Skocz do zawartości
macek.g

OPPO BDP-83

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zamawiam mam nadzieje,ze wart swojej ceny,co Wy na to?,oczywiscie odnosnie playera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zamawiam mam nadzieje,ze wart swojej ceny,co Wy na to?,oczywiscie odnosnie playera :)

Zamówiłeś z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na rynek UK (dziwne, że nie całej Europy...? ) niebawem (początek września) wprowadzony zostanie BDP-831, w cenie 450 GBP.

http://whathifi.com/News/Oppo-set-to-launc...Blu-ray-player/

Ciekawe czy czymś poza "regionalizacją" różni się od pierwowzoru?

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tymczasem na rynek UK (dziwne, że nie całej Europy...? ) niebawem (początek września) wprowadzony zostanie BDP-831, w cenie 450 GBP.

http://whathifi.com/News/Oppo-set-to-launc...Blu-ray-player/

Ciekawe czy czymś poza "regionalizacją" różni się od pierwowzoru?

IMHO to to samo, tyle tylko, że BDP-83 jest przeznaczony na rynek US a BDP-831 na rynek EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj stalem sie posiadaczem tego playera z reginem free.

p9090320u.jpg

Tak na poczatek bo nie mam teraz zbyt duzo czasu,dopiero rozpakowuje podoba mi sie samo zapokowanie ,specjalna torba(moze byc na zakupy z logiem ;))specjalne,tekturowe pudelko ,gdzie jest pilot,kabel hdmi,oraz dwie plyty BD Spears &Munsil oraz Audio calibration Disc HD music.

Testu takiego jak Wy na pewno nie przeprowadze nie mam,az tyle wiedzy :P ale maly tescik z Wasza pomoca ;)

No to odpalilem

p9090321.jpg

na pierwszy rzut poszedl kontrowersyjny z wzgledu na obraz ;) Gladiator wersja UK,chcialem rowniez sprawdzic czy aby na pewno jest region free bo mimowszystko nie bylem pewny dopuki nie zobacze sam,no ale odpalil.Powiem tak plytke odpala bardzo szybko,co do obrazu akurat teraz sie nie wypowiem gdyz ogladalem na 40-stce JVC starszy model ktory nie ma rozdz.1080p,wieczorem przeniose do drugiego pokoju i odpale na Szajsungu B650.

Oczywiscie dokonam porownania z PS3,zawsze chcialem zobaczyc czy istnieje jakakolwiek roznica czy nie.Plyty SACD dopiero do mnie ida takze musze poczekac.

Ustawienia narazie podstawowe tak na szybko.

Wieczorkiem sie pobawie ewentualnie jutro rano bo dzisiaj mecz.Ogolnie bardzo mi sie podoba,musze tez poszperac na AVSFORUM ustawienia itd. ale to az ponad 500str. :rolleyes:

Kilka zdjec

p9120351.jpg

p9120352.jpg

p9120353.jpg

p9120356.jpg

p9120356.jpg

p9120360.jpg

p9120366.jpg

Start plyty w srodku po odpaleniu PLAY-11sekund

Start plyty przy wysunietej szufladzie -20 sekund

Edytowane przez macek.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,dzisiaj stalem sie posiadaczem tego playera z reginem free.

No to testuj człowieku !!! I opisz wszystko tutaj.

Ja stawiam na Dune BD Prime 3.0.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zaplanowaną wysyłkę (znajomy z USA) na poniedziałek, jak dojdzie to też podzielę się wrażeniami, bo podobno to kawał dobrej maszyny, (Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD, skaler Anchor Bay, możliwość zrobienia region free specjalnym zestawem modyfikacyjnym i bardzo szybkie czasy ładowania płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do szczęścia tylko złączę eSATA i czytanie wszystkiego .... ;)

No i ew. dwa HDMI , to już byłby kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX,

uznałem, że się takiego cuda nie doczekam, dlatego na razie będą mi załatwiać to dwa urządzenie: Oppo i nowy Popcorn. A dwa HDMI załatwiam splitterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sieci kraza plotki, ze nowy cambridge audio ma miec wnetrze oppo. Cos w tym moze byc skoro sami tworcy odtwarzacza CA chwala sie mega szybkim odtwarzaniem, i swietnymi parametrami obrazu dzieki wbudowanemu skalerowi oraz ma byc regione free ma miec rowniez 7.1 audio oraz odtwarzanie SACD i DVD A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rownowartosc 499$ mozna kupic 2 albo i 3 playery z roznych regionow ;) Pewnie to jakis wynalazek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za rownowartosc 499$ mozna kupic 2 albo i 3 playery z roznych regionow ;) Pewnie to jakis wynalazek :P

Tylko czy te playery będą ładowały płyty szybciej niż PS3, miały procesor skalujący ABT2010 Anchor Baya (dokładnie ten sam co w DVD Edge i porównywalny - te same algorytmy - do chipów użytych w VP50Pro) oraz czy będą odtwarzać DVD-Audio i SACD? Wątpię.

Pomijam mnóstwo innych udogodnień. Kto miał którykolwiek z odtwarzaczy DVD Oppo to wie jak dopracowany jest to sprzęt. A ten odtwarzacz z tego co można wyczytać na sieci jest równie dopracowany. A kosztuje wiele mniej niż topowie Pionki i Sony 5000

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip ABT2010 Video Processing jest wersją OEM, która jest środku VP50

Ten sam chip znajduje się w DVDO Edge, OPPO DV-983H i w Yamaha RX-Z7 i RX-V3900

Odtwarzacz OPPO BDP-83 posiada bardzo dobrą i przydatną funkcje w postaci „Source Direct" mode”.

Source Direct mode służy dla tych, którzy chcą używać zewnętrznego procesora wideo wysokiej jakości dźwięku i wideo lub wyświetlacza, który umożliwia przesłanie oryginalne audio i wideo do wyświetlacza bez dodatkowej obróbki lub zmiany strumienia.

OPPO BDP-83 tak jak ich bracia OPPO DV-981HD , OPPO DV-983H jest The Best !!!!!

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chip ABT2010 Video Processing jest wersją OEM, która jest środku VP50

Ten sam chip znajduje się w DVDO Edge, OPPO DV-983H i w Yamaha RX-Z7 i RX-V3900

Odtwarzacz OPPO BDP-83 posiada bardzo dobrą i przydatną funkcje w postaci „Source Direct" mode”.

Source Direct mode służy dla tych, którzy chcą używać zewnętrznego procesora wideo wysokiej jakości dźwięku i wideo lub wyświetlacza, który umożliwia przesłanie oryginalne audio i wideo do wyświetlacza bez dodatkowej obróbki lub zmiany strumienia.

OPPO BDP-83 tak jak ich bracia OPPO DV-981HD , OPPO DV-983H jest The Best !!!!!

AS

Masz czy tylko poczytałes? :blink:

Pod tym kątem co opisałeś the best może być co najmniej kilka innych klocków.

W tym przypadku najciekawsza moim zdaniem jest funkcjonalność SACD i DVD-Audio i to jest ciekawe jak to gra. Czyli jak zbudowali tor analogowy, a tu nie spodziewam się wielkich rewelacji. Dobrze i bardzo dobrze odtworzyć DVD/BD jak napisałem potrafi bardzo wiele klocków.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chip ABT2010 Video Processing jest wersją OEM, która jest środku VP50

ZTCW to nie do końca, na avsforum przedstawiciel Anchor Bay napisał, że ABT2010 wykorzystuje tą samą technologię co VP50Pro, ale układy VP50Pro mogą zostać zaprogramowane nowymi (lepszymi) algorytmami a ABT2010 ma wszytko na stałe (EDGE is based on our ABT2010 ASIC which has all of the technology currently in the VP50PRO. VP50PRO is based on FPGAs which can be updated with new algorithms not available on our ABT2010.)

Odtwarzacz OPPO BDP-83 posiada bardzo dobrą i przydatną funkcje w postaci „Source Direct" mode”.

Source Direct mode służy dla tych, którzy chcą używać zewnętrznego procesora wideo wysokiej jakości dźwięku i wideo lub wyświetlacza, który umożliwia przesłanie oryginalne audio i wideo do wyświetlacza bez dodatkowej obróbki lub zmiany strumienia.

I do tego ma przełączać się w tryb wideo odpowiadający źródłu, czyli na 576i dla DVD PAL, 1080p24 dla BD z filmami i na przykład 1080i30 dla BD z koncertami (tak jak napisałeś żeby deinterlacingiem i skalowaniem mógł zająć się procesor zewnętrzny). Apropos trybów SD to charakterystyczne dla odtwarzaczy Oppo jest to, że obsługują tryby "i" po HDMI (480i/576i), których nie znajdziemy w innych odtwarzaczach DVD z HDMI oraz pozwalają przesłać sygnał YUV 4:2:2. Dla złośliwych: wiem to bo posiadam DV-980.

Pod tym kątem co opisałeś the best może być co najmniej kilka innych klocków.

Wskaż jakiś :blink:

W tym przypadku najciekawsza moim zdaniem jest funkcjonalność SACD i DVD-Audio i to jest ciekawe jak to gra. Czyli jak zbudowali tor analogowy, a tu nie spodziewam się wielkich rewelacji.

A po co tor analogowy? Przecież DVD-Audio idzie jako LPCM po HDMI a z SACD DSD idzie również w natywnym DSD pod HDMI do wzmaka (a na przykład Onkyo 906 obsługuje DSD).

Wylecz się już z tego toru analogowego :)

Dobrze i bardzo dobrze odtworzyć DVD/BD jak napisałem potrafi bardzo wiele klocków.

Ale za tę cenę z tą szybkością działania i ładowania płyt nie znajdziesz na dzień dzisiejszy nic ciekawego. Jedynym konkurentem jest Sony 5000, ale kosztuje ile, 2x więcej, 3x więcej?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co tor analogowy? Przecież DVD-Audio idzie jako LPCM po HDMI a z SACD DSD idzie również w natywnym DSD pod HDMI do wzmaka (a na przykład Onkyo 906 obsługuje DSD).

Wylecz się już z tego toru analogowego :)

Pokaż mi dobry klocek do dźwieku audio, nie amplituner, który będzie miał wejście HDMI i odpowiedni tor przetworników DA.

No może cos ze stajni Lexicona za pewnie +5000 EUR. Do tego odpowiednie końcówki.

Zazwyczaj znakomite klocki audio, mówię o wzmacniaczach mają symetryczne albo asymetryczne wejscia analogowe. I nie kosztują takiego majątku jw.

Pozdro

Ale za tę cenę z tą szybkością działania i ładowania płyt nie znajdziesz na dzień dzisiejszy nic ciekawego. Jedynym konkurentem jest Sony 5000, ale kosztuje ile, 2x więcej, 3x więcej?

PS3.

I też, a przynajmniej wersja 60GB, odtwarza SACD.

Pozdro

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3.

I też, a przynajmniej wersja 60GB, odtwarza SACD.

A streamuje DSD po HDMI? Czy przerabia DSD na PCM? PS3 jest wpaniałe, ale hałasuje, jest niewymiarowe i ma kilka innych wad o których dobrze wiemy. Poza tym zapomnij o trybie source direct czy skalowaniu na poziome tego procka ABT.

Pokaż mi dobry klocek do dźwieku audio, nie amplituner, który będzie miał wejście HDMI i odpowiedni tor przetworników DA.

No może cos ze stajni Lexicona za pewnie +5000 EUR. Do tego odpowiednie końcówki.

Łola boga, dochodzimy do momentu, kiedy zaczynamy gdybać w chmurach. Jak ktoś jest na etapie marudzenia i wybierania w klockach SACD z hiperrozbudowanymi voodoo magia czary mary torami audio, bo taki NR906 daje mu za kiepski dźwięk, to to jest inna półka wymagań i odpuśćmy sobie takie dyskusje.

Normalnemu człowiekowi z wysokimi (ale nie mega-wygórowanymi) wymaganiami jakość dźwięku z NR906 w zupełności wystarcza również do stereo co zresztą sam kiedyś potwierdziłeś. Więc ten normalny człowiek puści sobie po HDMI z jednego playera za $500 DVD-Audio i SACD i będzie więcej niż zadowolony.

A swoją drogą to jak pytasz o preampa to jest też 886, prawda?

A audiofil nie kupi Blu-raya z obsługą SACD i wypasionym torem audio tylko kupi klocek dedykowany klocek SACD.

Boli Cie, że firma Oppo wypuściła za niewielkie w sumie pieniądze odtwarzacz, który kładzie na łopatki Twojego Soniacza i najwyższego Pioneera czy o co chodzi, bo przestałem kumać :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZTCW to nie do końca, na avsforum przedstawiciel Anchor Bay napisał, że ABT2010 wykorzystuje tą samą technologię co VP50Pro, ale układy VP50Pro mogą zostać zaprogramowane nowymi (lepszymi) algorytmami a ABT2010 ma wszytko na stałe (EDGE is based on our ABT2010 ASIC which has all of the technology currently in the VP50PRO. VP50PRO is based on FPGAs which can be updated with new algorithms not available on our ABT2010.)

I do tego ma przełączać się w tryb wideo odpowiadający źródłu, czyli na 576i dla DVD PAL, 1080p24 dla BD z filmami i na przykład 1080i30 dla BD z koncertami (tak jak napisałeś żeby deinterlacingiem i skalowaniem mógł zająć się procesor zewnętrzny). Apropos trybów SD to charakterystyczne dla odtwarzaczy Oppo jest to, że obsługują tryby "i" po HDMI (480i/576i), których nie znajdziemy w innych odtwarzaczach DVD z HDMI oraz pozwalają przesłać sygnał YUV 4:2:2. Dla złośliwych: wiem to bo posiadam DV-980.

Wskaż jakiś :)

A po co tor analogowy? Przecież DVD-Audio idzie jako LPCM po HDMI a z SACD DSD idzie również w natywnym DSD pod HDMI do wzmaka (a na przykład Onkyo 906 obsługuje DSD).

Wylecz się już z tego toru analogowego :)

Ale za tę cenę z tą szybkością działania i ładowania płyt nie znajdziesz na dzień dzisiejszy nic ciekawego. Jedynym konkurentem jest Sony 5000, ale kosztuje ile, 2x więcej, 3x więcej?

Po tym co napisałeś to już prawie na 100% jestem przekonany, że nowy Cambridge bedzie miał nętrze z oppo bo wszelkie cech opisie cech CA pokryaja sie z tymi z oppo nawet to source direct.... tylko pewnie ta cena :)

Aha apropos OPPO jezeli ktos miałby wątpliwosci jak gra to muzykę :

http://www.stereophile.com/musicintheround..._37/index2.html

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A streamuje DSD po HDMI? Czy przerabia DSD na PCM? PS3 jest wpaniałe, ale hałasuje, jest niewymiarowe i ma kilka innych wad o których dobrze wiemy. Poza tym zapomnij o trybie source direct czy skalowaniu na poziome tego procka ABT.

Łola boga, dochodzimy do momentu, kiedy zaczynamy gdybać w chmurach. Jak ktoś jest na etapie marudzenia i wybierania w klockach SACD z hiperrozbudowanymi voodoo magia czary mary torami audio, bo taki NR906 daje mu za kiepski dźwięk, to to jest inna półka wymagań i odpuśćmy sobie takie dyskusje.

Normalnemu człowiekowi z wysokimi (ale nie mega-wygórowanymi) wymaganiami jakość dźwięku z NR906 w zupełności wystarcza również do stereo co zresztą sam kiedyś potwierdziłeś. Więc ten normalny człowiek puści sobie po HDMI z jednego playera za $500 DVD-Audio i SACD i będzie więcej niż zadowolony.

A swoją drogą to jak pytasz o preampa to jest też 886, prawda?

A audiofil nie kupi Blu-raya z obsługą SACD i wypasionym torem audio tylko kupi klocek dedykowany klocek SACD.

Boli Cie, że firma Oppo wypuściła za niewielkie w sumie pieniądze odtwarzacz, który kładzie na łopatki Twojego Soniacza i najwyższego Pioneera czy o co chodzi, bo przestałem kumać :)

Nic mnie nie boli, SONY mam teraz i na pewno nie mam go na zawsze, a o jakim Pioonerze mówisz nie wiem.

Jak ktoś chce sobie posłuchać SACD to może to zrobić z mikrozestawu 5.1 za 500,- zł. I na pewno nie potrzebuje do tego ani PS3, ani Oppo, ani innych droższych klocków.

Tyle że SACD i DVD-Audio miały być dla przeciętnego Kowalskiego a zostały dla audiofilów. I audiofil usłyszy różnicę pomiędzy tym zestawem, OPPO i klockiem dedykowanym do SACD np. jakimś Marantzem (z bardzo wysokiej półki za kilkadziesiąt tysięcy zł jak widzisz nie jechałem).

Ja obawiam sie tylko, że tor analogowy Oppo może być za słaby. Choc jeżeli dali to w Cambridge Audio to zwiastuje że powinien byc co najmniej dobry.

O przesyłaniu SACD w posdaci DSD zapomnij bo jest tylko parę klocków które to potrafią przyjąć i kosztuja krocie.

Onkyo 886 jest kolockiem dobrym, ba bardzo dobrym i zapewne byłby zbyt dobrym partnerem dla Oppo. natomiast na pewno nie nosi on miana klocka audiofilskiego. BTW miałeś go okazje słuchać czy tylko cytujesz? Bo ja nie miałem. Ale tak tylko pytam.

Dlatego ja do toru CD/SACD uzywam zupełnie innych klocków niz do kina: dedykowanego CD, dedykowanego SACD/DVD-Audio, dedykowanego wzmacniacza lampowego (ew. tranzystorowego) i dedykowanych kolumn. I wiem, że 95% ludzi nie usłyszy różnicy pomiędzy moim zestawem i tym za przysłowiowe 500,- zł z marketowego kombajnu. Trudno. Ja słyszę.

A wracając do SONY zapewne, testy mogę przeprowadzić, mój blu-ray 5000ES zagra w SACD po analogach lepiej niż Oppo. Moge przyjmować zakłady (pamiętaj, że jeden o braku różnicy pomiędzy DTS HD MA 5.1 i DD 5.1 już przegrałeś).

I nie mów mi że analogi to przeżytek. przeżytek być może dla Ciebie siedzącego na codzień w obróbce cyfrowej. Tylko sam wiesz ile ta obróbka cyfrowa, nie raz to pisałeś, może wprowadzić złego. Co na wielu wydaniach BD widać, słychac i czuć ... np. Gladiator (niestety).

Szklaneczka dobrego łyskacza plus dźwięk z zadbanego egzemplarza vinylu oczywiscie w dobrym torze analogowym to miodzio pierwszej klasy. Czego i Tobie życzę.

PS. nie mam juz vinyli i gramofonu ... czasem żałuję.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic mnie nie boli, SONY mam teraz i na pewno nie mam go na zawsze, a o jakim Pioonerze mówisz nie wiem.

Pisałem o Twoim Sony i Pioneerze generalnie (nie Twoim, bo wiem że nie masz :) )

Ja obawiam sie tylko, że tor analogowy Oppo może być za słaby. Choc jeżeli dali to w Cambridge Audio to zwiastuje że powinien byc co najmniej dobry.

Na pewno jest słaby bo to jest wypasiona zabawka, ale budżetowa i raczej nastawiona na świat cyfrowy. CA może dać te same bebechy cyfrowe i swój tor audio.

Onkyo 886 jest kolockiem dobrym, ba bardzo dobrym i zapewne byłby zbyt dobrym partnerem dla Oppo.

Dlaczego zbyt dobrym partnerem dla Oppo? Bo Oppo kosztuje $500? To już nie honor żeby stało obok Onkyo 886? Nie rozumiem.

O przesyłaniu SACD w posdaci DSD zapomnij bo jest tylko parę klocków które to potrafią przyjąć i kosztuja krocie.

Audiofilskie klocki generalnie kosztują krocie, więc nie widzę tutaj żadnej sprzeczności. Zaczynamy wchodzić na jakieś kosmiczne poziomy rozmowy.

A wracając do SONY zapewne, testy mogę przeprowadzić, mój blu-ray 5000ES zagra w SACD po analogach lepiej niż Oppo.

Pewnie tak, ale zróbmy inny test: 5000ES po ananalogu i Oppo po HDMI (Twój 906 dekoduej DSD). Jak przyjdzie Oppo to się wproszę :)

I nie mów mi że analogi to przeżytek. przeżytek być może dla Ciebie siedzącego na codzień w obróbce cyfrowej.

Chodzi o to, że jak ktoś ma całkiem niezły i drogi klocek przyjmujący DSD po HDMI (np. Onkyo 906) i nie ma aż tak ultra wysublimowanego ucha, to może sobie spokojnie podłączyć takie Oppo przez HDMI i nie pakować się w 5000ES czy innego dedykowanego Marantza.

Szklaneczka dobrego łyskacza plus dźwięk z zadbanego egzemplarza vinylu oczywiscie w dobrym torze analogowym to miodzio pierwszej klasy. Czego i Tobie życzę.

A tutaj nigdy nie zaprzeczę, że dobre analogowe źródło (baaardzo szeroka taśma magnetyczna czy vinyl) i wypasiony tor analogowy nie ma konkurencji.

O przesyłaniu SACD w posdaci DSD zapomnij bo jest tylko parę klocków które to potrafią przyjąć i kosztuja krocie.

Zauważ, że zaczynamy wchodzić w duży poziom abstrakcji w tej dyskusji, bo przecież dla audiofila cena nie gra roli. Powstaje więc pytanie czy taki drogi klocek który przyjmie DSD nie zagra lepiej po cyfrze z Oppo niż po analogach z dedykowanego klocka SACD. Zauważyłem, że audiofile mocno fetyszyzują tory audio w odtwarzaczach CD/DVD, negują przesyłanie cyfrowe i dekodowanie w pre-ampach.

Anyway, bo wchodzimy faktycznie jak jakieś tematy, które są czysto filozoficzne i możemy sobie na następnym zjeździe o nich pogadać.

Tak czy inaczej, player z opisów jest pełen wypas, a za swoją cenę nie ma konkurencji. Jak przyjdzie to się podzielę wrażeniami.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie nie na temat:

dlaczego czesto muzyka z tasmy lub vinylu, mimo, ze na papierze gorsza parametrami od cd - bardziej mi pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz czy tylko poczytałes? :)

Pozdro

Akurat tego urządzenia nie mam i bardzo żałuję.

Natomiast mam DV-981HD i wiem jaka jest jakość obrazu. Jak dobrze pójdzie będę miał BDP-83

Pod tym kątem co opisałeś the best może być co najmniej kilka innych klocków.

Pozdro

Odniosłem się do całości a nie tylko do toru audio.

Od dawna wiadomo, że bezdyskusyjne to audio w analogu.

ZTCW to nie do końca, na avsforum przedstawiciel Anchor Bay napisał, że ABT2010 wykorzystuje tą samą technologię co VP50Pro, ale układy VP50Pro mogą zostać zaprogramowane nowymi (lepszymi) algorytmami a ABT2010 ma wszytko na stałe (EDGE is based on our ABT2010 ASIC which has all of the technology currently in the VP50PRO. VP50PRO is based on FPGAs which can be updated with new algorithms not available on our ABT2010.)

I do tego ma przełączać się w tryb wideo odpowiadający źródłu, czyli na 576i dla DVD PAL, 1080p24 dla BD z filmami i na przykład 1080i30 dla BD z koncertami (tak jak napisałeś żeby deinterlacingiem i skalowaniem mógł zająć się procesor zewnętrzny). Apropos trybów SD to charakterystyczne dla odtwarzaczy Oppo jest to, że obsługują tryby "i" po HDMI (480i/576i), których nie znajdziemy w innych odtwarzaczach DVD z HDMI oraz pozwalają przesłać sygnał YUV 4:2:2. Dla złośliwych: wiem to bo posiadam DV-980.

Cóż, tak i nie.

Edge oferuje podobne cechy VP50/50Pro, ale jak napisałem jest to wersja zubożała i zaprojektowane z myślą dla typowego konsumenta, któremu wystarczą stałe ustawienia bez zagłębiania się w detale i dopasowywania do właściwości wyświetlacza. Jeżeli posiadamy TV lub odtwarzacz wysokiej klasy to nie będziemy widzieć zbyt dużej poprawy z Edge. Niestety, jest to naprawdę produkt niszowy. Działa dobrze podczas korzystania z materiału SD, takie jak starsze płyty DVD, a nawet 1080i, gdzie pozytywne efekty są zauważalne. Skalowanie z Edge jest na poziomie OPPO DV-983H, który korzysta z podobnych technologii.

Edge nie ma możliwości zmiany prędkości odtwarzania materiału 1080p/24.

Cechy iScan VP50PRO

Właściwości jak VP50 oraz dodatkowo:

- opcjonalne podwójne wejście SDI/HDSDI

- zgodność z HDMI1.3

- kalibracja obrazu zgodnie ze standardem ISFccc

- certyfikat THX

- redukcja szumów typu "mosquito"

- wyostrzanie krawędzi bez wprowadzania artefaktów

- wydobycie detali obrazu (Fine Detail Enhancement)

- reprocessing dla sygnałów prograsywnych

(PReP? - Progressive Reprocessing)

i to wszystko.

DV-980H jest podobnej klasy co DV-981HD, który ja mam

Source Direct działa na podobnej zasadzie co SDI

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...