Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='speedzior' post='27683' date='08.12.2006, 22:33 ']
No i jestem nadal w kropce... a święta tuż tuż. :P

Z innej beczki: a może do 7-9 tys lepsze - w moich warunkach (2,5m odległości) będzie zainwestowanie w LCD wielkości np. 42"? Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuje, pod koniec przyszłego tygodnia / ostatecznie w następnym będę już brał coś, także bardzo, bardzo proszę Was o jeszcze trochę cierpliwości i doradzenie co będzie najlepszym wyborem. Sprzedawcom w sklepie z reguły nie ufam (z wyjątkami małymi). ;)
[/quote]

Znam ten ból. Wybierałem kilka miesięcy (!). I chociaż stać mnie na kds70, kupiłem kdf50. Wiadomo,że hd raczkuje - nka pojawiła się niecałe 2 mies. temu, odtwarzacze hd-dvd i br b.drogie, filmów (u nas) brak. Za np. 2 lata będzie lepiej. Porównaj sobie jednak ceny plazm i lcd (także monitory lcd) sprzed 2 lat i teraz - widzisz różnicę ? Na dzisiaj technologia dla 720p/1080i jest optymalna, ceny w miarę niskie, a jakość wysoka.
Do czego potrzbny Ci telewizor ? Zakładam: 80% tv i 20% dvd/hd ts ;). Te 80% jest ważne. TV to teraz 99% w jakości sd. Popatrz jak wybierane przez Ciebie telewizory radzą sobie ze zwykłym sygnałem. Nie wiem, czy sam oglądasz, czy z rodziną ? Są dobranocki, seriale, dzienniki, filmy itp. I tu zaczynają się schody jakościowe. Dla mnie zdecydowanie wygrywa na tym polu kdf (i może kds, choć nie widziałem). Jakość hd jest co najmniej porównowalna do 2-3*droższych lcd czy plazm.
Jest jednak problem z kdf/kds, a właściwie dwa. Pierwszy to grubość. Problem znika po ustawieniu go w narożniku. Jest to zarazem zaleta, ponieważ znika wtedy jedo druga wada, jaką są kąty patrzenia. Z praktyki wiem, że 2 metry "załatwiają" wszelkie problemy.
U Ciebie odległość jest "na granicy", więc w pewnych sytuacjach możesz oczekiwać spadku jakości obrazu.
Widzę 2 wyjścia kdf 42 cale, niestety niszowy i droższy od 50 lub fajna plazma (osobiście nie lubię ekranów lcd poza tymi za ok 14kzł wzwyż). Proponuję sprawdzony PANASONIC TH-42PV60.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cobico' post='27648' date='08.12.2006, 21:13 ']
Nie piszę bzdur, a ty chyba jesteś teoretyk-amator. Mam kdf'a i sygnał 1080i wygląda często lepiej niż 720p.
[/quote]

Tak sie sklada ze porownywalem oba bezposrednio wlasnie na takim sygnale. Polecam samemu porównać i zobaczyć jak wygląda prawdziwa rozdzielczość 1920x1080 a nie downscallowana do 1280x720 na Twoim KDF :)

PS: Nie żebym mówił że to zły TV, mówię tylko tyle że ma za niską rozdzielczość do n-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały czas mam mętlik w głowie, ale dziękuje za rady. ;) 9-10 tys za tego KDSa to jednak spora sumka, Xboxa 360 dokupic do tego z kilkoma grami itd. to kolejne 2 tys. Muszę wybrac się na salonu i to zobaczyc osobiście chyba, bo teraz jestem w bardzo dużej kropce :)

Zastanawiam się czy nie wziąc jakiegoś LCD 42" Full HD - cena chyba podoba, tylko że to 42" a nie 55"... no ale znowu ja miejsca mam mało... Ludzie, poratujcie biednego formowicza, bo czuje się jak kobieta w ciąży... :) Każda kolejna opinia i rada jest na wagę złota! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='28371' date='12.12.2006, 02:03 ']
Zastanawiam się czy nie wziąc jakiegoś LCD 42" Full HD - cena chyba podoba, tylko że to 42" a nie 55"... no ale znowu ja miejsca mam mało... Ludzie, poratujcie biednego formowicza, bo czuje się jak kobieta w ciąży... :) Każda kolejna opinia i rada jest na wagę złota! :)
[/quote]

He, mam dokładnie ten sam problem, odkąd dałem sobie spokój z projektorem.
Może nie od rzeczy była by prezentacja w domciu i spokojne porównanie (uwaga na WAF ;) ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to wg mnie FullHD w rozmiarze 42'' to troche przerost formy nad treścią. KDS 55'' to chyba minimum czym warto się interesować. Oczywiście jeszcze lepszy do fullHD by był model 70'' lub projektor, ale te ceny ;)

Ogólnie ja bym powiedział tak:
do 32'' CRT i [b]SD[/b]
do 50'' plazma (Panasonic PV60 - 42'') [b]HDReady[/b] (no, ewentualnie KDF)
od 50'' tylna projekcja (KDS) lub projektor [b]fullHD[/b]

Oczywiście są highendowe plazmy 100'' czy LCD, ale ja starałem się uwzględnić ich ceny i możliwości przeciętnego kupca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70" chocbym chciał to i jak nie zmieszczę do mojego ciasnego lokum (trzeba wybudowac sobie większą chatę, pod kątem HDTV :)) poza tym cena jest troszkę zbyt wysoka.

Najrozsądniej wypada chyba jednak ten KDS 55". Mam tylko obawy, czy nie będzie on zbyt wielki do mojego relatywnie małego pokoju (2,5m odległości) i czy spełni swoją rolę, czyli: "n" (programy w HD, ale wiadomo, że większosc jest nadal w SD - w tym VOD :)) oraz konsola (X360 najprawdopodobniej + dostawka HD DVD). No nic, pora wyruszyc na salony :) i obejrzec te loszki na własne oczy...

Dzięki za rady.

PS. Wcześniej jeden z forumowiczów spytał do czego dokładnie będzie to słuzyc, tzn. czy z rodzinką, czy bez - w sumie to bez, wieczorynki póki co nikt na tym oglądac nie będzie, jestem szczęśliwym singlem. :)

Edytowane przez speedzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='speedzior' post='28501' date='12.12.2006, 14:18 ']
Najrozsądniej wypada chyba jednak ten KDS 55". Mam tylko obawy, czy nie będzie on zbyt wielki do mojego relatywnie małego pokoju (2,5m odległości) i czy spełni swoją rolę
[/quote]

To już musisz sam ocenić bo to bardzo subiektywne. Do HD to dobra odległość, ale jak będzie ze swykłymi kanałami to musisz sam ocenić. Jedno co bym polecał to zostawić orginalne proporcje 3x4 a nie rozciagac na sile do 16x9. Wtedy powinno byc w miare ok na SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z salonu Sony no i jestem w takiej samej kropce jak byłem. KDS 55" to piękna loszka (troszkę gruba [beeep]cia, 0,5m... ale kochanego ciała nigdy za wiele...) tylko jedno "ale" - sprzedawca mówi, że 2,5m to ZDECYDOWANIE za mało dla takiej loszki i te 4m to takie minimum. :unsure: Przypominam, że mam własnie owe 2,5m i jest to duży problem. Polecono mi jakiś LCD 40", cena około 10 tys, jednak dla mnie 10 tys za 40" to za dużo (LCD Full HD...), chociaż plus jest taki, że bym sobie na ściane mógł powiesic (mniej miejsca - wspomniane 0,5m [beeep]ci KDSa to sporo).

Nie wiem też jak taka loszka będzie wyglądac w pokoju 5x4m - mówie o KDS, co sądzicie? Czy nie będzie to przerost formy nad treścią? No wiecie, taka absurdalna troche sytyuacja - relatywnie mały pokój, a TV absolutnie dużych rozmiarów... Huh, ciężkie jest życie klienta. <_<

Co do samego KDSa, no świeci pięknie, Discovery HD sobie pooglądałem, wygląda przednio. Z 4m lepiej widac niż z tych 2,5m, ale z bliska też jest fajnie (wręcz bardzo). Niemniej programy SD wyglądają już gorzej (z bliska) i to znacznie, no ale to standard (w koncu SD....). Cholera, nie wiem. Natomiast KDF leciał jedynie w SD i nie dało się podłączyc go pod n-kę, a szkoda, szkoda...

Podsumowując, 10 tys na LCD 40" nie wydam, ale 10 tys na 55" jestem skłonny przeznaczyc. Tylko te gabaryty... :unsure: co to będzie, co to będzie... Formowicze, bracia i siostry HD-maniacy, ratunku...!

PS. Był też starszy brat KDS 55", 70". Co to za bydle jest, matko najświętsza. W moim przyszłym domku z pewnością tego typu sprzęt znajdzie swoje miejsce, ale to melodia przyszłości. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałem podobny problem (LCD czy KDS 55). Mam większy pokój 6x6m, po zrobieniu testów KDS w sklepie stwierdziłem ze to najlepszy wybór. Sprzedawca dobrze Ci mówił, 4 metry to minimum do SD. Z bliższej odległości obraz wygląda jak filmiki na Youtube. O HD nie ma co się obawiać, zawsze wygląda dobrze. Jednak póki co większość materiałów jest w SD, a z 2.5m to jest męczarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='28610' date='13.12.2006, 00:34 ']

PS. Był też starszy brat KDS 55", 70". Co to za bydle jest, matko najświętsza. W moim przyszłym domku z pewnością tego typu sprzęt znajdzie swoje miejsce, ale to melodia przyszłości. B)
[/quote]


Zamieniłem mojego dotychczasowego 50" tylna projekcja własnie na tego 70". I dzisiaj nie zamienił bym się na nic mniejszego. Do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja. :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp z ciekawości zapytam: z jakiej ogległości oglądasz to cacko? Bo ja bym chyba musiał z korytarza... :)

Pytanie na marginesie: czy jest jakiś sensowny LCD 40-42", a najlepiej większy, Full HD w cenie do 10 tys? Niestety znając życie nie... no i teraz pytanie czy brac na gwałt jakiś LCD tych rozmiarów tylko że nie Full HD czy poczekac aż ceny Full HD spadną, bo wejdzie np. Ultra Full HD (czy inny Super Hiper Ultra Full HD)...? chociaż KDS nadal mnie kusi, ale to chyba trochę będzie komicznie wyglądac - TV większy niż pokój.. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='28676' date='13.12.2006, 03:48 ']
pmcomp z ciekawości zapytam: z jakiej ogległości oglądasz to cacko? Bo ja bym chyba musiał z korytarza... B)
[/quote]

z 5m.
Do HD lepszy obraz jest z 4m.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedzior, to kup sobie na razie plazmę PANASONIC TH 42 PV 60, albo nawet wersję 37'', obie poniżej 5kpln. Jak się przeprowadzisz to wrzucisz ją do sypialni albo kuchni i dokupisz sobie KDS 70 albo projektor fullHD :)

Ja bym LCDka nie kupował, a już na pewno 40'' za 10kpln.

PS: Acha, ja mam zamiar wstawić KDS 50 też do 20m2, chociaż fakt że bardziej podłóżne (odl. 3.5-4), sam sie zastanawiam jak to będzie wyglądało :)

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma 42" za 5 tys wydaje się ok, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to działa, jak wyświetla, ile żre prądu, czy się wypala (wiele legend o tym krąży), czy jakosc porównynwalna do na przykład tego KDS, itd. Pora zacząc studiowac inne części tego forum...

KDSa z żalem na sercu póki co odpuszczam, nie na mój metraż. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przeczytasz te 130 stron postów to będziesz wiedział wszystko ;-)

[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5355"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5355[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo - biorę się za lekturę :blink:

Pojawiło się światełko w tunelu - ta plazma lub ten Xoro, o którym wiadomo tyle, że jest teoretycznie Full HD, LCD, 47" w cenie około 9 tys. To chyba jednak brzmi zbyt pięknie i gdzieś musi byc kruczek... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory że się powtarzam, ale dzisiaj wieczorem idę oglądać używanego KDS-a i mam jedyną wątpliwość co do ilości godzin wyświeconych przez lampę. Proszę jakiegoś łaskawego poliglotę aby przetłumaczył z tego angielskiego forum jak wejść do menu serwisowgo i sprawdzić ile lampa ma wyświeconych godzin.
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....2606&page=1"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....2606&page=1[/url]
Z góry dziekuję za pilne potraktowanie problemu i jeszcze raz przepraszam za powtórkę (pewno nie tylko mnie się przyda).
Pozdrawiam. Edytowane przez zibi61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam od niedawna 55A2000, w związku z tym mam pytanie: czy jest możliwość oglądania zdjęć w wysokiej rozdzielczości bez pośrednictwa komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie w Wawie można kupić taki TV i go prztestować?Bo dziś byłem w Media Markt na Al.Krakowskiej i tam takich ni ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxi' post='32039' date='30.12.2006, 20:40 ']Gdzie w Wawie można kupić taki TV i go prztestować?Bo dziś byłem w Media Markt na Al.Krakowskiej i tam takich ni ma ;/[/quote]

Centrum SONY, ATRIUM, Al. Jana Pawła, wejście od ul. Elektoralnej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki a nie wiesz ile tam taki kosztuje?

PS:Czym się różni 1080i od 1080p?Duża różnica obrazu?Bo nie wiem czy brać tego Sonego 50 czy tego 55 full hd... Edytowane przez maxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nurtuje mnie jednak kwestia. Czy ten KDS pozwala wyswietlisc 1080p przez VGA?
Chodzi mi o to iz majac x360 i hd dvd playera mozna by bylo ogladac filmy w pelnym HD ale ani w instrukcji (PDF) ani nigdzie nie wspomina sie o 1080p over VGA.
Czy ktos z szanownych forumowiczow moglby to przetestowac (mowa oczywiscie o komputerze i VGA i jakis klip w 1080p) ?
Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rees' post='32675' date='03.01.2007, 17:40 ']nurtuje mnie jednak kwestia. Czy ten KDS pozwala wyswietlisc 1080p przez VGA?
Chodzi mi o to iz majac x360 i hd dvd playera mozna by bylo ogladac filmy w pelnym HD ale ani w instrukcji (PDF) ani nigdzie nie wspomina sie o 1080p over VGA.
Czy ktos z szanownych forumowiczow moglby to przetestowac (mowa oczywiscie o komputerze i VGA i jakis klip w 1080p) ?
Dziekuje i pozdrawiam.[/quote]
Obsługuje przez vga sygnał "HDTV" 1920/1080 (str. 56 PL).
Niestety, nie testowałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam KDSa i XBOXa, i naped HD DVD, mialem tez kabel VGA. Niestety ten TV nie przyjmuje obrazu 1080p po VGA. Tzn. obraz jest znieksztalcony i zajmuje tylko czesc ekranu. Kabla sie pozbylem i wrocilem do componenta i 1080i :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie przyjmuje większych rozdzielczości po VGA. Idealne rozwiązanie to podłączenie do kompa przez hdmi/dvi. Natomiast jesli podlaczysz po komponencie do xboxa to powinno być ok.

Filmy na HDDVD będą w formacie 1080p30 więc bez problemu "zmieszczą się" w 1080i60. Przynajmniej teoretycznie nie powinno być różnicy. Nieco gorzej może być jeśli film będzie w formacie 1080p24, wtedy mogą się pojawić problemy z płynnością, ale to już chyba zależy od tego jak xbox przetworzy taki sygnał na 1080i60, ale myślę że powinno być ok. W końcu xbox to pecet a na pececie nie ma problemu z takimi rzeczami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...