Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Czy odtwarzacz czyta z podłączonego twardziela obrazy płyt BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy Przetestujcie porządnie WLAN bo chyba to najbardziej odroznia 390 od 370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabe9, japi5003

możecie dać zdjęcia płyty głównej (ze szczególnym uwzględnieniem złącza usb)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testow ciag dalszy

Te partycje chyba zostana na stale :D ...nawet jak teraz zmienilem twardy dysk to odtwarzacz dalej podaje mi drive1 i drive2 przyczym ten drugi zbior jest pusty. Moze jak go wylacze z sieci to wroci do stanu poczatkowego?

ISO nie widzi. Nie gra tez dyskow DL robionych do PS3 (PS3AVCHD) gdyz rozpoznaje je jako BR i natychmiast pokazuje eror i wyrzuca plyte...no chyba zeby wypalic film na plycie BR .

Natomiast gra m2ts ze STREAM niestety bez mozliwosci przewijania ani do przodu ani do tylu.

Ciekawe ze filmy MKV uzyskane z materialow HDDVD sa przed odtwarzaniem poprzedzone komunikatem ze moga byc odtwarzane niewlasciwie. Nie zauwarzylem jedenak zadnej niewlasciwosci.

Dzis przyszly z LG kody dostepu do CinemaNow. Dostalem 3 darmowe filmy do obejrzenia w ramach promocji i jak sie zjedzie rodzinka z wakacji to zobaczymy jak ten nowy servis....pozyczanie filmu bez wychodzenia z domu dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sergio213...napisz ja sprzęt radzi sobie z napisami, czy jest możliwość zwiększania i przemieszczania czcionki na ekranie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy jest możliwość że przed wifi prześle plik i zapisze się on na dysku podłączonym po USB ?

czy tryb ten jest tylko jako read ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ISO nie widzi.

Dziękuję za info!

Czekamy dalej na sprzęt, który będzie to potrafił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie czy jest możliwość że przed wifi prześle plik i zapisze się on na dysku podłączonym po USB ?

czy tryb ten jest tylko jako read ?

To żeś wymyślił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym LG BD390 poprawili już napisy, a mianowicie wyświetlanie literki "ś" ? Bo w poprzednim modeli bd370 nie wyświetlał literki "ś" - dopiero po aktualizacji wyświetlał. Jak jest więc w tym najnowszym modelu? Poprawili to?

oraz (rozumiem że odczytuje dyski NTFS?) jak radzi sobie z płynnością przy odczycie plików mkv z dysku z 5400 obrotami, czy obraz jest płynny?

oraz czy jeśli w pliku filmowym mkv są wgrane napisy np ENG a dodatkowo dorzucone do folderu TXT to czy jest możliwy wybór jednych lub drugich?

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest literka 'ś', oraz da się wybrać napisy z oddzielnego pliku txt, lub srt., nawet jeśli są już w mkv napisy angielskie.

u mnie czyta też bez problemu mkv 1080p z profilem 5.1, oczywiście tak jak przy mkv z hddvd jest info że plik może nie być odtworzony poprawnie, to jedzie go bez najmniejszych problemów.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sabe9, japi5003

możecie dać zdjęcia płyty głównej (ze szczególnym uwzględnieniem złącza usb)?

sorki, ale ja majsterkowiczem nie jestem, tzn. z reguły nie tykam sprzętów i flaków im nie wyjmuję dopóki działają OK.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do posiadaczy Przetestujcie porządnie WLAN bo chyba to najbardziej odroznia 390 od 370

WLAN hula......znaczy YouTube tylko sprawdzałem.

oprócz klucza WEP do mojego routera nic nie musiałem wpisywać,

wszystko automatycznie...

w sobotę sprawdzę po DLNA i dam znać

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie you tube (lub ewentualnych aktualizacji w przyszłości) :

Czy wystarczy podpiąć pod karte sieciową kompa kablem sieciowym z odtwarzaczem bd390 i już będzie działać net? czy trzeba coś ustawiać? i jak jest odnośnie WIFI, czy trzeba coś konfigurować?

oraz jak jest z tymi napisami (txt) czy da się już w tym modelu regulować wysokość napisów (góra dól, mniejsze większe) , jeśli nie to powiedz gdzie są wyświetlane (przy filmach z czarnymi pasami-panorama) na obrazie, czy przy dolnej krawędzi na czarnym pasie?

Pozdro

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisów nie można regulować, u mnie wyświetlają się w pasku pod obrazem, ale jak są dwie linijki tekstu to wchodzą na obraz.

Pozdrawiam

Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem w łapkach LG Bd390 i mogłem przetestować tylko płytę demonstracyjna BD i na pierwszy rzut wszystko ok - jeśli chodzi o blureja.

Teraz to co mnie ciekawi a co nie mogłem sprawdzić. - Proszę o pomoc ,

Pytania

1.Czy czyta plik audio z osobnego pliku?

2.Czy ktoś może podłączyć np. 1 lub 2 terabajty dysk przenośny z plikami mkv i napisać jak się zachowuje BD390 z tak dużymi dyskami - czy są jakieś ograniczenia co do wielkości dysku twardego.

3. Jak radzi sobie z dzwiękiem 5.1 w plikach mkv.

4. Jak czytelne są napisy np.na 50 calowym TV - chodzi o jakość literek i obwódki wokół nich.

5.Czy czyta Divx HD z napisami i beznapisów.

6.Czy czyta MKV po usb z pendrajwa lub kart SD wczytniku do kart SD np. 32 GB karty SD.

Czy ktoś może szykuje bardziej dokładny test tego BD 390 z BD 370 co zyskujem kupując BD 390.

A może jaki test porównawczy LG BD 390 z Popcorn Hour C200

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w oszacowaniu jakości tego plajerka.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka BD 390 Otrzymał nagrode EISA w kategorii odtwarzacz BD w dobrej cenie:)

a Teraz ja zadam idiotycznie pytanie czy czcionka 390 będzie widoczna na MOIM 65 calowym tv z odległosci 100metrów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dziś to dzień uśmiechu .

Zadałem pytania na jakie chbiałbym otrzymać odpowiedż - widać że wiekszość pisze o tym otwarzaczu nie posiadając go .

Ponowię prośbę o odpowiedż na pytania zadane 2 posty wyżej.

Może ktoś bardziej poważny przeczyta i odpowie nie strojąc sobie żartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty nie na temat usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

odp. 2

dysk 1TB samsunga podłączony, playerek sprawuje się bez zarzutu.

nie zawsze wczytuje napisy z oddzielnego pliku w momencie gdy już w mkv są napisy np. angielski, nie wiem czemu, muszę potestować.

odp.4 napisy dla mnie bez zarzutu, na 42 calowym LCDku dość duże, czytelne z odległości 3m - 3,5m

odp. 5

u mnie czyta z napisami, z tego co pamiętam to miałem planet earth 720p divx HD i czytał napisy

odp. 6

tak , czyta MKV z pendrajwa 16GB, bez zająknięcia również 1080p (to był plik około 9GB)

no i wreszcie przetestowałem WLAN (z tym NERO MEDIA HOME jako serwerem plików), po wifi oczywiście przycina, ale po podłączeniu routera przez kabel, właściwie się to nie zdarza, przynajmniej przy 720p.

dźwięk sprawdzę....może jutro

pzdr

seb

podłączyłem też

Dziś miałem w łapkach LG Bd390 i mogłem przetestować tylko płytę demonstracyjna BD i na pierwszy rzut wszystko ok - jeśli chodzi o blureja.

Teraz to co mnie ciekawi a co nie mogłem sprawdzić. - Proszę o pomoc ,

Pytania

1.Czy czyta plik audio z osobnego pliku?

2.Czy ktoś może podłączyć np. 1 lub 2 terabajty dysk przenośny z plikami mkv i napisać jak się zachowuje BD390 z tak dużymi dyskami - czy są jakieś ograniczenia co do wielkości dysku twardego.

3. Jak radzi sobie z dzwiękiem 5.1 w plikach mkv.

4. Jak czytelne są napisy np.na 50 calowym TV - chodzi o jakość literek i obwódki wokół nich.

5.Czy czyta Divx HD z napisami i beznapisów.

6.Czy czyta MKV po usb z pendrajwa lub kart SD wczytniku do kart SD np. 32 GB karty SD.

Czy ktoś może szykuje bardziej dokładny test tego BD 390 z BD 370 co zyskujem kupując BD 390.

A może jaki test porównawczy LG BD 390 z Popcorn Hour C200

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w oszacowaniu jakości tego plajerka.

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sabe9 - dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi , każda następna pozytywna odpowiedz na moje pytania przybliża mnie do jego zakupu.

Może ktoś jeszcze da radę porównać go do Popkorna a zwłaszcza interesuje mnie skalowanie obrazu do Ful HD - który z tych otwarzaczy robi to lepiej - wiadomo że chodzi o format Divx i format DVD.

Noże - sabe9 - podasz odczucia swoje odnosnie obrazu z dixv i dvd na tym playerze w porównaniu np. do poprzednio posiadanego playera.

I jak by można prośić o test czytania plików iso DVD i Blureja

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wreszcie przetestowałem WLAN (z tym NERO MEDIA HOME jako serwerem plików), po wifi oczywiście przycina, ale po podłączeniu routera przez kabel, właściwie się to nie zdarza, przynajmniej przy 720p.

Czemu oczywiście przycina? To jakiś znany problem że ta oczywistośc? Nie wiem jaki standard WLAN obsługuje ten LG ale teoretycznie po wifi powinno i z 5 filmów MKV naraz iść płynnie. Jeśli rzeczywiście przesył wifi kuleje to wielki minus. Dla niektórych takie połączenie staje śie bezuzyteczne pozostaje kabel jak w 370 Może sie okazać że dla mnie 390 obroni się tylko analogowym wyjściem 7.1 ktorego nie ma 370. Może jeszcze na plus za wygląd zewnętrzny bo bebechy z tego co ktoś pisał te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu oczywiście przycina? To jakiś znany problem że ta oczywistośc? Nie wiem jaki standard WLAN obsługuje ten LG ale teoretycznie po wifi powinno i z 5 filmów MKV naraz iść płynnie. Jeśli rzeczywiście przesył wifi kuleje to wielki minus. Dla niektórych takie połączenie staje śie bezuzyteczne pozostaje kabel jak w 370 Może sie okazać że dla mnie 390 obroni się tylko analogowym wyjściem 7.1 ktorego nie ma 370. Może jeszcze na plus za wygląd zewnętrzny bo bebechy z tego co ktoś pisał te same.

Piszesz że te same co w BD 370 to kup BD370 i wgraj soft od BD390 jak te same.

Gdzie w 370 masz obsługe dużych dysków - gdzie masz obsługę NFS - jak obejżysz na 370 8GB MKV - gdzie ukryło się ful HD 1920p dla MKV w 370 a to nie koniec różnic.

Obroni się wyjsciem 7.1 - dla niektórych osób jest to zbedne wyjscie bo dzwięk poleci po HDMI - a 7.1 wspomoże stare amplitunery.

Wygląd - jaki model taka cena , te otwarzacze powstały równoczesnie ale trzeba je było czyms zróznicować

WiFi - się tnie - a po co odpalać komputer żeby kożystać z BD 390 jaki to koszt nie lepiej położyć dysk 1 lub 2 terabajty obok BD390 , podłączyc po USB i oglądać to co sie chce.

Jak dużą masz bazę filmów na jakim dysku sie zmieści , przy 2 terabajtach chyba wifi nie potrzebne - a wifi służy raczej do internetu i Yutube.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...