Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Hiszpan_007' post='50503' date='15.06.2007, 20:54 ']Bedzie strasznie jak sie KDS nie pojawi w europie brrrrrr. Ale jest jeszcze konkurencyjny JVC.zobaczymy jak bedzie swiecil hehehe.[/quote]

Owszem jest konkurencyjny JVC ( a raczej będzie, bo ma jakoś na jesieni do nas trafić - oczywiście 1080p i do tego "slim" :lol: ) - ale cena JVC jest/będzie znacznie wyższa od KDSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MMP widze ze znasz temat dobrze i go sledzisz. To male pytanko czy jakosc obrazu JVC bedzie taka jak na KDSsie. Cos ten ostatni model JVC 720P byl taki sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Bawilem sie w domu JVC Ila 56" 720p. KDS ma zdecydwanie lepsza czern, jest fullHD i wyglada na moj gust troche mniej plastikowo. Przy obenych cenach Sony to zdecydowanie lepsza oferta. Dziwi mnie wiec ze na Skapcu w ostatnich 2 miesiacach niesamowicie wzrosla ilosc "ocen" obu odbiornikow. Dziwna jest tez tendencja - bo jeden z niskich przeszedł nagle na wysokie a drugi odwrotnie. Mam wrazennie, ze wiem kto i po co to robi...

Co innego nowe JVC fullHD. Mozna znalesc sporo na ich (rozne modele) temat na amerykanskich forach. Podobno niedlugo maja byc w Polsce. Cena zapewne 12-13 tys zl. Czy warto wydawac 5k wiecej? Tego nie wiem...

Pozdrawiam / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem w akcji oba modele: JVC HD-56ZR7U oraz Sony KDS-55A2000 i obraz generowany przez obydwa powala na kolana, ale na dłuższą metę porównywanie tych dwóch telewizorów nie ma sensu: jeden jest 1080p drugi 720p. Mimo to, to co oferują te tv pozostawia daleko w tyle obraz generowany przez inne rptv które miałem okazję widzieć - zarówno dlp Samsunga czy 3lcd Sony ).
Co do JVC FullHD to wypowiem się dopiero kiedy zobaczę jak świecą, i mam nadzieję, że będę mógł to skonfrontować z możliwościami KDS z serii 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie MMP ja tez licze na konfrontacje. I licze sie z cena w granicach 12-15 tys. Ciekawi mnie rowzniez jaka bedzie roznica miedzy KDS z seri 3000 a KDS-Z60XBR5. Napalam sie na te tv strasznie nie moge sie doczekac. JAk nie bedzie nowych modeli to nie wiem czy nie skusze sie na KDS 70A2000 mam nadzieje ze wrazie co cena jeszcze spadnie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie uda Wam sie to porównanie bo nowych KDS-ów Sony w Europie ma już nie być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='musti' post='50673' date='17.06.2007, 21:59 ']Chyba nie uda Wam sie to porównanie bo nowych KDS-ów Sony w Europie ma już nie być :rolleyes:[/quote]

Dlatego napisałem "mam nadzieję, że będę mógł to skonfrontować z możliwościami KDS z serii 3000", aczkolwiek czy będą czy nie okaże się pewnie na jesieni bo do tej pory piszą o tym tylko użytkownicy różnych grup dyskusujnych a nigdzie nie widziałem oficjalnego stanowiska Sony w tej sprawie.
Pożyjemy - zobaczymy (oby tylko było co oglądać, czego sobie i innym miłosnikom projekcji życzę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Hiszpan_007' post='50493' date='15.06.2007, 19:51 ']Ja mam dylemat czekac na nowego czy kupic starego ???[/quote]

Tego to nikt nie wie. Ja myślę że w praktyce obraz będzie bardzo podobny. Różnica będzie w wyglądzie zewnętrznym - mniejsza głębokość i węższa ramka.

Chwalą się jeszcze większą paletą barw, ale zobaczymy w praktyce jaka będzie różnica. Równie dobrze różnica może być tylko na papierze. Nie sądzę żeby matryca się zmieniła - chodzi raczej o zmiany w elektronice...

Podobnie z technologią 100Hz. Jak wiadomo ma ona wady i zalety. Może powodować artefakty. A matryca LCoS jest na tyle szybka że wcale nie widzę specjalnie potrzeby jej stosowania...


Mimo wszystko ja bym chyba poczekał, zawsze to przyjemniej mieć nowszy model z większą ilością funkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :P
Mam pytanie. Od 4 lat mam plazmę i noszę się z zamiarem kupienia czegoś większego/ przeprowadziłem się/-plazma pójdzie do innego pokoju.Nosiłem się z zamiarem kupna plazmy jakieś 60 cali ale czekałem na obniżkę cen. Ostatni zobaczyłem w sklepie 70 calowy Sony Bravia tylnoprojekcyjny podłączony do Discovery HD w cenie 18000zł i przeżyłem mały szok co do jakości obrazu.
I teraz małe pytanie przedstawcie mi minusy tylnej projekcji/ plusy w miarę znam/. Oglądam sporo TV / szczególnie zimą/ do tego DVD-chociaż wczoraj też szok w Euro - Blu R. Samsunga w cenie poniżej 2 tyś. :P .Do tego TV sat cyfra HD - czy tylnia projekcja się sprawdzi????czy jednak zostać prz plażmie /LCD nie whcodzi w rachubę najgorsze co może być ale świetnie reklamowane :) /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='55277' date='04.08.2007, 13:14 ']witam :P
Mam pytanie. Od 4 lat mam plazmę i noszę się z zamiarem kupienia czegoś większego/ przeprowadziłem się/-plazma pójdzie do innego pokoju.Nosiłem się z zamiarem kupna plazmy jakieś 60 cali ale czekałem na obniżkę cen. Ostatni zobaczyłem w sklepie 70 calowy Sony Bravia tylnoprojekcyjny podłączony do Discovery HD w cenie 18000zł i przeżyłem mały szok co do jakości obrazu.
I teraz małe pytanie przedstawcie mi minusy tylnej projekcji/ plusy w miarę znam/.[/quote]

Mam ta 70-kę od praiwe roku.

Wady jakie znam:
- głęboki
- wymienna lampa
- tylko 2 HDMI i 2 component
- po component tylko 1080i
- mały overscan ale podobno daje "dot by dot"
- wbudowany tuner DVB-T jest w MPEG-2
- brak mozliwości wyświetlania 1080p/24

Zalety ( w skrócie):
- obraz nie mający wad PDP i LCD
- fullHD 1920x1080p
- niezły skaler i deinterlacer (ale gorszy od zewnętrznych)

PS. nie zamieniłbym na nic innego (chyba że na JVC fullHD ale ich w Polsce dalej nie ma).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :P
tylko jeszcze wytłumacz stwierdzenie ale podobno daje dot..., i jak jest z wymianą lampy. Sugerują żywotność lampy ok.6 tyś godzin i,że można ją wymienić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='55291' date='04.08.2007, 15:59 ']dzięki :P
tylko jeszcze wytłumacz stwierdzenie ale podobno daje dot..., i jak jest z wymianą lampy. Sugerują żywotność lampy ok.6 tyś godzin i,że można ją wymienić samemu?[/quote]

Pomimo tego, że widac overscan, na szczęśćie (tak twierdzi producent) pixel "wejściowy" trafia w pixel matrycy LCoS, czyli jest tzw. mapowanie 1:1.
Czyli overscan wygląda na "optyczny".

W 70-e masz zapasową lampę na wyposażeniu w cenie. Wymiana wg. instrukcji dziecinnie prosta.
Nie sprawdzałem jeszcze :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega pmcomp raczył nie zauważyć bardzo poważnej wady aplikacji technologi LCoS w wydaniu Sony.

Mianowicie bardzo często użytkownicy narzekają na przebarwienia na ekranie o zabarwieniu zielonkawym. Pierwsza seria SXRD była bardzo wadliwa i polegało to na występowaniu zielonej "kuli" gdzieś na ekranie. Doczekało się to nawet określenia "green blob". Jak to bywa w USA kilku zapalczywych klientów nawet wytoczyło przeciw Sony pozew o to, że nie mogą im dostarczyć sprawnego TV.

Nadzieje na poprawę sytuacji miała przynieść premiera linii XXA2000 jak jednak szybko okazało się dolegliwości do końca nie ustąpiły. Przebarwienia jakkolwiek nieco mniej nasilone nadal występowały. Wielu klientów korzystając z liberalnego pod tym względem prawa w USA wymieniało kilkakrotnie TV i problem nadal występował. Najgorsze jest w tym wszystkim to, ze początkowo przebarwień może nie być a pojawiają się po jakimś nieokreślonym czasie.

Przebarwienia o zabarwieniu zielonkawym są najlepiej widoczne na jednolitych obrazach - gdy obraz przedstawia kolor szary, piasek, dym, mgłę ludzką twarz.

Fora w USA zyją obecnie nadzieją że seria xxA3000 dostępna pod koniec sierpnia będzie miała w końcu problem rozwiązany ale podobnie myślano o serii xxA2000.

W UK skolei plotki głoszą, że właśnie ze względu na dużą ilość zwrotów SXRD i niezadowolenie klientów SONY zrezygnowało całkowicie z tylnejprojekcji w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu zapowiedź serii 3000
Sony have announced three new HDTVs to their A3000 Series line up. All feature full HD 1080p, x.v.Color extended color gamut system, Motionflow 120Hz high framerate technology which is available in four different modes (including ?off?) that the user can change to match the current viewed content , such as high-definition sports and Blu-ray movies. All sets are 20% slimmer than last years sets, and feature interchangeable color speaker grilles which are available in five different colors and cost $50.

The Sony A3000 series are available in three different sizes, the 50-inch KDS-50A3000, the 55-inch KDS-55A3000, the 60-inch KDS-60A3000, for $3,000, $3,300 and $3,500, respectively.
All models should be available in August this year.


ale lepiej prezentuje sie XBR5 na zdjęciu w poście poniżej
[url="http://www.digitalhome.ca/forum/showthread.php?p=567874"]http://www.digitalhome.ca/forum/showthread.php?p=567874[/url] Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cles' post='55397' date='05.08.2007, 22:49 ']Kolega pmcomp raczył nie zauważyć bardzo poważnej wady aplikacji technologi LCoS w wydaniu Sony.[/quote]

Kolega pmcomp nie raczył zauważyć ponieważ pisał na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji a nie opinii zasłyszanych z netu. U niego "zielonego" na szczęście nie ma bo jak by był to SONY by poznało co i kto to pmcomp :angry::):lol: .

Kolega pmcomp nie raczy pisać niesprawdzonych informacji a jeżeli powołuje się na internet to zazwyczaj podaje źródła.

PS. wszystkie testy i opisy pmcomp'a polegały na ingerencji organoleptycznej w testowany materiał (lampy w KDS'ie nie wymieniałem, co napisałem).

:P;):P .

[quote name='cles' post='55397' date='05.08.2007, 22:49 ']SONY zrezygnowało całkowicie z tylnejprojekcji w Europie.[/quote]

I to jest niestety absolutna prawda.


[quote name='cles' post='55397' date='05.08.2007, 22:49 ']Najgorsze jest w tym wszystkim to, ze początkowo przebarwień może nie być a pojawiają się po jakimś nieokreślonym czasie.[/quote]

Na szczęście pmcomp wykupił 5-o letnią gwarancję. :)




Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='55288' date='04.08.2007, 15:18 ']Wady jakie znam:
- głęboki
- wymienna lampa
- tylko 2 HDMI i 2 component
- po component tylko 1080i
- mały overscan ale podobno daje "dot by dot"
- wbudowany tuner DVB-T jest w MPEG-2
- brak mozliwości wyświetlania 1080p/24[/quote]

Ja znam jeszcze dwie wady :)
- długo się włącza (lampa musi się nagrzać)
- nie pamięta ostatnio wybranego źródła i po włączeniu zawsze przełącza się na TV analog :/

Zaleta jest jedna:
- najlepszy obraz na rynku przy rozsądnej cenie :)

PS: Odn. tego efektu green blob to nigdy w sklepach ani u siebie niczego takiego nie widziałem, więc nie wiem o co chodzi (może przy telewizji ntsc się jakieś jaja robią??)
PS2: Tak, jest mapowanie 1 do 1 - widać to wyraźnie po podpięciu kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można tu jakoś zdjecie wkleić, to bym pokazał o co chodzi?

Sporo ludzi nie zwaraca na to uwagi jeśli przebarwienia nie są duże. Najlepiej wrzucić jednolitą barwę szarą na cały ekran i przyjrzeć się czy wszystko jest jednolite. Również można efekt zauważyć na materiale czarno-białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='55431' date='06.08.2007, 11:11 ']Ja znam jeszcze dwie wady :)
- długo się włącza (lampa musi się nagrzać)
- nie pamięta ostatnio wybranego źródła i po włączeniu zawsze przełącza się na TV analog :/[/quote]

- Od włączenia do pokazania się obrazu to jakieś 10 sek. Potem ze 30sek. aż osiągnie optymalne kolory
- Ostatnio zauważyłem, że jak przy wyłączaniu jest na DVB-T, to odpala się w tym samym miejscu i dzięki temu jest o jeden klik pilotem mniej :) Ale faktycznie jest to dosyć uciążliwe jak trzeba za każdym włączeniem przestawiać go na HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='55443' date='06.08.2007, 13:59 ']- Ostatnio zauważyłem, że jak przy wyłączaniu jest na DVB-T, to odpala się w tym samym miejscu i dzięki temu jest o jeden klik pilotem mniej :) Ale faktycznie jest to dosyć uciążliwe jak trzeba za każdym włączeniem przestawiać go na HDMI[/quote]

dlatego dla mnie to poważny argument za zakupieniem pilota uniwersalnego, podobnie jak za małe wg mnie niektóre klawisze pilota N'ki (pauza, play itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, rodzaj TV tunera pamięta (czy analog czy cyfra), ale nic poza to :) Może by było coś w menu serwisowym? Tylko tam zmieniać te setki opcji na chybił trafił to nie jest najlepszy pomysł - zwłaszcza że nazwy są niewiele mówiące.

cles - zawsze możesz wklaić linka. Wierz mi, ja jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedociągnięcia w obrazie - to o czym piszesz faktycznie kiedyś spotkałem na jakimś zagranicznym forum - jeśli dobrze pamiętam problem dotyczył pierwszej serii KDSów na rynek amerykański (?). Wierz mi że jeśli by ten problem u nas występował to na pewno ktoś na tym forum by zwrócił na to uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee panowie nie straszcie to na jesieni na będzie można kupić tylnej projekcji???. Zostaną tylko plazmy/ no są extra/ale za 60 cali zapłacę majątek a tu miałem 70 w niezłej cenie. Może chociaż zostanie JVC ?- z tego co piszecie niezły konkurent Sony ale do tej pory nie przyglądałem się tej firmie. W ogóle do tych TV przekonałem się w sumie przez przypadek kilkanaście dni temu/ pisałem wyżej/.Czy też mam brać pożyczkę :mellow: i gnać kupować ostatnie egzemplarze/ akurat teraz pożyczka nie na rękę :( /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='55477' date='06.08.2007, 18:18 ']eee panowie nie straszcie to na jesieni na będzie można kupić tylnej projekcji???. Zostaną tylko plazmy/ no są extra/ale za 60 cali zapłacę majątek a tu miałem 70 w niezłej cenie. Może chociaż zostanie JVC ?- z tego co piszecie niezły konkurent Sony ale do tej pory nie przyglądałem się tej firmie. W ogóle do tych TV przekonałem się w sumie przez przypadek kilkanaście dni temu/ pisałem wyżej/.Czy też mam brać pożyczkę :mellow: i gnać kupować ostatnie egzemplarze/ akurat teraz pożyczka nie na rękę :( /[/quote]
ja jutro kupuje ale kdfa 50 " bo też słyszałem, że nie ma juz ich być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='55484' date='06.08.2007, 19:25 ']Jak juz brac to tylko KDS-a :mellow:[/quote]

Dokładnie! KDF mimo iż niezły, jest oparty o technologię LCD, a więc ma też większość wad tej technologii. Zyskujemy jedynie sporą powierzchnię za niską cenę. Jak brać tylną projekcje to KDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='55445' date='06.08.2007, 14:07 ']cles - zawsze możesz wklaić linka. Wierz mi, ja jestem bardzo wyczulony na wszelkie niedociągnięcia w obrazie - to o czym piszesz faktycznie kiedyś spotkałem na jakimś zagranicznym forum - jeśli dobrze pamiętam problem dotyczył pierwszej serii KDSów na rynek amerykański (?). Wierz mi że jeśli by ten problem u nas występował to na pewno ktoś na tym forum by zwrócił na to uwagę :)[/quote]

Nie mam linka do zdjęcia, mam zdjęcie, szkoda, że nie mogę pokazać.

Problem dotyczy bloku optycznego, który jest na całym świecie taki sam. W pierwszej serii był zupełnie nieakceptowalny w następnych nieco lepszy od delikatnego zabarwienia jasnych kolorów na zielono do wyrażnych przebarwień (na jednolitym jasnym tle).

AVforums.com w UK też o tym piszą to nie jest tylko problem USA

Przyjrzyj się twarzom na swoim TV, nie mają lekkiego odcienia zielonkawego? Albo wrzuć z komputera pola jednolitych barw najlepiej kolor szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...