Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Siec sklepow Sixth Avenue Electronics wyprzedzila tym razem Amazon i odtwarzacze Blu-ray LG Bd390 mozna juz kupic dzis (dostawa do domu w ciagu 7-10 dni):

http://www.6ave.com/shop/product.aspx?sku=...ion=homespecial

W Amazon maja dopiero sprzedawac od 4 maja.

Cena 399$ +tax ale sklep oglosil wlasnie ze do 21 kwietnia bedzie przyjmowal i powaznie rozpatrywal oferty cenowe kupujacych. Zaproponowalem 349$ i czekam na ich odpowiedz, a nuz sie zgodza ;)

Do tego modelu LG (drozszego o 100$ jak uwzglednia moja propozycje) sklonily mnie dwie rzeczy: bezprzewodowosc netu i wbudowana pamiec 1 GB. Do ogladania materialow BD-live potrzebna jest pamiec i w modelu BD370 trzeba bylo ja podpiac do portu USB umieszczonego z przodu co uniemozliwialo zamkniecie przedniej klapki. Mala rzecz ale psuje estetyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję, że model 390 będzie takim killerem na rynku BD.

Zwłaszcza po odkryciu, że większość producentów japońskich ładuje te same podzespoły.

Wygląda, że 390-tka ma 7.1 RCA output co mocno oczekują właściciele starych ampów.

No i czyta mkv.

Ciekawe czy dodadzą obsługę HDD z NTFS ?

http://www.lge.com/us/products/documents/h...av_ss_bd390.pdf

Różnica w odniesieniu do BD370 to także dodany DLNA. Więc brak obraniczeń co do wielkości plików mkv !

A tu rozbudowany test BD370:

http://www.frazpc.pl/artykuly/691/LG/BD370.../wszystkomajacy

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica w odniesieniu do BD370 to także dodany DLNA. Więc brak obraniczeń co do wielkości plików mkv !

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie wydaje mi się, żeby certyfikat DLNA obejmował coś więcej niż łączność przewodową/bezprzewodową.

To nawet by było logiczne: 370-tka nie ma DLNA, bo nie ma WiFi, 390-tka na Wifi w n-drafcie stąd DLNA.

Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie potwierdzily sie polotki, ze BD 390 bedzie obslugiwal mkv z profilem 5.1 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie potwierdzily sie polotki, ze BD 390 bedzie obslugiwal mkv z profilem 5.1 :D

Profil 5.1 zakłada możliwość kodowania materiału 1080p/120frames a nawet rozdziałki 4K (4096x2048) więc nikt formalnie nie napisze, że sprzęt jest zgodny z profilem 5.1 bo taka zgodność wymagałaby sprzętu o ogromnej mocy obliczeniowej. Ale film 1080p/24 kodowany w profilu 5.1 zapewne odtworzy, najwyżej wyświetlając ostrzeżenie o niezgodności z nominalnymi profilami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Odpalamy mimo wszystko film i idzie... No właśnie... żeby nie było za różowo 1080p ma na sobie artefakty i bloki. Animacja jest płynna ale obraz jest "nie ten teges". Sprawdziłem na innych 1080p jakie miałem - wszędzie efekt był taki sam. Instrukcja wspomina o tym, że odtwarzacz będzie poprawnie czytał pliki o levelu do wersji 4.1. 1080p to jest podobno 5.0, jak pogrzebiecie w necie i poczytacie specyfikację dla każdego levelu to się okaże że większość 1080p dostępnych jest w levelu nawet 4.0. Czemu więc nie czyta poprawnie, tego nie wiadomo. Wszystkie 720p idą natomiast bez problemów, może więc producent nie chce za bardzo mieszać patykiem w BD i nie daje poprawnej obsługi FullHD? Kto wie..."

http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=151677

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób uważa .mkv za zbędne w odtwarzaczu BR. Mają troszkę racji, jak komuś nie zależy na jakości ściąga divX-y. Kto lubi jakość kupi oryginalną płytę, ewentualnie wypożyczy i skopiuje (choć filmy są i tak na jeden raz). Pliki matroski mają sens o ile ich wielkość jest względnie nieduża, można w miarę szybko ściągnąć i wytpalić na płycie DVD. Zatem 4,7 GB maksymalnie 9,4 GB. W takim układzie ma to sens (choć jakość nie jest aż tak dużo lepsza niż DVD). Czy film mieszczący się na DVD-R zdarza się w frofilu wyższym niż 4,1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi, zdarza mi sie trafic na level 5.1 przy dvd-9 mkv 1080p i to wcale nie tak zadko. Takze brak 5.1 miesza mi szyki. Sporo osob uwaza za blad mkv w playerach BD... ok, a co z ludzmi starszymi ktorzy ledwo potrafia okielznac obsluge dvd a media center to juz dla nich za duzo? Moj ojciec np. uwielbia jakosc filmow hd, ale wlasnie media center to juz za duzo zabawy, a takie playery jak JVC, LG BD 370 to jest to, wklada sie plytke i film HD idzie :)

Co do levelu 5.1 to fakt, mozna go uzywac do ogromnych rozdzielczosci, a ja jak zawsze skrotowo nie powiedzialem calosci: chodzi mi o level 5.1 przy 1080p w plikach mkv dvd-9. Moze i player spyta jak przy BD 370 czy odtworzyc plik, ale jak ma takie numery robic, to szkoda zachodu :( Pozostaje mi czekac na cos, co poradzi sobie z 1080p :( I bedzie dzialalo jak dvd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.lge.com/us/tv-audio-video/video...ayer-BD390.jsp# i dalej Support i "Video Manual" po prawej.
...a w tymże manualu znalazłem następujący passus:

• This player supports USB flash memory/external HDD formatted in

FAT16, FAT32 and NTFS when accessing files (music, photo, movie).

However, for BD-Live, only FAT16 and FAT32 formats are supported.

Please use the Internal Flash Memory or USB flash memory/external

HDD formatted in either FAT16 or FAT32 when using BD-Live.

• The USB device can be used for the local storage for enjoying BD-Live

discs with Internet

Czyli w zasadzie ma NTFS choć nie dla BD-Live (a propos - ktoś wie, cóż to takiego to BD-Live?).

Chyba jednak go kupię - ciekawe, kiedy pokaże się w sprzedaży w Polsce.

rozyc11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD Live to najprościej rzecz ujmując dodatki multimedialne ściągane z sieci. Jakieś dodatkowe zwiastuny, quizy, zdjęcia itd. Gadżet na dzień dzisiejszy zbędny totalnie. Na polskim rynku jest kilkanaście pozycji, które go posiadają (na ponad 300 dostępnych tytułów). Nie ma nad czym rozpaczać, że wymaga FAT32 najwyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest DLNA,

jest NTFS

jest mkv (ale do 4.1)

jest bitstream/LPCM HD AUDIO HDMI out !

jest RCA 7.1 out !

1080p Display Mode

When the resolution is set to 1080p, select [24Hz] for smooth presentation

of film material (1080/24p) with a HDMI-equipped display compatible with

1080/24p input.

Ciekawe co to ?

Czyżby wysłuchali mój apel o umieszczanie w BD playerach motion flow dla eliminacji juddera 24p ?

To by było za piękne.

This player support H.264/MPEG-4 AVC profile Main, High at Level 4.1.

For a file with higher level, the player will ask whether you want to play

or not.

Ale może poprawili i 1080 Level 5.1 będzie OK ?!

Tak więc jednak BD killer jest i nazywa się LG BD 390.

To koniec NMT/DVICO ?

Powstają pytania:

Czy widzi, prawidłowo rozpoznaje i daje wybór strumienia audio z mkv,

Czy prawidłowo rozpozna wbudowane w mkv napisy PL. Bo 370 nie wskazywała PL. Były puste pola.

Czy w wersji EU będzie opcja wymuszania 50 Hz i osobno 60 Hz tak jak w Dvico 6500.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zabić NMT , to taki player powinien dawać możliwość ( poprzez eSATA, bo USB tnie ) podpięcia zew. HDD i czytać ISO Blu-Ray ,

nawet bez BD-Live .... to by była rewolucja na maxa !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś mi na tym portalu napisał, że LG BD 390 w odróżnieniu od 370 będzie czytał pliki avi zakodowane w DivX i XviD HD czyli chodzi o odczyt 720p w avi, a nie mkv. Te pliki czyta już ZNAKOMICIE obecny od pół roku na rynku odtwarzacz DVD ZA OK 400zł : LG DVS 450H. Byłem w szoku, gdy się okazało, że LG BD 370 czyta 720p mkv (brawo!), a nie czyta plików avi 720p zakodowanych w DiVX i XviD...

Coraz więcej materiału video w necie jest w avi 720p divx/xvid pewnie ze względu na to, że film przeciętnie jest 2 razy mniej pojemny niż 720p mkv. Wiadomo, że obraz jest w avi nieco gorszy, ale za to material video zajmuje średnio okolo 2,2 GB, a nie 4,4 GB i można go odczytać na PLAYSTATION 3 (bez napisów, bo Sony CHYBA nadal nie dało obsługi napisów...,ale można) i z napisami na wspomnianym LG DVS 450H. Dziwne, że na LG BD 370 nie można... i dlatego zdziwiłem się, że LG BD 390 jednak oprócz mkv będzie czytał avi 720p w divx/xvid, ale CZY TO NA PEWNO PRAWDA, bo w specyfikacji technicznej na stronach amerykańskich nie znalazłem informacji na ten temat.

Czy ktoś może potwierdzić, że LG BD 390 będzie czytał 720p avi divx/xvid, bo jeśli nie to odtwarzacz DVD LG DVS 450H bedzie nadal jedyny ze stajni LG, który przeczyta te pliki a JEST ICH CORAZ WIĘCEJ w necie i dzięki 2 razy mniejszej pojemności i niewiele gorszemu obrazowi są zarąbistą konkurencją dla 720p mkv.

Proszę o odpowiedź w sprawie odczytu 720p avi divx/xvid przez LG BD 390.

Edytowane przez stelo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w specyfikacji technicznej na stronach amerykańskich nie znalazłem informacji na ten temat.

Przecież jest specyfikacja na amerykańskich stronach LG -> http://www.lge.com/us/products/documents/h...av_ss_bd390.pdf

A w niej czarno na białym:

VIDEO CONTENT FORMAT

MPEG2, HP@ML

MPEG4 AVC, HP@L4.1

SMPTE VC1, AP@L3

AVCHD

DivX/DivX HD

MKV

Tak czy inaczej żaden to rodzynek, dopiero DivX Ultra daje 1080p. Szkoda nie korzystać z pełni wrażeń oferowanych przez HD, więc raczej wybór na dziś to BD lub MKV 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz może nie do końca ściśle powiązana z BD390/370.

Ktoś wie jak zmusić odtwarzacz, żeby potrafił korzystać z filmów/zdjęć/muzyki udostępnianych w sieci LAN? Wprost się chyba nie da, ale może jakieś przekierowanie w LANie, żeby YouTube.com wskazywało na zasób w domowym PC?

Macie jakiś pomysł??

Nikt? No to odpowiadam sam sobie - są szanse na streaming w domowej sieci :-)

http://www.cybertheater.com/nero-mediahome...lu-ray-players/

Coś w tym musi być skoro 390-tka ma certyfikat DLNA.

Pozdrówka!

MR

Edytowane przez SuperMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nikt? No to odpowiadam sam sobie - są szanse na streaming w domowej sieci :-)

http://www.cybertheater.com/nero-mediahome...lu-ray-players/

Coś w tym musi być skoro 390-tka ma certyfikat DLNA.

Nowy post, bo warto. :)

Wg. tego co jest na stronie 47 manuala do 390 to po zainstalowaniu dołączonego do playera Nero Media Home 4 Essentials streaming po LANie działa pięknie i udostępnione zasoby są widoczne w opcji My Media.

"File requirements:

File extensions: ?.jpg?, ?.jpeg?, ?.png?, ?.avi?, ?.divx?, ?.mpg?, ?.mpeg?, mp3?, ?.wma?, ?.pcm? (LPCM)

Maximum Files/Folder: Less than 2000 (total number of files and folders)

Music Files

Sampling frequency: within 8 - 48 kHz (WMA), within 11 - 48 kHz (MP3), 44.1 and 48 kHz (LPCM)

Bit rate: Bit rate: within 8 - 320 kbps (WMA, MP3), 768Kbps and 1.536Mbps (LPCM)

Photo files:

Recommended photo size:

Less than 4,000 x 3,000 x 24 bit/pixel

Less than 3,000 x 3,000 x 32 bit/pixel

Movie files

Available resolution size: 1920 x1080 (W x H) pixels

Playable subtitle : SubRip (.srt / .txt), SAMI (.smi), SubStation Alpha (.ssa/.txt), MicroDVD (.sub/.txt), SubViewer 1.0 (.sub), SubViewer 2.0(.sub/.txt), TMPlayer (.txt), DVD Subtitle System (.txt)

Playable Codec format: ?DIVX3.xx?, ?DIVX4.xx?, ?DIVX5.xx?, ?XVID? ?DIVX6.xx? (Standard playback only), DIVX-HD, MPEG1 SS, MPEG2

PS, MPEG2 TS

Audio format: ?Dolby Digital?, ?DTS?, ?MP3?, ?WMA?, ?AAC?, ?AC3?,

Sampling frequency: within 32 - 48 kHz (WMA), within 16 - 48 kHz

(MP3)

Bit rate: within 20 - 320 kbps (WMA), within 32 - 320 kbps (MP3)

? The movie file and subtitle names are limited to 128 characters.

? Not all the WMA and AAC Audio format is compatible with this unit.

? This player does not support the file that are recorded with GMC or Qpel. "

Jak dla mnie decyzja zapadła: kupuję 390 jak tylko się pojawią w Polsce. Ma ktoś potwierdzone daty rozpoczęcia sprzedaży i ew. cenę?

Pozdrawiam

MR

Edytowane przez SuperMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"File requirements:

File extensions: ?.jpg?, ?.jpeg?, ?.png?, ?.avi?, ?.divx?, ?.mpg?, ?.mpeg?, mp3?, ?.wma?, ?.pcm? (LPCM)

Brak MKV ... ciekawe czy to przeoczyli czy faktycznie brak supportu dla tego formatu, jak nie ma obsługi MKV to lipa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, bez mkv lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak MKV ... ciekawe czy to przeoczyli czy faktycznie brak supportu dla tego formatu, jak nie ma obsługi MKV to lipa ...

MKV brak, bo Nero Media Home nie wspiera... Trzeba potestować Nero Media Home i ew. jakiś inny serwer DLNA i zmusić (ten ostatni) żeby udawał Nero.

Myślę, że dopóki nie ktoś nie kupi 390-tki i nie przetestuje empirycznie to się nie dowiemy :)

Ale zgadzam się - brak MKV po sieci jest swego rodzaju utrudnieniem. Choć z drugiej strony mamy NTFS i zewnętrzne hdd :)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model BD 390 jest już dostępny w USA czyta pliki MKV. i do tego system plików NTFS, więc pliki powyżej 4GB przeczyta bez problemów z pendrive czy dysku przenośnego.

http://www.lge.com/us/products/documents/h...av_ss_bd390.pdf

:)

Czyta , czyta - było o tym w wątku.

Tylko, że ja piszę o tym, że nie czyta przy korzystaniu (opcja My Media) z serwera DLNA, czyli z lokalnej sieci.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w BD390 są nadal problemy z profilem wyższymi profilami .mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...