Skocz do zawartości
MMP

Sony KDS-55A2000

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj są zdjęcia 52'' Sharp'a z USA

[url="http://elysiumcore.com/TV2/index.htm"]http://elysiumcore.com/TV2/index.htm[/url]

Chyba jednak Sony KDS-55A2000 lepiej świeci (może wyświetla mniej szczegółów, ale czerń ma dużo lepszą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,parę dni temu nabyłem KDS-a.Obraz faktycznie rewelacja.Pytanie w związku z lampą:
czy jest jakaś opcja serwisowa-(kombinacja klawiszy w pilocie)-żeby sprawdzić zużycie lampy,załączyć licznik?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kazek_krk' post='13841' date='12.10.2006, 12:24 ']Tutaj są zdjęcia 52'' Sharp'a z USA

[url="http://elysiumcore.com/TV2/index.htm"]http://elysiumcore.com/TV2/index.htm[/url]

Chyba jednak Sony KDS-55A2000 lepiej świeci (może wyświetla mniej szczegółów, ale czerń ma dużo lepszą)[/quote]
Zajrzyj [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=702606&page=1"][b][color="#FF0000"]tutaj[/color][/b][/url].
Znajdziesz tam min. info odnośnie dostępu do menu serwisowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff,

zabierałem się do tego testu chyba z miesiąc. Czasu nie było, poza tym musiała przyjść jesień co by się w miarę wcześnie ciemno zrobiło (co by czerń klamora przetestować). No i się wreszcie udało.

[center][url="http://img109.imageshack.us/my.php?image=pict1200bx4.jpg"][img]http://img109.imageshack.us/img109/8153/pict1200bx4.th.jpg[/img][/url][/center]

W teście uczestniczyli: Gmeru i pmcomp czyli ja (w końcu co cztery oczka to nie dwa), darek72 nie dojechał;
a ze sprzętu: sam król oczywiście czyli SONY KDS-55A2000, fullHD, tylna projekcja w technologii LCoS, 55 cali oczywiście, 1080p na wejściu HDMI oraz sprzęt towarzyszący czyli nieśmiertelny HD Player Buffalo Technologies LinkTheater we własnej osobie, podłaczony do klamora kablem component (takim sobie) oraz nbox HDTV podłaczony kablem HDMI (też takim sobie).
Czas i miejsce: dzisiaj wieczór tam skąd nas nie wyrzucili i można było w spokoju potestować.
Materiał: wszelkiej maści HD filmy, dema i takie tam oraz Discovery HD i Luxe HD z telewizji "n".

[b]Przedmowa:[/b] ja jako zagorzały posiadacz i zwolennik różnych TV projekcyjnych (od tyłu :) ), ale plazmy różwnież, chciałem na własne i Gmera oczy się przekonać co to cudo jest warte, bo mnie ta wersja 70" strasznie kręci <_< , obaczyć co to jest owe 1080p no i oblukać poziom czerni. A mi czerni zawsze mało tak więC LCD nie ma dzisiaj szans :D . Tylko dobra plazma mnie rajcuje. A ponieważ plazmy 70" fullHD na rynku nie ma to padło na tego soniacza.

Do rzeczy:

[b]1. CZERŃ.[/b] Podłaczyliśmy, odpaliliśmy, zgasiliśmy światło (patrzyłem i czułem całym ciałem gdzie to Gmeru swoje ręce trzyma ;) ) i ............... NIE MA CZERNI :( O rzesz kur. To znaczy czerń jest ale taka jak w bardzo przyzwoitym TV projekcyjnym, co ni jak nie chce spełnić moich wysokich wymagań. U mnie czarne ma być czarne, oczywiście w ciemnym pokoju. Jak włączyliśmy światło to czerń się pojawiła. Poza tym jak jej mało to tam w menu można pogrzebać i trochę jej dołożyć :P . A tak na poważnie to najlepsza czerń jaką widziałem w TV projekcyjnym, trochę granatowa w porównaniu do mojego obecnego Samsunga DLP (tam jest jakby brązowa) ale dużo głębsza i lepsza. Ale do czerni dobrej plazmy, SDE czy Mega Contrast LCD to jej daleko. Niestety plazma 65" Panasa kosztuje majątek a i nie jest fullHD. Trza się będzie z taką czernią pogodzić.
Podsumowanie czerni: w skali od 2 do 5 oceniam na 4-.

[b]2. ROZDZIELCZOŚĆ.[/b] Nie ma co pisać. fullHD rules :D . Jak ktoś nie widzi różnicy pomiędzy 1366x768 i 1920x1080 to niech idzie do okulisty. Nie mam żadnych pytań. Ostrość, szczegółowość, rozdzielczość. Testowany przeze mnie kiedyś LCD Shatp fullHD chowa się. Ocena 5 na 5. No i jeszcze 1080p na wejściu. Tego nie testowaliśmy, choć skaler DVDO VP30 leżał w bagażniku. Nie dało rady, 20.00 a żona z obiadem czekała.

[b]3. PARAMETRY OBRAZU.[/b] Kontrast, jasność, ostrość po prostu bajka. I tyle poziomów regulacji obrazu że głowa mała. Tutaj 5 na 5 ale .... kolory. Uuuuuuuuuuuu. :( tu moim zdaniem dramat. Kolory jak u SONY: za duzo niebieskiego, żółty jest cytrynowy a czerwień jak zwykle przepalona. Najwyżej 3 na 5 ale ... jest mnósto parametrów do ustawienia kolorów więć mam nadzieję że tymu suwakami można będzie coś z króla wyciągnąć. Dlatego ostatecznie 4 na 5. Porównania kolorów dokonywałem do mojego Samsunga DLP i plazmy Panasa PV60. I te dwa w fabrycznych ustawieniach biją soniaka na głowę. Cholera, będzie od diabła zabawy i porównań z .... no włąśnie z czy,? Jak jest na prawdę. Zabawy będzie co niemiara.

[b]4. WYPOSAŻENIE.[/b] Po prostu fullWYPAS: dwa HDMI (1080p), dwa component (1080i), VGA (1080i), 3 EURO i jeszcze inne które mnie nie interesują. Tuner anlaogowy i DVB-T z czytnikiem modułów na karty dostępu. Pilot jak u SONY, taki sobie, ale klawisze porozmieszczane logicznie i czytelnie. Wszystkie ważne opcje na wierzchu. Reszta dostępna w necie, nie będę się rozpisywał.

[b]5. TESTY OBRAZU.[/b] No i tutaj szok !!! :) TV beznadziejnie obnaża materiał 720p. Aż oczom nie mogliśmy owierzyć. Coś co na moim 1280x720 w opcji 720p czy 1080i wygląda pięknie tutaj ... tak sobie. A to dlatego, że ten TV znacznie podnosi poprzeczkę materiałowi wejściowemu. Za to 1080i to po prostu bajka. Plansza testowa 1080i to piękny stabilny obraz. No i wszystkie dema. Malinka. Ale TV pokazał, że nawet The Incredibles C-More ma pixele. I to jakie. No coż, tak jest jak się na 55" patrzy z odległości 40 cm. Odejdź na 2-3 metry i zobaczysz bajkę. Wszystkie włoski, zero błędów na krawędziach, rewelacja. Oczywiście solaryzację widać ale ... bitrate tak ze 40 Mbipsów by się przydał. Luxe HD i Discovery HD z n-ki też piknie choć nie aż tak jak z dem HD. Ocena 5 na 5. No może powinno być np 4.5 ale nie prowadziłem osobistych testów Pioneera 5000EX więć nie mam aż takiego porównania. Powtórzę: Sharp fullHD LCD 65" zjedzony przez soniacza na śniadanie, nawet mu się nie odbekło :lol: .
Podsumowując z normalnej odległości oglądania dla takiej przekątnej po prostu bajka. Żadnego smużenia, cieniowania, obraz czysty i klarowny. Nawet meczyk w piłkę kopaną w HD i trawa wyglądały bardzo przyzwoicie.

[b]6. TESTY DŹWIĘKU.[/b] Beeeeee, zapomnielismy kabla audio :)


[b]PODSUMOWANIE.[/b]

Telewizor wart każdej złotówki, którą kosztuje. Nie mówie o cenie SRP tylko o takiej jaką można wylukać na rynku np. w jedym z warszawskich Media Marktów (Al. Karkowska) - 10 tysiów. W necie sami znajdziecie.
Polecam, sam mam na takiego ochotę. Mam nadziej ę, że tymi kolorami można się pobawić i będzie dobrze. Czerń też przeżyję tym bardziej jak np. żona mi takiego soniacza zafunduje (z mojej kieszeni oczywiście :angry::D ).
Obraz znakomity, bez wad obrazów LCD i PDP, nie idać żadnych pixeli, masek i innych wynalazków. Świeci znakomicie w zaciemnionym pomieszczeniu ale także w bardzo mocno oświetlonym. Włączyliśmy z Gmerem kilkaset Wat żaróek halogenowych i .... dalej było super. Jestem przekonany, że w słońcu też będzie OK. Znakomicie wyposażony choć ja nie pogardził bym jeszcze z jednym HDMI.

Gorąco polecam. Stosunek przekątnej i jakości do ceny = REWELACYJNY !!!

Pozdrawiam
Wasz megatester pmcomp.

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/sony-kds-55a2000-r102][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za test, pytanko czy robiliście jakieś foty testowanych materiałów?
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rqsz' post='17076' date='24.10.2006, 01:11 ']Dzięki za test, pytanko czy robiliście jakieś foty testowanych materiałów?
pozdrufka[/quote]


Nie, nie robliśmy. Aparat nawet był przygotowany ale zdjęcia nie oddadzą tego co widzieliśmy.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wielkie Thanks chłopaki za testy !!! good job

to mamy kolejny super sprzęcik do kupienia , i to 55" za niecałe 9 tys !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie ma. Po co skoro mamy taką stronę :D [url="http://people.freenet.de/koolkolo/index.htm"]http://people.freenet.de/koolkolo/index.htm[/url]

Proszę dla ciekawskich mega ilość fotek :) Pozdrawiam

Ps. Telewizor super za taką kasę to tak jak z XD1. Nawet jak ma jakieś wady to przy takiej cenie nawet nie wypada na nie patrzeć ;p

W sumie wszystko co trzeba napisał pmcomp więc tylko się do tego przyłączam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='17065' date='23.10.2006, 22:17 ']... Niestety plazma 65" Panasa kosztuje majątek a i nie jest fullHD.[/quote]

Tylko taka uwaga, że Panas 65PX600 jest Full HD (pewnie wspomniałeś o 65PV500 która jest 720p), prawdą jednak jest że 65PX600 kosztuje majątek, bo najtaniej można ją znaleźć aż za 9000 EURO.
Ale ma ją Putin, ten Władek.
P.S. Właśnie w DE wchodzi na rynek Panas PDP 50" Full HD i ma kosztować sporo poniżej 5000 EUR (katalogowa to coś z 5500 EUR). Ale tak jak Pioneer 5000EX ten Panas to monitor jeno.

Chorobka, dodać zapomniałem, że ten Soniak ma taką nieprzyjemną srebrobłyszczącą powłokę ekranu, mi się to w ogóle nie podoba.
A i te kiepskie kąty patrzenia, jak w każdym tylnym TV, też mi się nie podoba.
Nie podoba mi się też to, że jak patrzę na ekran, to mam wrażenie, że środek jest jaśniejszy niż wszystkie boki i szczególnie rogi = standard w tylnych.
Jedyne zalety jak dla mnie, to Full HD, niewidoczne pixele ekranu i najniższa cena za każdy cal przekątnej (darmocha prawie), ale daaaaaaaaaaaaaaaaleko temu soniakowi do plazmy Full HD. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj niestety te nasze Full HD super wypasy trochę kosztują. Ale... jak to mówią Górale. Co się odwlecze to nie uciecze. Za jakieś 6 m-cy ceny spadną i wtedy zacznie się jak poprzednio z HD Ready wyścig zbrojeń. I tak obyśmy doczekali upragnionego SED-a :-).
Dla mnie tylna projekcja też nie jest tym co mnie zachwyca. Kąty mnie dobijają. Jak masz kino domowe z prawdziwego zdarzenia to można się pokusić o taki rodzaj telewizora. Siadasz na kanapie na wprost i patrzysz. Inaczej porażka. To tak jak z rzutnikami :-(. Fajne ale dla fanów kina w domu z wydzielonym kątem i chęcią rozkoszowania się raz w tygodniu dobrym filmem w swoim prywatnym kinie.

A zresztą na chwilę obecną nie ma idealnego telewizora lub rzutnika

Wg mnie jest tak
- w dzien LCD
- po zmroku Plasma
- raz na tydzień - rzutnik lub tylna projekcja
- do ogladania kablowki i sporadycznie DVD i SAT - dobry CRT wystarczy
- dla HD Maniaka - wszystkiego po trochu :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='17092' date='24.10.2006, 03:33 ']Dla mnie tylna projekcja też nie jest tym co mnie zachwyca. Kąty mnie dobijają. Jak masz kino domowe z prawdziwego zdarzenia to można się pokusić o taki rodzaj telewizora. Siadasz na kanapie na wprost i patrzysz. Inaczej porażka.[/quote]

Zapomniałem napisac, ten soniak ma na prawdę rewelacyjne kąty patrzenia. Az Gemru był zdziwiony. Tutaj SONY pobił mojego Samsunga okrutnie. Katy pionowe też są OK choć oczywiście nie tak dobre jak poziome.
Za katy 4 na 5.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='17098' date='24.10.2006, 02:43 ']Zapomniałem napisac, ten soniak ma na prawdę rewelacyjne kąty patrzenia. Az Gemru był zdziwiony. Tutaj SONY pobił mojego Samsunga okrutnie. Katy pionowe też są OK choć oczywiście nie tak dobre jak poziome.
Za katy 4 na 5.

Pozdro[/quote]

Troszke bym polemizowal z tymi katami - moze sie nie znam, ale bawilem sie tym TV troszke w Media Markt i jesli chodzi o katy pionowe to stojac 2 metry od niego (TV stal na ziemi) obraz mocno sciemnial. Zniechecony tym podjechalem do Centrum Sony, zeby potwierdzic i bylo dokladnie to samo (myslalem, ze moze jakis trefny egzemplarz w MM byl). Dla mnie to niestety dyskwalifikacja, bo mam szafke 72cm wysokosci (na 37-42'' w sam raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' post='17107' date='24.10.2006, 10:17 ']Troszke bym polemizowal z tymi katami - moze sie nie znam, ale bawilem sie tym TV troszke w Media Markt i jesli chodzi o katy pionowe to stojac 2 metry od niego (TV stal na ziemi) obraz mocno sciemnial. Zniechecony tym podjechalem do Centrum Sony, zeby potwierdzic i bylo dokladnie to samo (myslalem, ze moze jakis trefny egzemplarz w MM byl). Dla mnie to niestety dyskwalifikacja, bo mam szafke 72cm wysokosci (na 37-42'' w sam raz).[/quote]

Zaneguję Twoją metodologię: czy oglądasz 55" z 2 metrów?
Poza tym napisałem wyraźnie że kąty poziome są OK a pionowe tak jak w tylnych projekcjach.
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój jak ktoś chce to oglądać z 2m to powodzenia :D
Z boku kąty właściwie są 5-/6 czyli spory krok naprzód w stosunku do tego co wysżło dotychczas. Góra wiadomo, że jest cienka ale z góry nikt nie patrzy więc to wogóle prawie żaden argument. To jest telewizor do dużego salonu.

[url="http://img101.imageshack.us/my.php?image=pict1350gv9.jpg"][img]http://img101.imageshack.us/img101/8122/pict1350gv9.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pewnie kwestia ustawienia w pokoju, tego sprzętu nikt nie wepchnie na ścianę. Co ile trzeba wymieniać lampę? 5-10 k godzin ? Ile żarówa kosztuje ?

Jak współpracuje z komputerem w charakterze monitora ? Da się WWW czytać ? U mnie salon to też komp, więc to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kątami, to dajcie spokój. Mam wrażenie, że ci którym tak te kąty przeszkadzają, to jedyny kontakt z tylną projekcją mieli w sklepie albo na wystawie. Kąty to żaden problem pod warunkiem, że nie ogląda się z odległości 1,5m stojąc. Jak ktoś lubi taką pozycję, to faktycznie RP nie jest dla niego. Wszystkie pozostałe przypadki czyli siedząc w zakresie kątów powiedzmy 160st to żaden problem i utraty jakości nie ma.
Co do nierównego świecenia, to używam Soniaka od 10 mies. i nie zwróciłem na to uwagi, więc może mój TV jest jakiś wyjątkowy??

Pzdr
Krzyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='17134' date='24.10.2006, 11:24 ']Wszystkie pozostałe przypadki czyli siedząc w zakresie kątów powiedzmy 160st to żaden problem i utraty jakości nie ma.
Co do nierównego świecenia, to używam Soniaka od 10 mies. i nie zwróciłem na to uwagi, więc może mój TV jest jakiś wyjątkowy??

Pzdr
Krzyho[/quote]

Mam ten DLP od 2 tygodni, i potwierdzam, że sprawy kątów nie ma. Faktycznie, jak go ktoś ogląda z bliskiej odległości i raz stojąc raz kucając to obraz zmienia jasność. To sprawa kątów pionowych, które oczywiście nie mają porównania z np. LCD. Natomisat w poziomie jest bardzo dobrze, powiedziałbym ze normalnie. Tzn. jeżeli odsuniemy sie 3,5 metra od ekranu a potem odejdziemy w bok np. na 4 metry od osi ekranu to obraz praktycznie sie nie zmienia, a komfort oglądania jest bardzo dobry. Jeżeli więc siedzimy na kanapie w przeciętnym salonie to z każdej odległości i każdego kata obraz jest doskonały.
Sprawa kątów pionowych jest czysto teoretyczna - kto ogląda obraz patrząc na tv z góry lub z dołu? Fakt, że do takiego zachowania tv trzeba sie przyzwyczaić. A stosunek jakości do ceny w przypadku tego tv jest rewelacyjny. Ile kosztuje np. LCD o podobnej jakości i rozmiarach?
Przygladałam sie też uważnie rogom ekranu szukając nierównego świecenia. Raz wydawało misie że coś podobnego zauważyłem ale wg. to był efekt kamery czyli żel przygotowanego materiału. Więcej tego nie zauważyłem. NA 1080i Discovery HD czy np. Liga Mistrzów ostatnio puszczone w NSprot to rewelacja. Ekarn równo swieci w każdym rogu i nie widać absolutnie żadnej różnicy. Nie wiem jak to bedzie z czasem, także może jakieś przyrządy to by wykazały, w każdym bądź razie nie ludzkie oko.

pzdr, Mariusz Edytowane przez Mariusz.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mariusz.k' post='17145' date='24.10.2006, 11:07 ']kto ogląda obraz patrząc na tv z góry lub z dołu?
pzdr, Mariusz[/quote]
Jest jeden taki przypadek, który już kiedyś tu wystąpił. ŻONA stojąca przy desce do prasowania! Faktycznie u mnie też tak jest, ale żonie zupełnie to nie przeszkadza. Jakoś tak jest że najczęściej drugie połowy HD maniaków sporo mniejszą wagę przywiązują do tego za co my dalibyśmy się pokroić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, a jak wyglądają na tym TV wszystkie inne kanały "nie-HD"? Czy widać jakąś pikselozę? Jeśli tak to z jakiej odległości? Czy masz np. Cyfrę i jak się przedstawiają programy nadawane przez tą platformę? Co z programami odbieranymi zwykłą anteną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='17149' date='24.10.2006, 12:20 ']Jest jeden taki przypadek, który już kiedyś tu wystąpił. ŻONA stojąca przy desce do prasowania! Faktycznie u mnie też tak jest, ale żonie zupełnie to nie przeszkadza. Jakoś tak jest że najczęściej drugie połowy HD maniaków sporo mniejszą wagę przywiązują do tego za co my dalibyśmy się pokroić :)[/quote]
Zawsze można podłożyć malutką podstawkę pod tv, tak żeby zmienić trochę kąt i odchylić tv do tyłu ale bez utraty jakości dla tych co patrzą normalnie. Zobaczyłem cos podobnego w Centrum Sony pod starą wersja DLP Sony.
pzdr,

[quote name='zibi61' post='17150' date='24.10.2006, 12:25 ']Mariusz, a jak wyglądają na tym TV wszystkie inne kanały "nie-HD"? Czy widać jakąś pikselozę? Jeśli tak to z jakiej odległości? Czy masz np. Cyfrę i jak się przedstawiają programy nadawane przez tą platformę? Co z programami odbieranymi zwykłą anteną?[/quote]

Bardzo dobrą jakość mają kanały TVN-u. Można oglądać z 2 metrów i to nie przeszkadza. W innych bywa różnie. Zależy to zapewne od nadawanego materiału i parametrów przekazu. Słabo wychodzi Polsat2 lepiej jest w TVP1 i TVP2. Bajki animowane (nie HD) dla dzieci wszędzie wyglądają super jak nie rewelacyjnie oprócz tego kanału ze starociami. Mogę potwierdzie że Discovery HD nadajacy cos jakby "świat o poranku" jest super - ma też DD 5.1. Wydaje mi sie że najlepszy obraz jest na Lux HD.
Nie mam Cyfry :-).
Obieranie zwykła anteną jest troche gorsze ale jest wyraźna różnica.
Nie znalazłęm kanałów cyfrowej naziemnej.

Edytowane przez Mariusz.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie zauwazylem problemow z katami wprawdzie w starszym bracie kdf50" 2010 ale takowych nie ma tv stoi mi na wys 80cm (ze wzgledu na moja malutka coreczke) i na kanapie lezac niewidze problemow z kątami w pionie w a poziomie to juz wogole 2,8 mb

[url="http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=7820&page=4"]http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.ph...7820&page=4[/url]

pod tym linkiem foty

[quote name='czaki' post='17159' date='24.10.2006, 12:07 ']ja tez nie zauwazylem problemow z katami wprawdzie w starszym bracie kdf50" 2010 ale takowych nie ma tv stoi mi na wys 80cm (ze wzgledu na moja malutka coreczke) i na kanapie lezac niewidze problemow z kątami w pionie w a poziomie to juz wogole 2,8 mb

[url="http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=7820&page=4"]http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.ph...7820&page=4[/url]

pod tym linkiem foty[/quote]


i jeszcz jedno nie wyrazajcie opin swoich z porownania soprzetu w np. MM tam jest swiatlo neonowe !! kazdy paramrt jest wtedy zaklamany lacznie z kolorem obudowy stad tez przekonanie ze ekran 3lcd jest ciemny srebrny , on ma za zadanie neodbijac siwtla

[quote name='czaki' post='17159' date='24.10.2006, 12:11 ']ja tez nie zauwazylem problemow z katami wprawdzie w starszym bracie kdf50" 2010 ale takowych nie ma tv stoi mi na wys 80cm (ze wzgledu na moja malutka coreczke) i na kanapie lezac niewidze problemow z kątami w pionie w a poziomie to juz wogole 2,8 mb

[url="http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=7820&page=4"]http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.ph...7820&page=4[/url]

pod tym linkiem foty
i jeszcz jedno nie wyrazajcie opin swoich z porownania soprzetu w np. MM tam jest swiatlo neonowe !! kazdy paramrt jest wtedy zaklamany lacznie z kolorem obudowy stad tez przekonanie ze ekran 3lcd jest ciemny srebrny , on ma za zadanie neodbijac światła[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech jak ludzie są czasami niewidzięczni :)

Aż dziwi jak niektóre relacje działają jednostronnie...

Zobaczyć u kogoś blu-ray proszę bardzo ale zaprosić tą osobę na test DLP full HD to już nie łaska...

sic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='17092' date='24.10.2006, 01:03 ']Oj niestety te nasze Full HD super wypasy trochę kosztują. Ale... jak to mówią Górale. Co się odwlecze to nie uciecze. Za jakieś 6 m-cy ceny spadną i wtedy zacznie się jak poprzednio z HD Ready wyścig zbrojeń. I tak obyśmy doczekali upragnionego SED-a :-).[/quote]

dokładnie. SED i tylko SED. do telewizji HD znaczy się...

[quote]Dla mnie tylna projekcja też nie jest tym co mnie zachwyca. Kąty mnie dobijają. Jak masz kino domowe z prawdziwego zdarzenia to można się pokusić o taki rodzaj telewizora. Siadasz na kanapie na wprost i patrzysz. Inaczej porażka. To tak jak z rzutnikami :-(.[/quote]

a tego przyznam się za bardzo nie rozumiem. mając PROJEKTOR (rzutnik to takie coś do wyswietlania slajdów i przeźroczy a wszystko co wyświetla na ekranie obraz ruchomy nazywa się projektorem) musisz siadać tylko na wprost ekranu? możesz mi wierzyć, że mając ekran o przekątnej 100" lub więcej raczej nie ma problemu z umieszczeniem kilku widzów w polu widzenia
aha, dla mnie kino domowe z prawdziwego zdarzenia to TYLKO projektor + spory ekran + dobre audio. na tegorocznej IFA zakochalem sie w JVC FullHD D-ILA. marzenie...

[quote]Fajne ale dla fanów kina w domu z wydzielonym kątem i chęcią rozkoszowania się raz w tygodniu dobrym filmem w swoim prywatnym kinie.[/quote]

ekran rozwijany elektrycznie naprawde spokojnie załatwia sprawę wydzielonego kąta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='czaki' post='17159' date='24.10.2006, 12:15 ']i jeszcz jedno nie wyrazajcie opin swoich z porownania soprzetu w np. MM tam jest swiatlo neonowe !! kazdy paramrt jest wtedy zaklamany lacznie z kolorem obudowy stad tez przekonanie ze ekran 3lcd jest ciemny srebrny , on ma za zadanie neodbijac siwtla[/quote]

Tak sie sklada, ze wiem jak dziala swiatlo neonowe na odczucia barw, dziwnym trafem w Lublinie w MM czesc telewizorow stoi w pomieszczeniu bez swiatel, dlatego z laski swojej, prosilbym o nie pouczanie mnie :) BTW Centrum Sony w Lublinie maja tak mala klitke, z jednym oknem... Tam tez nie ma swiatla i dlatego smiem twierdzic, ze nic mi nie 'zaklamywalo' wrazen.

Tak BTW, w MM staly dzisiaj 46X i 46V kolo siebie z zapuszczonym Discovery HD... Porownanie 1080 vs 720 bylo mozliwe i tez smiem twierdzic, ze bez przygladania sie ze szczegolnym nastawieniem na dojrzenie roznic, nie ma sily dojrzec roznicy w tych dwoch formatach. Zaznaczam jednak, ze tu juz bylo swiatlo neonowe, gwar rozmawiajacych ludzi i mucha latala, poza tym nie wiem jak byly ustawione obydwa telewizory i jak podlaczone do dekodera. A poza tym, moge byc tez slepy... [sarkazm off]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...