Skocz do zawartości
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy. Jestem świeżo upieczonym właścicielem PBO.

W pogoni za zwiększeniem funkcjonalności postanowiłem wgrać inne firmware i byłoby dobrze

,bowiem ostatnia wersja ACRBO ma w sobie YOUTUBE, ale dla porównania wgrałem najnowszy ModeBO

i chociaż na końcu procesu było OK, to po restarcie boxa pojawia się tylko napis [PBO Core]i po chwili gaśnie i tak bez końca. Czy jest jakaś deska ratunkowa w tej sytuacji czy tylko wizyta w serwisie?

Liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy. Jestem świeżo upieczonym właścicielem PBO.

W pogoni za zwiększeniem funkcjonalności postanowiłem wgrać inne firmware i byłoby dobrze

,bowiem ostatnia wersja ACRBO ma w sobie YOUTUBE, ale dla porównania wgrałem najnowszy ModeBO

i chociaż na końcu procesu było OK, to po restarcie boxa pojawia się tylko napis [PBO Core]i po chwili gaśnie i tak bez końca. Czy jest jakaś deska ratunkowa w tej sytuacji czy tylko wizyta w serwisie?

Liczę na Waszą pomoc.

Witam. Ja takiego przypadku nie miałem ale jak wgrywałem inne oprogramowanie które mi nie poszło to zrobiłem tak że wgrałem na czytnik soft który miałem wcześniej zainstalowane i wsadziłem ten czytnik do usb a następnie uruchomiłem pbo i zaczął się instalować na nowo i tak mi ruszył. Z poprzednich postów wiem że trzeba odłączyć wszystkie urządzenia od pbo podłączyć kable cinch do telewizora i podłączyć do usb tylko czytnik z softem tym co wgrywałeś i uruchomić play boxa. Pamiętaj że dysk wewnętrzny też musi być wyciągnięty. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy. Jestem świeżo upieczonym właścicielem PBO.

W pogoni za zwiększeniem funkcjonalności postanowiłem wgrać inne firmware i byłoby dobrze

,bowiem ostatnia wersja ACRBO ma w sobie YOUTUBE, ale dla porównania wgrałem najnowszy ModeBO

i chociaż na końcu procesu było OK, to po restarcie boxa pojawia się tylko napis [PBO Core]i po chwili gaśnie i tak bez końca. Czy jest jakaś deska ratunkowa w tej sytuacji czy tylko wizyta w serwisie?

Liczę na Waszą pomoc.

Witam i na wstępie powiem że zrobiłem to samo i pbo restartuje się na okrągło. Jeżeli masz jakieś pomysły to chętnie wysłucham, może coś razem wymyślimy. Pozdrawiam wszystkich edo-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta .mkv

Może masz coś w ustawieniach pomieszane. Może rozdzielczość ekranu, albo rodzaj wejścia do TV...

Jeśli to pliki w rozdzielczości HDTV to (może się mylę) wydaje mi się, że sygnał powinien być przesyłany przez np. HDMI bo SCART (Euro) tego nie obsłuży.

Ja mam TV HD podłączony przez HDMI i ustawienia w PBO na AUTO - wszystko działa :)

Mam podłączony przez Hdmi może coś w ustawieniach bo jest dźwięk a nie ma obrazu. Zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie powiem że zrobiłem to samo i pbo restartuje się na okrągło. Jeżeli masz jakieś pomysły to chętnie wysłucham, może coś razem wymyślimy. Pozdrawiam wszystkich edo-

Niestety, żadne zabiegi nie skutkują. czytałem na forum anglojęzycznym, że niektórzy dodatkowo wkładali dwie kńcówki spinacza w dwa otwory na płycie głównej (SW3) aby wymusić zadziałanie portu USB. Jednym to zadziałało a innym nie. Jakby nie patrzeć stoję w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadne zabiegi nie skutkują. czytałem na forum anglojęzycznym, że niektórzy dodatkowo wkładali dwie kńcówki spinacza w dwa otwory na płycie głównej (SW3) aby wymusić zadziałanie portu USB. Jednym to zadziałało a innym nie. Jakby nie patrzeć stoję w tym samym miejscu.

Też to próbowałem i nic, tak samo jak podłączenie po kablu od telefonu. Nie mogę uzyskać połączenia, żeby wpisać komendę usunięcia softu, normalnie poraszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to próbowałem i nic, tak samo jak podłączenie po kablu od telefonu. Nie mogę uzyskać połączenia, żeby wpisać komendę usunięcia softu, normalnie poraszka.

Witam. Czy możesz napisać po jakim sofcie się tak stało? (nazwę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy. Jestem świeżo upieczonym właścicielem PBO.

W pogoni za zwiększeniem funkcjonalności postanowiłem wgrać inne firmware i byłoby dobrze

,bowiem ostatnia wersja ACRBO ma w sobie YOUTUBE, ale dla porównania wgrałem najnowszy ModeBO

i chociaż na końcu procesu było OK, to po restarcie boxa pojawia się tylko napis [PBO Core]i po chwili gaśnie i tak bez końca. Czy jest jakaś deska ratunkowa w tej sytuacji czy tylko wizyta w serwisie?

Liczę na Waszą pomoc.

Witam. Którą wersję wgrywałeś ACRBO (ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18)) czy (ACRBO_v7.3.4.r4824_Euro) ja mam tą drugą i tam youtube nie ma, możesz podać która wersja ma youtube? :(

Edytowane przez merc416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Którą wersję wgrywałeś ACRBO (ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18)) czy (ACRBO_v7.3.4.r4824_Euro) ja mam tą drugą i tam youtube nie ma, możesz podać która wersja ma youtube? :(

Youtube jest na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube jest na ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18)

Wydaje mi sie ze problemem jest przejście z ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) na MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011. Podejrzewam, że jest za duża różnica między tymi softami i powinno się przejść z acrabo na oryginalny soft najlepiej P02 a później dopiero na medebo, tylko że u mnie jest już na to za późno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I znowu temat Torenta powraca pisałem kiedyś że znalazłem przyczynę stopowania pobierania torentów ale niestety znowu to samo czy ktoś miał kiedyś problem z pobieraniem torentów próbowałem różne konfiguracje i ustawienia sieci wgrywałem różne softy i nic (ręce opadają ) mam boxa jakies dwa tygodnie i nie wiem czy nie jest coś uszkodzone i czy nie oddać do serwisu na gwarancji.

Może spotkał ktoś się z tym problemem mianowicie po wgraniu torentów bez znaczenia czy jest 10 czy jeden w momencie jak włączę w setings BT i SAMBA zaczyna pobierać aby za chwilkę zatrzymać pobieranie (brak migającej lampki czerwonej LAN/ACC)wchodząc w przeglądarce nie widać w ogóle pobieranych torentów jakby w ogóle ich nie było nawet w zakładce gdzie widać napędy też jest brak dysku ponowienie włącz i wyłącz i znowu włącz w setings sytuacja się powtarza próbowałem z dyskiem wewnątrz Boxa jak i zarówno z dyskiem zewnętrznym taki sam efekt co może być przyczyną? czy mam padniętego Boxa ?? może muszę go odesłać do naprawy ? proszę o pomoc bo już mi zabrakło pomysłów a na grzebanie w Unixie telnet itp niestety nie posiadam takiej wiedzy.

PS: jak zaczyna pobierać to czasami chwilkę leci - transfery nawet ponad 300kb/sek.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Patriot Box OFFICE Multimedia Player lub WD TV LIVE.

Całą bibliotekarkę filmów, zdjęć, muzyki mam na dysku sieciowym WD My Book World 1Tb. Dysk udostępniłem poprzez WiFi oraz LAN. Przewód Ethernet mam podciągnięty pod telewizor i tam mam zamiar podpiąć jedno z w/w urządzeń. Nie potrzebuję instalować dodatkowego dysku (tak jak jest to możliwe w PBOMP) a odtwarzać filmy, muzykę za pośrednictwem lanu. Które i dlaczego z w/w urządzeń powinienem wybrać, jakie są plusy i minusy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze problemem jest przejście z ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) na MedeBO_V4.0.4_1026_3March2011. Podejrzewam, że jest za duża różnica między tymi softami i powinno się przejść z acrabo na oryginalny soft najlepiej P02 a później dopiero na medebo, tylko że u mnie jest już na to za późno :(

Witam. Napisz czy udało Ci się ruszyć patriota bo ja mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Patriot Box OFFICE Multimedia Player lub WD TV LIVE.

Całą bibliotekarkę filmów, zdjęć, muzyki mam na dysku sieciowym WD My Book World 1Tb. Dysk udostępniłem poprzez WiFi oraz LAN. Przewód Ethernet mam podciągnięty pod telewizor i tam mam zamiar podpiąć jedno z w/w urządzeń. Nie potrzebuję instalować dodatkowego dysku (tak jak jest to możliwe w PBOMP) a odtwarzać filmy, muzykę za pośrednictwem lanu. Które i dlaczego z w/w urządzeń powinienem wybrać, jakie są plusy i minusy.

Pozdrawiam

W Patriot sieć działa tylko teoretycznie a faktynia to:

Kopiowanie sieciowe to pomyłka obraz iso 4,6GB 1 godz. 10 min. - KOPIOWANIE PO KABLU router Pentagram

Jesli chcesz działać po sieci to odpuść se Patriot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Patriot sieć działa tylko teoretycznie a faktynia to:

Kopiowanie sieciowe to pomyłka obraz iso 4,6GB 1 godz. 10 min. - KOPIOWANIE PO KABLU router Pentagram

Jesli chcesz działać po sieci to odpuść se Patriot.

Ale Kolega nie pisze o kopiowaniu plików, tylko odtwarzaniu z dysku sieciowego, a to działa znakomicie :)

Sam odtwarzam filmy .mkv w rozdzielczości HD z komputera, który jest podłączony do sieci przez WiFi i działa to bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy. Jestem świeżo upieczonym właścicielem PBO.

W pogoni za zwiększeniem funkcjonalności postanowiłem wgrać inne firmware i byłoby dobrze

,bowiem ostatnia wersja ACRBO ma w sobie YOUTUBE, ale dla porównania wgrałem najnowszy ModeBO

i chociaż na końcu procesu było OK, to po restarcie boxa pojawia się tylko napis [PBO Core]i po chwili gaśnie i tak bez końca. Czy jest jakaś deska ratunkowa w tej sytuacji czy tylko wizyta w serwisie?

Liczę na Waszą pomoc.

W końcu udało mi się rozwiązać problem. Moje PBO resetowało się w kółko po aktualizacji firmware, jak kolegi wyżej. Instrukcja może dla wielu z Was znana i być może obeszłoby się bez niektórych kroków, ale próbowałem wiele innych rozwiązań według instrukcji i nie działało, dopiero porównując dwie instrukcje i łącząc niektóre kroki z dwóch instrukcji udało się. Oto co zrobiłem i zalecam zrobić krok po kroku (w znaczeniu dosłownym :) ):

1. Sformatuj pendrive na FAT32 i wklej bezpośrednio na niego plik install.img (najlepiej ten ES-51-283G-PCMPBO25-P02 ja taki miałem) Plik musi być wklejony bezpośrednio (na root) na pendrive bez żadnych folderów.

2. Zdejmij srebrną obudowę zakrywającą układy elektroniczne PBO. Do rozkręcenia masz 8 śrubek. 4 są pod spodem na płycie elektronicznej, dwie po bokach przy panelu z wejściami na kable i dwie od góry na płytce od dysku twardego. Jak je rozkręcisz nie ciągnij na siłę, aby zsunąć srebrną płytkę. Odłącz zieloną płytkę od dysku twardego, ostrożnie ją podważaj z lewej strony, aż wyjdą wszystkie piny. Odłącz też wiatraczek. Metalową osłonę będziesz musiał podważyć z którejś strony, aby ją zdjąć, bo ja nie mogłem jej zsunąć po tym kawałku "szyny".

3. Znajdź "zworkę" (zwał jak zwał) SW3 po prawej stronie od radiatora. Jest podpisana, obok będzie SW4, ale Ciebie interesuje tylko SW3.

4. Delikatnie zdrap troszkę cyny z dwóch biegunów SW3, ale zrób to bardzo delikatnie. Chodzi o to, aby tylko zdjąć warstwę ochronną, żeby było przejście napięcia na obu biegunach.

5. Odłącz kabel zasilający od PBO.

6. Przełącz włącznik napięcia w PBO na on, tak jakby miał być włączony tyle, że kabel jest odłączony.

7. Podłącz pendrive z plikiem install.img do wejścia USB z przodu. Nie pomyl z tym z tyłu koło włącznika, on Cię nie interesuje.

8. Weź sobie pęsetę (ja jej użyłem). Połącz nią dwa bieguny SW3. Tu potrzebna jest precyzja, upewnij się, że do obu dobrze dotyka pęseta.

9. Jak już masz pendrive w USB, włącznik power na on (włączony) i masz bieguny SW3 połączone pęsetą, wetknij kabel zasilania. Uważaj, aby druga ręką nie zeskoczyła Ci z tą pęsetą, bo te bieguny są bardzo małe.

10. Powinna zapalić się dioda power. Poczekaj z jakieś 10 sekund i zabierz rękę z pęsetą i czekaj.

11. Po niedługim czasie (może z 20 - 30 sekund) pendrive powinien się zapalić, jakby kopiował pliki. Czekaj i nic nie rób.

12. PBO samo się wyłączy i po chwili włączy. USB zapali się i będzie świecił jednostajnie (moje tak ma, jak nic nie kopiuje). Wtedy możesz wyłączyć PBO przyciskiem, wyjąć pendrive i cieszyć się znowu działającym urządzonkiem. Podłącz do TV, aby sprawdzić, czy wszystko jest OK, ja to robiłem przy odłączonym TV bez żadnych kabli podłączonych.

Uwaga. Nie ponoszę odpowiedzialności, za jakiekolwiek awarie. Ja napisałem krok po kroku, co sam zrobiłem i mi zadziałało, a wcześniej według różnych instrukcji męczyłem się 3 dni bez efektu.

Gdyby po zabraniu pęsety USB nie zapaliło się po dłuższym czasie, ponów próbę od punktu 8. Być może pęsetą ześlizgnęła Ci się lub za słabo starłeś powłokę izolującą na biegunach.

Gdybyś instalował znowu firmware, co napisałeś (cytat), wgraj go, ja wgrałem ponownie i jest OK. Podczas aktualizacji na ekranie może pojawić Ci się napis "Can not boot from HDD" lub coś takiego. Czekaj i nie wyjmuj pendrive. Powinien po niedługim czasie zrestartować się i wgrywać jakby na nowo, ale po drugim zakończeniu już będzie działać.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edo-, czapki z głów dla Twojej instrukcji.

Po prostu serdecznie Ci dziękuję. Mój Patriot znowu ożył!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edo-, czapki z głów dla Twojej instrukcji.

Po prostu serdecznie Ci dziękuję. Mój Patriot znowu ożył!!!

Nie ma co dziękować, ważne że się udało i zostanie to dla potomnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dziękować, ważne że się udało i zostanie to dla potomnych:)

A tak z praktyki własnej ( bo dopiero za drugim razem się udało) to czas od momentu włączenia PBO ze zwartymi stykami za pomocą pęsety nie może być za długi(najlepiej policzyć sobie do 4). Bo jak będziemy trzymali styki zwarte za długo i zapali się już dioda na panelu PBO od USB to znak że czas zwierania styków przekroczyliśmy i procedurę od punktu 8 trzeba powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy też macie po instalacji ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) krzaki tzn uszkodzone menu w ustawieniach PBO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy też macie po instalacji ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) krzaki tzn uszkodzone menu w ustawieniach PBO?

Tak na moim też tak było - i jak chciałem wrócić do wersji poprzedniej ACRBO to siadło oprogramowanie i cały czas się resetował. Ja trochę się pospieszyłem i wysłałem sprzęt do sklepu gdzie kupowałem. Teraz będę czekał co oni poradzą. Ale dzięki kolegom że go rozpracowali jak uruchamiać awaryjnie bo jak znam życie to pewnie się jeszcze przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście reanimować PBO tak: Debrick ?

Kabel CA-42 od Nokii trzeba i troche umiejętności łączenia wtyków :-) Ja mam kabel DKU cos tam, bez chipa, i on sie nie nadaje, zamówiłem CA-42 za 6 zł na wszelki wypadek, a juz mam wgraqny firmware semiofficial P61 z Youtube i optware friendly, klient bt transmission, rssdler, ssh, skrypty do automatycznego ściagania napisów hulają, sprzęt jak ta lala :-)

rtorrent okazał sie niestabilny niesamowicie, szkoda,bo się do niego przyzwyczaiłem w tandemie z rutorrent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla osób ,które eksperymentują z softami-Czy jakaś wersja pozwala na normalne korzystanie z torrentow?.W wersji p61r3 ,ktora zostala juz usunieta transfery sa lepsze,ale dalej potrafi stanac na 99,9% i wiecznie dociągać końcówke.Nie dzieje się tak przy wszystkich plikach.

Blacksad77 poprosze linka do opisu softu o ktorym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie czy też macie po instalacji ACRBO_v7.4.4.r2115_Euro(BC18) krzaki tzn uszkodzone menu w ustawieniach PBO?

Te krzaki to niezamierzony efekt uboczny autora tego softu. Czytałem o tym na stronie. Ale nie ma to żadnego wpływu na działanie tego firmware. Trochę utrudnione jest czytanie opcji przy konfigurowaniu ale można rozczytać. Soft bardzo mi się podoba . Jest naprawdę udany.

Do zmiany kategorii po opcjach setup'u służą przyciski Next/Prev na pilocie a strzałki do komunikacji góra/dół. Ta informacja jest niestety nieczytelna na tym zamazanym obrazie ekranu konfiguracyjnego tego softu.

Edytowane przez roman05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla osób ,które eksperymentują z softami-Czy jakaś wersja pozwala na normalne korzystanie z torrentow?.W wersji p61r3 ,ktora zostala juz usunieta transfery sa lepsze,ale dalej potrafi stanac na 99,9% i wiecznie dociągać końcówke.Nie dzieje się tak przy wszystkich plikach.

Blacksad77 poprosze linka do opisu softu o ktorym piszesz.

Instrukcja i soft są tutaj.

Potem musisz doinstalować optware i transmission.

A takiego np. rssdler i napi2srt.py wygoogluj sobie. Jak będą problemy, to pomogę.

Moje pudełko aż się żarzy :-)

PS: Ja wolę rtorrenta, ale wywala się po kilkunastu minutach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...