Skocz do zawartości
macek.g

OPPO BDP-83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy poradziliście sobie z polską czcionką w divx-ach?

Czy jest możliwość obniżenia napisów divx ?

fitarkus w poście 207 napisał "Działają bez problemu jeśli w samym pliku napisów są poprawnie zaznaczone opcje regionalne czy też strona kodowa. "

Pozdrawiam

Edytowane przez adi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie , ze nie doczekamy sie nowego frimware dla tego modelu .... wpisy z pytaniem o niego sa usuwane ze strony Oppo na FB !!! :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazal nowy update .... Tylko po jego zaladowaniu Banshee pierwszy sezon konczy sie na menu ... ( jest postep ... dawniej nawet menu nie bylo! )

Po nacisnieciu play all - mamy ciemnosc .... Mialem ich za powazna firme ! Wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze jest w nim fajnego? Warto robić upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego nie zauwazylem , poza tym ze czyta teraz menu Banshee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 letnim uzytkowaniu w mym Oppp BDP-83 pada laser ....Pomocne uwagi dla ich posiadaczy :

W modelu tym jest laser KES-410A , ten sam co w PS3 . Bardzo latwo go wymienic ( mozna znalezsc filmik na YT pokazujacy jak to zrobic ) .Problemem jest kupno dobrego z dzialajaca niebieska dioda ..... Kupilem juz 2 sztuki w internecie - w obydwu dziala tylko dioda czerwona .Sam laser jest dosc tani problemem jest trafienie na dzialajacy egzemplarz.Ja se dalem spokoj z poszukiwaniami i zanioslem odtwarzacz do goscia naprawiajacego konsole PS3 , ktory na miejscu wymienil mi laser ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei jako, że czasami zdarzają się problemy z dwoma sprawami:

1. załadowaniem płyty, czyli robi brzy-grzy-brzy i wyświetla komunikat "Unknown disc format"

2. bardzo rzadko, ale jednak, czasami nie do końca otwiera się szuflada i nie można jej zamknąć przy pomocy guzików. trzeba ją manualnie wyciągnąć do końca (brakuje 5mm) i zaśmiguje

postanowiłem się skontaktować z serwisem Oppo mając nadzieję, na słynne amerykańskie "don't worry, it's our fault, we'll help you".

Oczywiście zadeklarowali pomoc, ale miało to być Out of Warranty Repair za "jedyne" 79USD + przesyłka (w dwie strony).

Jak pożaliłem się, że ja z daleka jestem, zaproponowali przesłanie całego nowego napędu za ... 120USD (przesyłka w cenie).

Ze względu na to, że to 1/3 - 1/4 ceny odtwarzacza (103) nie skorzystałem.

W międzyczasie dostałem instrukcję resetu odtwarzacza do ustawień pierwotnych i radzenia sobie w takich przypadkach:

Disconnect the BDP-83 from the power source for no less then an hour. Press and hold the POWER button on the front panel for 5 seconds. Release.
Reconnect the power to the player directly to your walled power outlet, bypassing any switch or power conditioner.
Download and install the 59-0117 Firmware (http://oppodigital.com/blu-ray-bdp-83/bdp-83-firmware-59-0117.aspx).
Perform a Reset Factory Defaults (Device Setup), Erase BD-Video Data (Device Setup->Persistent Storage) and disable BD-Live (Network Setup).
Use a lens cleaning kit to ensure that there are no obstructions on the lens which will cause laser pickup error.

Please try running the lens cleaning solution several times, as one or two attempts may not be enough to remove some obstructions.
Try playback again.

Jeśli chodzi o FW to była wówczas aktualna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś padł mi laser odpowiedzialny za CD ... na szczęście po pokonaniu kilku śrubek, złącz, itp oraz po użyciu IPA na patyczku kosmetycznym wszystko odżyło.

Magiczna płyta blu-ray cleaner na nic się zdała. Stary, sprawdzony sposób nie zawiódł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu tym jest laser KES-410A , ten sam co w PS3 . Bardzo latwo go wymienic ( mozna znalezsc filmik na YT pokazujacy jak to zrobic ) .Problemem jest kupno dobrego z dzialajaca niebieska dioda ..... Kupilem juz 2 sztuki w internecie - w obydwu dziala tylko dioda czerwona .Sam laser jest dosc tani problemem jest trafienie na dzialajacy egzemplarz.Ja se dalem spokoj z poszukiwaniami i zanioslem odtwarzacz do goscia naprawiajacego konsole PS3 , ktory na miejscu wymienil mi laser ...

Nie jestem pewien, czy jest to właśnie ten laser, o którym piszesz ...

Mechanizm użyty w BDP-83 to KEM-430AAB i do tego jest laser KES-430A.

Rzadko występuje, ale na ebay i Aliexpress można go dorwać. Cały mechanizm też jest dostępny.

Możliwe, że z tego powodu nie udają się nasze zabawy z KES-410A.

Je też próbowałem i z dwóch laserów KES-410A żaden nie zadziałał prawidłowo.

A próbowałem, bo niestety moje czyszczenie lasera nie pomogło na zbyt długo.

Przez chwilę działał niebieski, przez chwilę nie działał żaden, teraz działa czerwony.

Czyli problemy znowu występują ...

Nie ma odwrotu od wymiany.

Niestety w PL chyba wersja 430A jest nieosiągalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... monologu ciąg dalszy, ale może komuś przyda się kiedyś ta wiedza.

Zamówiłem na Aliexpress cały mechanizm KEM-430AAB za całe 30USD.

Dziś przyszedł, dziś wymieniłem i dziś zaczął śmigać!

Czekałem ~2 tygodni, czyli całkiem szybko dotarła do mnie przesyłka.

Dlaczego wolałem wymienić całość, a nie sam laser?

Bo różnica w cenie to tylko 7USD.

Teraz zobaczymy jak długo pożyje :-)

Oczywiście sprzedawany jest ten sam mechanizm/laser jako wersja do Oppo BDP-83, ale za taką sygnaturę w opisie trzeba dość sporo dopłacić.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...