Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='darek72' post='10578' date='14.09.2006, 22:06 ']Można go mieć za 9379 pln brutto. cena z wiarygodnego źródła (sklep internetowy w polsce)[/quote]



Mogę prosić o namiar na ten sklep (najniższa cena za KDS) Była mowa o salonie 11999 wrzuciłem w Google - zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wronek6666' post='33704' date='08.01.2007, 20:47 ']Mogę prosić o namiar na ten sklep (najniższa cena za KDS) Była mowa o salonie 11999 wrzuciłem w Google - zero[/quote]
Zerknij [url="http://www.skapiec.pl/site/cat/36/comp/105957"][color="red"]tutaj[/color][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wronek6666' post='33704' date='08.01.2007, 22:47 ']Mogę prosić o namiar na ten sklep (najniższa cena za KDS) Była mowa o salonie 11999 wrzuciłem w Google - zero[/quote]

To średnia okazja jak na sklep internetowy... ja kupiłem w sklepie Sony za 9400 wraz z dostawą do domu. Lepiej się potargować niż kupować z niewiadomego źródła i potem w razie awarii odsyłać nie wiadomo gdzie i czekać niewiadomo ile na naprawę. Zresztą mam bardzo złe zdanie o sklepach internetowych, różne dziwne przypadki się zdarzały. Pozdrawiam!

PS: Odn rozdziałki 1920x1080 po VGA to wczoraj zobaczyłem że w instrukcji taki tryb jest opisany :| Mogę jeszcze spróbować wieczorem jeśli kogoś to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>
>
>PS: Odn rozdziałki 1920x1080 po VGA to wczoraj zobaczyłem że w instrukcji taki tryb jest opisany :| Mogę jeszcze spróbować wieczorem jeśli kogoś to interesuje.
[/quote]

Sober, jakbys mogl sprawdzic to bylbym wdzieczny. Jedni mowia ze nie , inni ze tak...
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłaczyłem na próbę po VGA 1920x1080... obraz się wyświetlił ale w formacie 3x4, TV wykrył go jako 1280x1024. Próbowałem 50Hz i 60Hz. W opcjach TV nie ma nic czym można by to skorygować. Chyba że ktoś ma jakiś pomysł?

Obraz był ostry, no ale format 3x4 dyskfalifikuje ten sposób podłączenia. Wygląda na to że wejście VGA z założenia jest 3x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje... co byś na nim nie odpalił... zawsze są paski po bokach na wejści PC... ale juz HDMI po DVI... smiga... :)
Szczerze powiedziawsze jest to super sprzet... Bardzo super... ciekawi nas tylko jak może śmigać na nim np XBOX360?? :):):D ( n-rewelacja ale musi myć zachowana pewna odległość... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

herman78 => Co to znaczy ze "n-rewelacja ale musi myć zachowana pewna odległość..."?? masz na mysli wiekszosc programow na platformie n czy tylko te w HD?

Lada moment zamawiam wersje 55" chociaz dzisiaj uslyszalem ze JVC HD-56ZR7U HD D-ILA gra ladniej w HD ... czy to mozliwe zeby KDS pokazywal mnnie szczegolow niz panel 720p? :) Do SD zostawiam CRT wiec o to sie nie obawiam, natomiast KDS to sprzet do HD (n, pc, potem br/hddvd), PC'ta (gry w rozdzialce 1920X1080) a potem pewnie PS3. Domyslam sie ze ten panel wymaga troche kalibracji, pytanie czy 1080i / 1080p w wykonaniu Sony jednoznacznie przewyzsza 720p? Zachodnie fora przyznaja ze to swietny sprzet ale donosza tez o "miekkim obrazie" i zaniku niektorych szczegolow na obrazie 1080p... czy ktos z posiadaczy moze sie w tej sprawie wypowiedziec?

Z gory dzieki za odpowiedz / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezarh' post='34979' date='16.01.2007, 02:19 ']Lada moment zamawiam wersje 55" chociaz dzisiaj uslyszalem ze JVC HD-56ZR7U HD D-ILA gra ladniej w HD ... czy to mozliwe zeby KDS pokazywal mnnie szczegolow niz panel 720p?[/quote]

Wg mnie jest to zupełnie niemożliwe, no chyba że na materialie 720p ;)

[quote name='Cezarh' post='34979' date='16.01.2007, 02:19 ']Do SD zostawiam CRT wiec o to sie nie obawiam[/quote]

Z SD jest ok, ale bez rozciągania obrazu i optymalnie z odległości ~4m. Niestety większość stacji SD jest nadawana z kiepską jakością. Ja oglądam z 3,5 i tez jest ok z tej odległości - aczkolwiek widać wtedy wyraźnie który kanał jest nadawany z dobrą jakością a który nie, DVD też jest ok z tej odległości.

[quote name='Cezarh' post='34979' date='16.01.2007, 02:19 ']Domyslam sie ze ten panel wymaga troche kalibracji,[/quote]

No tak, ja musiałem nawet wypoziomować obraz (są do tego specjalne śruby) - teraz geometria jest prawie idealna (idealna to będzie tylko w plazmach i lcd...). Troszkę poprawiłem też konwergencję w menu serwisowym. Do tego trochę zabawy z ustawieniami, domyślne jak zwykle były kiepskie. Zwłaszcza trochę zabawy było z kolorami - wg mnie za dużo czerwieni. Ale są opcje żeby to wszystko poustawiać.

[quote name='Cezarh' post='34979' date='16.01.2007, 02:19 ']pytanie czy 1080i / 1080p w wykonaniu Sony jednoznacznie przewyzsza 720p? Zachodnie fora przyznaja ze to swietny sprzet ale donosza tez o "miekkim obrazie" i zaniku niektorych szczegolow na obrazie 1080p... czy ktos z posiadaczy moze sie w tej sprawie wypowiedziec?[/quote]

Dziwią mnie takie opinie... Ten telewizor wyświetla poszczególne piksele sygnału 1080p więc jak może gubić jakieś szczegóły? 720p to inna bajka - wystarczy popatrzyć na logo programu bądź jakieś creditsy żeby nie mieć wątpliwości gdzie jest więcej szczegółów...

Jedyne co mi przychodzi do głowy co mogłoby być jeszcze lepsze w tym TV to czerń. Nie żeby była zła - jest dobra, może nawet bardzo, ale jednak jeszcze ideał to nie jest ;)

Owszem był problem z pierwszą seria która poszła na rynek amerykański - tv nie pokazywał wszystkich szczegółów, rozwiązaniem była zmiana parametrów w menu serwisowym. Aczkolwiek nawet recenzent przyznał że różnicę widać było tylko na planszach testowych.... ;-) W obecnych egzemplarzach tego problemu nie ma, ustawienia są już poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sober dzieki za odpowiedzi... uspokoiłeś mnie ;) Rzeczywiście zasłyszana opinia o Sony fullHD kontra JVC 720p musiała być dokonana na podstawie slabego materialu HD. Na forach jest duzo informacji o optymalizacji obrazu poprzez rozbudowane przeciez menu. Regulacja kilku z nich podobno znaczaco poprawia jakosc takze w HD.

W zasadzie juz sie zdecydowalem i jak tylko TV wyląduje na chacie, nie omieszkam wrzucic paru fotek i oceny jakosci "out of the box" i po kalibracji...

Pozdr / Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cezarh' post='35015' date='16.01.2007, 14:32 ']Rzeczywiście zasłyszana opinia o Sony fullHD kontra JVC 720p musiała być dokonana na podstawie slabego materialu HD.[/quote]

No też tak myślę. W końcu HD-DVD i BD dopiero wchodzą na rynek, a te filmy jakie do tej pory były dostępne to MPEG-2 zgrywane z satelity. Na niektórych z nich, zwłaszcza przy dynamicznych scenach jakość bywa niewiele lepsza od DVD... ;-) Żeby docenić 1080p/i potrzebny jest na prawde niezły bitrate. Trzeba też siedzieć ok 3m od takiego TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie dać link do jakiś na prawdę dobrych ustawień obrazu albo wpisać je tutaj sami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dante2003' post='35154' date='17.01.2007, 01:30 ']Możecie dać link do jakiś na prawdę dobrych ustawień obrazu albo wpisać je tutaj sami?[/quote]


Bardzo dobry pomysl. Popieram!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

KDS55A2000 jest u mnie od piątku (lol mialem akurat urodziny). Pierwsze obserwacje po wytrzezwieniu :P "out of the box":

- fatalne standardowe ustawienia kolorów, poprawiaczy itp. kalibracja jest niezbedna, o tym pisza wszyscy...
- minimalne (ale jednak) odchylenie linii poziomych, takze do kalibracji...
- jeden niewielki "green blob" w prawym dolnym rogu ekranu, niewidoczny kompletnie dla trybu 4:3 a w 16:9 tylko po skierowaniu wzroku bezposrednio na ta czesc panela. Zastanawiam sie czy reklamowac i wymieniac TV :(
- PAT dziala tylko w trybie - wew tuner DVB + urzadzenie zewnetrzne... a moglo byc tak pieknie... (np. PC + "n")...
- optyczny overscan,

- ekran jest wielki! pdp / lcd 40-46"? :( KDF 50" jest wyraznie mniejszy... cholera trzeba bylo oszczedzac i brac 70"...
- od ponad 2 lat siedze w temacie HD... mam HDready i HDprepared... FullHD to nie slogan, to widac!
- n po tanim componencie w 1080i: nie spodziewalem sie, ze SD bedzie wygladalo tak dobrze... (jak zawsze zalezy od jakosci nadawcy) - najlepiej w 4:3, wielkosc obrazu i tak powala. Piatkowe Lsnienie rozciagniete na Wide zmrozilo urodzinowych gosci; HD (MGM, Disco, LUXE) to juz inna bajka... nie ma co opowiadac - trzeba zobaczyc.
- PC po DVI-HDMI--> 1080p. Mam / uzywam / gram: LG-18"LCD, Iijama-19"LCD, Samsung-26"LCD a nawet Philips-32" CRT HDprepared wiec mam co porownywac... na razie tylko odpalilem World of Warcraft w 1920X1080 i totalnie odpadlem, masakra w jakosci a wielkosc obrazu daje zupelnie inne odczucia z grania! Zero smuzenia. To samo ze zdjeciami - duzy przyrost szczegolow a przy 55 calach "pokaz slajdow" nabiera zupelnie nowego znaczenia. Rewelka. Po necie serfuje z 3,5 metra ;) (czcionki powiekszam). HD rzadzi! Na materialach 720p czasami widac makrobloki ale ta niedogodnosc zupelnie niweluje efekt duzej powierzchni ekranu i plynnosc ruchu. Trzeba pamietac ze kazdy material po HDMI jest upscalowany do 1080p! Ponownie obejrzalem Adrenalin Rush i Fighter Pilota - wciska w fotel!!! Wysokobitowe HD z PC na tym TV sa jedyne w swoim rodzaju! DVD i DivXy jak SDTV zaleza od jakosci kodu... nadal jednak uwazam ze dobry PeCet to super odtwarzacz mulimedialny i zawsze mozna podrasowac obraz opcjami niedostepnymi nawet dla zaawansowanych stacjonarnych DVD...
- czern... poniewaz mam LCD Samsunga r51 i fila 9551 wiec znowu moge wypowiedziec sie z bezposredniego porownania "side by side". CRT jest jednak poza konkurencja w SD i HD... po prostu smoła i duzo szczegolow w przejsciach tonalnych. W LCD po prostu NIE MA CZEGOS TAKIEGO CO MOZNA NAZWAC CZERNIA!!! Bylem jednak osłupiony co potrafi zrobic LCoS w HD i a takze dobrym sygnalem SD. Efekt jest naprawde zaskakujacy in plus... nie bede piał z zachwytu ale stawiam dobre piwo, ze tylko hi-endowe plazmy i LCD moga stawac w szranki z ta technologia w kategorii "blacker blacks". I to nie tylko moje odczucie...

Podsumowujac: FullHD to nie przyszlosc to terazniejszosc, jest XBOX360, PS3, BR i HDDVD, PeCet i ponad 20 programow HD na satelitach w Europie. A na binarkach no comments. Wszystkie "robia" 1080i i 1080p... czy warto wiec zainwestowac w odbiornik FullHD? moim zdaniem tak. Czy KDS55? tak, bo w tej kategorii cenowej w naszym kraju nie uzyska sie chyba lepszej ceny za cal w FullHD w dodatku w tej jakosci... oczywiscie kazda technologia ma wady... takze LCoS RPTV.

Postaram zamiescic niedlugo pare fotek.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i]- fatalne standardowe ustawienia kolorów, poprawiaczy itp. kalibracja jest niezbedna, o tym pisza wszyscy...
- minimalne (ale jednak) odchylenie linii poziomych, takze do kalibracji...
[/i]
Podaj swoje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę:

SONY 60A2000 (to taka hamerykańska wersja :lol: )

CNet settings

What follows are the user-menu settings we found ideal for viewing in a completely dark room with a 1080i HDMI source, namely the Toshiba HD-A1 HD-DVD player (with its Enhanced Black Level turned Off). Your ideal settings will vary according to room lighting, source and personal preference. We have not listed settings that do not affect picture quality with this setup. See the full review for explanations as to why we chose these settings.

Picture menu:
Mode: Custom
Advanced iris: Min
Picture: 84
Brightness: 56
Color: 41
Hue: 0
Color temp: Warm2
Sharpness: 50
Noise reduction: Off

--Advanced Settings--
Black corrector: Off
Gamma: Off
Clear white: Off
Live color: Off
White balance: (see below)
Detail enhancer: Off
Edge enhancer: Off

--White balance--
R-gain: -2
G-gain: -1
B-gain: 0
R-bias: -3
G-bias: -2
B-bias: -1

Setup menu:

Color matrix: Standard
Power saving: On


Ja zmieniłem color na 52
i Color temp na Warm1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanko:

Czy nagły zanik prądu (na dłużej niż chwile) ma jakiś negatywny wpływ na taki telewizor? Bo jak wiadomo na "tradycyjny" projektor to ma,(przy wyłączaniu rozgrzana lampa musi być schłodzona przez wentylator ) dlatego zaleca się stosowanie UPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blur' post='35957' date='23.01.2007, 01:50 ']Takie pytanko:

Czy nagły zanik prądu (na dłużej niż chwile) ma jakiś negatywny wpływ na taki telewizor? Bo jak wiadomo na "tradycyjny" projektor to ma,(przy wyłączaniu rozgrzana lampa musi być schłodzona przez wentylator ) dlatego zaleca się stosowanie UPS-ów.[/quote]

Tak, ma.
Toż to też projektor, tyle że daje od tyłu :lol::P:o:P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Chyba nie mogę się zgodzić z tym twierdzeniem, choć wygląda sensownie.
Mój KDFik po np 4 godz pracy i po wyłączeniu pilotem gaśnie i wentylator również przestaje pracować w tej samej chwili.
Wentylator normalnego projektora działa w takiej sytuacji jeszcze ze 2 min.
Może jednak jest trochę inaczej z tym chłodzeniem? Edytowane przez KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O, to ciekawe, bo w KDS jescze przez chwile chodzi wentylator. Ale to chyba kwestia kilkunastu sekund (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, u mnie (kds) wiatrak chodzi dokładnie 50 sek. i to dziwne bo bez względu na długość pracy kds-a.
Po tygodniu dziwna zmiana- teraz ok. 2 minuty Edytowane przez gregto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym zadac pare pytan posadacza KDS'a jak i rowniez osoba ktore mialy stycznosc z tym TV gdyz przymierzam sie do jego zakupu

1 .Czy odleglosc 3,5 metra nie bedzie za mala niestety przy obecnym ustawieniu mebli nie moge zwiekszyc dystanu musialbym robic przemeblowanie ;/

2.Czy kolory i kontrast jest faktycznie tak genialny jak jest to opisane watkach i jak ma sie to do tych parametrow w LCD(dla mnie w lcd kolory sa za jaskrawe)

3.Jak wygladaja katy wiem ze pionowe nie sa za dobre ale jak to dokladnie wyglada czy chociazby lekkie wychylenie poza krawedz tv powoduje zmiane obrazu czy nie jest az tak zle . Jesli chodzi o katy poziome to mysle ze nie bedzie u mnie problemu bo kanapa stoi na wporst fotele mniej wiecej pod katem 45 st chyba ze sie myle ??


Z gory dziekuje
Pozdrawiam
jawor1985


PS
Przepraszam ze poruszam ten sam temat w kilku watkach ale chce zebrac jak najwiecej informacji poniewaz wydatek rzedu 9 tys nie jest dla mnie czyms malym Edytowane przez jawor1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Bedzie ok
ad 2. Kontrast bardzo dobry, co do kolorów to jest bardzo dużo regulacji i można dojść do niezłego poziomu - zbliżonego do CRT, aczkolwiek ideału nie udało mi się osiągnąć. Czerwony zawsze się jakby trochę wybija ponad resztę...
ad 3. Musisz sam zobaczyć i ocenić. W poziomie tematu nie ma, a w pionie jest, ale w praktyce mnie to nie przeszkadza w ogóle.

Ogólnie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem tu nowy, tym nie mniej zapoznałem się już z dużą częścią informacji i muszę przyznać, że mocno pogłębiłem swoją dosyć do tej pory powierzchowną wiedzę w temacie HD.

Chciałbym zadać jedno pytanie:
Przymierzam się do kupna Sony 55A200 (jestem pod wrażeniem ceny w stosunku do możliwości i rozmiaru ekranu) i chciałbym podłączyć (po HDMI) kino domowe LG LH-RH 760TF (link do detali technicznych: [url="http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=compare&modelCategoryId=0201&categoryId=0201&parentId=02&page=1&modelCodeDisplay=LH-RH760TF#"]http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...lay=LH-RH760TF#[/url] )
Jak będzie wyglądała kwestia nagrywania na DVD lub HDD sygnału po HDMI? Pytam o sygnał zarówno SD :) jak i HD :) .

Poza tym pytanie dodatkowe: mam sygnał cyfrowy (oczywiście nie HD) poprzez DVB-T z mojej kablówki (Poznań). Czy można spodziewać się, że jakość będzie trochę lepsza niż z normalnego sygnału analogowego. Podłączenie możliwe chyba tylko przez SCART. Obecnie na telewizorze kineskopowym tej różnicy praktycznie nie czuję, chyba że akurat sygnał analogowy danego kanału jest dosyć słaby.

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem co kupic KDS-55A2000 (obawiam sie jakosci obrazu poniewaz nigdy nie mialem stycznosci z tego typu TV) albo LCD Xoro 47" lub LCD Samsung LE46F71B. Mam do wydania 10tys.zł. Powiem szczerze ze sie nie znam na tego typu sprzecie wiec prosze o pomoc w dokonaniu wyboru chyba ze ktos ma inna propozycje co do innej marki ale musi to byc FullHD! TV głownie bedzie slurzyl do X360 i C+ HD. Zgory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...