Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

:P:) :) :lol: widzę ze juz chyba najspokojniejszy grupkowicz niewytrzymał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panowie dajcie spokój z tymi divx, mamy MKV i to powinno nam wystarczyć.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Espero

Chcesz porównywać te dwa urządzenia ale tak naprawde nic nie napisałeś o roznicach w jakosci A/V fakt faktem to nie takie proste bo takie urzadzenia maja zblizoną jakośc i trzeba mieć doswiadczenie i stosowac okreslona metodyke testów. Twoja opinie zasłoniła porazająca roznica w funkcjonalnosci wygodzie i funkcjach nie dziwie się i też bym sie tym najbardziej sugerował.

PS lubisz dobry obraz i dzwięk to zmień głośniki :P przynajmniej front i central.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Espero

Chcesz porównywać te dwa urządzenia ale tak naprawde nic nie napisałeś o roznicach w jakosci A/V fakt faktem to nie takie proste bo takie urzadzenia maja zblizoną jakośc i trzeba mieć doswiadczenie i stosowac okreslona metodyke testów. Twoja opinie zasłoniła porazająca roznica w funkcjonalnosci wygodzie i funkcjach nie dziwie się i też bym sie tym najbardziej sugerował.

PS lubisz dobry obraz i dzwięk to zmień głośniki ;) przynajmniej front i central.

Do testowania roznic obrazu i dzwieku dosc dobrze sie przygotowalem:

1. nagralem ten sam material DVD na dwie plyty

2. nagralem ten sam material HD na dwie plyty BDRE

3. podlaczylem oba odtwarzacze takim samym kablem HDMI do dwoch zlaczy HDMI w mojej plazmie 50PY800

4. Ustawialem filmy na dokladnie tej samej klatce.

5. Przelaczalem niezliczona ilosc razy pomiedzy jednym, a drugim wejsciem.

Obserwowalem w kilku miejscach filmow - na ciemnych obrazach, na jasnych, podczas ruchu (w dalszym ciagu na stopklatce). Wniosek - ZERO ROZNIC. Probowalem dostrzec ta "gorsza" jakosc obrazu - taki wniosek znalazlem gdzies w necie. Niestety

Odnosnie dzwieku - identyczna dynamika, identyczna separacja kanalow itp. Zero roznic.

Natomiast pozostale sprawy - opisalem powyzej. Panasonic nie sprawdzil sie w niczym - nawet w odtwarzaniu zdjec z cyfraka, ktore wczytywaly sie o wiele wolniej niz w LG, nie wspominajac juz o niezwykle wolnym przegladaniu galerii zdjec w postaci miniatur. Dla porownania w LG to blyskawica. No i tak grafika ekranowa w skalowanym SD...

Tak jak mnie Panasonic tym razem zawiodl... to nie spodziewalem sie tego po tej firmie. Dobrze, ze cos mnie podkusilo, aby "na probe" kupic LG. Szczena mi opadla calkowicie.

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze 370 i 390 będą grały tak samo było dla mnie pewne od początku. Ale fajnie ze ktoś sobie zadał tyle trudu i sprawdził to organoleptycznie ;)

Tez się zastanawiam nad390 ze względu na wifi. Ot i cała róż nica jak dla mnie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorus

Kolega pisał o porównaniu panasonica z lg. Swoją drogą mam nadzieje ze organoleptycznie 390 będzie lepsza od 370 a wielokanałowe wyjscie analogowe będzie przyzwoitej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według pracownika LG (dość dobrze przygotowanego do tematu BD370 <---> BD390) którego wypytywałem podczas targów produktów koreańskich w Warszawie w ostatni wtorek, odtwarzanie materiału DVD z płyt + skalowanie do 1080p, oraz odtwarzanie mkv w BD390 jest dużo lepsze niż w BD370. żadnej pikselozy nie uświadczył, co zdarzało się przy BD370 (było o tym na FORUM). a testował BD390 z dyskiem 1,5TB danych (głównie filmów w mkv, zdjęć, itd...)

tak się zastanawiam, chyba mówił prawdę, bo po co celowo by się wyrażał lekko negatywnie o BD370 w porównaniu do BD390....

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie po co wam DivX jak jest MKV. Zlitujcie sie z tymi dziwacznymi zachciankami. Moze jeszcze VideoCD chcecie zeby odtwarzal. Troche szacunku dla techniki. Jak ktos kupuje sobie Blu Ray-a to nie po to zeby ogladac DivX-y albo cos o gorszej jakosci. DivX HD raczej ustapi miejsca MKV wiec nie ma sensu chyba ciagnac tego.

braavoo

Posłużę się analogią - rozumiem, że skoro mam odtwarzacz CD i kolekcję winyli to gramofon mam wyrzucić? :)

Ponadto szanowny kolega podczas "ochrzaniania mnie" zapomniał o możliwości streamowania divxów ;-)

Nie upieram się nad divxami - stwierdzam fakty. Czemu mam się ograniczać np. do JVC skoro mogę wybrać 390-tkę? :)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperMR

nie rozsmieszaj powaznch ludzi divx to format dla podnietków ogladających screenery na monitorach 15" Oczywiście mozna miec swoj materiał czy z kamery czy z karty tv nagrany w divx ale to margines.

Nikt nie zaprzeczy ze dobrze miec kombajn ktory odtworzy wszystko ale filmy ponad 1.5 godzinne upychane w 700mb to profanacja.

Format jako taki nie jest zły byl wybawieniem dla słabych łączy internetowych z tym że jesteśmy na forum HDTV :lol: a to do czegoś zobowiązuje może divxHD sie spopularyzuje ale jeśli bedzie uzywany tak jak stary czyli HD o wadze 1-2gb to ja dziekuje nie ruszam nic co wazy mniej niz 8gb

Analogia z cd i vinylem calkowicie nietrafiona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SuperMR

nie rozsmieszaj powaznch ludzi divx to format dla podnietków ogladających screenery na monitorach 15" Oczywiście mozna miec swoj materiał czy z kamery czy z karty tv nagrany w divx ale to margines.

Nikt nie zaprzeczy ze dobrze miec kombajn ktory odtworzy wszystko ale filmy ponad 1.5 godzinne upychane w 700mb to profanacja.

Format jako taki nie jest zły byl wybawieniem dla słabych łączy internetowych z tym że jesteśmy na forum HDTV :D a to do czegoś zobowiązuje może divxHD sie spopularyzuje ale jeśli bedzie uzywany tak jak stary czyli HD o wadze 1-2gb to ja dziekuje nie ruszam nic co wazy mniej niz 8gb

Analogia z cd i vinylem calkowicie nietrafiona....

Margines - zgadzam się. Ale istnieje. Podobnie jak wczesne mp3 robione Xingiem (ktoś pamięta?). Badziewna jakość, ale z braku laku itd.

A analogia trafiona IMHO.

Ale zasadniczo masz rację - to forum HDTV i już milknę na temat Divxów ( zwłaszcza, że kupię 390-tkę a nie tego JVC) :) Co do DivxHD - IMHO raczej bez szans.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co Panowie wiadoma jest już jakaś konkretna data kiedy 390-tka wejdzie do sklepów!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę się już doczekać na 390 i chyba kupię samsunga bd-p3600! WARTO? Jakie różnice są między tymi urządzeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś znalazłem opis i było napisane że samsung obsługuje! Może ktoś już posiada samsunga i da odpowiedz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung będzie czytał MKV po sierpniowej aktualizacji.

Proszę czytać newsy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche offtop pisac na tym watku o Zamzungu Dzis go ogladalem w saturnie dziwny nieprostokatny kształt poza tym przyciski na górze obudowy... udziwnione dizajnerskie czarne mydło. Poza tym zbiera opinie srednio pochlebne ale to normalka jak cos jest na systemach firmwarach itd to zawsze beda krzaki bugi itp pytanie tylko ktora marka lepiej sobie z tym daje rade :P Czekam na LG dolar spada odczekam pierwszy szał i na jesieni kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to czekam! Uzbroję się w cierpliwość! A słyszał już ktoś o oficjalnej dacie wprowadzenia na nasz rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech już dostępny za 272,95 Euro.

Pozdrawiam

Edytowane przez Diablos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszedl, kupiny w sieci 6Avenue Electronic za 325$+tax (347.75$ z darmowa przesylka do domu). Sklep ten ma mozliwosc negocjowania ceny wiec na oficialnej stronie tego sklepu cena bedzie wieksza. Na naklejce widnieje napis BD390V - NBU(SALLK)951B0292-A22 co oznacza pewnie numer zastosownego firmware. Wyprodukowano w maju 2009 w Indonezji.

zdjecie pudelka:

http://www1.snapfish.com/slideshow/AlbumID...D_NAME=comcast/

Jak widac dodano logo DivX HD ale nie ma logo MKV. Ciekawe jak bedzie z odtwarzaniem tego formatu. Pod literami firmy

LG jest napis Life's God.......zobaczymy czy bedzie z tym odtwarzaczem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przyszedl, kupiny w sieci 6Avenue Electronic za 325$+tax (347.75$ z darmowa przesylka do domu). Sklep ten ma mozliwosc negocjowania ceny wiec na oficialnej stronie tego sklepu cena bedzie wieksza. Na naklejce widnieje napis BD390V - NBU(SALLK)951B0292-A22 co oznacza pewnie numer zastosownego firmware. Wyprodukowano w maju 2009 w Indonezji.

A który region??

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przyszedl, kupiny w sieci 6Avenue Electronic za 325$+tax (347.75$ z darmowa przesylka do domu). Sklep ten ma mozliwosc negocjowania ceny wiec na oficialnej stronie tego sklepu cena bedzie wieksza. Na naklejce widnieje napis BD390V - NBU(SALLK)951B0292-A22 co oznacza pewnie numer zastosownego firmware. Wyprodukowano w maju 2009 w Indonezji.

zdjecie pudelka:

http://www1.snapfish.com/slideshow/AlbumID...D_NAME=comcast/

Jak widac dodano logo DivX HD ale nie ma logo MKV. Ciekawe jak bedzie z odtwarzaniem tego formatu. Pod literami firmy

LG jest napis Life's God.......zobaczymy czy bedzie z tym odtwarzaczem :)

Odpal i opisz :) Chodzi mi on trochę po głowie :) Szczególnie interesuje mnie jak radzi sobie sieciowo , bo w sumie do tego on jest . Żeby nie było jak z samsungami ze sie kaszani.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...