Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

standard divx plus hd (720p i 1080p) ( właśnie wprowadzane telewizory LG to mają mieć)

A źródło tej informacji? W notkach prasowych DivX/LG jest napisane tylko o certyfikacie DivX HD, czyli tym samym który ma BD390, to inny standard niż DivX Plus HD i nic z mkv nie ma wspólnego. Nie ma chyba sensu płacić za znaczek DivX Plus jeśli darmowych implementacji H.264 jest do wyboru mnóstwo a za licencję i tak trzeba zapłacić MPEG LA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło informacji? Idź do hali MM i podłącz dysk z mkv pod serię LH5000. Ocenisz organoleptycznie jak to wygląda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źródło informacji? Idź do hali MM i podłącz dysk z mkv pod serię LH5000. Ocenisz organoleptycznie jak to wygląda. ;)

A co ma jedno do drugiego? Sprzęt może odtwarzać MKV, do tego nie potrzebuje przecież certyfikatu DivX Plus HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie o podłanczaniu dysków HD z filmami .mkv do otwarzaczy LG - mam pytanie?

.

Czy dzięk 5.1 czy inaczej 6 kanałowy będzie przesłany przez USB lub eSata do otwarzacza LG np. 370 lub 390 , zdekodowany do odpowiedniej postaci i wysłany przez otwarzacz do amplitunera i tam odpowiednio otworzony?

.

Czy pliki .mkv mają dzwięk taki jak blurej np. DTS HD lub DD TureHD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak piszecie o podłączaniu dysków HD z filmami .mkv do otwarzaczy LG - mam pytanie?

.

Czy dzięk 5.1 czy inaczej 6 kanałowy będzie przesłany przez USB lub eSata do otwarzacza LG np. 370 lub 390 , zdekodowany do odpowiedniej postaci i wysłany przez otwarzacz do amplitunera i tam odpowiednio otworzony?

.

Czy pliki .mkv mają dzwięk taki jak blurej np. DTS HD lub DD TureHD ?

Przez eSATA to nie, bo 370/390 nie ma eSATA. Co do USB to wrzucasz plik z zakodowanym dźwiękiem np. w 5.1 i wio - na wyjściu masz to co było w pliku czyli np. 5.1. Przy czym BD370 NIE MA analogowego wyjścia 7.1. Albo downmix do stereo, albo cyfrowo przez SPDIF lub HDMI.

BD390 ma już wyjście analogowe 7.1 więc spokojnie łączysz to z amplitunerem, który ma wejście 5.1 lub wyżej.

Pliki *.mkv mogą mieć zawarte wszystko - od dźwięku DTS:MA po pliki jpg :(

PS. Popraw tego "byka" z podł_ą_czaniem...

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Empiku jest test 390 w gazetce "PŁASKIE EKRANY" a chyba w Audiowideo test 370. Artykułu nie czytałem ale w 390 wad nie stwierdzono poza ceną :) ktorej chyba nie podali :). Jeśli już sprzęt trafił do testów to rzeczywiście 1 lipca trafi do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś w Empiku jest test 390 w gazetce "PŁASKIE EKRANY" a chyba w Audiowideo test 370. Artykułu nie czytałem ale w 390 wad nie stwierdzono poza ceną :lol: ktorej chyba nie podali ;). Jeśli już sprzęt trafił do testów to rzeczywiście 1 lipca trafi do sklepów.

Wg. informacji które dostałem od znajomego w LG Polska to dostępność BD390 na półkach w połowie września a sample dla prasy w lipcu. Tyle wiem.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
połowie września a sample dla prasy w lipcu

no to ktoś w LG o[beeep]iał... "zlecać" testy w polowie czerwca wypuszczać za 3 miesiące... w świecie elektroniki to stanowczo za długo. Chyba chcą u nas pchnąć więcej 370 Będę sie śmiał jak inny koncern ich ubiegnie i wypuści konkurencyjny model wtedy nie wspomoge finansowo LG tylko inną markę.... i kij im w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ktoś w LG o[beeep]iał... "zlecać" testy w polowie czerwca wypuszczać za 3 miesiące... w świecie elektroniki to stanowczo za długo. Chyba chcą u nas pchnąć więcej 370 Będę sie śmiał jak inny koncern ich ubiegnie i wypuści konkurencyjny model wtedy nie wspomoge finansowo LG tylko inną markę.... i kij im w oko.

Wiesz...sample w lipcu co oznacza publikację sierpień/wrzesień - akurat na premierę. Nigdzie nie widziałem nawet słowa o 390 w naszym kraju nad Wisłą (mówię o prasie), za to od reklam 370-tek YouTube pęka... Gazety też.

IMHO wszystko trzyma się kupy - niestety :unsure: .

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperMR

zerknij 4 posty wyzej...

gazetke ogladałem 30 czerwca Więc jak nic panowie z redakcji mieli to "cudo" w polowie minionego miesiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
SuperMR

zerknij 4 posty wyzej...

gazetke ogladałem 30 czerwca Więc jak nic panowie z redakcji mieli to "cudo" w polowie minionego miesiaca.

No widzę...chyba się przejdę do Empiku :unsure:

Update: Byłem, przeczytałem i dobrze, że nie kupiłem tejże gazety. Recka napisana po łebkach, bez wnikania w interesujące nas detale.

Najważniejsze jest jednak to, że recenzent dostał do testów bardzo wczesną chyba wersję odtwarzacza, bo już wprawdzie z PL menu, ale za to z NetFlixem, którego afair w EU nie ma. Zatem podtrzymuję, że większa ilość recenzji pojawi się sierpień/wrzesień, jak LGE Polska roześle swoje sample.

Pozostaje czekać.

Pozdrawiam

MR

Edytowane przez SuperMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kumplem który pracuje w LG!!!! Podobno idzie już dostawa do Polski 390! Powinny być na półkach w sklepach w pierwszej połowie sierpnia no chyba że będzie jakaś obsuwa to do końca sierpnia!! Wiadomość potwierdzona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rozmawiałem z kumplem który pracuje w LG!!!! Podobno idzie już dostawa do Polski 390! Powinny być na półkach w sklepach w pierwszej połowie sierpnia no chyba że będzie jakaś obsuwa to do końca sierpnia!! Wiadomość potwierdzona!

Coś z tą połową sierpnia to mi się nie wydaje. Tego typu towar zwykle płynie statkiem a to minimum 6 tygodni + 2-3 dni na cło+transport do PL. Stawiam raczej na początek września.

Swoją drogą ktoś wie gdzie najpierw się mogą pojawić 390-tki?

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wystawy produktów koreańskich w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Rozmawiałem z facetem z LG, właśnie w BluRay i w LCD się specjalizował...

potwierdził, iż BD390 będzie dostępny w połowie sierpnia, sugerowana cena jednak to 1499 PLN (niestety)

potwierdził, że jest obsługa NTFS, że bezbłędnie odtwarza MKV profil 5.1, oraz... Divx HD

stał tam też dysk twardy 320 GB (coś w rodzaju media box) z możliwością odtwarzania multimediów w tym MKV, oraz wyjściem HDMI (niestety tylko 1080i), cena około 800PLN. będzie też niedługo poprawiona wersja prawdopodobnie 500GB z 1080p. fajne, płaskie urządzenie.

był też telewizor chyba 46 cali odtwarzający materiał 3D, ale niestety wymaga to specjalnych okularów (bardzo fajne-stylowe), oraz specjalnego kontentu (materiału 3D), tzn. nie można będzie oglądać ''zwykłych'' filmów i programów TV w 3D.

wystawa czynna także jutro, polecam.... chyba wrócę bo mało fotek zrobiłem, praktycznie tylko telefon LG z 12Mpx aparatem fotogr, oraz nagrywaniem 720p.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z wystawy produktów koreańskich w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Rozmawiałem z facetem z LG, właśnie w BluRay i w LCD się specjalizował...

potwierdził, iż BD390 będzie dostępny w połowie sierpnia, sugerowana cena jednak to 1499 PLN (niestety)

potwierdził, że jest obsługa NTFS, że bezbłędnie odtwarza MKV profil 5.1, oraz... Divx HD

stał tam też dysk twardy 320 GB (coś w rodzaju media box) z możliwością odtwarzania multimediów w tym MKV, oraz wyjściem HDMI (niestety tylko 1080i), cena około 800PLN. będzie też niedługo poprawiona wersja prawdopodobnie 500GB z 1080p. fajne, płaskie urządzenie.

był też telewizor chyba 46 cali odtwarzający materiał 3D, ale niestety wymaga to specjalnych okularów (bardzo fajne-stylowe), oraz specjalnego kontentu (materiału 3D), tzn. nie można będzie oglądać ''zwykłych'' filmów i programów TV w 3D.

wystawa czynna także jutro, polecam.... chyba wrócę bo mało fotek zrobiłem, praktycznie tylko telefon LG z 12Mpx aparatem fotogr, oraz nagrywaniem 720p.

pzdr

seb

Jeśli będzie obsługa profilu 5.1 , divx hd , ntfs to 1499 zł nie jest zbyt wygórowaną ceną tym bardziej ze jeśli sugerowana będzie 1499 zł to na rynku pewnie będzie po 1299 zł albo mniej. Za taki kombajn nie tak źle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak znajdą się naiwni i kupią Sony lub Panasonica, które z niczym sobie nie radzą, brak im wyposażenia, a i jakością nie przewyższają LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...niech kupują, jeśli mają w planie tylko kupowanie płyt BD to OK.

my wiemy, że mamy swojego zwyciężcę !!! więcej niż BD390 mi nie trzeba...

myślę, że BD370 i BD390 są przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy ''mają dostęp'' do mkv.

oczywiście jak wynika z testów, rzeczywiście nie ustępują innym BD innych producentów, jeśli chodzi o jakość odtwarzania, skalowania, itd..... a do tego start w 18 sekund jest też niezłym plusem.

pozbywam się niedługo PS3 i kupię LG BD390 zdecydowanie.....

mimo, że używam PS3 Media Server i wszystko jest OK, dodatkowo mogę dostosować bitrate i inne parametry odtwarzania.... ale jednak zawsze muszę mieć laptopa włączonego itd, itp...

a w przypadku LG BD390 zrzuci się wszystko na jakiś twardy dysk.... i hulaj dusza !!!!

pzdr

seb

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak znajdą się naiwni i kupią Sony lub Panasonica, które z niczym sobie nie radzą, brak im wyposażenia, a i jakością nie przewyższają LG.

dokladnie! Panasonic BD60 to cos zenujacego! osobiscie testowalem porownujac na biezaco z BD370...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Espero

A co cie tak zazenowało?

z tego co wiem panas był zawsze w czołówce odtw wizyjnych nawet takie firmy jak yamaha brały od nich bebechy. Stosują zawsze wysokiej klasy przetworniki obrazu wiec nie wiem co tak Cie zaszokowało.

Zerknij sobie na testy na stronach what hi-fi niestety BD370 ocenili mizernie Panas bodajże model 80 mistrz. Oczywiście mowmy o podstawowej funkcju BD czyli odtwarzanie materiału BD z płyty.

LG narazie wygrywa tylko funkcjami zaraz może sie to zmienić i wejdzie w to np Samsung w końcu jeśli wprowadzili mkv do tv to nie beda mieli oporów przed powieleniem tego w nowej serii odtw BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi testami to troszkę kłamstwo. Niedawno LG370 pokonało Samsunga1600 i Pansonica60. A model Pansonica 80 jest konkurentem LG390 więc nic dziwnego, że wygrał z dwa razy tańszym LG370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Espero

A co cie tak zazenowało?

z tego co wiem panas był zawsze w czołówce odtw wizyjnych nawet takie firmy jak yamaha brały od nich bebechy. Stosują zawsze wysokiej klasy przetworniki obrazu wiec nie wiem co tak Cie zaszokowało.

Zerknij sobie na testy na stronach what hi-fi niestety BD370 ocenili mizernie Panas bodajże model 80 mistrz. Oczywiście mowmy o podstawowej funkcju BD czyli odtwarzanie materiału BD z płyty.

LG narazie wygrywa tylko funkcjami zaraz może sie to zmienić i wejdzie w to np Samsung w końcu jeśli wprowadzili mkv do tv to nie beda mieli oporów przed powieleniem tego w nowej serii odtw BD

hej, niestety prawie wszystko. Opisalem dokladniej moje testy na konkurencyjnym forum. Powtorze tutaj, moze komu sie przyda:

moj pierwszy post:

Jesli chodzi o mnie - jestem maniakiem HD. Testowalem w domu Panasonica BD60 i LG BD370. Porownywalem godzinami jakosc obrazu na filmach DVD, BluRay, na wlasnych produkcjach z kamery AVCHD - ZERO ROZNIC, lub prawie niezauwazalne.

Myslalem, ze pozostawie sobie Panasonica (lubie ta firme i mam prawie caly sprzet - w tym 50 calowa plazme), ale jak kupilem LG 370 ZALAMALEM SIE... To cudenko - czyta wszystko, ze wszystkich nosnikow. Nie ma smiesznych ograniczen jak w Panasonicu, ze nie czyta czegos tam z DVD-RW itp. Co wiecej przepiekna grafika ekranowa - w HD. Dla porownania w Panasonicu grafika i napisy to - dobrze skalowane SD. Panasonic wyraznie wolniejszy w obsludze menu i jakis taki... na moj gust siermiezny.

Nigdy bym nie przypuszczal, ze zaczne chwalic LG, nigdy nie mialem nic tej firmy, ale tez nie mialem najlepszego zdania (GoldStar).

Zrobicie jak chcecie, ale ja... uwielbiam BD370 i teraz czekam na BD390 (zalezy mi jednak na wifi i dlna)

i moj drugi post:

Ja rowniez twierdze, ze Panas jest zacofany, mnie rowniez pewnie trzeba ignorowac. Powiem tylko tyle - jestem fanem Panasonica (mam 50 calowa plazme, ktora jestem zachwycony). Robilem 3 tygodnie temu setki testow z Panasem BD60 i LG370 i powtorze jeszcze raz: PANAS JEST NIESLYCHANIE ZACOFANY.

Odnosnie jakosci obrazu i dzwieku. Moje testy wykazaly (a jestem bardzo dobrze obeznany w tej dziedzinie i mam fiola na punkcie jakosci obrazu i dzwieku) brak zasadniczych roznic w jakosci - testy wykonywane na Plazmie Panasa 50PY800, Onkyo TX-SR606, Jamo S606HCS3+SUB300. Na korzysc LG przemawia: odczytywanie wszystkiego ze wszystkich nosnikow, brak smiesznych ograniczen jak w Panasonicu (ze nie odczytuje czegos z jednego nosnika, odczytuje natomiast z drugiego np z archaicznego CD), piekna grafika ekranowa w HD (w Panasach grafika to skalowane SD), szybkosc dzialania, reakcji itp. Jakby tego bylo malo Panas raz mi sie zawiesil, co wiecej podczas odtwarzania BDR bylo slychac dosc glosny szum z wnetrza odtwarzacza. W LG absolutna cisza.

Jestem chetny do polemiki na ten temat, ale tylko z osobami, ktore osobiscie testowaly oba modele.

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dla uaktualnienia podanej w pierwszym poscie informacji cena LG390 spadla juz w stanach do 349$. Chyba sie zdecyduje choc konkurencja nie spi i pojawil sie juz nowy odtwarzacz JVC co tez potrafi zagrac MKV:

http://www.engadgethd.com/2009/04/25/jvc-x...0p-mkv-support/

pozdrawiam :)

MKV tak tylko wg. co tam napisano to nie obsługuje Divx-ów :)

Ja tam czekam na 390-tkę, :P

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po co wam DivX jak jest MKV. Zlitujcie sie z tymi dziwacznymi zachciankami. Moze jeszcze VideoCD chcecie zeby odtwarzal. Troche szacunku dla techniki. Jak ktos kupuje sobie Blu Ray-a to nie po to zeby ogladac DivX-y albo cos o gorszej jakosci. DivX HD raczej ustapi miejsca MKV wiec nie ma sensu chyba ciagnac tego.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...