Skocz do zawartości
Lord Rayden

TEST: [Blu-ray] Terminator : Ocalenie (Salvation) polska edycja Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Oj dźwięk nie blednie. Na dobrym sprzęcie jest rewela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym tygodniu jak miałem okazję odwiedzić MM w Berlinie to spojrzałem na ceny filmów blu-ray. T4 steelbox niecałe 17euro, podobnie jak inne nowe tytuły - u nich cena 16euro to normalka, a u nas 109-129zł :) - przegięcie. Szkoda, że germańscy koledzy tak rzadko mają wersje z napisami PL.

Widocznie filmy z napisami PL to "białe kruki".

Albo ich nie ma, albo są ale jak już są to kosztują równowartość 25-30 euro :)

Wartość dodana w postaci polskich ścieżek, to wartość bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że efekty dźwiękowe(wszelkiego rodzaju wybuchy)na T4 nie wymiatają tak jak to miało miejsce przy oglądaniu "Transformers2",teraz nie wiem czy mi się coś"ubrdało" czy też może macie podobne spostrzeżenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w koncu obejrzalem tego terminatora, mimo ze mam go juz od tygodnia. Okazją bylo pojawienie sie w moim zestawie nowego projektora Epsona tw5000, wiec byla to prawdziwa uczta dla oka. Ciezko oceniac obraz po tak drastycznej zmianie sprzętu, bo musialbym ocenic co najmniej na 11/10 ;) .

Co do samego filmu, to nie byl taki zly, troche sie kupy nie trzymal, ale przyjemnie sie to ogladalo. Jakos tak sie zlozylo ze w kinie wczesniej nie bylem, wiec byla to dla mnie premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mieszka w Warszawie warto podjechać na wolumen w niedziele zapakowane blu-ray po 70-75 zł dziś byłem Terminator-ocalenie 75 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he ja też obejrzałem na nowym sprzęcie TV..... no i są momenty że "cenka" opada..... ale mój ulubiony (żona twierdzi że mam świra) to ten fragment kiedy leca napisy początkowe i pod koniec wchodzi temat oryginalny z Terminatora.......szyby w oknach wylatują....

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy... ale co bylo na poczatku? Jaranie ze wersja 40 minut dluzsza. Potem 15 minut dluzsza co i tak by bylo czyms. A potem ogladam film i pod koniec mysle sobie "kurcze chyba zwykla wersje wlaczyłem bo nie widze nic co by nie bylo w kinie".

Tak... dostalismy 3 minuty wiecej które sie zauwazy dopiero po wlaczeniu wersji zwyklej przed rezyserska.

Nie wiem... moze i coś tam maja i planuja wydac za rok by zarobic znów ale ogólnie kazdy mogl liczyc ze ta wersja bedzie głebsza , ze moze cos tam jest... Bo sam film w tej wersji to jest po prostu przyzwoity i to głównie dzieki sentymentowi ze widz wie ze oglada nowa czesc Terminatora. Chciał bym dac 7 ale bylo by to wymuszone i zostane przy 6/10 chyba. Poczatek trzyma poziom na 8 ale od kąt Markus trafia do siedziby ruchu oporu to zaczyna byc coraz sredniej a czasem wrecz słabo. Końcówka tez jakas.... Powiedzmy ze im wybaczam bo na poczatku chce wierzyc ze była lepsza ta końcówka w planie ale gdy wyciekł scenariusz to musieli ja zmienic podobno. Twarz Arniego... za 1 razem niby fajna ale potem juz tylko widzi sie to co jest a jest buźka która aż krzyczy "jestem animacją i to na poziomie z przed 2 lat". Sami wiedzieli ze wyglada słabo i dlatego w filmie szybko ten terminator traci swoją ludzką powłokę. Śmiesznie wygląda gdy wypala się ona szybko jak jakiś papier z gazet dziennych. Chyba jak dostał w klate z granatnika to choć powinny resztki skóry zostać a nie że nawet jej fragmentu nie ma przy palcach u stóp juz po sekundach. Bardzo jestem czuły na szczegóły w filmach i mnie drażnią takie rzeczy. W poprzednich czesciach nie takie plomienie powodowały ze skóra Arniego co najwyżej poczerniała. Tak wiec film na 6+ , jakosciowo na 8+. Ogólem wydanie na 7 i jesli juz je trzymac w kolekcji to wtedy gdy ma sie juz poprzednie czesci. Nie bardzo do mnie przemawia argument ze trzyma to wiele osób by pokzac komus cos fajnego (jest masa lpszych filmów, choć fakt ze gościowi łatwiej spodoba się wizja zobaczenia nowości, w dodatku ze znanej serii) i dla porównania podaje Star Treka jako film co juz go nawet nie wlaczy bo nie ma go ochoty ogladac. Bo w star Treku to niby efekty sa gorsze albo jakosc obrazu.... Fakty sa takie ze nie sa gorsze , sa nawet lepsze. Jedyne z czym mozna polemizowac to sam film bo kazdy ma swoj gust, ot mozna nie lubic wszystkiego co sie toczy w kosmosie i już.

Ale Star Trek wedle wszystkich rankingów to też film lepszy o klasę. Wiadomo sa rozne gusta ale jednak tu sie zebrało przypadkiem większość osób co woli Terminatora 4 i przez to błędny obraz rzeczywistości powstał że faktycznie tak musi być skoro każdy tu wywyższa Terminatora. Jeszcze pamietam te uwagi ze wystarczy spojrzeć jak tych Star Treków ludzie sie pozbywaja na allegro... A teraz to z Terminatorami jest to samo , nawet na większą skale i w krótszym czasie od premiery.

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak... dostalismy 3 minuty wiecej które sie zauwazy dopiero po wlaczeniu wersji zwyklej przed rezyserska.

Ja poszedłem na skróty i od razu zapodalem wersję "długą" , ale na obejrzenie wersji "krótkiej" jakoś nie mam siły ... :lol:

Czy mógłbyś wskazać czym różnią się od siebie te dwie wersje filmu ? Z góry THX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sam nie wiem bo jak Ty wlaczylem "długą":) Tak tylko napisałem że widać różnice gdy włączy się pierwszą bo zapewne jakaś jest. Ale tak się to ogląda jak by wyciął ktoś 3 min ze zwykłej i zwykłą nazywał reżyserską. Zdaje mi się że scena gdy ta kobieta stoi w deszczu i rozbiera się do pasa jest dodana. Moze sie myle, nawet facet od czasu do czasu nie zauważy piersi na ekranie:) Ale jak to nie ta scena to nie wiem gdzie sa te dodatkowe 3 minuty.... Dłuższe napisy końcowe? :) W każdym razie i ona nie trwa 3 minut to coś jeszcze musi być dodatkowego. Ogółem sceny nic nie wnoszące. Ktoś to przedstawia jako wersja reżyserska/wydłużona a tak naprawde filmy niby w zwykłych wersjach zwykle w dodatkach mają usunięte sceny które łącznie mają często czas trwania 10-15 minut, ktoś na siłę mógł by je wcisnąć w film i dać 2 wersje na płycie i sprzedawać jako reżyserska by zarobić ale jednak na szczęście nie każdy tak robi. Najlepsze są dodatki i wywiady zaprzeczające faktom.... Reżyser podniecający się że u niego każda scena akcji musi być poparta fabułą a nie być sama dla siebie(wiarygodnie brzmi to z ust twórcy Aniołków Charliego no nie? ), że zrobił innego wreszcie mrocznego Terminatora... 1 i 2 były dużo cięższe a wzmianki o przyszłości mówiły o prawdziwej eksterminacji a nie jakichś robotach w fabrykach. Nie ma w tym filmie żadnej sceny by roboty robiły egzekucje na ludziach , tylko gdy jeden wspina się na ogrodzenie by uciec zabijają go a to za mało. Wystarczyło by robocik nie był tak troskliwy i nie łapał spadających z mostu bohaterów i by było po sprawie. Sam Skynet uratował Kyle'a by go potem nie zabić i przez to jak pokaże nam kiedyś jakaś część ostatecznie ludzie wygrają. No powiedzcie mi.... czy Skynetowi tak zależało na poszczególnych osobach by specjalnie programować roboty tak by ich potrafiły złapać gdy choćby jedno będzie mogło spaść ? Już pomijam fakt że tam akurat ten statek był by móc ich złapać ale chodzi o sam sens tego. To tak jak my byśmy zbierali mrówki i za wszelką cene gonili jedną czy dwie które zwiały mając już ich kilkaset. Jak chcieli zrobić mroczny film to powinni pokazać czasy gdy jeszcze toczymy ze Skynetem większe walki, gdy dochodzi on do władzy. A nie jak się chowamy a do walki stają specjalne jednostki. Jakiś rok 2014 zamiast 2018 (już nie mówię 2012 bo by było to za bliskie i kojarzyło by się z dorabianiem scenariusza pod przepowiednie). Wtedy by faktycznie cywile brali udział w walkach na większą skale i by było widać że system Skynetu nie myśli głównie o tym by brać jeńców bo i tak żyło by nas o wiele więcej.

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te filmy są takie drogie w polskich sklepach to dlaczego je tam kupujecie a nie np. na amazon albo hmv.com? 15, max. 17 funtów z dostawą do domu. Nie wiem czy do Polski można zamówić, ale jak nie to zawsze można jakiegoś kolegę w Anglii poprosić. Pozostaje kwestia napisów ale zawsze można włączyć angielskie i przy okazji uczyć się języka :-)

ps. t4 nie kupujcie choćby był po 10zł, nie warto.

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego je kupujemy tam gdzie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO NARESZCIE!

Po ponad 2 miesiącach czekania, samsung raczył wydać nowy soft do BD p3600 (o numerze 2.06), na którym wreszcie płyta z terminatorem rusza. Dla przypomnienia - na wcześniejszym sofcie, po wczytaniu paska stanu na płycie, użytkownika witał czarny ekran i nic więcej (w tym miejscu powinno pojawić się logo Sony). Po szybkim upgrade, płytka działa, także - jak na razie) bez większych problemów chodzi także Harry Potter i Książe Półkrwi, które miało tendencję do wieszania się w momencie pojawiania się menu (zdarzało mi się, że musiałem wielokrotnie włączać i wyłączać playera, żeby wreszcie odpowiednio zaskoczyła.

Mam tylko nadzieję, że nie zepsuli czegoś innego w sofcie:)

A co do wydania - dobry obraz i dźwięk miazga, parę fajnych dodatków ale dopiero Maximum Movie Mode pokazuje potęgę Blu-ray, co prawda oglądnąłem tylko kawałek po projekcji filmu, ale wszystko bajera, okienka, reżyser i co ważne - polskie tłumaczenie!!

Ogólnie polecam, mam metal boxa, którego kupiłem za 99zł minus kupon, bo nikt się nie przyczepił w media, że łącze akcje:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....

Wielkie dzięki za recenzję :D jutro kupuję Terminatora :)

Bardzo bym prosił o więcej takich recenzji ;)

Pozdrawiam....

Edytowane przez SlawekR
Edycja niestandardowej czcionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...