Skocz do zawartości
macek.g

OPPO BDP-83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podczas dotychczasowego użytkowania też nie zauważyłem (usłyszałem) niczego denerwującego, a na wiatraki akurat jestem wyczulony (w Toshibie HD-XA2 na przykład mi przeszkadza). Ale postaram się jeszcze "wsłuchać" przy najbliższej okazji.

A jak tam Panowie testowanie dekodowania cyfrowych formatów audio po wyjściu analogowym 7.1 /mam amplituner pionieer VSX ASX5i/ i nie mam zamiaru go zmieniać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz kogoś w USA, kto może przyjąć paczkę na swój adres i odesłać do PL to będzie najtańsze wyjście. A kupić najlepiej jest bezpośrednio od Oppo. Ja w sumie zapłaciłem 2100 zł ściągając w ten sposób (bez wireless brigde'a). Do brigde'a trzeba dopłacić te $80 czyli 220 zł. W sumie jakieś 2400 zł ciągnąc z USA, czyli 700 zł różnicy. Dla jednych dużo, dla innych mało :)

Działa, działa. Czemu miał by nie odtwarzać? Jeszcze nie spotkałem odtwarzacza, który by tego nie łyknął.

Najtańsze chyba że.. urząd celny narzuci Ci cło oraz 22% VAT. Dużo paczek jest prześwietlanych.

A przy okazji - po co jest ten wireless bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najtańsze chyba że.. urząd celny narzuci Ci cło oraz 22% VAT. Dużo paczek jest prześwietlanych.

Oczywiście, ale zakładam, że osoba z USA, która będzie paczkę przesyłać dalej, może być poinstruowana jak ją nadać, żeby ani cła ani VATu nie doliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ale zakładam, że osoba z USA, która będzie paczkę przesyłać dalej, może być poinstruowana jak ją nadać, żeby ani cła ani VATu nie doliczyli.

No tak. Ale nawet najlepsza instrukcja w 100% nie pomoże. Sprawdzają wyrywkowo dużą ilość paczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże, pomoże.

Nie chodzi o to, że mają nie sprawdzić, mogą sobie sprawdzać do woli. Ja zazwyczaj biorę przesyłkę Express Mailem (EMS - Pocztex dowozi w Polsce), bo jest niewiele droższa a wiele szybsza (ostatni rekord to 3 dni) od zwykłych paczek lotniczym (Priority Mail). Express Maile sprawdzają praktycznie wszystkie, ale właśnie odpowiednio przygotowana paczka chroni przez zakusami fiskusa.

Dopóki to jest "gift" o niskiej wartości, przesłany z adresu prywatnego na adres prywatny, bez faktur i innych dokumentów poświadczających wartość w środku to nawet jeżeli otworzą i stwierdzą, że jest coś cennego to wystarczy odpowiednio odpisać na pismo i przepuszczają bez naliczania. Dodatkowo osoba wysyłająca może jakiś liścik wsadzić do paczki z tekstem "wszystkiego najlepszego z okazji urodzin" , "odtwarzacz przestał mi działać, gwarancja mi się skończyła, może przyda Ci się na części" i tym podobne. Ewentualnie można lewą fakturę wsadzić, poświadczającą niską wartość.

Różne klocki już ze stanów sprowadzałem i tylko raz musiałem zapłacić cło i VAT (z winy nadawcy) przy czym i tak wymanewrowałem celników tak, że naliczyli mi od 1/5 realnej wartości.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie ma się co dziwić, 27 krajów, 23 języki, w każdym inne prawo, inne stawki podatkowe, inna ochrona konsumenta, ba, nawet inne gniazdka prądowe. Do tego brak tanich usług pocztowych/kurierskich obejmujących zasięgiem całą EU i jak to wszystko się doda to okazuje się, że taki odtwarzacz w EU kosztowałby 600 EUR :D

Zresztą inne firmy stosują podobne przełożenia cen, gdzie 1 USD = 1 EUR a do całej ceny jeszcze 20%....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą inne firmy stosują podobne przełożenia cen, gdzie 1 USD = 1 EUR a do całej ceny jeszcze 20%....

Sad, but true... :-(

A już chciałem klikać i kupować. Co za czasy :-(

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca uważaj co opisujesz na postach - żeby ktoś potem Cię nie ścigał

Ja jednak optuję za ctrprojectors bez problemów celnych.

Ponawiam zapytanie : po co ten wireless bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie : po co ten wireless bridge?

Do bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania jak i do blu-ray disc BD Live , to tak w skrócie

Edytowane przez ewik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxiuca uważaj co opisujesz na postach - żeby ktoś potem Cię nie ścigał

Sądzisz, że UC monitoruje fora w poszukiwaniu ludzi, którzy sprowadzają sobie sprzęt na własny użytek z ominięciem cła i VATu :blink: Wątpię

Wireless brigde jest po to żebyś mógł podłączyć odtwarzacz do Internetu (które to połączenie jak kolega ewik77napisał służy m.in. do aktualizacji oprogramowania i BD Live) jeżeli nie masz kabla sieciowego z routera/switcha podciągniętego do sprzętu.

Ten odtwarzacz jak wszystkie inne ma po prostu gniazdko sieciowe ethernet. Firma Oppo wiedząc, że nie wszyscy mają okablowanie w całym mieszkaniu, więc dodaje urządzenie które pozwala wykonać takie połączenie bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzisz, że UC monitoruje fora w poszukiwaniu ludzi, którzy sprowadzają sobie sprzęt na własny użytek z ominięciem cła i VATu :blink: Wątpię

Wireless brigde jest po to żebyś mógł podłączyć odtwarzacz do Internetu (które to połączenie jak kolega ewik77napisał służy m.in. do aktualizacji oprogramowania i BD Live) jeżeli nie masz kabla sieciowego z routera/switcha podciągniętego do sprzętu.

Ten odtwarzacz jak wszystkie inne ma po prostu gniazdko sieciowe ethernet. Firma Oppo wiedząc, że nie wszyscy mają okablowanie w całym mieszkaniu, więc dodaje urządzenie które pozwala wykonać takie połączenie bezprzewodowo.

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

maxiuca - licho nie śpi, a co wpiszesz w necie zostaje na lata na materiał dowodowy... To tylko tak na wszelki wypadek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda szkoda szkoda. Idealnie pasuje do PCH C200. No coz. Czekam wiec na tego nowego Phila a jaezeli bedzie niewypal łykam Pioneera poki co. |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, z tego wynika, że albo można zakupić wersja usa za 495 GBP netto i dokupić zestaw modyfikacyjny za 49 GBP nett albo oppo zmodyfikowane ze zdalnie stgerowana zmianą regionów z europejskim kablem sieciowym za 599 GBP z Vat no i do kompletu podeójny adapter wifi ze 85 GBP. czyli razem ok. 3100? Mam też możliwość ściągnięcia z usa (prywatny transport) ale nie moge znaleźć dobrego sklepu. Może ktos może jakiś polecić?

tutaj masz link

https://www.samstores.com/details.asp?ProdID=14734

jak policzysz 1f to 1,6$ to wychodzi 375f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie poszło. Z związku z tym do szcześliwych użytkowników oppo mam dwa pytania:

1. jak dekodowanie cyfrowych formatów dźwięku po analogu 7.1?

2.czy do upgradu oprogramowania trzeba wyjąć dekoder multiregionowy czy nie?

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.czy do upgradu oprogramowania trzeba wyjąć dekoder multiregionowy czy nie?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie

To dobrze, w sprawie pkt. 2 uspokoiłeś mnie.

Nadal czekam z wielką ciekawością na odpowiedź na pkt.1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej niz myślałem :unsure: Kurcze. Oppo atakuje dalej

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1194011

Mimo, że oficjalnie na stronie nic nie ma na jednym z forów jest oficjalny mail od Oppo potwierdzający fakt ale nie uszczegółowiający ceny i terminu.

Tak naprawdę analog audio było jedynym punktem który delikatnie obniżał ocene Oppo przez profesjonalne periodyki hifi jezeli ten zabieg to zmieni to trzeba powiedziec ze oppo 83 ma szanse byc absolutnym liderem nie do pobiciua w segmencie ponizej 5000zł za zaledwie czesc tej ceny

Dla ciekawskich informacja, że układy ess tech w wersjach 24bit używają takie tuzy audiofilskie jak Krell i McIntosh

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, z tego wynika, że albo można zakupić wersja usa za 495 GBP netto i dokupić zestaw modyfikacyjny za 49 GBP nett albo oppo zmodyfikowane ze zdalnie stgerowana zmianą regionów z europejskim kablem sieciowym za 599 GBP z Vat no i do kompletu podeójny adapter wifi ze 85 GBP. czyli razem ok. 3100? Mam też możliwość ściągnięcia z usa (prywatny transport) ale nie moge znaleźć dobrego sklepu. Może ktos może jakiś polecić?

Od czwartku stoi dumnie na Onkyo. 579 funtów z przesyłką. Region free zainstalowany w sklepie z ich roczną gwarancją. Zmiana regionu pilotem z sygnalizacją dźwiękową.

EDIT

Zapomniałem dodać, kupiony w http://www.crtprojectors.co.uk/region_free_bpd-83.htm

Edytowane przez Heref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe za dużo zamówień od Was. Wstrzymali zamówienia na region free do środy, tj. do 11 - tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czwartku stoi dumnie na Onkyo.

Na wzmacniaczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...