Skocz do zawartości
semu.michaja

Cyfra+ w HD!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawdopodobnie w grudniu tuner HD od Cyfry(jeżeli wierzyć partyline) na własność.
Może warto poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forach poświęconych tv-sat pojawiło się następujące info:
[i]Już w najbliższym miesiącu Canal+ wzbogaci sie o nowy kanał w wysokiej rozdzielczości.Na tym kanałe będą pokazywane relacje sportowe(mecze ligi francuskiej i angielskiej). A w 2007 roku będzie w wysokiej rozdzielczości pokazywana nasza rodzima 1 liga. Oprócz relacji sportowych każdy abonent będzie mógł zobaczyć produkcje filmowe w HD. W przyszłym roku oferta platformy zostanie rozszerzona o dwa kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości, których nazwy na razie nie są znane.[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='upandup' post='14924' date='16.10.2006, 19:11 ']Na forach poświęconych tv-sat pojawiło się następujące info:
[i]Już w najbliższym miesiącu Canal+ wzbogaci sie o nowy kanał w wysokiej rozdzielczości.Na tym kanałe będą pokazywane relacje sportowe(mecze ligi francuskiej i angielskiej). A w 2007 roku będzie w wysokiej rozdzielczości pokazywana nasza rodzima 1 liga. Oprócz relacji sportowych każdy abonent będzie mógł zobaczyć produkcje filmowe w HD. W przyszłym roku oferta platformy zostanie rozszerzona o dwa kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości, których nazwy na razie nie są znane.[/i][/quote]

Czekamy czekamy :) 1 liga w HD? To nie jest takie proste ale odszczekam to jak KIEDYŚ zobaczę...narazie zrobienie WC czy LM to duże wyzwanie w HD...a co dopiero rodzima liga :) Najpierw stadiony trzeba wybudować ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek pewnie w HD będzie tylko mecz kolejki. To chyba nie będzie takie kosztowne, kilka kamer, wóz transmisyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z działem technicznym Cyfry w sprawie wymiany tunera, okazuje się że C+ zamówiła dekodery z wyjściem HDMI, dostawa spodziewana jest w przyszłym miesiącu, abonenci zostaną poinformowani na jakiej zasadzie odbędzie się wymiana odbiornika, więc czekam na ofertę.
Realne staje się, że na święta BN/2006, klienci Cyfry będą gotowi do otrzymania sygnału MPEG4 i programów HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='satjack' post='15112' date='17.10.2006, 13:01 ']Realne staje się, że na święta BN/2006, klienci Cyfry będą gotowi do otrzymania sygnału MPEG4 i programów HD[/quote]
IMHO bzdura bo nie można na jednym transponderze nadawać jednocześnie DVB-S MPEG2 i DVB-S2 MPEG4.
Musieliby jeden z transponderów całkowicie oddać do MPEG4 a ponieważ nie ma wolnych to wynajęcia w tej chwili sytuacja się komplikuje.
No chyba e poupychają jeszcze bardziej na pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DrOzda' post='15152' date='17.10.2006, 14:59 ']IMHO bzdura bo nie można na jednym transponderze nadawać jednocześnie DVB-S MPEG2 i DVB-S2 MPEG4.
Musieliby jeden z transponderów całkowicie oddać do MPEG4 a ponieważ nie ma wolnych to wynajęcia w tej chwili sytuacja się komplikuje.
No chyba e poupychają jeszcze bardziej na pozostałych.[/quote]

Czy ja niewyraźnie napisałem? "klienci Cyfry będą gotowi do otrzymania sygnału MPEG4"
znaczy tyle, że Klienci mogą mieć odbiornik prawdopodobnie DVB-S2 z wyjściem HDMI.
(dla niektórych HDMI jest magicznym słowem i nie kupią TV bez tego wejścia)

Jeżeli chodzi o satelitę to czy MPEG4 na DVB-S? (na dziś to słaby pomysł), czy dostaną miejsce po porządkach w grupie C+?, to kwestia otwarta.
Mogą dostarczyć odbiornik DVB-S/S2 i na razie transmitować jak do tej pory w strumieniu MPEG2
W czasie porządków sukcesywnie mogą otrzymywać wolne transpondery i odpalać kanały w MPEG4
Na pierwszy ogień odpalą [u]jeden[/u] kanał HD np. C+zielony i będą zapodawać mecze i filmy w HD, wystarczy ew. dodatkowe HD z FTA na Astra.
Po porządkach przyjdzie czas na konwersję systemu nadawania i całą platformę puszczą w MPEG4 (oczywiście bzdury bym pisał gdyby konwersja nastąpiła w tym roku, ale do końca przyszłego ma szansę).

Wydaje mi się, że to rozsądne bo n-ka i tak ma tylko 1,5 programu HD i blokuje kanały FTA z Astry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cytuję dzisiejszy news za portalem www.wirtualnemedia.pl


"HDTV czyli telewizja wysokiej rozdzielczości pojawi się jeszcze w tym roku w postaci jednego kanału w Cyfra+.

„W wysokiej rozdzielczości pokażemy to, co dla abonentów najbardziej atrakcyjne, czyli programy premium. Na początek w HD pokażemy rozgrywki piłkarskiej pierwszej ligi” – mówi nam Marta Jóźwiak, PR Cyfry+.

Platforma pokaże rozgrywki ligi angielskiej i francuskiej oraz filmowe hity, a także, dzięki inwestycjom w nowoczesny sprzęt, w przyszłym roku rozgrywki polskiej ekstraklasy.

Także w przyszłym roku na Cyfrze+ pojawią się kolejne kanały telewizyjne w wysokiej rozdzielczości.

Przygotowania do wdrożenia technologii HD Cyfra+ rozpoczęła już jesienią 2005 roku, prowadząc testy standardu MPEG4. Kolejnymi krokami były dostosowanie centrum nadawczego i systemów emisyjnych do potrzeb nowej technologii, pozyskanie dostępnej na rynku zawartości programowej w tym formacie oraz zamówienie sprzętu dekodującego programy w HD dla abonentów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podszedłem sobie do wyspy w Arkadii C+. Pytam się Pani, że teraz wyszła ta telewizja n i niewiem czy się na nią decydować i czy C+ pokaże coś w HD?

A ona odpowiedziała, że HD startuje w listopadzie i Canal+ będą w HD (trochę filmów i sport). Czyli coś tam wiedziała ale już biednej nie męczyłem bo mówiła, że masę osób przychodzi z takimi pytaniami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przecież testy już wystartowały, o czym wszyscy donoszą, zaś polecam wywiad z szefuńciem Cyferki w najnowszym Sat Kurierze.
HD w Cyfrze startuje w tym roku na 100%, co potwierdził ten Pan mówiąc, że główną atrakcją w sezonie świątecznym (bożonarodzeniowym) będzie Canal+ w HD.

Oficjalna prezentacja Canal+ HD odbędzie się 26.10 na targach Sat Krak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś wyczytałem, że jak masz w Cyfrze+ pakiet z Canal+ to NIC nie dopłacisz za Canal+HD. Oczywiście poza wykupem nowego dekodera. Pozytywny efekt N'ki pewnie. I to by była bardzo dobra wiadomość od Cyfry+. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos wie, ile bedzie kosztowal dekoder hd do cyfry? Moze da rade odebracn a humaxie hdci z modulem?

A codo eNki. Czy mozna rozwiazac umowe w ciagu 30 dni od podpisania bez jakichs rozczen i kar? Bo wiem ,ze na cyfre umowe mozna rozwiazac w ciagu 30 dni od podpisania, jezeli cos nie pasuje.
Mi w N nie pasuje brak hollywoodzkiego kanalu filmowego!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' post='17268' date='24.10.2006, 17:57 ']Ciekawe jaka będzie cena na Cyfre z programami HD?[/quote]


W tej chwili za full jest 145,- (razem z Canal+) i to dla mnie za dużo w porównaniu do n-ki. ;)

(swoją Cyfrę narazie odlączylem w oczekiwaniu na rychly koniec umowy lub na konkurencyjną ofertę w stosunku do n-ki)

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli C+HD bedzie dodatkiem do pakietu C+ bez doplaty, to chyba tylko dlatego, ze zaczynaja sobie zdawac sprawe z tego, ze sa drodzy.
Jesli tak bedzie to swietna sprawa.
Nie sadze , aby sprzedawali dekoder HD (napewno philipsa). Pewnie wzorem ITI wpowadza oplate aktywacyjna , pewnie mniejsza, ale za to nie zrezygnuja z comiesiecznej oplaty za uzywanie dekodera. mniejmy nadzieje ze z powodu oplaty aktywacyjnej oplata comiesieczna nie bedzie wyzsza od dotychczasowej.
Na odbiorniku typu dreambox 70xx mozna strumien hd zgrac na peceta i na PC odtwarzac zgrywke. Pozwala to na dostep do materialu HD bez odbiornika HD. Dziala jesli stosowana jest modulacja qpsk - a taka cyfra stosuje , chcac na tym samym transponderze nadawac tez standardowe kanaly dvb-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co dostałem z Cyfry jako odpowiedź na konkretne pytania o ceny i ofertę programową: "... Operator Cyfry+ już w grudniu 2006 r. zamierza wprowadzić nadawanie programów w najnowszej technologii HDTV. W fazie testów znajdują się również nowe dekodery, umożliwiające odbiór wysokiej jakości. Szersze informacje odnośnie formy udostępnienia terminali Abonentom pojawią się już na początku przyszłego roku."

Więc już sam nie wiem, zostawać w Cyfrze (wysłałem już wypowiedzenie) czy przejść do N. Pewnie najlepiej byłoby poczekać z pół roku :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem wiec ze CYFRA rozpocznie nadawanie HD bez udostepnienia terminali do jego odbioru ... no comment. Poczatek przyszlego roku ... hmm mysle ze na wiosne sie wyrobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to moj debiutancki post na tym forum i chce od razu pochwalic sie ze dzisiaj odebrałem n-boxa i nawet nie wiem czy bede zadowolony N-oferty ale jedno wiem napewno ,choc by Cyfra miała 10 kanałów HD nie podpisze umowy choc by niewiem co dwa razy do tego gó**a sie nie wchodzi (i nie robie tutaj zadnej reklamy dla N-ki bo nawet jeszcze jej nie podlaczylem ) to takie moje zdanie na temat Cyfry +. PZDR :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie w pełni z przedmówcą. W tej firmie duch megacwaniaka Rywina jest wiecznie żywy. Kiedyś opiszę w oddzielnym temacie moje problemy z C+ , zakończone pozwaniem przeze mnie tej śmieciowej firmy / konotacje z metodami działania TP sa i innymi "francuzami" w pełni uzasadnione/. Zagrożeni nieuchronną przegraną, wycofali się rakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Nareszcie !!!

Na targach SAT-Krak 2006 dowiedzieliśmy się kilku konkretów, co do planów cyfry dotyczących wprowadzenia nadawania w HD.

Wszystkie informacje podane niżej zostały oficjalnie udzielone przez przedstawicieli Cyfry +.

Poniżej pewne wiadomości:

[size=4]Data rozpoczęcia:[/size]

- Kanał HD ruszy [color="#CC0000"]już w grudniu tego roku[/color]. Dokładniejszych informacji na razie brak.

[size=4]Content - zawartość - co będzie można oglądać w HDTV na Cyfrze. [/size]

- na starcie będzie dostępny tylko [color="#CC0000"]jeden kanał o zawartości sportowo-filmowej[/color]
-[color="#CC0000"]Docelowo w 2007 trzy kanały[/color] w HD: sportowy, filmowy oraz przyrodniczy.

[b]Film:[/b]
- w ramach kampanii promującej nowy kanał [color="#CC0000"] [size=4]w grudniu zostaną wyemitowane w HDTV wszystkie epizody Gwiezdnych Wojen [/size][/color](dla przypomnienia jest ich 6 - dodam, że abonenci Premier HD już mieli tą przyjemność :) )
- wiadomo również, że na tym kanale oprócz filmów stanowiących prawdziwe HD puszczane będą także upscalowane filmy SDTV.
[b]
Sport:[/b]
- od grudnia będziemy mogli także oglądać [color="#CC0000"]transmisje w HDTV z meczów ligi francuskiej oraz angielskiej[/color].
- od przyszłego sezonu piłkarskiego - [color="#CC0000"]lipiec/sierpień 2007 - rozpoczną się transmisje polskiej ligi w HDTV.[/color] Odpowiedni sprzęt rejestracyjno-nadawczy został już zamówiony, zatem można powiedzieć, że to już pewnik.
- z momentem rozpoczęcia nawadnia transmisji z ligi polskiej [color="#CC0000"]uruchomiony zostanie osobny kanał sportowy.[/color]
- w 2007 roku rozpocznie się także nadawanie kanału przyrodniczego HD. [color="#CC0000"]Nie będzie to raczej Discovery HD[/color]. Wiadomo, że w przeciwieństwie do Discovery HD będzie to kanał z europejskim kontentem nagrywanym w 50 Hz - (Prawdopodobnie National Geografic lub BBC HD - dop. lizarazu).

[size=4]Dźwięk:[/size]

- [color="#CC0000"]dla filmów [/color] będzie to dźwięk [color="#CC0000"]w systemie 5.1[/color] natomiast [color="#CC0000"]dla transmisji sportowych będzie to DD 2.0[/color] ze względu na "bluzgi lecące z trybun podczas meczów".

[size=4]Nadawanie testowe:[/size]

- [color="#CC0000"]od dosłownie paru dni cyfra plus rozpoczęła testowe nadawanie kanału HDTV[/color]. W tej chwili kanał jest zakodowany, puszczane są na nim upscalowane filmy SDTV 16:9.

[size=4]Sposób nadawania:
[/size]
- kanał będzie nadawany [size=5][color="#CC0000"]najprawdopodobniej w formacie 720p[/color][/size] - przedstawiciele cyfry cały czas zastanawiają się nad formatem 1080i. Twierdzą jednak, że 720p jest lepszym systemem od 1080i.

- kanał kodowany będzie w [color="#CC0000"]MPEG-4 H.264[/color]

- [color="#CC0000"]system warunku dostępowego[/color] - taki sam jak dotychczas - [color="#CC0000"]Media Guard[/color]

- kanał nadawany będzie tak jak dotychczas czyli [color="#CC0000"]z Hot Bird-a[/color]

[size=4]Sprzęt:
[/size]
- Tunerem, który cyfra będzie sprzedawać swoim abonentom będzie [color="#CC0000"]Philips Media Sat Max[/color] (nazwa używana na rynku Francuskim, w Polsce będzie się nazywać inaczej). Model podstawowy pozbawiony będzie funkcji PVR i VOD, które zostaną dodane później w innym modelu.
Cechy:
- złącza video 1xHDMI oraz 1xkomponent oraz 1xSCART
- out-put audio: przez HDMI oraz coaxial (1x kabel chinch) - [color="#CC0000"]brak optycznego out-putu dźwięku[/color] !!!

- dodatkowo [color="#CC0000"]karty cyfry plus będą sprzedawane również bez tunera[/color] - razem z modułami dostępowymi typu Media Guard, co z pewnością ucieszy posiadaczy Humax-ów i posiadaczy innych tunerów obsługujący standard DVB-S2.

[size=4]Ceny:[/size]

- nieznane
Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Coż za wspaniała wiadomość. Oby tylko dotrzymali obietnic. Mam nadzieję iż nie będa mieli problemow logistycznych z dostawą dekoderów.
Czyli przed świetami zrobi się ciekawie.

Pozdrawiam
Wzorcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...