Skocz do zawartości
macek.g

OPPO BDP-83

Rekomendowane odpowiedzi

Rożnie to podają.

DBP-2010CI i DBP-1610CI są najnowszymi odtwarzaczami BD Denona w których zastosowano ten procesor.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie odpakowałem Oppo. Ciężke i całkiem niebrzydkie. A że w weekend odzyskałem też procesor (Edge) to zabieram się do kablowania wszystkiego od nowa (i mierzenia jakiej długości kable mi są potrzebne, bo zamierzam zainwestować w kable oczko wyżej niż teraz posiadam, czyli po 10 zł sztuka :P). Dam znać co i jak z tym Oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no. Brawooo. Czekam na odczucia bo juz jestem skołowany rynkowa oferta a trzeba cos kupic. Szczegolnie interesuje mnie audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na BDP-831 i co napiszesz BDP-83 bo one różnią się chyba tylko wtyczką zasilania. :P 831 miał być w końcu września w UK.

Ja w zasadzie chciałbym się tylko upewnić czy on czyta płyty Blu-Ray stworzone TsMuxerem i wypalone w domu. Raczej na pewno tak. Ale dobrze jest mieć 100% pewności przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Region free? no to testuj jestem ciekaw Twojej opini,swoja juz mam :P ,w kazdym razie bedzie ladne trio kukurydza,oppo,toska X-E1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Region free?

Not yet. Muszę zestaw modyfikacyjny zamówić, miałem to zrobić już dwa tygodnie temu, ale jak to zwykle bywa, nie miałem czasu...

no to testuj jestem ciekaw Twojej opini,swoja juz mam :P

No wstępną też mam. W tej cenie nic lepszego dostać nie można. Ba, sądzę nawet, że urządzenie kilka razy droższe wcale nie będą lepsze.

w kazdym razie bedzie ladne trio kukurydza,oppo,toska X-E1 .

No ja właściwie takie trio już mam, z tym że C-200 jeszcze nie przyszło, ale stary dobry Istar HD z softem od A-110, jest na wyposażeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem Twojej opinii o nowym dziecku oraz jaka jest jakość obrazu z procesorem i bez w HD i SD.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-831 najbardziej oczekiwany produkt roku zdaniem techradar. Ciekawy artykuł. Tylko tej ceny 300 funtów nie rozumiem. Czyżby to była ich wycena tego klocka.

http://www.techradar.com/reviews/audio-vis...3-633802/review

Chyba możemy w jednym wątku pisać o tych dwóch modelach. Przecież one niczym istotnym się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BDP-831 najbardziej oczekiwany produkt roku zdaniem techradar. Ciekawy artykuł. Tylko tej ceny 300 funtów nie rozumiem. Czyżby to była ich wycena tego klocka.

Price at launch: £449.00

Nie wiem co było wcześniej, ale pewnie coś im się pomyliło. Jak dla mnie, player wart każdej złotówki. To mój czwarty player (BD-P1400, BD-P1500, DMP-BD30) i stanowczo przy nim zostanę na dłużej.

Dzisiaj przyszedł zestaw modyfikacyjny, instalacja bardzo prosta, nie trzeba nic lutować. Modyfikacja działa bardzo dobrze, sprawdziłem płyty DVD z regionu 3,4 i Blu-ray z region B (i A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. wcześniej było £300.

Za What HI-FI?

The Oppo BDP-831 will be available for £449 from October 7th from www.OPPOstore.co.uk – the site will go live that day.

The price includes a Spears and Munsil video calibration disc, and a high-definition audio demonstration/test disc from Aix Records.

You can read the What Hi-Fi? Sound Vision verdict on the player in the Awards issue, on sale October 20th and available earlier to visitors to the Manchester Sound and Vision Show on October 17th-18th.

Ale znowu pomyłka z tym 7 października. To chyba będzie jednak 17. Na www.OPPOstore.co.uk nie można się zalogować.

Za dodatkowe £50 multiregion http://www.bluraychip.dk/

Są chętni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw na eBay za $89 z kosztami przesyłki (doszła w tydzień) do Polski/EU w cenie. Paczka oznakowana jako niskowartościowy prezent (gość zna się na rzeczy). Zestaw jest fajniejszy od tego z duńskiej strony, bo ma głośniczek, który przy zmianie informuje o tym, który region się wybrało (zanim dokonałem zakupu trochę pogrzebałem po sieci i poszukałem informacji)

Sprzedawca od którego kupowałem to http://myworld.ebay.com/gradedexchange/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co było wcześniej, ale pewnie coś im się pomyliło. Jak dla mnie, player wart każdej złotówki. To mój czwarty player (BD-P1400, BD-P1500, DMP-BD30) i stanowczo przy nim zostanę na dłużej.

Czekamy na krótki teścik.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mój czwarty player (BD-P1400, BD-P1500, DMP-BD30) i stanowczo przy nim zostanę na dłużej.

Nawet jak na maniaka HD cztery playery Blu-ray to jednak trochę za dużo. To już nie mania. To choroba. :D:) I do tego Popcorn Hour. Czy to już wszystko? :lol:

Ja kupiłem zestaw na eBay za $89 z kosztami przesyłki (doszła w tydzień) do Polski/EU w cenie. Paczka oznakowana jako niskowartościowy prezent (gość zna się na rzeczy). Zestaw jest fajniejszy od tego z duńskiej strony, bo ma głośniczek, który przy zmianie informuje o tym, który region się wybrało (zanim dokonałem zakupu trochę pogrzebałem po sieci i poszukałem informacji)

Ja też chcę mieć fajniejszy.zestaw. :lol: :lol: i dołożę te 10 dolców na spiker'a :lol:

Już nie mogę się doczekać.

Pierwszą płytę Blu-ray już wypaliłem. Mam nadzieję że będzie chodzić w OPPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak na maniaka HD cztery playery Blu-ray to jednak trochę za dużo. To już nie mania. To choroba. :D:) I do tego Popcorn Hour. Czy to już wszystko? :lol:

Jeszcze jest Toshiba HD-XA2 (XE1), odtwarzacz DVD Oppo 980H i odtwarzacz Laserdisc Pioneera. Nic więcej (iStar NMT nie liczę, bo go chcę sprzedać) :lol: A jeden z odtwarzaczy ostatnio rodzicom oddałem, więc zostały mi raptem 3 :lol:

Ja też chcę mieć fajniejszy.zestaw

Może to się wydawać śmieszne, ale mój BD-P1400 nie sygnalizował niczym faktu zmiany regionu i to było bardzo uciążliwe, bo nie wiadomo czy załapał czy nie. A tutaj masz bardzo precyzyjny sygnał dźwiękowy potwierdzający zmianę regionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, od pewnego czasu dojrzewam do zakupu blu-ray i doszedłem do wniosku, że musi to być OPPO-83. Piszesz, że zakupiłeś to z free regionem. Jak do tej pory znalazłem tylko oddzialne chipy do zamontowania w odtwarzaczu. Podaj proszę swoje źródło zakupu / link do sklepu itp./

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te zestawy modyfikacyjne (chipy jak piszesz) to jest jedyna słuszna droga. Sprzedawcy, którzy ogłaszają się, że mają niemodyfikowane sprzętowo odtwarzacze region free, kłamią. Sprzedają zwykłe odtwarzacze z wgranym zmodyfikowanym oprogramowaniem. Problem polega na tym, że to zmodyfikowane oprogramowanie powstało na bazie dość stara wersja oprogramowania, która ma kupę błędów. A oczywiście po aktualizacji region free znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj, od pewnego czasu dojrzewam do zakupu blu-ray i doszedłem do wniosku, że musi to być OPPO-83. Piszesz, że zakupiłeś to z free regionem. Jak do tej pory znalazłem tylko oddzialne chipy do zamontowania w odtwarzaczu. Podaj proszę swoje źródło zakupu / link do sklepu itp./

Pozdrawiam

Tomasz

Polecam zajrzeć tutaj:

http://www.crtprojectors.co.uk/region_free_bpd-83.htm

Sam zamówię za parę dni. Drożej niż ze Stanów + zestaw modyfikacyjny, ale przynajmniej bez stesów celnych i jest gwarancja. A różnica w cenie nie jest kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam zajrzeć tutaj:

http://www.crtprojectors.co.uk/region_free_bpd-83.htm

Sam zamówię za parę dni. Drożej niż ze Stanów + zestaw modyfikacyjny, ale przynajmniej bez stesów celnych i jest gwarancja. A różnica w cenie nie jest kosmiczna.

Dzięki, z tego wynika, że albo można zakupić wersja usa za 495 GBP netto i dokupić zestaw modyfikacyjny za 49 GBP nett albo oppo zmodyfikowane ze zdalnie stgerowana zmianą regionów z europejskim kablem sieciowym za 599 GBP z Vat no i do kompletu podeójny adapter wifi ze 85 GBP. czyli razem ok. 3100? Mam też możliwość ściągnięcia z usa (prywatny transport) ale nie moge znaleźć dobrego sklepu. Może ktos może jakiś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuż przed zakupem OPPO BDP-831 i brakuje mi tylko jednej informacji.

Czy ktoś z posiadaczy BDP-83 może potwierdzić, że odtwarza on bez problemu płyty Blu-ray "domowej" roboty. To znaczy z taką strukturą jaką wypluwa TsMuxer: katalogi BDMV i CERTIFICATE z podkatalogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też możliwość ściągnięcia z usa (prywatny transport) ale nie moge znaleźć dobrego sklepu. Może ktos może jakiś polecić?

Jeżeli masz kogoś w USA, kto może przyjąć paczkę na swój adres i odesłać do PL to będzie najtańsze wyjście. A kupić najlepiej jest bezpośrednio od Oppo. Ja w sumie zapłaciłem 2100 zł ściągając w ten sposób (bez wireless brigde'a). Do brigde'a trzeba dopłacić te $80 czyli 220 zł. W sumie jakieś 2400 zł ciągnąc z USA, czyli 700 zł różnicy. Dla jednych dużo, dla innych mało :lol:

Czy ktoś z posiadaczy BDP-83 może potwierdzić, że odtwarza on bez problemu płyty Blu-ray "domowej" roboty. To znaczy z taką strukturą jaką wypluwa TsMuxer: katalogi BDMV i CERTIFICATE z podkatalogami.

Działa, działa. Czemu miał by nie odtwarzać? Jeszcze nie spotkałem odtwarzacza, który by tego nie łyknął.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jedno ...

czy wentylator w oppo bdp-83 chodzi cały czas, czy włącza się jedynie przy przekroczeniu danej temperatury?

jeśli działa non stop to czy go słychać: mocno, słabo, wcale?

może sam napęd go zagłusza? itp, itd ...

jako, że mógłby to być uniwersalny player nie tylko do głośnych filmów ale i do muzyki, warto by wiedzieć jak oppo bdp-83 wypada pod względem hałasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas dotychczasowego użytkowania też nie zauważyłem (usłyszałem) niczego denerwującego, a na wiatraki akurat jestem wyczulony (w Toshibie HD-XA2 na przykład mi przeszkadza). Ale postaram się jeszcze "wsłuchać" przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...