Skocz do zawartości
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników PBO. Dopiero zaczynam zabawę z urządzeniem i na wstępie mam pytanie, może banalne dla znawców, czy się różnią wersje: Release Notes: P61-R2 (for Patriot Box Office/ PBO Core) and Release Notes: P61 (for Patriot Box Office/ PBO Core) ? Mam na myśli R2 - co to oznacza i jak to rozpoznać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Jestem początkującym użytkownikiem patriota ale ciekawym nowości więc wgrałem nowy soft p61 beta i wszystko było w porządku do puki nie zacząłem dodawać nowych stacji radiowych a mianowicie złote przeboje było ok. jak dodałem radio zet i źle wpisałem url to zaczął mi wariować. Nie mogłem tego wpisu usunąć i w końcu jak mi się udało to straciłem możliwość dodawania stacji - znikło okno dodaj stację. Wgrywałem nowy soft i nic bo te ustawienia są gdzieś zapisane i cały czas jest to samo. Nawet po wgraniu softu p04 gdzie nie ma radia i powrocie do nowego softu p61beta dalej jest to samo. Nie wiem co dalej robić aby to wrócić.

witam jeszcze raz - czy nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Ja już próbowałem wgrywać wszystkie firmware i nic to nie daje. Może jest sposób aby uaktywnić tą listę. I dlaczego po wgraniu innych softów jest dalej w pamięci zapisane np. pogoda i wybór miasta które było zapisane w innym sofcie. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Pozdrawiam.

Witam. Temat jest już nie aktualny dałem radę ale jak by ktoś miał podobny problem to chętnie pomogę.

Edytowane przez merc416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzy80 : czy te softy zostaly przetestowane przez Ciebie.Kusi mnie ten soft od Meddera (nie wiem czy tak sie pisze).?

Tak, wgrywałem oba, jednak bardziej do gustu przypadł mi ACRBO i obecnie z tego korzystam. Ciekawy też był P61-Beta Megapack: http://www.patriotmem.com/forums/showthread.php?p=29627#post29627.

Do zabawy ze zmianą firmware polecam mieć pod ręką kabel RS - w razie gdyby coś poszło nie tak i PBO nie chciał się uruchomić.

Edit: Odnośnie MEDEBO to polecam śledzenie wątku od tego posta: http://www.patriotmem.com/forums/showthread.php?p=34652#post34652

Edytowane przez fuzzy80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko zmienić wielkość,kolor czcionki oraz wysokość napisów.Jeszcze synchronizacje chyba.

Tła napewno nie.Mówie tu o sofcie p61r2.

ps.tak z ciekawości po co Ci to kolego?.Większość filmów jakie oglądam jest w 16:9 ,więc wypełnia mi cały ekran tv

Te czarne migające pola pod czcionką denerwuja tylko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, przydała by mi się taka opcja z tego względu, że mam kineskopowy tv. Obraz mam od brzegu do brzegu i w zależności od zmiany otoczenie w anime/filmie czy ang. napisach ledwo widać napisy pl. Znowu też nawet w lcd 37" też po całości się wypełnia(oczywiście można to zmienić i wtedy było by ok, ale kosztem jakości).

Myślałem, że też będzie tak jak w WD live.

No szkoda, ale i tak dobrze jest ;)

Edytowane przez Jackal333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Jestem początkującym użytkownikiem patriota ale ciekawym nowości więc wgrałem nowy soft p61 beta i wszystko było w porządku do puki nie zacząłem dodawać nowych stacji radiowych a mianowicie złote przeboje było ok. jak dodałem radio zet i źle wpisałem url to zaczął mi wariować. Nie mogłem tego wpisu usunąć i w końcu jak mi się udało to straciłem możliwość dodawania stacji - znikło okno dodaj stację. Wgrywałem nowy soft i nic bo te ustawienia są gdzieś zapisane i cały czas jest to samo. Nawet po wgraniu softu p04 gdzie nie ma radia i powrocie do nowego softu p61beta dalej jest to samo. Nie wiem co dalej robić aby to wrócić.

witam jeszcze raz - czy nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Ja już próbowałem wgrywać wszystkie firmware i nic to nie daje. Może jest sposób aby uaktywnić tą listę. I dlaczego po wgraniu innych softów jest dalej w pamięci zapisane np. pogoda i wybór miasta które było zapisane w innym sofcie. Może ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić. Pozdrawiam.

Witam. Temat jest już nie aktualny dałem radę ale jak by ktoś miał podobny problem to chętnie pomogę.

W jakiej formie wpisujesz adres radia?

dziękuje.

pozdrawiam.

Ps: I na wszelki wypadek podaj sposób w jaki się pozbyłeś błędnie wprowadzonego adresu.

Edytowane przez mark3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej formie wpisujesz adres radia?

dziękuje.

pozdrawiam.

Ps: I na wszelki wypadek podaj sposób w jaki się pozbyłeś błędnie wprowadzonego adresu.

Witam. Aż tak biegły to nie jestem ale podam Ci link do strony z adresami radia. (http://eradia.pl/stacjefm.html

A jeśli chodzi o błedny adres to mi się usunęła możliwość dodawania adresu radia - i aby wrócić do tej możliwości musiałem najpierw wgrać soft P02

a następnie dopiero soft P61 beta i wszystko wróciło do normy. Teraz testuję soft

4824 patched:ze strony-

http://www.patriotme...4&postcount=807

jest bardziej rozbudowany i ma wiele stacji radiowych wpisanych różnych gatunków.

Witam ponownie.

Czy ktoś może mi napisać dlaczego komputer nie widzi playboxa po wgraniu softu 4824. Na sofcie P61 beta było ok.

Może trzeba ustawić playbox. Dzięki za odp. Pozdrawiam.

Edytowane przez merc416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczką Patriota już jakiś czas. Używałam do tej pory pendriva i wszystko ładnie śmigało. Dzisiaj próbowałam podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Dysk na pewno działa, gdyż komputer go widzi (podłączony w obudowie pod USB), natomiast po podłączeniu do Patriota nie ma żadnej reakcji i dysk nie jest widziany. Co mam zrobić, aby Patriot zobaczył w końcu dysk zewnętrzny?

Dodam, że dysk to Seagate Barracuda 200GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na tym forum i mam prośbę o wyrozumiałość. Posiadam ten odtwarzacz od wczoraj i mam parę pytań. Chciałbym zaktualizować firmware, ale niestety nie wiem, którą wersję pobrać. Spisałem sobie dane systemowe i tak:

System Revision: P0020BC18-61

Bootup: 27

Bootcode: 0000.0202.027

Jaką wersję polecacie? Bardzo proszę o podanie linka do odpowiedniej wersji, która jest najlepsza. Zauważyłem też delikatne zwolnienia obrazu nawet na zwykłych divixach. W opcjach video wyłączyłem 1024p24Hz i cyfrową redukcję szumu. Nic to nie zmieniło. I jeszcze jedno pytanie. Przy oglądaniu filmów MKV napisy są niezsynchronizowane. Oglądając ten sam film na komputerze wszystko jest ok. Może to kwestia programu do przerabiania literek z txt na srt?

Edit

Film w formacie m2ts oraz iso filmu dvd również nie działają płynnie. Do tego trafiłem plik MKV, który PBO Core odtwarza bez obrazu, sam dźwięk. Bardzo prosze o wskazówki co i jak poustawiać, żeby było dobrze. Odtwarzacz mam podłączony kablem hdmi do samsunga LE32A551.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

theza :Posiadasz System Revision: P0020BC18-61 co oznacza Bootcode 18 oraz soft P61.Wczoraj pojawił się nowy soft P61R3 ,który spokojnie możesz wgrać.Ogólnie wersja P61R2 przynosi zmiany w mkv.Co do napisów może to być wina programu .Polecam najłatwiejszy sposób:wczytać film w bestplayerze ,jeśli napisy ok to eksport do srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

theza :Posiadasz System Revision: P0020BC18-61 co oznacza Bootcode 18 oraz soft P61.Wczoraj pojawił się nowy soft P61R3 ,który spokojnie możesz wgrać.Ogólnie wersja P61R2 przynosi zmiany w mkv.Co do napisów może to być wina programu .Polecam najłatwiejszy sposób:wczytać film w bestplayerze ,jeśli napisy ok to eksport do srt.

Dzięki wielkie. Muszę skołować pamięć i go wgram. Tylko mam kolejne pytanie. Mogę mieć podczas aktualizacji podpięty odtwarzacz przez hdmi? Chyba nie powinno to stanowić problemu, ale wolę zapytać. Wszystko pozostałe musi być odpięte? Co do napisów, to konwertuje je programikiem ToSrtConventer albo Subtitle Workshop. W filmach divx wyświetlane są poprawnie (są zsynchronizowane) tylko żeby mieć polską czcionkę musiałem w opcjach odtwarzacza ustawić kodowanie na centralną europę, bo inaczej były szlaczki zamiast polskich liter. I ostatnie pytanie. Jaki byś polecił dysk do zamontowania w środku? Na razie mam podpięty zewnętrzny dysk pqi h560 a coś bym dorzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odłączam podczas aktualizacji i jest ok.Cyba tylko zewnętrzny napęd na usb nie powinien być podpięty.Wymienionych przez Ciebie programów do konwersji napisów nie używałem.Problem może być tego rodzaju ,że musisz podać ile klatek na sekunde ma film bo jest z tym różnie ,a synchronizacja od tego zależy. Dlatego ja cenie prostotę,odpalam film w bestplayerze ,patrze kilka sekund czy napisy banglają ,po czym daje napisy/eksportuj do formatu/srt.Fajne że pamięta ścieżkę,tzn zapisuje srt tam gdzie film. Co do dysku to niewiele doradzę.Fajny poradnik jak dobrać dysk pojawił się na benchmark.pl.Ja stawiał bym jednak na ciszę (bo po to kupiłem playera),więc dysk 5400rpm,za to pojemny ;).Naprawdę warto mieć hdd w środku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odłączam podczas aktualizacji i jest ok.Cyba tylko zewnętrzny napęd na usb nie powinien być podpięty.Wymienionych przez Ciebie programów do konwersji napisów nie używałem.Problem może być tego rodzaju ,że musisz podać ile klatek na sekunde ma film bo jest z tym różnie ,a synchronizacja od tego zależy. Dlatego ja cenie prostotę,odpalam film w bestplayerze ,patrze kilka sekund czy napisy banglają ,po czym daje napisy/eksportuj do formatu/srt.Fajne że pamięta ścieżkę,tzn zapisuje srt tam gdzie film. Co do dysku to niewiele doradzę.Fajny poradnik jak dobrać dysk pojawił się na benchmark.pl.Ja stawiał bym jednak na ciszę (bo po to kupiłem playera),więc dysk 5400rpm,za to pojemny ;).Naprawdę warto mieć hdd w środku :)

Obydwa programy automatycznie ustalają ilość klatek. Z resztą, wcześniej sprawdzam jak hulają napisy txt. Mniejsza z tym. Po testuję bestplayera i zobaczę jak on sobie poradzi. Co do dysku, to miałem na chwilę wpięty dysk hitachi 250gb 5400rpm. Niestety jest walnięty i zawiesza mi odtwarzacz i w win 7 też są problemy. Dobrze, że to nie mój dysk, tylko na test dostałem. Na dysk przyjdzie pora jak wpadnie trochę grosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę polecić dyski firmy WesternDigital (WD) ,mam jeden w laptopie z seri Blue oraz jeden z seri Scorpio w konsoli.W PBo mam Seagate i jest wyraznie glosniejszy.Teraz używany dysk WD o pojemnosci 320gb mozna kupic juz za 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczką Patriota już jakiś czas. Używałam do tej pory pendriva i wszystko ładnie śmigało. Dzisiaj próbowałam podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Dysk na pewno działa, gdyż komputer go widzi (podłączony w obudowie pod USB), natomiast po podłączeniu do Patriota nie ma żadnej reakcji i dysk nie jest widziany. Co mam zrobić, aby Patriot zobaczył w końcu dysk zewnętrzny?

Dodam, że dysk to Seagate Barracuda 200GB.

Czy nikt nie wie jak mi pomóc? PBO dalej nie widzi dysku, nawet jeśli podepnę go pod USB, na którym normalnie używam pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LivHanna :Jeśli to jest dysk 2,5cala (laptopowy)zasilany bezpośrednio z portu usb możliwe jest ,że PBO nie dostarcza mu wystarczajacej ilosci pradu ;).Jeśli to dysk standardowy w obudowie z zasilaczem spróbuj go podłączyć ,a dopiero póżniej włączyć playerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem po aktualizacji softu do wersji P61R3. Jest poprawa z odtwarzanie plików mkv. Wcześniej było często tak, że odtwarzacz odtwarzał sam dźwięk bez obrazu. Jest już ok. Tylko dalej jest problem ze zwolnieniami obrazu. I co najśmieszniejsze, bardziej jest to widoczne podczas oglądania filmów divx, a najmniej przy mp4. Co to może powodować? Konfiguracja w menu?

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiło się tu już to pytanie, ale jakiś czas temu, więc je powtórzę:

1. czy teraz po jakimś czasie używania PBO zmienilibyście go na coś innego? np. BD LG który też czyta mkv, albo np extreamera?

i mam jeszcze kilka pytań, bo poważnie rozważam zakup PBO:

2. czy kupując wersję PBO Core mam pewność że będzie z nowym bootcode?

3. czy podpięty zewnętrznyu napęd DVD/BD (zasilany tylko przez USB) będzie działał prawidłowo?

4. jak to w końcu jest z tymi programami które masowo zmieniają txt na srt (zmienia we wszystkich podkatalogach automatycznie)? jedni piszą że im działa ok, inni że na kompie działa a na PBO już jest desynchro

5. czy wentylator po włożeniu dysku jest bardzo uciążliwy?

6. jaki wybralibyście do niego dysk, 5400 czy 7200 obrotów? chodzi o ciszę i ciepło

ufff, trochę tych pytań się nazbierało :) z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...