejność strumieni np tekts czy dubing zeby np był tylko polski dubing jesli film posiada nastepnie na dole masz Output filename klikasz Browse otwiera sie okienko gdzie masz zapisac obrobiony film i następnie wciskasz Start Muxing film zostanie przeindeksowany i powinien ci pojsc miałem ten sam problem co ty i pomogło programik świetny i szybko robi swoje .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy zakładka "Video Wall" i jak jej używać?

To jest zakładka, na której wyświetlają się wszystkie filmy jakie masz na twardym dysku w PBO w formie zdjęcia zawierającego okładkę filmu oraz jego opis. Po kliknięciu w taki nazwijmy to awatar filmu, uruchamiamy jego odtwarzanie. Czyli krótko mówiąc taka ściana z plakatami własnej kolekcji filmowej.

Testowałem to na sofcie ACRBO. Aby to uruchomić musiałem zainstalować na laptopie specjalny soft połączyć się poprzez sieć z twardym dyskiem w PBO i uruchomić funkcję. Program sprawdza zawartość dysku i ściąga z internetu zdjęcie okładkowe filmu wraz z opisem.Trzeba pamiętać , przynajmniej tak było z ACRBO aby po drodze aktywować rodzaj fonii, bo można zostać z samym obrazem bez dźwięku. Za każdym razem, jak się dodaje nowy film to trzeba przeprowadzić aktualizację z poziomu komputera (kilka sekund) i ściana zapełnia się nowymi obrazkami i opisami. Dla mnie to trochę przerost formy nad treścią dlatego po jednym dniu odinstalowałem to cudo.

Edytowane przez roman05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roman05 - dzięki za wyjaśnienia.

A co powiecie szanowni użytkownicy na temat jakości obrazu z PBO? Głównie interesuje mnie zdanie odnośnie filmów w jakości SD. (niczego nie sugeruję ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roman05 - dzięki za wyjaśnienia.

A co powiecie szanowni użytkownicy na temat jakości obrazu z PBO? Głównie interesuje mnie zdanie odnośnie filmów w jakości SD. (niczego nie sugeruję ;))

W moim odczuciu ogladam na TV 42 FULLHD bardzo dobre przeskalowanie materiałów z SD rewelacja. Porownywałem z odtwarzaniem z DVD Manta i Yakumo.

Odtwarzacz pod wzgledem odtwarzania i jakości rewelacja.

PS Długo nie ma aktualizacji softu. Poprawka do mkv i dodanie wreszcie youtube.

Edytowane przez gieroj09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego odtwarzacza,mam jednak pytanie do posiadaczy tego sprzętu,czy potrafi on odtworzyć muzykę w formacie DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego odtwarzacza,mam jednak pytanie do posiadaczy tego sprzętu,czy potrafi on odtworzyć muzykę w formacie DTS

Odtwarza bez problemu DTS. Nie zdarzyło mi się, aby czegoś nie odtworzył (na sofcie ACRBO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z alternatywnych softów jest najbardziej stabilny, bezproblemowy i przyjazny użytkownikowi? ACRBO czy ModeBo(oraz która wersja)? I czy istnieje duże ryzyko bricka w czasie wgrywania? Pytam gdyż nie posiadam na swoją sztukę gwarancji a moje zdolności manualne do wykonania reanimacji według opisanego wcześniej sposobu nie są za duże :D

Edytowane przez heaverq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z alternatywnych softów jest najbardziej stabilny, bezproblemowy i przyjazny użytkownikowi? ACRBO czy ModeBo(oraz która wersja)? I czy istnieje duże ryzyko bricka w czasie wgrywania? Pytam gdyż nie posiadam na swoją sztukę gwarancji a moje zdolności manualne do wykonania reanimacji według opisanego wcześniej sposobu nie są za duże :D

Kwestia softu to w tym przypadku kwestia gustu.Mnie najbardziej przypadł do gustu ostatni soft ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18). Co do wgrywania, to dla bezpieczeństwa wgrywamy soft alternatywny na soft oryginalny.Trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie wyciągać pena z usb dopóki nie zobaczymy ostatecznego ekranu. Nie boimy się chwilowego napisu na ekranie : "Can not boot from HDD", tylko czekamy a wszystko będzie OK.Od momentu kiedy rozpoczynamy upgrade na chwilę ekran zrobi się czarny i dopiero po chwili na ekranie zobaczysz postępujący pasek aktualizacji softu.Tylko cierpliwości i wszystko będzie OK. Najlepiej to sprawdź sam obydwa softy i sam zdecyduj który wolisz. PAMIĘTAJ!!! po wgraniu na oryginalny soft np. Modebo, chcąc wypróbować Acrbo musisz najpierw wgrać oficjalny soft (P02) i dopiero wtedy kolejny modowany soft. Wtedy masz pewność, że nie będzie żadnego brick'a. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pobawiłem się trochę, pamiętając by każdy alternatywny soft poprzedzać oficjalnym, prawie zawsze miałem komunikat "Can not boot from HDD" i zawsze kończyło się wszystko dobrze. Z tych dwóch FW przypadł mi bardziej do gustu Acrbo ale wersja 7.3.4.r4824, o ile nowsza ma ciekawsze GUI to przynajmniej mi strasznie muli a w panelu konfiguracyjnym mam artefakty na cały ekran. Masz podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pobawiłem się trochę, pamiętając by każdy alternatywny soft poprzedzać oficjalnym, prawie zawsze miałem komunikat "Can not boot from HDD" i zawsze kończyło się wszystko dobrze. Z tych dwóch FW przypadł mi bardziej do gustu Acrbo ale wersja 7.3.4.r4824, o ile nowsza ma ciekawsze GUI to przynajmniej mi strasznie muli a w panelu konfiguracyjnym mam artefakty na cały ekran. Masz podobnie?

Ten zaszumiony obraz jest tylko na ekranie konfiguracyjnym (autor pisze, że usunie to w następnej wersji) dalej jest już tylko dobrze.Zarówno Acrbo jak i Modebo są trochę spowolnione ze względu na ilość opcji jakie posiadają.Ale w końcu to nie ma być wersja gry komputerowej przecież.

Edytowane przez roman05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zaszumiony obraz jest tylko na ekranie konfiguracyjnym (autor pisze, że usunie to w następnej wersji) dalej jest już tylko dobrze.Zarówno Acrbo jak i Modebo są trochę spowolnione ze względu na ilość opcji jakie posiadają.Ale w końcu to nie ma być wersja gry komputerowej przecież.

Mógłbyś napisać jaką dodatkową funkcjonalność mają Acrbo i Modebo względem softu oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jaką dodatkową funkcjonalność mają Acrbo i Modebo względem softu oryginalnego?

W Acrbo i Modebo mamy możliwość chociażby włączenia tzw. Video Wall, współpracują z BT a w przypadku ostatniego softu Acrbo jest ciekawie rozbudowane radio internetowe no i działający Youtube oraz dobrze rozbudowane menu dotyczące napisów.Acrbo jako jedyne informuje nas na głównym panelu ile mamy jeszcze wolnego miejsca na twardym dysku (o ile mamy go zainstalowanego w naszym boxie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acrbo i Modebo mamy możliwość chociażby włączenia tzw. Video Wall, współpracują z BT a w przypadku ostatniego softu Acrbo jest ciekawie rozbudowane radio internetowe no i działający Youtube oraz dobrze rozbudowane menu dotyczące napisów.Acrbo jako jedyne informuje nas na głównym panelu ile mamy jeszcze wolnego miejsca na twardym dysku (o ile mamy go zainstalowanego w naszym boxie).

Możesz podać link do softu Acrbo.

Procedura wgrania jest taka jak oryginalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do softu Acrbo.

Procedura wgrania jest taka jak oryginalu?

Tak, procedura taka sama (plus cierpliwość, bo wgrywanie trwa odrobinę dłużej niż oryginalny ze względu na objętość pliku).Oto link: Acrbo i inni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, procedura taka sama (plus cierpliwość, bo wgrywanie trwa odrobinę dłużej niż oryginalny ze względu na objętość pliku).Oto link: Acrbo i inni

Witam ; wgrałem soft ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18); i niby wszystko działa poza ...siecią a mianowicie :

nie widze wogule w komputerze w sieci tego urzadzenia ; co ciekawe jak udostepniam jakis plik na komputerze to w samym urzadzeniu moge sobie znaleźć go uruchomic ale w druga strone nic PBO wogule nie jest widziany w sieci oraz z poziomu przegladarki wpisujac IP ; mam podlączone do routera (linksys WAG120N-EE) wczesniej na oryginalnym sofcie wszystko pracowalo ok z siecia ; stad moje pytanie czy cos musze ustawic w ustawieniach tego softu zeby normalnie PBO byl widziany w sieci?? nie moge tez dodac zadnego torrenta podaje komunikat ze BT jest wylaczony

Edytowane przez czepaspuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ; wgrałem soft ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18); i niby wszystko działa poza ...siecią a mianowicie :

nie widze wogule w komputerze w sieci tego urzadzenia ; co ciekawe jak udostepniam jakis plik na komputerze to w samym urzadzeniu moge sobie znaleźć go uruchomic ale w druga strone nic PBO wogule nie jest widziany w sieci oraz z poziomu przegladarki wpisujac IP ; mam podlączone do routera (linksys WAG120N-EE) wczesniej na oryginalnym sofcie wszystko pracowalo ok z siecia ; stad moje pytanie czy cos musze ustawic w ustawieniach tego softu zeby normalnie PBO byl widziany w sieci?? nie moge tez dodac zadnego torrenta podaje komunikat ze BT jest wylaczony

Po wgraniu softu wyłączamy PBO, odłączamy od sieci (z tyłu wyłącznikiem)i włączamy ponownie. W sieci na komputerze pojawi się wtedy ikonka pod nazwą PLAYON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softu wyłączamy PBO, odłączamy od sieci (z tyłu wyłącznikiem)i włączamy ponownie. W sieci na komputerze pojawi się wtedy ikonka pod nazwą PLAYON.

probowałem, wczoraj tak robic i nic ; sprawdze jeszcze raz jak wroce z pracy ale pamietam ze tak robiłem i bylo to samo ; czytajac tutaj zauważyłem że miedzy aktualizacjami na soft modowany trezba poprzedzic softem oryginalnym P02 ja przeszedlem z P05 - myslisz ze może to mieć wplyw na działanie niestabilne urzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowałem, wczoraj tak robic i nic ; sprawdze jeszcze raz jak wroce z pracy ale pamietam ze tak robiłem i bylo to samo ; czytajac tutaj zauważyłem że miedzy aktualizacjami na soft modowany trezba poprzedzic softem oryginalnym P02 ja przeszedlem z P05 - myslisz ze może to mieć wplyw na działanie niestabilne urzadzenia?

W ustawieniach sieciowych ustaw SAMBA "ON" i BT "ON" w takiej kolejności jak napisałem. Wtedy wyłącz z sieci i włącz ponownie i powinno być OK.Potem warto jeszcze z poziomu PBO wejść na dysk własnego komputera w sieci i powinna się pojawić ikonka PLAYON w sieci na komputerze.

Odnośnie P02 to zasada jest taka aby modowane softy przedzielać oryginalnym. P05 jest nowszym, więc nie powinno to być problemem.

Edytowane przez roman05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sieciowych ustaw SAMBA "ON" i BT "ON" w takiej kolejności jak napisałem. Wtedy wyłącz z sieci i włącz ponownie i powinno być OK.Potem warto jeszcze z poziomu PBO wejść na dysk własnego komputera w sieci i powinna się pojawić ikonka PLAYON w sieci na komputerze.

Odnośnie P02 to zasada jest taka aby modowane softy przedzielać oryginalnym. P05 jest nowszym, więc nie powinno to być problemem.

wiec tak przechodząc z P05 na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) nawet nie moglem ustawic samba na "on" ; dopiero po przejsciu z P02 na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) mam dostep do playera z poziomu windowsa w sieci.... ale poprzez przegladarke po wpisaniu IP patriota juz nie moze sie polaczyc; natomiast po wybraniu jakiegokolwiek torrenta pudelko sie resetuje ...uruchamia sie ponownie nie dodajac zadnego torrenta ; masz na to może jakiś pomysł ? ciekawe czy ktoś mial juz podobny problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak przechodząc z P05 na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) nawet nie moglem ustawic samba na "on" ; dopiero po przejsciu z P02 na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) mam dostep do playera z poziomu windowsa w sieci.... ale poprzez przegladarke po wpisaniu IP patriota juz nie moze sie polaczyc; natomiast po wybraniu jakiegokolwiek torrenta pudelko sie resetuje ...uruchamia sie ponownie nie dodajac zadnego torrenta ; masz na to może jakiś pomysł ? ciekawe czy ktoś mial juz podobny problem :(

Czyli wiemy już,jak ważny jest P02. Z torrentami nic nie podpowiem, bo jeszcze tego nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz nowy soft Release P70R1.

Czy ktoś go wgrywał?

Czy ma dodanego youtube, może już już sobie radzi z BlueRay na usb?

Wielkie dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz nowy soft Release P70R1.

Czy ktoś go wgrywał?

Z opisu do pliku wynika, że:

1. naprawiono problem odtwarzania plików mov. znany z wersji softu P61

2. naprawiono problem występujący przy zmianie rozdziałów podczas odtwarzania obrazów DVD iso

3. naprawiono problem znikających napisów podczas odtwarzania plików wideo

4. Nowy wygląd ikon w interfejsie użytkownika

5. Dodana ikonka statusu odtwarzania muzyki w tle

Nadal:

1. problem z bardzo wysokim bitrate plików MKV 1080P.

2. napisy włączają się po wyjściu z pauzy podczas odtwarzania obrazów ISO.

Czyli czekamy na R2,R3 a może wersję stabilną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie ale przy najnowszej wersji pisze - "Only for Bootcode 18" więc czy mając bootcode 27 mogę go wgrać? Teoretycznie nowsze też obejmował.

Edytowane przez heaverq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie masz bootcode 27 ,bo takiego nie ma ;-) np.

System Revision P0020BC18-61

Bootup 27. Bootcode 0000.0202.0027.

BC18 jak widzisz w tym wypadku.Pierwsze playerki mialy chyba 16 i z tad to cale zamieszanie z bootcode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...