Skocz do zawartości
semu.michaja

Cyfra+ w HD!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

(cytat) Kiedy HDTV w Polsce ?

Już na jesieni pojawią się w naszym kraju pierwsze programy w standardzie HDTV również na platformie CYFRA+(koniec cytatu) link do strony [url="http://www.cyfra.tv/cyfra.plus.hdtv.html"]http://www.cyfra.tv/cyfra.plus.hdtv.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L O L
O
L


[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV"]http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV[/url] to tak na marginesie ktoś się nie nameczyl ;p (to samo na stronie cyfry)

Ale dobra sciema zeby odwrocic uwagę od ITI hahahahahaahahah w sumie robią dobrą reklamę nowej platformie...

Wystarczy powiedzieć jedno: T U N E R Y! Co nagle wrzucą dla wszystkich całkiem nowe tunery? Nowe kanały? Własne nowe kanały w HD? No bo chyba nie upscalowane...hmmm no ciekawe ciekawe... :huh: narazie chce mi się smiać może potem napiszę coś poważnego i pomyślę czy słusznie się śmieję B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to przecież chyba nie jest oficjalna strona Cyfry+ tylko jakiegos dystrybutora , który sam sobie "zorganizował" adres www. Oficjalny adres to www.cyfraplus.pl a tam nie zauważyłem żadnych informacji o HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Gmeru, gdybyś trochę poszperał i poczytał o tym
[img]http://www.telecomwereld.nl/pic/news/554/upcmbox.jpg[/img]
tunerze Cyfry+ i być może tym
[img]http://www.arion.co.kr/upfile/product/974475e22f7147a8bb79ffab7c873e23.JPG[/img]
to byś wiedział, że Imperium zaczyna Kontratakować :huh:

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez ja dobrze wiem i to widziałem ale i tak dla mnie to abstrakcja. Cóż w razie co odszczekam za miesiąc :huh: jak cyfra wprowadzi HDTV B):lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha ha koń by się uśmiał.
HDTV w naszej cyferce. To dopiero cena za abonament będzie kosmiczna, a raczej Hi-End - owa. Niech tylko jeszcze podciągną jakość obecnych kanałow bo ostatnio to taka pikseloza, że szok.
Gmeru dobrze powiedziane. Cyferka chce odwrócić uwagę od ITI ile się da. Jak ITI wypuści swoją platformę to sprzedaż im spadnie pewnie na łeb na szyję.

Jak to mówią poczekamy zobaczymy. :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' date='22.08.2006, 10:44 ']Ha ha koń by się uśmiał.
HDTV w naszej cyferce. To dopiero cena za abonament będzie kosmiczna, a raczej Hi-End - owa. Niech tylko jeszcze podciągną jakość obecnych kanałow bo ostatnio to taka pikseloza, że szok.
Gmeru dobrze powiedziane. Cyferka chce odwrócić uwagę od ITI ile się da. Jak ITI wypuści swoją platformę to sprzedaż im spadnie pewnie na łeb na szyję.

Jak to mówią poczekamy zobaczymy. :-)

Pozdrawiam

braavoo
[right][post="8802"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Witam,
jak słusznie Kolega zauważył koń dopiero się uśmieje jak się dowie jak ITI zamierza "tworzyć" - choć to za duże słowo, swoje materiały HD - to też za duże słowo. Zdziwilibyście się wiedząc jakich narzędzi zamierzają użyć... Powiedzmy, że zrobią to Polsku, czyli z niższej rozdzielczości "upkonwertną się do wyższej" ;-))
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Junior' date='22.08.2006, 12:23 ']Witam,
jak słusznie Kolega zauważył koń dopiero się uśmieje jak się dowie jak ITI zamierza "tworzyć" - choć to za duże słowo, swoje materiały HD - to też za duże słowo. Zdziwilibyście się wiedząc jakich narzędzi zamierzają użyć... Powiedzmy, że zrobią to Polsku, czyli z niższej rozdzielczości "upkonwertną się do wyższej" ;-))
Pozdrawiam
[right][post="8805"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
A ciekawe skąd kolega wie- ja mam kolegę który robi im system billingowy i on nie chce ze mną rozmawiać nawet na tematy które są znane z pracy - podpisał lojalkę, jakieś weksle i przyrzeczenie popełnienia sepuku jak coś powie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='albz74' date='22.08.2006, 11:38 ']A ciekawe skąd kolega wie- ja mam kolegę który robi im system billingowy i on nie chce ze mną rozmawiać nawet na tematy które są znane z pracy - podpisał lojalkę, jakieś weksle i przyrzeczenie popełnienia sepuku jak coś powie ....
[right][post="8806"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Ja nie podpisywałem żadnych lojalek ;-)) to nie te czasy.
A z tym materiałem to fakt, domyślam się że kupią od czasu do czasu coś RealHD ale ze sprzętu który mają do własnych produkcji może i wycisną Real ale nie HD :-))
PS. Pamiętaj o utajnianiu swoich źródeł informacji, jak na górze się zmieni ktoś może wyciągnąć takie kwity przeciwko Twojemu Koledze ;-)) Polska kwitem stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Junior' date='22.08.2006, 12:47 ']Ja nie podpisywałem żadnych lojalek ;-)) to nie te czasy.
A z tym materiałem to fakt, domyślam się że kupią od czasu do czasu coś RealHD ale ze sprzętu który mają do własnych produkcji może i wycisną Real ale nie HD :-))
PS. Pamiętaj o utajnianiu swoich źródeł informacji, jak na górze się zmieni ktoś może wyciągnąć takie kwity przeciwko Twojemu Koledze ;-)) Polska kwitem stoi...
[right][post="8807"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Mój kolega od Ciebie różni się tym że nic mi nie powiedział i nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC ma 25% udziału w Cyfrze+. Jeśli ktoś nie zrozumiał, te fotki to żart. Cyfra+ i HD :P:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobniez UPC bacznie sledzac wejscie iTi mysli o ewentualnym zaoferowaniu tego, co juz startuje w Holandii - pakietu HD. Maja wszystko w garsci co trzeba - inet, telefov@voip no i oferte programowa ktora obejmuje faktycznie, badz potencjalnie wszystko co ma jakas wartosc i jest dostepne w Europie. I tutaj koledzy moze byc najwiekszy szok - dadza najbardziej rozbudowana oferte programowa i wlasny PVR/VOD z kompletem uslug jw jako pierwsi w kraju (bo iTi bedzie to wszystko wprowadzal stopniowo). Maja ugruntowana pozycje na rynku, nie musza obawiac sie wielkiej wojny o talerz :) bo to inny typ nadawcy. Sa elastyczniejsi imho od CP,C+ czy iTi bo sami nic nie produkuja i moga komponowac swoja oferte z tego wszystkiego, co obecne jest na rynku.
Przed rokiem pytalem pewnego waznego goscia z UPC o wprowadzenie calkiem nowej telewizji, z HD oczywiscie. Wtedy uslyszalem, ze owszem na zachodzie robia przymiarki, ale w Polsce przez pare lat mozna dac se siana. Ostatnio na tak postawione pytanie padla odpowiedz - nowa telewizja? Oczywiscie. Szczegoly? Ano niestety szczegolow brak. :) Jednakowoz oczywiste jest dla mnie, ze oferta bedzie zblizona, czy wrecz bedzie kalka tego, co zaoferuja na rynku holenderskim, a bedzie to najprawdopodobniej najbardziej elastyczna i najbogatsza oferta HD, jaka mozna sobie wyobrazic w ramach jednego dostawcy.
Czyli (w trybie przypuszczajacym rzecz jasna) mozemy sobie wyobrazic kilka pakietow - od oferty iTi po Premiere, Sky etc dodatkowo z ewentualna opcja multiC+ lub/ i HBO (czyli tego co znajduje sie juz od dawna w dodatkowo platnym abo w UPC) w HD i dodatkowo w ciekawych (czyt. konkurencyjnych!) cenowo pakietach :P
Sam mam dosc rozbudowany abo w UPC (bez netu, ale jezeli opcja HD jw sie pojawi to biore) z fonem i szczerze powiedziawszy najbardziej lezal by mi taki rozwoj sytuacji. Dla UPC wypozyczalnia na zadanie to, przy dziesiatkach tysiecy uzytkownikow dysponujacych szybkim albo bardzo szybkim laczem przez nich oferowanym, to pestka. VoIP sprawdza sie swietnie i przynajmniej u mnie w okolicy malo kto wyrzuca kase w bloto, czyli jedzie na planach tepsy.
C+ nawet jezeli jest szczere i nie sciemnia to ma ostro pod gore, bo ani dotychczasowa polityka braku innowacji technologicznych oraz bardzo nieatrakcyjna dotychczasowa oferta cenowa na swoje uslugi, nie daje imho szans na szybka zmiane sytuacji. Powiedzmy sobie szczerze - oni moga uruchomic HD i PVR najwczesniej za pol roku / rok. A technologie oparte o dostep do sieci - VOD czy VoIP? Za xx lat. Polsat takoz, bo jak na razie bazuje, podobnie jak C+, na technologii z l.90. Innymi slowy nie ma szans imho zeby obecne na rynku platformy cyfrowe szybko nawiazaly do rywalizacji. Chyba, ze iTi bedzie sie z caloscia zapowiadanych atrakcji slimaczyc. Ale jak pisalem - jest jeszcze UPC, gdzie teoretycznie mozna bedzie miec wszystko, jednoczesnie najwczesniej i bedzie mozna dobrac sobie dokladnie to, na co sie ma ochote, bez krepujacej wybor, sztywnej oferty programowej platform (zestawy pakietowe za _niewielka_ doplata do podstawowego abo).
Co daje mi podstawy do umiarkowanego optymizmu? Ano to, ze firma odpowiedziala, jak na nasze warunki szybko i profesjonalnie, na prosby klientow dotyczace umozliwienia pelnego udostepniania wykupionego lacza przez klienta, w calym jego domu/mieszkaniu przez wi-fi za niewielka oplata. Jezeli standard n pojawi sie w koncu w przyszlym roku na rynku, to nic nie stoi na przeszkodzie by wszelki nowoczesny sprzet a/v oraz posiadane komputery polaczyc siecia bezprzewodowa dajac dostep do netu, do wszelkich uslug i tresci, takze HD bez zadnych ograniczen. Choc sam jade na innym laczu, bylem zywo zainteresowany i w imieniu znajomych mocno sie angazowalem w cala sprawe. Mam cicha nadzieje, ze z nowym wymiarem telewizji pojdzie w UPC rownie gladko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' date='22.08.2006, 17:54 ']Jezeli standard n pojawi sie w koncu w przyszlym roku na rynku, to nic nie stoi na przeszkodzie by wszelki nowoczesny sprzet a/v oraz posiadane komputery polaczyc siecia bezprzewodowa dajac dostep do netu, do wszelkich uslug i tresci, takze HD bez zadnych ograniczen.[/quote]

Standard 802.11n już jest
np. [url="http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4772"]http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4772[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' date='22.08.2006, 17:54 ']Podobniez UPC bacznie sledzac wejscie iTi mysli o ewentualnym zaoferowaniu tego, co juz startuje w Holandii - pakietu HD. Maja wszystko w garsci co trzeba - inet, telefov@voip no i oferte programowa ktora obejmuje faktycznie, badz potencjalnie wszystko co ma jakas wartosc i jest dostepne w Europie. [i](...)[/i][right][post="8829"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Szczerze wątpię w to, że ITI, Polsat lub Cyfra+ udostępnią [i](w najbliższym czasie)[/i] jakiemukolwiek innemu operatorowi swoje kanały HDTV. Przecież ITI nie robi nowej platformy po to, żeby ich kanały HD były nadawane przez konkurencje.

Jak słusznie zauważyłeś UPC ma wszystko oprócz własnych kanałów, a mało kogo zainteresują niemieckojęzyczne kanały HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochim = 100% racji

Sytuacja na Polskim rynku wygląda teraz tak ITI = lider
reszta= follower-zy

Wypowiedzi reprezentantów wielkich graczy polskiego rynku multimedialnego jeszcze niedawno brzmiały tak: "Polska i HDTV eeeeeeeeeee tam za wcześnie o dekade"

ITI zrobił konferencje i nagle wszyscy zaczeli inaczej śpiewać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Trochim' date='23.08.2006, 01:20 ']Szczerze wątpię w to, że ITI, Polsat lub Cyfra+ udostępnią [i](w najbliższym czasie)[/i] jakiemukolwiek innemu operatorowi swoje kanały HDTV. Przecież ITI nie robi nowej platformy po to, żeby ich kanały HD były nadawane przez konkurencje.

Jak słusznie zauważyłeś UPC ma wszystko oprócz własnych kanałów, a mało kogo zainteresują niemieckojęzyczne kanały HD.
[right][post="8850"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Przeciez nie za darmo. Walka miedzy platformami bedzie ostra i pokusa udostepnienia pakietu najwiekszej sieci kablowej moze byc b.silna. Nie zapominajmy o jednym - na naszym rynku nie ma po prostu miejsca na trzy platformy cyfrowe, ktos bedzie musial wypasc z gry (choc pewnie odbedzie sie to przez fuzje). Z Premiere w sumie racja ale anglojezyczne kanaly HD w ofercie byly by nie do pogardzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' date='23.08.2006, 10:02 ']Z Premiere w sumie racja ale anglojezyczne kanaly HD w ofercie byly by nie do pogardzenia.[right][post="8863"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zdaje się, że Premiere podaje równiez wersje oryginalne programów - tak więc również angielskie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Chyba nie bedzie tak zle bo tak naprawde jesli chodzi o studio tvn to chyba nie ma nowoczesniejszego sprzetu w polsce wszystko oparte na maczkach, dosyc szybkich stworzonych wlasnie pod montaz materialu video. Kazdy kto mial do czynienia z macintoschem wie ze jest to dory sprzet do takich rzeczy. A reszta no coz tylko kamery. Nie jestem w stanie teraz tego sprawdzic ale z tego co pamietam kamery uzywane przez mala kablowke w lodzi maja mozliwosc zapisu w rozdzielczosci hdtv wiec taki tvn na 100% dysponuje takim sprzetem. Reszta to tylko kwestia obrobki i montazu a to juz nie jest problem dla wspolczesnych komputerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='23.08.2006, 05:04 ']ITI zrobił konferencje i nagle wszyscy zaczeli inaczej śpiewać :P
[right][post="8851"][/post][/right][/quote]


Jakim głosem ??? baranim ??? :);):rolleyes:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' date='23.08.2006, 13:32 ']Nie zapominajmy o jednym - na naszym rynku nie ma po prostu miejsca na trzy platformy cyfrowe[/quote]

A gdzie to wyczytałeś ???
A może cytujesz pewnego Prezesa z Francji, wielkiego gracza TV SAT w naszym kraju ???
On niedawno mówił, że Polska 10 lat za murzynami i że u nas na HDTV się nie zanosi.

Nie ma nic lepszego jak forowanie własnych opinii nie popartych żadnymi faktami.
A fe :rolleyes: .

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='29.08.2006, 19:28 ']A gdzie to wyczytałeś ???
A może cytujesz pewnego Prezesa z Francji, wielkiego gracza TV SAT w naszym kraju ???
On niedawno mówił, że Polska 10 lat za murzynami i że u nas na HDTV się nie zanosi.

Nie ma nic lepszego jak forowanie własnych opinii nie popartych żadnymi faktami.
A fe  :rolleyes: .

Pozdro.
[right][post="9229"][/post][/right][/quote]

Bynajmniej. Akurat panowie z cyfry sa ostatnim wiarygodnym dla mnie zrodlem informacji. Skad te wnioski? Ano z dynamiki rozwoju polskiego rynku. Ostatnie lata to stabilizacja ilosci abonentow platform cyfrowych... mozna ostroznie przyjac ze rynek sie w tym segmencie nasycil. Ten trzeci bedzie w duzej mierze odbieral klientow C+ i CP, ewentualnie skusi tych, ktorzy mieli dostep do szerokiej oferty programowej w duzych sieciach kablowych. Nowe technologie beda jeszcze przez pewien czas "elitarne". Oczywiscie iTi doskonale zdaje sobie sprawe, ze aby zaisteniec trzeba dac cos orginalnego, nowego - co przyciagnie widza, ktory od dawna ma juz te setki kanalow, platna TV i ekhmmm cyfrowa wizje (coz tutaj mam nadzieje blysna (iTi) i bedzie SD w takiej jakosci, jaka daja niektorzy nadawcy w Raichu czy WB). Sumujac - te okolo 1,6-1,8 mln abo obu cyfrowych platform to gorny pulap. iTi bedzie zyskiwac w duzej mierze ich kosztem. Duza czesc ludzi posiadajacych plazmy i LCD ma ktoras z konkurencyjnych platform (wiadomo, jak mantra powtarzane, "zadbaj o jak najlepszy sygnal") i to oni beda targetem dla iTi. To chyba logiczne? Oczywiscie Polacy beda kupowali nowe plaskie ekrany, bo za pare lat CRT po prostu odejdzie w niebyt, natomiast cena takiego tele dla Kowalskiego musi osiagnac pulap maks. sredniej krajowej (tu mozna byc jak najbardziej optymista). Wreszcie platformy cyfrowe to tylko pewien segment rynku z dosc wysokimi oplatami abonentowymi i sporymi wymaganiami odnosnie infrastruktury u klienta (patrz nabor na testerow :P )... to kolejne ograniczenie ilosci zainteresowanych HD z talerza. No ale w koncu, w Polandzie ruszy wysoka rozdzielczosc w cyfrowej telewizji naziemnej i kablowej (tu pewnie szybciej). I to bedzie dla prawdziwie masowego odbiorcy, przy abo RTV =30/40zl czy po kablu 50/60zl. I o to mi chodzilo, a nie o to, ze my sa biale murzyny i ze "jeszcze nie jestesmy gotowi na telewizje nowej generacji", cytujac pewnego CEO z C+ na zakonczenie.

ps. chyba gorszego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja w tym temacie sie wypowiem. Telewizja hdtv jesli bedzie miala dobry marketing to sie sprzeda w innym wypadku bym nie liczyl. Jesli chodzi o zwyklego kowalskiego. Po prostu mam troche doswiadczenia bo biegalem po klientach jako konserwator w kablówce. Idziesz do mieszkania stoi sobie lcd klient mowi jaki super i rewelacyjny obraz a ty widzisz kiche i sieczke. Poziom sygnalu prawidlowy ale nie jakosc niestety taka technologia. Jemu sprzedawca w sklepie to wmowil i on w to wierzy. Po za tym czy telewizor za x tysiaczkow moze miec kiepski obraz ? Inny przyklad klient: tv thomson 32" 100Hz i co rozjechane dzialko w kineskopie pojawiaja sie przebarwienia w kolorach. dokladnie na krawedziach. Ale to nie uszkodzony tv bo przeciez jest super cud miod i orzeszki tylko wina kablowki ze wszystko jest podbarwione. Notabene ta sprawa o malo co zakonczyla by sie sadem bo facet twierdzil ze skoro tv gra to jest sprawne. Tak jest w wiekszosci przypadkow. Zwykly kowalski nie zobaczy roznicy miedzy hdtv a sd. Jemu trzeba to wmowic i wtedy kupi a to jak pisalem juz wczesniej zadanie dla marketingu. Notabene wiekszosc klientow zachwyca sie super obrazem z cyfry. Kiedy to kicha jakich malo, kompresja kosmiczna (tniemy koszta) a kwadraty na tv maja z 1cm boki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacje z dzisiejszej konferencji nt planów Cyfry+ na 2006 :

[url="http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu=278&artykul=1157057725720"]http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus.php?menu...l=1157057725720[/url]

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nic ciekawego - ewidetnie rozpaczliwie staraja sie reagowac na ITI. Smiechu to warte i zenyjace jak ciagle wciskaja kit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...